Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
З В І Т
до лабораторної роботи №3
з курсу: «Методи та засоби контролю і спецвимірювань»
на тему: «Дослідження побічного електромагнітного випромінювання з відеокарти в діапазоні 30-1000 МГц »
Виконв:
ЗІД – 12
Прийняв:
Львів 2011
Мета роботи: набути практичних навиків по виявленні та вимірюванні побічних електромагнітних випромінювань (ПЕМВ) від персонального комп’ютера, а саме відеокарти, за допомогою селективного мікровольтметра SMV 8.5 через мережу електроживлення.
Короткі теоретичні відомості
Одним з можливих каналів витоку інформації є випромінювання елементів комп'ютера. Приймаючи і декодуючи ці випромінювання, можна отримати відомості про всю інформацію, що обробляється в комп'ютері. Цей канал витоку інформації називається ПЕМВН (побічні електромагнітні випромінювання і наведення).
Відеокарта, як частина відеотракту, створює достатньо потужне побічне електромагнітне випромінювання. При чому рівень цих випромінювань може змінюватись від типу інформації, що передається та режиму роботи відеокарти.
Проводились виміри рівнів побічних електромагнітних випромінювань відеокарти за допомогою селективного мікровольтметра SMV 8.5. Приймач селективного мікровольтметра типу SMV 8.5 являє собою гетеродинний приймач з потрійним перетворенням частоти. Весь частотний діапазон приладу поділений на 5 піддіапазонів. Приймач складається з наступних функціональних блоків: блок подільника напруги високої частоти ( ПНВЧ), блок настроювання приймача, блоки підсилювача проміжної частоти (ППЧ1 та ППЧ2), блок генератора частотних позначок (ГЧП) та блок індикації. Для реєстрації форми сигналів до блока індикації можна підключити осцилограф або самозаписувач.
Для тестування відеокарти використовувалася тестова програма Test PC.
Тест – зображення для дослідження відеотракту являє собою заповнення екрана білими (максимальної яскравості) і чорними (мінімальної яскравості) горизонтальними смугами. Такий тест створює сигнал інформативного випромінювання максимальної амплітуди з заданою частотою повторень.
Вимірювання ПЕМВ відеокарти
частота, МГц
рівень сигналу, дБ
32,2
50
65
36
161
20
228
29
Висновки: на даній лабораторній роботі я набув практичних навичок по виявленні та вимірюванні побічного електромагнітного випромінювання відеокарти. За результатами проведеної роботи, можна зробити висновок, що випромінювання відеокарти через мережу живлення, майже вдвічі більше, ніж випромінювання відеокарти при підключенні антени в ефір. Проте кількість частот,на яких було виявлено сигнал є вдвічі меншою.
Для захисту інформації від витоку через канали ПЕМВ, потрібно брати відео карту з найнижчим рівнем випромінювання (попередньо її потрібно протестувати). Також, як захист від ПЕМВ є використання генераторів білого шуму, часткове екранування тих частин ПК, які здійснюють найбільше випромінювання тощо.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!