Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра ЕП
Курсова робота
з дисципліни:“Інтелектуальна власність”
на тему: “Захист прав авторів об’єктів науково-технічної творчості”
Виконав :
Студент гр.ЕПП-11
Прийняла:
Львів-2010
Зміст
Авторські права та їх ознаки.
Визначення поняття порушення прав авторів та їх видів.
Цивільно-правовий засіб захисту прав авторів.
Суперечки що вирішуються в судовому порядку.
Кримінально-правовий спосіб захисту прав авторів.
Відеоспостереження
Особливе положення серед охоронних систем займає система відеоспостереження. Як відомо, більше всього людина довіряє свої очам, тому, що бачить. Наприклад, якщо в якій-небудь охоронній зоні спрацьовує сигналізація, завжди краще оглянути цю ділянку і визначити, що відбулося, і чи не було включення сигналізації помилковим.
Системи відеоспостереження є сьогодні обов'язковим, а деколи і основним елементом будь-якої сучасної системи безпеки. Можливість дистанційного візуального контролю всього об'єкту, що охороняється, його внутрішніх приміщень, навколишнього простору і периметра, дозволяє створювати високоефективні системи безпеки - без витрат на зміст великого штату охорони. Ці системи здатні не тільки відображати оперативну обстановку, але зберігати і архівувати всю відеоінформацію для подальшої обробки. Основними компонентами для організації телевізійного спостереження є відеокамери (як чорно-білі, так і кольорові), об'єктиви, плати відеозахвату, цифрові відеореєстратори із записом на жорсткий диск. Додатково використовуються різні кронштейни, поворотні пристрої, кожухи, підсилювачі, модулятори і т.д. Конкретний склад устаткування залежить від кількості камер, умов їх роботи (зовні або усередині приміщень), відстаней між телекамерою і монітором (постом спостереження) і ін.
Рис 1.
Камери відеоспостереження можуть бути встановлені як усередині приміщення, так і на вулиці. Для зручності, щоб не переміщатися з місця на місця, вибір зображення з тієї або іншої відеокамери можна здійснювати за допомогою поворотного пристрою управління.
Найважливішим параметром, що характеризує систему відеоспостереження, є швидкість обробки кадру. Саме від цього залежить якість відеозображення, а, отже - своєчасна адекватна реакція на нестандартну ситуацію.
Компанія "Світ сучасніх технологій" є офіційним партнером компанії www.itv.ru ITV - розробник і виробник такого програмного забезпечення як ИНТЕЛЛЕКТ, Видео IQ7, SmartВидео. Цифрова система відеоспостереження на основі архітектури клієнт/сервер.
Відео IQ 7 заснована на професійному відеоядрі, використовуваному в системі "Інтелект" і розроблена для охорони об'єктів середнього і малого масштабу. Відмітними особливостями Відео IQ 7 є
Проста установка;
Легка настройка;
Зручне управління.
Відео IQ 7 забезпечує всі необхідні користувачу функції
моніторинг;
запис;
детекцію рухів;
цифрову компресію;
аудіоконтроль;
управління поворотними пристроями;
контроль стану датчиків і управління зовнішніми пристроями;
сповіщення по e-mail, телефону або SMS;
дистанційний відеоконтроль і відеоспостереження через інтернет за допомогою звичайного браузера;
трирівневий захист доступу до системи;
розвиток розуміння «єдина сцена події» (технологія FrameMerge);
зниження навантаження на операторів в процесі моніторингу (FrameMerge, інтелектуальні детектори);
можливість використання інтелектуальних алгоритмів пошуку (технологія MomentQuest).
Система відеоспостереження Відео IQ 7 призначена для надійної роботи в режимі "7 днів на тиждень, 24 години в добу".
Найбільшого поширення установки пінного пожежогасіння набули в енергетиці і таких галузях промисловості, як нафтовидобувна, хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна і металургійна. Установки пінного пожежогасіння відрізняються від водяних наявністю пристроїв для отримання піни (зрошувачі, піногенератори), а так само наявністю в установці піноутворювача і системи його дозування. Решта елементів і вузлів по влаштуванню аналогічна установкам водяного пожежогасіння. Вибір дозуючого пристрою в установках пінного пожежогасіння здійснюється залежно від конкретних особливостей об'єкту, що захищається, системи водопостачання і типу установки (спринклерна або дренчерна). На даний час системи дозування піноутворювача проектують по двох основних схемах: з наперед приготованим розчином піноутворювача і з дозуванням піноутворювача в потік води за допомогою насоса-дозатора з дозуючою шайбою або за допомогою ежектора - змішувача.
Система відеоспостереження ІНТЕЛЕКТ.
> Інтелектуальне відеоядро - основна частина комплексу безпеки "Інтелект", до якого підключаються будь-які модулі.
Відеопідсистема, будучи частиною "Інтелекту", володіє всіма перевагами розподіленої архітектури
необмежена кількість відеосерверів і камер;
віддалене управління і моніторинг камер відеоспостереження;
установка будь-якої кількості робочих місць, локальних і віддалених;
моніторинг з одного робочого місця камер декількох об'єктів;
побудова цілісної системи з централізованим відеоспостереженням.
Відмітні якості і можливості системи відеоспостереження:
Стабільність
Продуктивність
Якість відеозображення
Ергономіка
Мережеві можливості
Стабільність.
Головною вимогою до системи є надійність, стійкість і безперебійність роботи системи 7 днів на тиждень, 24 години в добу, 365 днів в році. Для відповідності цим вимогам як в апаратній, так і в програмній частині всіх підсистем комплексу реалізовані спеціальні рішення:
контролю працездатності системи;
запобігання можливим помилкам або збоям;
коректного відновлення працездатності всіх підсистем у разі збою.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
Широкий вибір устаткування оцифровки відеосигналів та унікальні алгоритми компресії і обробки відеоінформації забезпечують відображення і збереження відеоінформації з максимальним темпом і кращою якістю;
Унікальні алгоритми обробки відеоінформації, такі, як детектор руху, максимально оптимізовані і використовують настільки неістотну частину ресурсів процесора, що система дозволяє створювати необмежене число зон детектування руху для кожної камери;
Багатопотокова структура відеопідсистеми оптимізована для роботи на багатопроцесорних машинах; Файлова підсистема оптимізована з урахуванням вимог роботи на RAID-масивах об'ємом до 120Тбайт; Підсистема обслуговування клієнтів оптимізована так, що кожне нове підключення не збільшує навантаження на процесор відеосервера.
ЯКІСТЬ ВІДЕОЗОБРАЖЕННЯ
Найважливішим параметром системи відеоспостереження є якість відеоінформації, що відображається і зберігається. Досягнення максимального результату забезпечується наступними рішеннями:
Використання плат на основі декодера Philips 7130 забезпечує вищу роздільну здатність відеокадру в кольорі (до 500ТВЛ) в порівнянні з іншими декодерами.
Унікальні технології управління декодером дозволяють добитися стабільного відеозображення при вищому темпі введення в порівнянні з іншими системами на основі Philips 7130.
Використання унікального алгоритму стиснення відеоінформації MotionWavelet, основною перевагою якого є висока якість стислого зображення при істотно меншому розмірі кадру в порівнянні з іншими алгоритмами.
Використання унікального алгоритму дєїнтерлейсинга (усунення ефекту "гребінки") для кадру максимального роздільной здатністі, що не вносить спотворення на межах об'єктів і що не зменшує реальну роздільну здатність кадру.
ЕРГОНОМІКА
Дизайн і ергономіка системи створені так, що опанувати навиками роботи з системою просто, не вимагається попереднього навчання або знань роботи з ПК. Реалізовані унікальні функції, зручність, що істотно підвищують, і ефективність роботи оператора.
Миттєвий доступ до списку записів в режимі архіву;
Одночасне синхронне відтворення з архіву по декількох відеокамерах;
Збереження і відновлення довільних розкладок екранів.
PCI карта DiGiNet KMC-4400
Системи побудовані на базі KMC-4400 мають найбільш високі характеристики, мають можливість масштабування й безліч додаткових можливостей. Карта виконана на сучасній елементній базі й у комп'ютер установлюється в продуктивну PCI-шину.
- спостереження в реальному часі
- розпізнання руху по кожному каналу
- максимальна кількість камер, що підключаються - 16
- високоякісний стиск відео зображення
- автоматичний запис в циклі
- повне керування й передача даних по мережі
- робота в автономному режимі
- для збільшення швидкості запису й відтворення в 2 рази можна підключити дві плати KMC-4400R в один ПК.
- KMC-4400R має до 5-ти зон розпізнання руху по кожному з 16-ти каналів.
- русифіковане програмне забезпечення в комплекті
- об'єднання в єдину систему необмеженого числа комп'ютерів для створення єдиного охоронного комплексу
Тепер Ви можете одержувати високоякісне зображення, швидко знаходити потрібний кадр і робити тривалий запис без використання й постійної заміни магнітної стрічки. Дана система має функцію вилученої передачі даних. Чиста картинка в реальному часі. Ви одержуєте чудову швидкість запису й детальне спостереження. Детектор руху забезпечує виявлення активності в будь-якій заданій Вами області зображення. Такі області можна вибирати для кожної камери індивідуально. Забезпечується регулювання порога спрацьовування датчика. Будь-яке екранне зображення може бути роздруковане на підключений до системи принтер або експортований у форматі JPEG на диск для наступного вивчення й роздруківки на іншому комп'ютері. Запис відеоданих проводиться на внутрішні дискові накопичувачі в циклі, тобто заміняючи самий старий запис поточними. Запис здійснюється одночасно із всіх камер.
dvR-406
Серія економ: повний кадр + відеовихід + звук + входи-виходи + можливість розширення + сторожовий таймер + високий ступінь стиснення даних
Технічні харктеристики
Кількість відеоканалів - 1-4
Швидкість відображення відео - 25 кадрів/сек
Швидкість запису відео - 25 кадрів/сек
Стандарт відеосигналу - PAL,NTSC
Регулювання рівня відеосигналу - на платі
Амплітуда відеосигналу - 1 У (від 0,5 У до 2 У)
Кількість каналів звуку - 1
Рівень звукового сигналу - лінійний
Кількість входів датчиків - 4
Кількість виходів відкритий колектор - 2
Вихід для підключення додаткового аналогового монітора
Сторожовий таймер для автоматичного скидання при "зависанні"
Стандарт шини - PCI (версія 2.1)
Можливість розширення системи
Максимальна кількість плат у системі - 4
Швидкість запису й відображення - 100 кадрів/сек
Кількість відеоканалів при 4-х платах - 16
Кількість каналів звуку при 4-х платах - 4
Кількість входів датчиків/виходів - 16/4
Функції системи:
Характеристики запису
- Тип кодека: програмний, формат запису Н.263
- Роздільна здатність запису: 768х576, 384х288, 192х144
- Режим запису: безперервний, за розкладом, по детектору, по сигналу датчика
- Настроювання режиму запису й детектора руху для кожного відеоканалу
- Синхронний запис звуку з кожним з каналів відео
Основні можливості
- Одночасний перегляд, запис і робота з архівом
- Перегляд архіву: нормально й прискорено, по кадрах, пауза
- Синхронний перегляд декількох відеозаписів, у т.ч. і від різних камер
- Регулювання якості відтворених відеозаписів
- Відбір інформації з архіву по номері камери, по події, даті й часу
- Збереження фрагментів архіву на резервні носії, печатку кадрів
- Підтримка "Електронної карти" для керування відображенням і виходами
Робота в мережі
- Система із установленими платами є сервером мережі
- Клієнтське робоче місце забезпечує повне керування сервером
- Високий ступінь стиску дозволяє передавати відеоінформацію через модем
- Підтримувані мережні технології: LAN, PTSN, ISDN, Internet
Додаткові можливості
- Підтримувані операційні системи: Windows 98, ME, NT, 2000, XP
- Мова інтерфейсу: російська
- Прихований режим роботи системи(робота системи одночасно з іншими ПО)
- Єдиний інтерфейс для сервера й клієнтського робочого місця
- Керування камерами в поворотних (PTZ) пристроях через PS-232
- Повна сумісність із системами dvR-605
dvR-604
Серія класик: 16 входів + повний кадр + відеовихід + звук + сторожовий таймер + можливість розширення
Технічні харктеристики
Кількість відеоканалів - 4-16
Швидкість відображення відео - 100 кадрів/сек
Швидкість запису відео - 100 кадрів/сек
Стандарт відеосигналу - PAL,NTSC
Регулювання рівня відеосигналу - на платі
Амплітуда відеосигналу - 1 У (від 0,5 У до 2 У)
Кількість каналів звуку - 1
Рівень звукового сигналу - мікрофон/лінійний
Регулювання рівня звукового сигналу - програмна
Вихід для підключення додаткового аналогового монітора
Сторожовий таймер для автоматичного скидання при "зависанні"
Стандарт шини - PCI (версія 2.1)
Можливість розширення системи
Максимальна кількість плат у системі - 2
Швидкість запису й відображення - 200 кадрів/сек
Кількість відеоканалів - 16
Кількість каналів звуку - 1
Кількість виходів на аналоговий монітор- 2
Функції системи:
Характеристики запису
- Тип кодека: програмний, формат запису Н.263
- Роздільна здатність запису: 768х576, 384х288, 192х144
- Режим запису: безперервний, за розкладом, по детектору, по сигналу датчика
- Режим запису задається індивідуально для кожної камери
- Настроювання зон детектора руху для кожного відеоканалу
- Можливість запису одного каналу звуку через звукову карту комп'ютера
- Синхронний запис звуку з кожним з каналів відео
Основні можливості
- Одночасний перегляд, запис і робота з архівом
- Перегляд архіву: нормально й прискорено,вперед та назад, по кадрам, пауза
- Можливість перегляду відеозапису зі збільшенням обраної області
- Синхронний перегляд декількох відеозаписів, у т.ч. і від різних камер
- Відбір інформації з архіву по номері камери, по події, даті й часу
- Фільтрація подій запису: сигнал детектора, зовнішній сигнал, постійна
- Збереження фрагментів архіву на резервні носії, печатку кадрів
- Підтримка "Електронної карти" для керування відображенням
Робота в мережі
- Система із установленими платами є сервером мережі
- Клієнтське робоче місце дозволяє удаленно переглядати інформацію, що надходить від відеокамер, працювати з архівом, виконувати резервне копіювання. Одночасне спостереження за декількома серверами
- Високий ступінь стиску дозволяє передавати відеоінформацію через модем
- Підтримувані мережні технології: LAN, PTSN, ISDN, Internet
Додаткові можливості
- Можлива одночасна робота системи з іншими програмами
- Підтримувані операційні системи: Windows 98, ME, NT, 2000, XP
- Мова інтерфейсу: росіянин
- Схований режим роботи системи(робота системи одночасно з іншими ПО)
- Керування камерами в поворотах (PTZ) пристроях через PS-232
- Повна сумісність із системами dvR-405 і dvR-880
Сучасні технічні засоби і новітнє устаткування забезпечують якісну роботу систем відеоспостереження у будь-який час дня і ночі незалежно від кліматичних і температурних умов, освітлення або повної його відсутності. Системи відеоспостереження щільно увійшли до життя нашого суспільства. Сьогодні вони вельми різноманітні за ціною і якістю і вже стали невід'ємною частиною життя. Технології швидко розвиваються - спочатку на зміну аналогговим система відеоспостереження прийшли цифрові технології. Але не встигло суспільство звикнути до цифрових систем відеоспостереження, як прогрес зробив крок ще далі - їх вже починають витісняти технології IP-наблюдения (спостереження за допомогою усесвітньої мережі Інтернет). Розібратися, що це таке і як працює, ми зараз і спробуємо.
Спершу роз'яснимо, з чого полягає і який принцип роботи мережевої IP-видеокамеры, або, виражаючись побутовою мовою, wев-камеры. Основною особливістю всіх мережевих відеокамер є те, що вони самостійно уміють знімати, оцифровувати, стискувати і передавати прямо в мережу за допомогою стандартних мережевих протоколів готове зображення. Відеоспостереження через інтернет дає можливість спостерігати за видаленими об'єктами і територією. Ви завжди зможете отримати інформацію про перебування свого автомобіля на стоянці або в гаражі, зможете проконтролювати, що відбувається в будинку у вашу відсутність, відеоспостереження за нянею дозволить переконатися, що ваша дитина сита, озута, одягнена і з ним добре поводяться. Відеоспостереження будинку - це ваш спокій і упевненість. Відеоспостереження може бути прихованим. Встановивши відеокамери прихованого спостереження, ви дістаєте можливість їх установки не тільки десь далеко, але і в доступних місцях. Тоді як видимі камери доведеться встановити так, щоб забезпечувалося їх збереження. Відео-сервер є ідеальним рішенням, якщо вам необхідно організувати приховане відеоспостереження. Він здатний приймати відеосигнали одночасно від декількох відеокамер відразу. Ці відеокамери, у свою чергу, можуть бути дуже маленьких розмірів, вмонтувати їх можна в стіну і на стелю. IP-видеокамеры теж іноді використовуються як приховані відеоспостерігачі. Відео-сервер необхідно встановлювати в приміщенні. Але вже підключені до нього камери цілком можуть знаходитися на вулиці (або в тому середовищі, в якому передбачена їх робота) і бути різних класів захищеності. Можливе ведення як безперервною відео- і аудіозаписи, так і записи в період заданого тимчасового інтервалу або при звуковому сигналі (наприклад, дверний дзвінок) або виявленні яких-небудь змін стану спостережуваного об'єкту. Крім того, IP-видеокамеры не можна закладати в стіни і стелю - погіршується теплообмін. Абсолютно зрозуміло, що ціни на примітивні і професійні IP-видеокамеры сильно різняться. Хороша IP-камера може коштувати від 200$ і вище, тоді як просту web-камеру можна придбати і за 20$. Не варто плутати камери для ip відеоспостереження і побутові web-камеры, що вимагають підключення у ПК, скажімо, через USB-порт - це абсолютно різна техніка, перед якою коштують різні цілі і завдання. Тобто якщо ви захотіли познімати себе, що працює за комп'ютером, передавши низькоякісне зображення кому-небудь по Мережі, відправляйтеся на найближчий радіо-ринок, там вам підберуть все необхідне устаткування. Але якщо ваша мета - використовувати IP-камеру як серйозний інструмент для відеоспостереження, то вам знадобиться серйозніша техніка і відповідальний підхід до справи. Розміщуючи IP-видеокамеру в будь-якому місці, до мережі Інтернет ви можете підключити її за допомогою модему, мобільного терміналу або безпровідного адаптера. Для цього вам знадобиться відповідне програмне забезпечення (web-камера, на відміну від ip-камеры, при цьому повинна буде знаходитися не далі 3 м від ПК, а інсталяція її драйверів і програмного забезпечення може опинитися і зовсім важким моментом, плюс у вас не буде можливості видаленого адміністрування). Відеозображення з IP-камеры оперативно передається по Інтернету без затримок. При цьому ви маєте можливість, використовуючи стандартний wев-браузер, управляти зображенням з IP-камеры в будь-якому місці миру і на будь-якому комп'ютері. Широкий вибір різних компонентів і аксесуарів для професійних систем інтернет-відеонаблюденія (відеокамер, джерел електроживлення, реєстраторів, датчиків, що реагують на рухи, всіляких носіїв інформації), можливість комбінування всіх цих компонентів, а також індивідуальний підхід до дозволу поставлених завдань гарантують повну безпеку. Якщо змінювати число точок контролю, тип відеокамер, способи запису, обробки і зберігання інформації, можна добитися досконалих результатів в питаннях моніторингу об'єктів і в раціональності використання грошових коштів і людських ресурсів. Різні системи відеоспостереження мають різну кількість функцій. Окрім основної - відображення оперативної обстановки - може бути забезпечене архівація інформації, що отримується від відеокамер; спостереження за об'єктом за допомогою портативного пристрою (кишенькового ПК); сповіщення (за допомогою мобільного зв'язку); розпізнавання номерів автомобілів і навіть ідентифікація особи поодинці тільки зображенню особи. Професійно збудована система зовнішнього або прихованого відеоспостереження через інтернет - це надійний засіб, що забезпечує безпеку промислових підприємств, приватних будинків, офісів і інших об'єктів.
Список використаної літератури
Основи інтелектуальної власності. Цибульов П.М. – К., 2005
Науково-практичний журнал "Інтелектуальна власність" № 10
http://www.patent.net.ua/intellectus/patentbureau_news/about_intellectual_property/1033/ua.html