Форми завдання ФАЛ у базисі Буля. Класифікація аналітичних форм завдання ФАЛ у базисі Буля.
Таблиці
Скорочені Квадратні таблиці
2. Аналітичний
EMBED Visio.Drawing.11
Досконала – будь-які нормальні форми можуть бути дизюктивними та конюктивними, кожний терм має усі змінні.
Мінімальна – яка має мінімальну к-ть букв.
Скорочена – коли хоча б 1 терм не має всіх змінних.
Найкоротша – має мінімальну к-ть термів, змінних, букв.
Наприклад, якщо деяка, задана табличний, функція f(x1, x2, x3) приймає значення одиниці на наборах з номерами 0, 3, 4 і 6, то її можна представити таким чином: f(x1, x2, x3)= VF(0, 3, 4, 6)
1
або f(x1, x2, x3)= VF(0, 3, 4, 6)
Якщо ця ж функція на наборах 1, 2, 5, 7 - приймає значення 0, то її можна представити так:
f(x1, x2, x3)= F(1, 2, 5, 7)
0
або f(x1, x2, x3)= П F(1, 2, 5, 7)
Таку форму запису називають числовою. Перший вид такої форми використовують коли функція представляється в СНДФ, а другий - коли в СНКФ. Багато перетворень, що виконуються над логічними функціями, іноді зручно інтерпретуються з використанням їх геометричних уявлень. Наприклад, функцію двох змінних можна інтерпретувати як деяку площину, задану в системі координат х1, х2. Якщо відкласти по кожній осі одиничні відрізки х1 і х2, то вийде квадрат, вершини якого відповідають комбінаціям змінних.
x1x2 x1 x1x2
x2 x2
x1x2 x1 x1x2
Звідси витікає, що дві вершини, що належать одному і тому ж ребру і звані сусідніми, "склеюються" по змінній, змінній уздовж цього ребра. Наприклад
x1x2 + x1x2 = x2,
т.к, як нам вже відомо, з властивостей логічних функцій, що
x1x2 + x1x2 = (x1 + x1)x2 = 1x2 = x2
Для функцій трьох змінних геометричне уявлення виконують у вигляді тривимірного куба. Ребра куба поглинають вершини. Грані куба поглинають свої ребра і, отже, вершини.
У разі ж чотирьох змінних - "чотиривимірного" куба. У геометричному сенсі кожен набір змінних x1, x2, x3,...., xn можна рассмарівать як n-мірний вектор, що визначає точку n-мірного простанства. Тому вся безліч наборів, на яких визначена функия n змінних, представляється у вигляді вершин n-мірного куба. Координати вершин куба указуються в порядку, відповідному порядку переліку змінних в записі функції. Відзначаючи крапками вершини, в яких функція приймає значення, рівне одиниці, одержуємо геометричне уявлення ФАЛ.
Діапазон чисел.
Цілі.
Дійсні.
Архітектура проти мікроархітектури. Стратегія розвитку мікроархітектури.
Подамо на питання відповідь від фірми Інтел та переклад цієї відповіді українською мовою.
Архітектура процесора містить опис множини інструкцій, програмно-керованих регістрів, резидентно-розташованих у пам’яті структур даних, що є доступними програмісту і які у майбутньому можна змінювати в певних межах з метою покращення. Мікроархітектура процесора подає опис реалізації процесорної архітектури в силіконі. В межах певної генерації процесорів, наприклад для ІА-32, мікроархітектуру, як правило, змінюють із переходом до наступної генерації процесора, в той час як стандартна частина архітектури ІА-32, що грунтується на інструкціях множини х86 та відомих програмно-керованих регістрах лишають незмінною. Все це потрібно для того аби забезпечити зворотню сумістність програмних кодів, які викликалися на ранішніх моделях процесорів тої самої архітектурної родини (порівняйте процесор і386, 1987 рік, та процесор Пентіум 4, 2001 рік; обидва процесора належать до архітектурної родини ІА-32 та, водночас, мають разюче відмінну мікроархітектуру). Наступним рисунком подано стратегію розвитоку мікроархітектури процесорі архітектури ІА-32 залежно від плину часу та нових актуальних комп’ютерних задач, які треба розв’язувати.
Бачимо, що вимогам графічної мережевої об’єктної системи Windows відповідав вже процессор мікроархітектури і486 з родинною, ІА-32 архітектурою. Актуалізація задач мультимедіа змусила радикально змінити мікроархітектуру, чому і відповідали перші потокові процесори Пентіум ММХ потокової мікроархітектури MMX, з притаманою цьому процесорові родинною архітектурою ІА-32. Потім настав час розв’язання актуальної задачі масової реалізації візуальних обчислень (прикладом є пакет MATLAB 6.х), що і спричинло появу поновленої мікроархітектури процесорів Пентіум II/III тої самої родинної архітектури ІА-32. Нарешті, актуалізувалися задачі візуального інтернету (глобалізація усіх видів інформаційних, потокових відео та аудіо контактів, освітніх та розважальних контактів на планеті), чому відповідає новітня мікроархітектура під назвою Intel Net-Burst micro-architecture. Її реалізовано у процесорах Пентіум 4, знову таки із притаманою цим процесорам родинною архітектурою ІА-32. Стосовно того, що буде далі, то мусимо зауважити, що із плином часу на перший план має висунутися найактуальніша задача реалізації глобально розподіленого штучного інтелекту заради його ефективного застосування в усіх галузях діяльності людини, аби надати цій діяльності безперечної сенсовності та раціональності. Вже можна побачити перші проростки у формі використання через інтернет систем автоматизованого проектування комп’ютерних засобів, коли відповідні програмні засоби інстальвано лише на фірмових серверах (технології класів Citrix та Elize від фірми ІВМ).