Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Код Грея. Особливості побудови та області застосування.
Наступне число відрізняється від попереднього лише 1 розрядом
Код формується так:
Візьмемо число в коді 8421 , запишем під ним такеж число тільки зсунуте на 1 розряв вправо,крайній розряд знищується.Здійснюється додавання по mod2
7(10)=0111
EMBED Equation.3
0111
00111
0100 7 записана в коді Грея
Синхронні лічильники.
Лічильником називають послідовнісний цифровий пристрій, призначений для підрахунку та запам’ятовування числа імпульсів, поданих на його лічильний вхід.
EMBED Visio.Drawing.11
До синхронних (паралельних) лічильників відносяться лічильники, в яких переключення розрядів відбувається одночасно, незалежно від віддаленості розряду від лічильного входу. Це досягається подаванням на всі тригери синхронізуючих імпульсів, які додатнім або від’ємним перепадом викликають переключення тригерів у відповідності із логікою роботи лічильника. Завдяки такій синхронізації досягається мінімальний час встановлення лічильника, який не перевищує час встановлення одного тригера, чим забезпечується максимальна частота зміни станів лічильника. Хибних станів тут немає.
Мікросхема ИЕ9 – це 4-розрядний десятковий синхронний лічильник з можливістю паралельного завантаження інформації по додатньому фронту тактового імпульса. Подавання лог.0 на вхід EMBED Equation.3 , незалежно від станів інших входів приводить до скидання тригерів мікросхеми в 0. Для забезпечення режиму рахування на вхід EMBED Equation.3 необхідно подати лог.1, крім того лог.1 повинна бути присутня на вході дозволу паралельного завантаження EMBED Equation.3 , дозволу рахування EC та дозволу видачі сигналу переносу EP. Зміна станів тригерів лічильника при рахуванні відбувається по додатньому фронту тактових імпульсів, що подаються на вхід C.
При подаванні лог.0 на вхід EMBED Equation.3 мікросхема переходить в режим паралельного завантаження інформації з входів D0..D3. Запис відбувається по додатньому фронту тактових імпульсів, що подаються на вхід C. При паралельному завантаженні на вході EMBED Equation.3 повинна бути присутня лог.1, сигнали на входах EC і EP довільні.
На виході переносу P лог.1 з’являється тоді, коли лічильник знаходиться в стані 9, і на вході EP присутня лог.1, в інших випадках на виході P лог.0. Подавання лог.0 на вхід EP забороняє видачу лог.1 на виході P і рахування імпульсів. Подавання лог.0 на вхід EC забороняє рахування, але не забороняє видачу сигналу переносу.
Режими роботи лічильника ИЕ9.
Класифікація комп’ютерів за фактором паралельності.
За рівнем ПАРалельності опрацювання даних розрізняють:
- скалярні машини, ПАР=1, розпаралелювання немає;
- суперскалярні та VLIW, що розпаралелюють послідовний первинний потік скалярних інструкцій на ПАР = (2-32) паралельних потоки (остання цифра належить VLIW);
- машини потоку даних, де ПАР = 32-100;
- векторні машини (раніше – суперкомп’ютери) з ПАР > 100.
Зараз векторні процесори обов’язково монтуються до стандартних мейнфреймів (машин загального призначення) IBM S/390. До того ж, за стандартами США, суперкомп’ютер не може бути спеціалізованою машиною.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!