Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Проблеми синхронізації у каналах комп’ютерних мереж.
Проблеми синхронізації можна вирішити декількома способами : 1) синхронне передавання виділяється спеціальною лінією якою передається сигнал тактової частоти, так званий синхросигнал. В скрученій парі або в коаксіальному кабелі передається по другому дроту. Синхронне передавання може бути і без окремої лінії. Також у проміжках між передаванням даних. 2) Асинхронне передавання. Якщо у проміжках між передачею даних синхросигнал не передається або асинхронний або з авто налагодженням.
При асинхронному передаванні потік бітів ділиться на байт. Приймач та передавач мають вбудований генератор. Перед кожним байтом передається спеціальний біт, який називається стоп-біт. Він передається також, коли канал вільний. Під час переходу з високого рівня на нижній генератор пропускає 1 біт і починає приймати. Прикладом такої передачі є так зване „манчестерське кодування”. Тактовий генератор приймача синхронізується під час передавання кожного біта у випадку переходу з високого рівня на низький у середині інтервала біта. Якщо інформація не передається, то генератори приймача і передавача розладнані. Тому перед передаванням передається спеціальна послідовність бітів – преамбула – для синхронізації передавача і приймача.
Досить часто виникає необхідність передавати інформацію неперервну на значні відстані для подальшої обробки. Виникає задача перетворення в такий спосіб який давав би можливість перетворювати цифровий сигнал в аналоговий без втрат. Для такого перетворення була запропонована імпульсна кодова модуляція. Спочатку цей аналоговий сигнал дискритизується. Переваги імпульсно-кодової модуляції: 1) Цифрове передавання дає змогу додатково захистити сигнал з допомогою завадостійкого кодування. 2) При цифровому передаванні припадає необхідність в модуляції демодуляції при переході через комутатор. 3) Спрощуються та здешевлюється апаратура. Використання цифрових кодів дає змогу виконувати операцію стискання, а це підвищує ефективність використання каналу.
приймач / передавач
пристрій спряження
апаратура цифрового інтерфейса
MAU
шина CPU
сигнал на передавання
сигнал на приймання
дані в цифровій формі
H
L
NRZ
L
H
манчестерське кодування
1
1
1
0
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!