Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Статична маршрутизація
В принципі можна працювати взагалі без використання протоколів маршрутизації. Це так звана статична маршрутизація. В цьому випадку таблиця маршрутів будується з допомогою команди ifconfing. Ці команди виписують рядки які відповідають за розсилку повідомлень в локальній мережі і команди route яка використовується для внесення змін вручну.
Існує так звана мінімальна маршрутизація, яка виникає тоді коли локальна мережа не має виходу в Інтернет і не складається з під мереж. В цьому випадку достатньо виконати команди ifconfig для інтерфейсів LO і Ethernet і все буде працювати. Наприклад:
…/usr/paul>ifconfig lo inet 127.0.01
…/usr/paul>ifconfig ed1 inet 144.226.43.1 netmask 255.255.255.0
В таблиці маршрутів з’являться тільки ці два рядки, але оскільки мережа обмежена, пакет не треба відправляти в інші мережі, то модуль ARP буде справлятись з доставкою пакетів по мережі. Якщо ж мережа підключена до Internet, то в таблиці маршрутів треба ввести як мінімум ще один рядок – адресу шлюзу. Робиться це командою route, яка має такий формат:
route <команда> <мережа або хост> <шлюз> <мережа>.
В полі <команда> вказується команда роботи з таблицею маршрутів (add, delete, gem:добавити,вилучити,отримати інформацію про маршрут).
В полі <мережа або хост> вказується адреса відправки пакета.
В полі <шлюз> вказується ІР-адреса через яку треба відправити пакети які призначені хосту або мережі з попереднього поля.
Поле <метрика> визначає відстань в кількості шлюзів які пройде даний пакет, якщо ви відправите за даним маршрутом. Наприклад: route add default 144.206.160.32 це призначення шлюзу по замовчуванню.
Всі пакети, адреси яких не були знайдені в локальній мережі відправляються на мережний інтерфейс з цією адресою і метрика по зімовчуванню приймається =1. таким чином вказується, що це адреса шлюзу.
В полі прапорців звіту отриманого командою netstat, можна зустріти такі прапорці:
U-маршрут активний і може використовуватись для маршрутизації пакетів
H- маршрут використовується для відправки пакетів визначеному в маршруті хосту.
G- пакет напрвляється на шлюз, який веде до адресата.
D- означає, що цей маршрут був добавлений в таблицю з тої причини, що з одного із шлюзів прийшов ICMP-пакет, який показує на адресу шлюзу, який був відсутній в таблиці. І тоді в таблиці маршрутів в полі Flag буде комбінація UGD. Це означає, що маршрут активний (U), пакети направляються на шлюз (G), (D)- цей маршрут отриманий в результаті повідомлення ICMP для перенаправлення пакетів, тобто такого маршруту спочатку в таблиці небуло.
Якщо локальна мережа підключається до провайдера, то все зводиться до отримання адреси з мережі провайдера для зовнішнього інтерфейсу, тобто інтерфейсу який буде звязувати локальну мережу з адресою шлюзу провайдера та адресою своєї мережі (підмережі).
Якщо провайдер небуде міняти структуру своєї мережі, то все буде працювати роками, але якщо є поділ на мережі і підмережі і ще й за неієрархічним принципом, то задача значно ускладнюється. Тому зявилася динамічна маршрутизація у вигляді протокола RIP.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!