Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
NEMED
Це найбільш популярний сервер доменних імен, які використовуються в Інтернеті. Вона використовує 53 порт ТСР та UDP.
В nemed реалізована концепція функціонування трьох типів серверів доменних імен:
- Primary server
- Secondary server
- Cache server
Primary server – це основний сервер зон в його БД описується відповідність доменних імен та ІР-адрес для машин які належать даній зоні. БД сервера зберігається на тому ж ПК і функціонує сервер доменних імен. При запуску сервера, він звертається до файлів своєї БД, після чого він робиться спроможним відповідати на запити дозволу доменних імен ІР- адрес і навпаки.
Secondary server – це дублюючий сервер зони. Він здатний відповідати на запити прикладних програм і інших серверів так само як і перший сервер. Відмінність в тому, що вторинний сервер не має своєї БД, а копіює її з первинного сервер в момент запуску, а потім слідкує і підтримує відповідність між скопійованою БД і оригінальною у відповідності настройки БД.
Cache server – це сервер який запам’ятовую в своєму буфері відповідності між іменами і ІР-адресами і зберігає деякий час. Якщо користувач часто звертається до певних ресурсів мережі, то у випадку використання cache він завжди буде отримувати ІР-адресу або домен, так як його ПК буде користуватися послугами Cache server. Звертатися до місцевого сервера зони кореневого сервера та віддаленого зон, буде виконуватися один раз, в момент першого звертання.
Для організації зон або доменів необхідно мати первинний сервер і хоча б один вторинний. Первинний сервер створюють на ПК який входить в даний домен і курується адміністратором доменна. З вторинним є труднощі, його можна створювати на іншому ПК і тим саме виконати умову по організації двох серверів домен для однієї зони. Але:
- організація другого сервера доменних імен вимагається встановлювати ще одну ОС UNIX або Win NT в яких є підтримка BIND.
- з точки зору надійності вторинний сервер краще за все розміщати у провайдера, оскільки він як правами делегує зону із свого доменна і через цього сервер доменних імен за рекурсивною або не рекурсивною процедурою дозволу імен, весь інший світ отримує доступ до машин конкретного доменна. Якщо ж домен розподіляє по декільком мережах та під мережах, які до того ж територіально розташовані в різних будинках (районах, містах) та для кожної з таких частин домен треба організувати вторинний сервер, але це не відміняє встановлення вторинного сервера у провайдерів які підтримують таку розподільчу систему. В довільному випадку сервер не один, але кожен адміністратор повинен вирішити скільки їх треба. Більшість локальних мереж будуються за схемою, в який багатокористуватські ОС (UNIX, WinNT) ставляться на машину шлюз, через яку локальна мережа підєднується до мережі провайдера, на всіх інших ПК ставиться win98,2000,….
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!