Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Різновиди комп’ютерних мереж
З усіх засобів телеопрацювання інформації сьогодні можна виділити 2 типи мереж:
Локальні мережі (ЛМ) – LAN (Local Area Network);
Глобальні мережі (ГМ) – WAN (Wide Area Network).
Ці мережі суттєво відрізняються за технічними розв’язками.
LAN. Одна з визначних ознак ЛМ – це наявність високошвидкісного каналу передавання даних. Швидкість передавання даних в такому каналі на порядок вища, ніж швидкість периферійних пристроїв комп’ютера і наближається до швидкості передавання на внутрішній шині комп’ютера. На базі технології ЛМ є можливим створення єдиної цілісної інформаційної системи, в якій витрати часу на зв’язок суттєво не впливають на час виконання функцій. Така система називається розподіленою (РІС). Тут організовано паралельний порядок опрацювання інформації.
Виділяють 3 ступені використання РІС:
Розподіл ресурсів – задачі сумісно використовують ресурси системи (найпошир.).
Розподіл навантаження – задачі, які надходять в систему, передаються на вільні комп’ютери.
Розподіл опрацювання даних – маємо сукупність елементів опрацювання, пов’язаних логічно, з фізично децентралізованим керуванням ресурсами з метою сумісного виконання прикладних програм.
Можливості розподіленого навантаження та опрацювання даних реалізовано в мережевих ОС: Novell Netware, Unix, Windows NT.
В ЛМ найдорожчими є пристрої опрацювання інформації, а не пристрої комунікації.
Ефективність ЛМ можна підвищити за рахунок прикладної частини (апаратура + програма + обслуговуючий персонал).
WAN. ГМ – необмежені в просторі. Для передавання даних найчастіше використовують наявні телефонні канали з низькою швидкістю передавання даних (1÷3 кбіт/с) та з високим впливом завад. Все це не дозволяє використовувати такі мережі в реальному режимі часу.
Найдорожчим в ГМ є комунікаційне обладнання. Для його ефективного використання застосовують спеціальні процесори зв’язку.
Перспективою з точки зору зближення двох типів мереж є технологія ATM (Asynchronous Transfer Mode).
Крім ЛМ і ГМ виділяють регіональні мережі (MAN – Metropolitan Area Network) – мережі масштабу міста, району, області. В залежності від масштабів такої мережі в ній можуть використовуватись як технології ЛМ, так і ГМ.
В результаті розвитку мережевих технологій та об’єднання окремих ЛМ окремих фірм в одне ціле виникло поняття корпоративної мережі, що є об’єднанням деякої кількості локальних мереж за допомогою телефонних, супутникових та інших каналів у єдину мережу фірми.
ПК
ПК
ПК
Термінал
Термінал
мережа зв’язку
маршрутизатори
рис. 3
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!