Встановлення і фіксація мінних полів

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2004
Тип роботи:
Інші
Предмет:
Інші

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

Затверджую Начальник кафедри інженерних загороджень полковник В.Г.Григор’єв “____”______________2004 р. Методична розробка з дисциплін ”Інженерні загородження” Тема №5 ”Встановлення і фіксація мінних полів” Заняття №2 “Прив’язка загороджень за допомогою приладу ПФМ” Автор: підполковник Слюсарчук В.П. Розглянуто на засіданні кафедри (предметно-методичної комісії) Протокол № ___ від_________2004 p. м. Кам’янець-Подільський 2004 рік Методична розробка для проведення занять з інженерних загороджень Тема №5 ”Встановлення і фіксація мінних полів” Заняття №2 “ Прив’язка загороджень за допомогою приладу ПФМ” Навчальна та виховна мета: Вивчити призначення, основні ТТХ, склад комплекту і устрій приладу ПФМ. Дії номерів розрахунку при підготовці і роботі з приладом. Навчити тих, що навчаються визначати відстані від місць бази до фіксуючих точок мінного поля аналітичним і графічним методами. Виховувати у тих, що навчаються відповідальність за точність проведення розрахунків. Час: 2 години: Місце: кабінет інженерних загороджень; Вид заняття: групове заняття Матеріальне забезпечення Прилад ПФМ - 2 к-та Бусоль ПАБ-2 на підставці - 6 шт. Артилерійське целулоїдне коло -15шт. Таблиця синусів -15шт. Формуляр інженерних загороджень - на кожного того, що навчається Стенд-тренажер ПАБ-2 - 1 шт. Рекомендована література Руководство по материальной части СИВ. Средства минирования и разминирования. Кн.9. Руководство по материальной части. Средства для взрывных работ и обезвреживания боеприпасов. Навчальні питання і розрахунок часу І. Вступна частина. -5хв. ІІ. Основна частина. - 80 хв. Призначення, ТТХ, склад комплекту, устрій, підготовка до роботи приладу фіксації мінних полів ПФМ. - 35 хв. Дії номерів розрахунку по прив'язці МП за допомогою приладу ПФМ. - 15 хв. Визначення відстаней аналітичним і графічним методами. - 30 хв. ІІІ. Заключна частина. - 5 хв. Організаційно-методичні вказівки 1. При вивченні навчального матеріалу більше часу приділити вивченню устрою, перископічної артилерійської бусолі ПАБ-2. Домогтися того, щоб кожен той, що навчається зміг зняти відлік магнітного азимута і горизонтальних кутів. 2. При доповіді навчального матеріалу необхідно заздалегідь зібрати ПФМ для роботи в нічних умовах і мати другий комплект ПФМ вроздріб на столі. 3. При поясненні обов'язків номерів розрахунку необхідно використовувати (умовно) край столів, за яких сидять курсанти як базу, а кути передню стіну класу - як точки мінного поля. Навчаємі практично встановлюють бусоль (на дерев'яній підставці), визначають напрямок на північ, знімають значення магнітного азимуту бази, магнітні азимути з т. А і т. Б бази на точки мінного поля. Визначають горизонтальні кути з т.А і т.Б бази до фіксуючих місць. Викладач перевіряє (робить допомогу) правильність зняття відліків. 4. При вивченні питання визначення відстані аналітичним шляхом необхідно нагадати теорему синусів і використовуючи дані і знятих раніше відліків практично визначити відстані від місць бази до фіксуючих місць мінного поля. Хід заняття І. Вступна частина. - 5 хв. Заняття викладач починає з перевірки наявності особового складу, виконання завдання на самопідготовку. Викладач доводить тему, мету заняття, літературу. ІІ. Основна частина. - 80 хв. Призначення, ТТХ, склад комплекту, устрій, підготовка до роботи приладу фіксації мінних полів ПФМ. - 35 хв. Прилад для фіксації мінних полів ПФМ - призначено для фіксації мінних полів і окремих мін у будь-який час, відшукання мінних полів за даними фіксації. Основні ТТХ загальна вага комплекту, кг - 27 склад розрахунку, чол. - З точність прив’язки мінного поля: по дистанції - 1...2% по азимуті - 0-0,2 Термін безупинної роботи приладу вночі без підзарядки акумулятора, годин - 7 Дальність виявлення ІЧ ліхтарів, що входять у комплект ПФМ, км - 1,2 Час, необхідний для фіксації одного мінного поля зі складанням формуляру, годин -1,5...2 Склад комплекту Доповідаючи навчальне питання викладач використовує складові частини комплекту, розміщених на столі. При необхідності може використовувати комплект у зібраному виді. Комплект приладу розміщається в чотирьох футлярах і однієї брезентової сумки і складається: Перископічна артилерійська бусоль ПАБ-2 - 1 шт. Тринога - 1 шт. Електронно-оптична насадка - 1 шт. Високовольтний блок живлення з кабелем - 1 шт. Котушка з вимірювальним тросом, 100 м - 1 шт. Артилерійське целулоїдне коло з лінійкою - 1 шт. Таблиця синусів - 1 шт. Діафрагма - 1 шт. Інфрачервоні ліхтарі зі стійками і гаками - 7 шт. Перископ - 1 шт. Акумулятор - 1 шт. Система підсвічування - 1 шт. Викладач назвав і показав складову частину комплекту доповідає про її призначення. Устрій Викладач докладно пояснює устрій бусолі ПАБ-2 і високовольтного блоку живлення. Устрій інших частин навчаємі вивчають самостійно при підготовці до практичного заняття. БУСОЛЬ-ПАБ-2 призначена для вимірювання на місцевості магнітних азимутів, а також горизонтальних і вертикальних кутів. Бусоль складається з: - корпуса; - окуляра; - об'єктива; - бусольне кільце (чорні цифри), для зняття відліку магнітного азимута. Ціна розподілу=1-00 (один великий розподіл кутоміра - 6°). - бусольний барабан. Повний оберт барабана дорівнює 1-00. Ціна розподілу дорівнює 0-01=3,60 - обвідка горизонтального черв'яка ; - кутомірне кільце (червоні цифри), для зняття відліку горизонтального кута. Ціна розподілу 1-00. Кільце встановлюється на нуль клавішею; - кутомірний барабан. Ціна розподілу 0-0,1. Барабан установлюється на нуль кнопкою. - Коробка магнітної стрілки. Магнітна стрілка утримується в транспортному положенні арієтиром; - рівень; - обвідка настановного черв'яка. Призначено для точної установки магнітної стрілки на північ. При поясненні устрою бусолі користуватися стендом - тренажером (особливо при поясненні шкал бусольного і кутомірного кілець), бусоллю, установленої на тринозі. Курсанти користаються бусолями (одне на кожен ряд столів) на підставках. Після пояснення навчального матеріалу викладач наказує установити магнітну стрілку на північ, установити (указати) магнітний азимут, установити (указати) горизонтальний кут. Високовольтний блок живлення (ВБЖ) - призначено для перетворення низької напруги батареї (2,5 в) і високе (18 КВ), яке необхідно для роботи електронно-оптичної насадки. Ті, що навчаються викреслюють у зошитах панель блоку, на якій указують: крайні клеми - для підключення батареї (інакше прилад може бути виведений з ладу). Для запобігання неправильного підключення блоку батареї штирьові контакти вилки мають різний, діаметр. Підготовка приладу до роботи Викладач, використовуючи прилад у зібраному виді пояснює навчальний матеріал. Рекомендується наступний порядок підготовки приладу до роботи: - установити і закріпити триногу, надавлюючи ногою на виступи її стійок, для більш вертикальної установки триноги використовувати відвід. - витягти з футляра бусоль і установити її на тринозі за рівнем; - надіти насадку на монокуляр бусолі так, щоб штифт на корпусі бусолі щільно ввійшов у фіксатор; - підключити високовольтний блок до батареї і поставити їх під триногу; - підключити провід електронно-оптичної насадки до високовольтного блоку живлення; - на оправу об'єктива електронно-оптичної насадки установити діафрагму; - включити тумблер ВБЖ. Наявність генерації (писку) і зеленуватого світіння екрана ЕОН свідчить про те, що підключення зроблене правильно; - відфокусувати окуляр приладу. Уночі перед фокусуванням включити лампу підсвічування перехрестя; - у випадку роботи приладу з укриття необхідно надягти на оправу об'єктива бусолі (удень) чи на ЕОН (вночі) перископ; - орієнтувати бусоль по магнітній стрілці. Прилад готовий до роботи. Дії номерів розрахунку по прив'язці МП за допомогою приладу ПФМ. - 15 хв. Для роботи з приладом виділяється розрахунок у складі трьох чоловік. Розрахунок висувається до місця проведення робіт разом з підрозділом, призначеним для мінування, уточнює розташування орієнтирів і бази стосовно мінного поля і приступає до його фіксації. Перший номер призначається старшим. При русі перший номер розрахунку переносить футляр з бусоллю і триногу, другий номер - футляри з електронно-оптичною насадкою й акумулятором, третій номер - футляри з інфрачервоними ліхтарями і перископом. Робота номерів із приладом ПФМ проводиться в наступному порядку: ПЕРШИЙ НОМЕР розрахунку встановлює і переводить бусоль у робоче положення, бере азимут бази, азимути на точки контуру мінного поля й орієнтири з двох місць бази А й В. ДРУГИЙ НОМЕР розбиває базу, заносить у картку фіксації результати вимірів, що повідомляються йому першим номером і умовними знаками, коректує дії третього номера розрахунку. ТРЕТІЙ НОМЕР, взаємодіючи з підрозділом, що проводить мінування, установлює, а потім знімає віхи (інфрачервоні ліхтарі) у кутових точках контуру мінного поля і орієнтирів. Далі викладач використовуючи встановлену на тринозі бусоль і стенд-тренажер бусолі, докладно пояснює порядок зняття відліків значень магнітного азимута і горизонтальних кутів. Перший номер, підготувавши прилад до роботи, направляє монокуляр бусолі (уночі - монокуляр ЕОН) на віху (ліхтар), встановлену в точці А бази так, щоб зображення віхи співпало з вертикальною ниткою перехрестя. Після чого знімає відлік магнітного азимута бази. Ті, що навчаються встановлюють бусолі на лівий край столу (на підставці), направляють монокуляр бусолі на правий край столу (точка В) і знімають відліки магнітного азимута. Викладач перевіряє правильність установки магнітної стрілки і зняття відліку магнітного азимута. По команді викладача ті, що навчаються встановлюють нульові розподіли кутомірного кільця і кутомірного барабана проти рисок, позначених буквою "У". Викладач звертає увагу тих, що навчаються на те, що відлік горизонтальних кутів починається від напрямку бази. Далі викладач вичерчує на дошці дві схеми для відображення на них результатів вимірів магнітних азимутів і горизонтальних кутів: пояснивши те, що при проведенні практичної фіксації це дозволить уберегти командира від помилки, оскільки з'являється можливість зором контролювати правильність зняття відліків, тому що, сума кутів трикутника не може бути більше 30-00 розподілів кутоміра (180°). По команді викладача ті, що навчаються направляють бусоль на точки мінного поля й орієнтири (кути класу) і знімають значення А і горизонтальних кутів із точки А бази відбиваючи результати на накреслених схемах. Викладач пояснює, що відлік береться істинних кутів. Так при напрямку бусолі на орієнтири (тильні кути класу) буква "У" установиться на цифрі, до приклада "49". Реальний кут складе: 60 (збігається з "О") - 49 =11 розподілі лімба. Тому що буква "у" переміщається ліворуч праворуч, а зростання цифр від 0 до 60, йде з праворуч ліворуч  Після зняття відліків у точці А бази, навчаємі переміщають бусолі на правий край столу (точка В бази) орієнтують магнітну стрілку на північ. По команді викладача направляють бусолі з точки В на точку А бази. Викладач пояснює, що якщо бусоль точно орієнтована на північ, то буква "У" установиться навпроти цифри "30-00" кутомірного кільця. Відлік горизонтальних кутів обчислюється так, якщо бусоль повертається ліворуч праворуч, тобто "У" установлюється на цифрі "21", необхідно від 30-21 = 9 тобто кут складає 9 розподілів. При повороті бусолі праворуч ліворуч - "У" установлюється на цифрі 38. Кут складе 38-30 = 8 розподілів кільця. Далі навчаємі знімають відліків Ам і горизонтальних кутів із точки В бази на точки мінного поля й орієнтиру. В подальшому викладач доповідає, що значення магнітних азимутів необхідні для пошуку мінного поля, а горизонтальних кутів для визначення відстаней від місць бази до місць мінного поля й орієнтирів аналітичним способом. Визначення відстаней аналітичним і графічним методами. - 30 хв. Викладач викреслює на дошці схему  Далі пояснює теорему синусів Пояснивши теорему синусів, викладач вичерчує на дошці трикутник будь-якої форми і наказує одному з навчаємих скласти для нього теорему синусів. Визначення чисельного значення синусів викладач пояснює по плакаті таблиці синусів. За указівкою викладача ті, що навчаються визначають відстань до деяких точок мінного поля (орієнтиру) використовуючи виміряні дані горизонтальних кутів. Визначення відстаней графічним способом Викладач наказує черговому по навчальному відділенню роздати курсантам целулоїдні кола і лінійки. Особисто використовує збільшений макет целулоїдного кола і лінійки. Для визначення відстані графічним методом необхідно: відкласти на листі папера розміром ЗО х 40 см базу АВ у масштабі 1 : 2000; накласти целулоїдне коло на базу так, щоб його центр збігався з точкою А бази, а нульова лінія - з напрямком бази (відлік 0-00 повинний знаходитися праворуч від точки А); узяти значення горизонтальних кутів, зазначених на схемах і відкласти їх, користуючись шкалою кола; перемістити центр кола в крапку В бази і відкласти значення горизонтальних кутів, обмірюваних у точці В бази; нанести напрямок на точки мінного поля й орієнтири з точок А та В бази; знайти точки перетинання однойменних ліній, що визначають положення кутів контуру мінного поля й орієнтирів на плані; виміряти довжину ліній і по обраному масштабі визначити відповідні відстані; аналогічним способом визначити довжини сторін контурів мінного поля. За наказом викладача навчаємі визначають відстані від місць бази до контуру мінного поля та орієнтирів графічним способом. ІІІ. Заключна частина. - 5 хв. Викладач нагадує тему і мету заняття та вказує як вони досягнуті. Вказує на які питання необхідно звернути увагу на самостійній підготовці. Відповідає на запитання навчаємих та дає завдання на самостійну підготовку. Заступник начальника кафедри підполковник В.П.Слюсарчук
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!