Установлення та фіксація мінних полів

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2001
Тип роботи:
Інші
Предмет:
Інші

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

Затверджую Начальник кафедри № 4 Полковник Григор’єв “____” ___________________ 2001р. Методична розробка з дисципліни інженерні загородження Тема №6 “Установлення та фіксація мінних полів” Заняття №5 “Установлення, фіксація і пошук мінних полів з використанням приладу ПФМ” АВТОР: Підполковник Бамбуляк “ Розглянуто на засіданні кафедри “ (предметно-методичної комісії) (протокол № від 200 р. м.Кам’янець – Подільський 2001 р. Методична розробка Для проведення занять з інженерних загороджень Тема №6: “Установлення і фіксація мінних полів” Заняття №5: “Прив’язка і пошук мінних полів з використанням приладу ПФМ” Навчальна та виховна мета: 1.Навчити навчаємих проводити прив’язку мінного поля за допомогою приладу ПФМ і відшукувати мінне поле по наявному формуляру. 2. Дати практику навчаємим у виконанні обов’язків старших розрахунків при заповненні картки фіксації мінного поля, складенні формуляра МП, а також обов’язків командира відділення при відшуканні мінного поля по формуляру. 3. Прививати навчаємим почуття відповідальності при виконанні задачі по прив’язці МП. Час: - 6 годин. Місце : - навчальний центр, містечко інженерних загороджень. Метод : - практична робота з матеріальною частиною. Навчально-матеріальне забезпечення : Прилади фіксації мінних полів ПФМ 8 к-тів Віхи 12 шт Кілки 8 шт Бланки «картка фіксації МП» 8 шт Бланки формуляру загороджень 30 шт Міношукачі ІМП 2 шт Щуп в зборі 2 шт Прапорці для позначення мін 2 к-та Круг артилерійський з лінійкою 30 шт Формуляр МП 2 шт Таблиця синусів 15 шт Прапорці червоні великі 4 шт Прапорці малі 4 шт Рекомендуєма література : Засоби для підривних робіт і знешкодженню боєприпасів. Керівництво по влаштуванню і подоланню загороджень. Послідовний перелік навчальних питань і приблизний розрахунок часу Перевірка готовності взводу до занять, слідування до місця занять, отримання матеріальної частини. – 30 хв Оголошення теми, цілей заняття, нагадування заходів безпеки. - 10 хв Підготовка приладу ПФМ до роботи вночі, зняття відліку. – 30 хв Практична робота по прив’язці мінного поля приладами ПФМ з заповненням картки фіксації МП. – 80 хв Складання формуляра МП за даними фіксації - 50 хв Відшукання мінного поля по формуляру - 30 хв Збирання і здача матеріальної частини, підведення підсумків заняття – 20 хв Слідування в розташування. – 20 хв Організаційно-методичні вказівки Напередодні заняття навчаємі повторюють порядок підготовки приладу ПФМ до роботи, порядок вимірювання азимутів і горизонтальних кутів. Викладач проводить інструктаж навчаємих по порядку проведення заняття і по роботі з приладом ПФМ, призначає старших розрахунків і командирів відділень, які складають план-конспекти під керівництвом викладача. Заняття проводиться на 3-х навчальних площадках двома викладачами. Взвод розбивається на 1-й і 2-й площадках на 8 розрахунків : Площадка №1 – підготовка комплекту ПФМ до роботи вночі – зняття показів. Площадка №2 – практична робота по прив’язці МП (розбивка бази, вибір орієнтирів, вимірювання азимутів і горизонтальних кутів, заповнення картки фіксації МП). Площадка №3 – відшукання МП по формуляру за допомогою ПФМ. В ході практичного заняття викладачі добиваються чіткого і правильного виконання прийомів кожним номером розрахунку, слідкують за тим, щоб на протязі практичних дій пао фіксації кожен навчаємий готував прилад до роботи, виміряв азимут і горизонтальні кути, заносив покази прилада в картку фіксації МП. Після проведення вимірів навчаємі під керівництвом викладачів визначають відстань від точок бази А і В до точок контуру МП і до орієнтирів і оформлюють формуляри МП. Хід заняття : № Час Навчальні питання (дії викладача ) Короткий зміст ( дії навчаємих )  1 2 3 4  1. 30 хв. Перевірка готовності взводу до заняття, слідування до місця занять, отримання матеріальної частини. Керівник заняття приймає доповідь ком. взводу про готовність взводу до занять. Перевіряє наявність о/с, екіпіровку, зовнішній вигляд і ставить задачу на здійснення маршу. По прибуттю до складу навчально-матеріальної бази, розбиває взвод на 8 розрахунків, призначає старших розрахунків і наказує їм отримати матеріальну базу в другого викладача.  Навчаємі у двошеренговому строю усувають вказані недоліки і під керівництвом викладача здійснюють марш в район занять. Під час маршу по командам викладача здійснюють біг і прискорене пересування. На складі старші розрахунків отримують матеріальну частину у другого викладача і взвод слідує на навчальні площадки.  2. 10 хв. Оголошення теми і цілей заняття., нагадування заходів безпеки. Керівник заняття оголошує тему і цілі заняття та нагадує заходи безпеки.  Взвод в двошереножному строю, уважно слухають.  3. 30хв Підготовка приладу ПФМ до роботи вночі, зняття відліків Керівник заняття вказує місця занять для кожного розрахунку і наказує розвести по місцям занять. Викладачі, кожен зі своїми розрахунками, починають відпрацювання навчального питання по розділенням. Відпрацювавши порядок підготовки приладу ПФМ до роботи викладач дає ввідні на визначення азимутів та горизонтальних кутів на орієнтири. Потім підрозділам подає команди на приведення приладу в похідне положення. Перед цим усі номера розрахунків повинні практично виміряти азимут на орієнтир та горизонтальний кут.  Старші розрахунків розводять розрахунки по місцям занять. Кожен розрахунок по командам викладача підготовлює прилад до роботи : Встановлює триногу Виймає із футляру бусоль і закріплює її по рівню на тринозі Виймає ЕОН і надягає її на монокуляр бусолі, закріпляє її Виймає з футляру високовольтний блок живлення Надягає діафрагму на оправу об’єктива ЕОН Вмикає систему підсвітки і тумблер блоку живлення Відфокусовує окуляр приладу Підбирає найкращий режим підсвітки перехрестя Надягає на оправу об’єктиву ЕОН перископ і закріплює його Орієнтує бусоль по магнітній стрілці Виймає з футляру ІЧ ліхтарі і стійки і готує їх до роботи. Знімають розрахунки азимутів і горизонтальних кутів на орієнтири. Потім за командами викладачів розрахунки приводять прилади в похідне положення Завести важіль орієнтира до відмови вправо і закріпити магнітну стрілку бусолі гальмівним гвинтом встановити на бусолі нулеві відрахунки натиснути на важіль защемлення лампи підсвітки перекриття і зняти її з ЕОН скласти елементи приладу у відповідні футляри від’єднати ІЧ ліхтарі від стійок і скласти разом зі стійками у футляр від’єднати високовольтний блок від акумулятора і закріпити втулку заглушкою провести зовнішній огляд елементів комплекту, перевірити їх наявність і елементи кріплення.  4. 80 хв Практична робота по прив’язці мінного поля з приладами ПФМ із заповненням карточки фіксації. Керівник заняття розповідає про найбільш характерні випадки фіксації мінного поля з допомогою приладу, звертаючи увагу на ті, які будуть відроблятися розрахунками. Ставить задачу на фіксацію МП, вказуючи контур МП і орієнтири. Викладачі контролюють вірність вибору бази кожним розрахунком, її розбивку і підготовку приладу ПФМ до роботи. Слідкують, щоб кожен навчаємий самостійно виміряв азимутиі горизонтальні кути на точки контуру МП і орієнтири і дані вимірів заніс в карточку фіксації мінного поля. Після визначення азимутів з точок «А» і «В» бази дає команду привести прилади в похідне положення. Контролює дії курсантів і при необхідності надає їм допомогу.  Всі розрахунки вибирають і визначають базу. Потім готують прилади ПФМ до роботи у точці «А» бази, беруть азимут бази і заносять його в карточку фіксації. Після чого знімають азимути і горизонтальні кути на точки контуру мінного поля і орієнтиру. Одержані дані заносять в карточку МП. Після чого переносять прилад ПФМ в точку «В» бази і роблять замір азимутів і горизонтальних кутів з точки «В», записуючи їх в карточку фіксації мінного поля.  5. 50 хв. Складання формули мінного поля за даними фіксації Керівник дає команду відділенням зосередитись в польовому класі. Наказує визначити відстань за даними фіксації аналітичним методом. Контролює дії курсантів і при необхідності надає допомогу. Після визначення відстаней дає команду на складання формуляра МП.  Навчаємі під командою командирів відділень слідують у польовий клас. Визначають відстань аналітичним методом. Після визначення відстані, використовуючи артилерійський круг і лінійку, викреслюючи схему прив’язки мінного поля, визначають азимути і протяжність контурів МП на зворотній стороні карточки фіксації. Потім заповнюють формуляр і викреслюють в ньому схему прив’язки.  6. 30 хв. Відшукання мінного поля по формуляру Керівник заняття у ролі командира взводу ставить взводу задачу на відшукання трьох мінних полів. Дає команду командирам відділень прийняти рішення і доповісти його. Після затвердження рішення керівник заняття наказує командирам відділень поставити задачу відділенням на відшукання МП по наявним формулярам, які він вручає кожному командиру відділення і припустити до дій. Викладач контролює дії командирів відділень.  Взвод в двошеренговому строю з’ясовує задачу по відшуканню мінних полів. Командири відділень доповідають рішення на відшукання мінного поля і ставлять задачі відділенням. (Варіанти рішення і постановки задачі командирам відділень, додатки 1 і 2). Після постановки задачі відділенням, відділення приступають до виконання задачі по відшуканню мінних полів.  7. 20 хв. Збір і здача матеріальної частини, підведення підсумків заняття. Керівник дає команду обслужити матеріальну частину, укласти прилади ПФМ і здати все навчальне майно на склад. Наказує командиру взводу вишукувати взвод і провести розбір заняття : командири відділень підводять підсумки дій кожного номеру розрахунку, оцінюють їх дії; - викладач проводить розбір дій командирів відділень і курсантів з об’явою їм індивідуальних оцінок. Дає завдання на самопідготовку.  Навчаємі обслуговують матеріальну частину і під керівництвом командирів відділень здають її на склад. Курсанти в двошеренговому строю слухають розбір заняття командирами відділень і керівником заняття, записують завдання на самопідготовку : До оформити формуляр мінного поля на самопідготовці і здати до 18.00. Заміснику командира взводу одержати в години самопідготовки завдання на виконання взводом контрольної домашньої роботи.  8. 20хв Слідування в розміщення Керівник наказує командиру взводу перевірити екіпіровку взводу і після його доповіді дає команду на здійснення маршу в розміщення.  Під командою командира взводу і контролем викладача взвод прямує в розміщення.   ДОДАТКИ : №1 - Схема організації занять. №2 - Вихідна тактична обстановка. №3 - Заходи при відшуканні мінних полів. №4 - Варіант постановки задачі командиром відділення на відшукання МП. №5 - Розрахунок прищеплення навчаємим командирських і методичних навиків. СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ІНЖЕНЕРНИХ ЗАГОРОДЖЕНЬ ПІДПОЛКОВНИК М.БАМБУЛЯК ДОДАТОК №1 СХЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАНЯТТЯ Склад тих, що навчається –взвод Склад тих, що навчається –взвод Склад тих, що навчається -взвод Прилади ПФМ – 8 к-тів 1. Прилади ПФМ - 8 к-тів 1. Прилади ПФМ - 2 к-та Віхи - 8 к-тів 2. Віхи - 8 к-тів 2. Віхи - 4 шт. на відд. 3. Бланки карточок 3. Міношукачі -2шт. на відд фіксації МП - 8 шт. 4. Сажень (мірна стрічка) –2 шт на відд 4. Планшети - 8 шт. 5. Заповнені формуляри -2 шт. 6. Прапорці для позначення мін –2 к-та ДОДАТОК №2 ВИХІДНА ТАКТИЧНА ОБСТАНОВКА Противник, який потерпів поразку у боях за м. Камянець-Подільський, перейшов до оборони на межі : КНЯЖПІЛЬ, КАЛИННЯ, БОРИШКІВЦІ, ЛИСОГІРКА, ПУДЛІВЦІ. Проводить інженерне устаткування і одночасно готовить удар в направленні МАКІВ, ВЕЛИКА СЛОБІДКА. 5 МП переходить до оборони на ділянці висотою 307,5, КАМ’ЯНКА, БІЛАНІВКА з задачею не допустити прориву противника в направленні КАЛИННЯ – КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ -ТАРАСІВКА. 2ІСР 2/2 ІСБР до 9.00 зосередилась в районі оз. Курсантське в готовності до установки мінних полів на межі : південна окраїна КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ - ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ. 1-ий взвод має задачу встановити протипіхотне мінне поле на направленні наступу противника. Далі викладач вказує, що в учбових цілях рахувати, що МП установлено, а усі курсанти виступають у ролі командира взводу з задачею зафіксувати це мінне поле і скласти звітну документацію. ДОДАТОК №3 ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВІДШУКАННІ МІННИХ ПОЛІВ Командир підрозділу перед початком виконання задачі по відшуканню мінних полів повинен провірити знання особовим складом застосуванню засобів, порядок їх використання і необхідність мір обережності. Для відшукання мінних полів необхідно назначатися найбільш підготовленні солдати, які твердо знають свої засоби розвідки. В час відшукання мінних полів повинні додержуватися суворої дисципліни, організованості і встановленого порядку. При знешкодженні міни не допускається скупчення людей. При знешкодженні міни з пошкодженими або деформованими корпусами і підривниками - забороняється. Не можна переміщати з місця установки міни, встановлені в невитягненому положенні. Суворо забороняється вставляти щуп або вдаряти ним по виявленому предмету. В процесі пошуку кут нахилу його до поверхні землі повинен бути в межах 20-25(. ДОДАТОК №4 РІШЕННЯ КОМАНДИРА ВІДДІЛЕННЯ НА ВІДШУКАННЯ МІННОГО ПОЛЯ ПО ФОРМУЛЯРУ (варіант) ВИРІШИВ : Відшукання мінного поля провести двома розрахунками по три чоловіки в кожному, перший розрахунок відшукує кутові точки контуру МП №1 і №4 з орієнтиру №1, другий розрахунок – з орієнтиру №2. Азимути вимірювати бусоллю (компасом), відстань - мірною стрічкою. Для забезпечення заходів безпеки контролюю утримання взятого азимуту першим номером розрахунку, за 25-30 м до крайньої точки, перші номери починають перевірку місцевості міношукачами і щупами, відстань між першим і другим номерами - 10-15 м. ДОДАТОК №5 РОЗРАХУНОК ПРИЩЕПЛЕННЯ НАВЧАЄМИМ КОМАНДИРСЬКИХ І МЕТОДИЧНИХ НАВИКІВ № п.п Навчальні питання, що відпрацьовуються Кількість призначень Оцінкові показники    Командир відділення Старший розрахунку Всього   1. Фіксація мінного поля розрахунками з використанням приладу ПФМ - 8 8 Оцінка старшим розрахунку виставляється за : чіткість та ясність поставлення задачі; правильність підготовки мат. частини; правильну організацію виконання задачі; правильність зняття та запис відліків; збір та укладання матеріальної частини; розбір дій підлеглих.  2. Відшук мінного поля по формуляру з використанням приладу ПФМ. 1 2 3   
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!