Дії взводу по підриванню металевих і залізобетонних мостів

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2025
Тип роботи:
Інші
Предмет:
Інші
Група:
ПМК

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

ВІЙСЬКОВО – ІНЖЕНЕРНИЙ ІНСТИТУТ ПДАТУ Затверджую Начальник кафедри інженерних загороджень підполковник Р.А. Миколайчук „___”__________ 2006р. МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА з дисципліни: „ Бойове застосування підрозділів” ТЕМА № 18: „Дії взводу по підриванню металевих і залізобетонних мостів .” Автор : підполковник Савіцький А. О. Розглянуто на засіданні ПМК кафедри Протокол №____від”___”______________ 2006р. м. Кам'янець - Подільський 2006рік Методична розробка для проведення занять з дисципліни „Бойове застосування підрозділів” Тема № 18 : „Дії взводу по підриванню металевих і залізобетонних мостів”. Навчальна та виховна мета: І. Вчити курсантів в ролі командира взводу приймати рішення на підготовку залізобетонного ( металевого) мосту до підривання . 2. Вчити о/с в ролі командира взводу ставити задачі та управляти підлеглими підрозділами в ході її виконання. 3. Вдосконалювати практичні навики по веденню робочої карти та виконанню розрахунків. Час : 6 годин. Місце : навчальний центр Вид заняття : тактико-спеціальне Навчально – матеріальне забезпечення: 1 Зброя, протигази, індивідуальні засоби, у комплектовані сумки, робочі карти маскувальні комбінезони - на кожного навчаємого. 2. Бланки формалізованих документів - на кожного 3. Навчальні ВР - 20 ящ. 4. Матеріали для закріплення зарядів - 1 бухта 5 . Комплект № 77 - 3 шт 6. Шанцевий інструмент - 3 к-та. 7. КЗУ - 2 шт. 8. СМП-2 - 2 шт. 9. Навчальні ЗТП - 2 шт. 10.Навчальний ДШ - 50 м. 11.Драбина металева - 2 шт. 12. Канати а для влаштування підйомників - 4 шт. 13. Люльки для встановлення зарядів - 1 шт. 14. Дошки =5 см довжиною 3-4 м - б шт. 16. Мотузка 10 м - 4 шт. 17. Пояса монтажні -6 шт. 18. Прапорці червоні - 6 шт. 19. Огорожа польового витратного складу - 1 к-кт. Техніка : І. Вантажний автомобіль - 1 од. Література : І. Руководство по подрывным работам стр.229-263 2. Настанова по забезпеченню бойових дій СВ. ч. ІV. стр.249-263 3. Настанова з військово-інженерної справи для РА (ДСП-М) стр.403-4ІО Навчальні питання та розрахунок часу в години заняття. Навчальні питання Час (хвил.)  Перевірка наявності та готовності взводу до заняття. Оголошення теми, навчальної мети та навчальних питань Постановка задачі та здійснення маршу в район зосередження. Постановка завдання командиру взводу. З'ясування завдання, оцінка обстановки, прийняття рішення, проведення рекогносцировки, постановка завдань ком. відділенням, організація взаємодії та управління. Дії взводу по підготовці мосту до підривання. Підривання мосту, оформлення донесення про виконання задачі. Збір, обслуговування і здача матеріальної частини. Розбір заняття, переміщення взводу в розташування інституту.  10 20 30 120 20 30 40  Всього 270   Організаційно - методичні вказівки. Тема вивчається на тактико-спеціальному занятті в полі. Заняття проводиться з навчальною групою курсантів двома викладачами. На заняття залучається штатний командир взводу в якості помічника керівника заняття. Керівник заняття здійснює загальне методичне керівництво заняттям Викладач готує навчальні місця матеріальні засоби до заняття, одержує техніку та здійснює допомогу керівнику в проведенні заняття з одною групою. Для великого охоплення о/с при відпрацюванні навчальних питань взвод розбивається на дві групи. Під час самопідготовки. Перед початком самопідготовки ком. взводу (зам. ком .взводу) прибуває до кер. заняття і отримує задачу на забезпечення взводу необхідної літератури, схемами, технічними засобами навчання. Другий викладач завантажує НМБ на автомобілі і доповідає керівникові заняття. Керівник заняття перевіряє наявність особового складу і готовність до проведення самостійної підготовки. Об'являє тему, цілі заняття, відпрацювання питань, порядок проведення самопідготовки. Керівник заняття нагадує тактичну обстановку в ролі командира 2 іср ГІЗ доводить бойовий наказ на виконання бойової задачі. Курсанти в ролі командира ісв : - з'ясовують отриману задачу ; - проводять розрахунок часу ; - підготовлюють попередні бойові розпорядження; - проводять необхідні розрахунки, приймають рішення на підривання металевого мосту; - підготовляють бойовий наказ ком. взводу на здійснення маршу в район зосередження; - записують необхідні розрахунки, графік виконання задачі, схему розміщення зарядів на звороті карти Керівник заняття назначає імітаційну групу на чолі з штатним ком. взводу і проводить інструктаж про порядок проведення імітації та нагадує заходи безпеки при її проведенні. По закінченню самопідготовки ком. взводу (зам. ком взводу) організує здачу літератури, навчальних матеріалів і доповідає керівнику заняття. Під час заняття: Заняття проводиться двома викладачами і штатним ком. взводу. Керівник заняття оголошує тему, навчальні цілі, питання заняття, порядок їх відпрацювання. Керівник заняття заслуховує від 2-3 курсантів наказ на здійснення маршу. Назначає одного курсанта ком. взводу на відпрацювання даного питання. Викладач отримує заплановану техніку і витягує її в колону 5О м від приміщення чергового по парку. Призначений ком. взводу виконує посадку о/с на автомобіль і взвод здійснює марш в район зосередження. В районі зосередження керівник заняття приймає доповідь ком. взводу про здійснення маршу і проводить короткий розбір. Взвод розбивається на дві групи. З однією групою займається керівник заняття, з другою - другий викладач. В районі зосередження відпрацьовуються наступні навчальні питання : - орієнтування; - прийняття рішення ком .взводу на заняття району зосередження; - складання схеми оборони і охорони взводу в районі зосередження; - послідовність роботи командира взводу після отримання задачі; - інструктаж по заходам безпеки при підготовці мосту до підривання. По кожному питанню викладач заслуховує 2-3 курсантів, вказує на допущені помилки, призначає командирів відділень і командира взводу. Після відпрацювання цих навчальних питань керівник заняття в ролі командира 2 іср ГІЗ доводить бойовий наказ на виконання бойового завдання. Призначений командир взводу виводить взвод до мосту , віддає бойовий наказ, командири відділень ставлять завдання відділенням. Після затвердження бойового наказу керівником заняття взвод приступає до виконання завдання. Складання зарядів для підривання елементів мосту і опор проводиться з навчальних ВР, електровибухові мережі виготовляються з навчальних електродетонаторів з приєднаними до них імітаційними засобами. В ході виконання задачі керівник заняття контролює дії навчаємих і дотримання ними заходів безпеки. Викладач контролює дії призначених командирів взводу і командирів відділень. Штатний ком. взводу з групою імітації проводить імітацію згідно плану. Після виконання задачі командир взводу шикує взвод і доповідає керівнику заняття, після чого за його командою проводить підривання мосту. Після відпрацювання навчальних питань керівник заняття подає команду на збір НМБ й завантаження на автомобіль, особисто перевіряє наявність, зброї, протигазів, спорядження і подає команду на здійснення маршу в район здачі НМБ. Викладач, штатний командир взводу з групою імітації здають НМБ ,а керівник проводить розбір заняття, в якому нагадує тему і навчальні цілі заняття, вказує повноту їх досягнення: проводить аналіз дій взводу, призначених ком. взводу, відділень і відмічає позитивні і негативні сторони, вказує на недоліки і шляхи їх усунення : оцінює кожного навчаємого, оцінює дії імітаційної групи визначає завдання на самопідготовку. Після підведення підсумків і здачі НМБ керівник заняття подає команду штатному ком. взводу на здійснення маршу в розташування інституту, здачу топографічних карт і зброї. Після виконання цих завдань ком. взводу особисто доповідає керівнику заняття. Викладач здає машину черговому по парку, робить відмітку у шляховому листку .Складає акт на використанні засоби імітації. Керівник заняття заповнює журнал і виставляє індивідуальні оцінки, заповнює розділ "Привиття курсантам командирських навиків". Хід заняття Навчальні питання які відпрацьовуються і час Дії керівника Дії навчаємих  1 2 3  1. Перевірка наявності та готовності взводу до заняття. Оголошення теми, навчальних цілей та навчальних питань – 10 хв. 2. Постановка завдання і здійснення маршу в район зосередження - 20 хв. 3. Постановка завдання ком. взводу, з’ясування бойового завдання , розрахунок часу, оцінка обстановки , прийняття рішення , проведення рекогносцировки, постановка завдань ком. відділень і організація взаємодії і управління –30 хв. Приймає доповідь ком. взводу. перевіряє наявність о/с , навчально – матеріальної бази, зовнішній вигляд курсантів. Приймає доповідь про отримання засобів імітації і техніки. Оголошує тему, навчальні цілі і питання заняття , доводить порядок їх відпрацювання. Вислуховує від 2-3 курсантів варіанти наказу на здійснення маршу в район зосередження . Назначає ком. взводу на відпрацювання нормативу „Посадка о/с на машину” Дає команду на початок руху. Контролює порядок здійснення взводом маршу. Приймає доповідь назначеного ком. взводу про здійснення маршу і проводить короткий розбір . Вислуховує 2-3 курсантів по орієнтуванню і рішення ком. взводу на заняття району зосередження . Ставить завдання курсантам на оформлення схем охорони і оборони взводу , в районі зосередження і відомостей бойового і чисельного складу. В ролі командира Іср 1/12 Ісбр ставить завдання командиру 2 Ісв на виконання бойового завдання Вислуховує по 2-3 курсанти по кожному з питань , з’ясування завдання , розрахунок часу, віддання попередніх розпоряджень, оцінка обстановки, прийняття рішення віддача бойового наказу , організація Взвод в 2-х шеренговому строю представляє НМБ . З’ясовують тему заняття , навчальні цілі їх відпрацювання. Названі керівником заняття курсанти виходять зі строю і в ролі ком. 2ісв іср 1/12 ісбр віддають наказ на здійснення маршу. Назначений ком. взводу вступає в командування взводом і відпрацьовує з взводом норматив „ Посадка о/с на машину”. Здійснюють марш в район зосередження. Взвод спішується, вишиковується в двошеренговому строю і слухає розбір маршу. Взвод розбивається на дві групи курсанти проводять орієнтування по команді керівника заняття і викладача, доповідають. Навчаємі приймають рішення на заняття району зосередження , доповідають його керівнику заняття і викладачу. Оформлять схему охорони і оборони взводу , відомість бойового і чисельного складу і представляють керівнику заняття . Навчаємі в ролі командира 2 Ісв Іср 1/12 Ісбр з’ясовують завдання, проводять розрахунок часу , віддають попередні бойові розпорядження , оцінюють обстановку , приймають рішення , віддають бойовий наказ,  1 2 3   4. Дії взводу по підготовці мосту до підривання - 120 хв. взаємодії і управління. Вислуховує 2-3 курсантів по порядку організації підготовки взводу до виконання бойового завдання. Контролює дії взводу по розвідці і підготовці мосту до знищення . Викладач контролює дії назначених ком. взводу, ком. відділень і імітаційної групи. Керівник заняття контролює правильність складання звітних документів. Після команди командира взводу: “До виконання поставленої задачі приступити” керівник заняття засікає час початку дій взводу по виконанню нормативу №38 : підготувати до підривання один прогін і дві опори взводом: відмінно – 1 година 12 хв. добре – 1 година 25 хв. задовільно – 1 година 42 хв. В ході виконання задачі викладачі і штатний командир взводу контролюють і оцінюють дії кожного курсанта. В “Ч” +25 керівник заняття вводить в дію ввідну №1 “ обстріл хімічними снарядами ( імітація - 4-х вибухових пакетів ); вийшов зі строю командир відділення.” Викладачі контролюють дії командира взводу і курсантів. організують взаємодію і управління. Доповідають керівнику заняття і викладачу. Навчаємі доповідають порядок організації підготовки взводу до виконання бойового завдання . По команді командира взводу курсанти у складі відділень виконують задачі по кріпленню зарядів до підриваємих елементів, в’язанню електровибухових мереж і обладнанню підривних станцій. Командир взводу і командири відділень керують діями підлеглих. При підриванні вибухових пакетів командир взводу голосом подає команду “ГАЗИ” і подає сигнал освітлювальною ракетою. Курсанти одягають протигази і продовжують виконання поставлених задач. По команді керівника заняття командир взводу подає голосом сигнал “ВІДБІЙ”.   1 2 3   5.Підривання мосту, оформлення донесення про виконання задачі – 20 хв. В “Ч”+45 керівник вводить в дію ввідну №2 “напад диверсійної групи противника ( імітація пострілами холостих патронів), вийшов зі строю командир взводу і командир відділення”. Викладач і штатний командир взводу контролюють і оцінюють дію нового командира взводу і командирів відділень. В “Ч”+60 керівник заняття вводить в дію ввідну № 3 “ авіаційний наліт” ( імітація - підривання серії вибухових пакетів) і контролює дії по цій ввідній. Під час контролю за діями підлеглих викладачі звертають увагу на якість виконання робіт (зростки, захист проводів, правильне кріплення зарядів до підриваємих елементів ), а також на дотримання заходів безпеки при встановленні зарядів, в`язанні електровибухових мереж і роботі з імітаційними засобами. Після доповіді командира взводу про виконання задачі керівник заняття наказує зібрати і перевірити матеріальну частину. Після чого дає команду вишикувати взвод і відвести його на лінію підривних станцій і виставити очіплення. Викладач оглядає якість виконаних робіт , місця встановлення імітаційних засобів і слідує до місця шикування взводу. Керівник заняття дає команду командиру взводу спочатку провести підривання основної електровибухової мережі, потім дублюючої електровибухової мережі. По команді керівника заняття командир взводу і командир відділення виводяться зі строю, командування взводом приймає замісник командира взводу і він же призначає нового командира відділення; курсанти продовжують виконання поставленої задачі, організовують відбиття нападу диверсійної групи, подають сигнал для виклику мотострілкових підрозділів для знищення диверсантів. По сигналу спостерігача “ПОВІТРЯ” командир взводу подає команду “ПОВІТРЯ – ВСІМ В УКРИТТЯ”. По команді “ВІДБІЙ” о/с продовжує виконання поставленої задачі. Командир взводу шикує взвод після виконання задачі і доповідає керівникові заняття. По команді викладача організовує збір матеріальної частини. Перевіряє її наявність і справність. Кожний командир відділення перевіряє справність переносних мостів, малих омметрів, підривних машинок і доповідає командиру взводу. Командир взводу за наказом керівника заняття проводить підривання електровибухових мереж і оформляє письмове донесення про виконання задачі.   1 2 3  6. Збір, обслуговування і здача матеріальної частини – 30 хв. 7. Розбір заняття, переміщення взводу в розташування Інституту. – 40 хв. Після підривання електровибухових мереж керівник заняття наказує командирові взводу зібрати і прийняти від призначених командирів відділень матеріальну частину, перевірити її і обслужити. Викладач контролює якість обслуговування матеріальної частини, оцінює дії кожного курсанта і відділень. Після доповіді командира взводу про готовність матеріальної частини до здачі керівник заняття дає команду здати матеріальну частину на склад. Керівник заняття перевіряє наявність топокарт, зброї, протигазів, спорядження; проводить розбір заняття, в якому нагадує тему, цілі заняття і ступень їх досягнення і проводить аналіз дій взводу , назначених командирів, відмічає позитивні і негативні сторони , вказує недоліки і шляхи їх усунення : оцінює кожного курсанта: оцінює дії імітаційної групи. Дає завдання на самопідготовку. Після розбирання заняття керівник заняття дає команду штатному ком. взводу на здійснення маршу в розташування інституту. Командир взводу і командири відділень перевіряють наявність матеріальної частини, її обслуговування і здають на склад. Взвод під командою штатного командира взводу здійснює марш в розміщення інституту. Викладач ставить машину в парк, робить відмітку в шляховому листі, представляє водія черговому по парку.   Старший викладач кафедри інженерних загороджень підполковник Савіцький А. О. Додаток №1 Заходи безпеки при проведенні імітації 1. Особовий склад повинен чітко знати матеріальну частину імітаційних засобів які застосовуються, правила поведінки з ними, порядок виконання попередніх завдань, обов'язки номерів розрахунків. 2. Перед виконанням завдання ком. взводу інструктує о/с про порядок і послідовність проведення імітації, заходах безпеки з обов'язковим : розписуванням осіб, які пройшли інструктаж, в книзі інструктажу. 3. Не допускається перебування сторонніх осіб на місцях проведення імітації. 4.При проведенні імітації забороняється : - користуватися несправними засобами імітації :застосовувати імітаційні засоби не по призначенню, під лініями високовольтних передач, поблизу легко запалювальних засобів; - вставляти електродетонатори в засоби імітації без команди керівника імітації; - кидати вибухові пакети, вести стрільбу холостими патронами в направленні знаходження о/с ближче 10 м: - затримувати в руках вибухові пакети після спалаху вогнепровідного шнура ; - при спалахуванні димових шашок направляти вогонь в сторону людей ; - виконувати запуск сигнальних і освітлювальних ракет під кутом менше 450 до горизонту ; - проводити запуск сигнальних і освітлювальних ракет в направленні о/с; - використовувати імітаційні засоби в лісі, на місцевості з високою рослинністю : - кидати вибухові пакети, освітлювальні і сигнальні патрони в розташуванні підрозділів, на техніку, а також в напрямку легко займистих предметів ; - доторкатись і підбирати вибухові пакети які не вибухнули і виконувати їх розбирання ; - підсилювати заряди холостих патронів, вибухових пакетів, освітлювальних і сигнальних патронів. 5. Після проведення імітації переконатися в використанні усіх імітаційних засобів. Додаток № 2 Заходи безпеки при проведенні занять. При отриманні техніки в парку необхідно перевірити : - технічний стан машини: звернувши увагу на справність гальмів, рульового управління; - стан обладнання для перевезення людей (сидіння, тенти, дуги, кріплення бортів) ; - правильність вкладання навчально-матеріальної бази. При виконанні завдання з застосуванням техніки необхідно: - знати порядок і термін виконання завдання ; - поставити водію конкретне завдання і переконатися в правильності розуміння його ; - знаходитися в кабіні поруч з водієм або на відстані, що забезпечує свою безпечність і добру видимість водієм сигналу управління; - сигнали управління подавати тільки сигнальними прапорцями; - при подачі машини заднім ходом завчасно переконатися в відсутності людей позаду і збоку від машини; - знати і точно виконувати норми посадки і правила перевезення людей, назначати старшого в кузові і спостерігаючих за кріпленням бортів. Категорично забороняється :відлучати водія від управління і керувати машиною самому: експлуатувати машину при наявності технічних неполадок. Додаток №3 БОЙОВИЙ НАКАЗ командира взводу на марш (варіант) 1. Противник "Коричневі" частинами 3 мд займає підготовлену оборону по рубежу : Ольховець(9064) східн. окол. Смотрич(9169),півд. окол. Слобідка Кульчієвецька (9273) відм. 273.6 (9078) на якому зупиних наступ 22 мед. 2. 5 мсп в районі зосередження Залуччя (1365) Чичельник(І074) викл.Смотрич (2169) отримав задачу: атакою з висуванням з глибини в напрямку Слобідка Кульчіевецька (9272) Тарасівка розгромити частини 1 бр, сходу форсувати р. Дністер на ділянці Устя. Вел.Слобідка і до "ч" + 6.00 ________ заволодіти рубежем колгоспного двору(7578І) джерело (77831) продовжувати наступ в напрямку Ленківці, Слобідка(6580) 3. Взвод отримав задачу здійснити марш по маршруту автопарк (9369)шляхопровід(9270) відм.218.4(9370) і до ________________ зосередитись в районі сад півн.відм.212 .3 в готовності до знищення металевого мосту. Вирішив марш здійснити у складі взводу. Порядок шикування колони : 1ісв,_ 2 ісв, 3 сів. Готовність до здійснення маршу _______________________. 4. Наказую: Здійснити марш по маршруту автопарк (9369),шляхопровід (9270) 21дм. 212,3 (9370), сад півн.відм.212 ,3 Швидкість руху 25-30 км/год, дистанція між машинами-30 м» Старшим машин назначаються спостерігачі за повітрям і сигналами -- командира. Початок руху в _______ вихідний пункт перехрестя доріг ______пройти в _______________. 5. Сигнали управління на марші - штатні. Я знаходжусь в головній машині. Мій заступник - штатний Командир ісв л-нт Григоренко Додаток №4 Рішення командира інженерно-саперного взводу на інженерне обладнання району зосередження (варіант) 1.Вирішив: взвод, розмістити з використанням природних маскуючих властивостей місцевості. Техніку розмістити в наявних укриттях і складках; місцевості .Перед заняттям району провести розвідку на наявність вибухонебезпечних предметів. Основні зусилля зосередити на обладнання укриття для о/с, маскування техніки і охорону району зосередження. Для виконання цих завдань задіяти весь особовий склад взводу. Охорону району вести позмінно шляхом патрулювання. Обладнання щілин для о/с провести вручну, маскування техніки в укриттях виконати табельними засобами МКТ-Т з використанням природних масок. 2. Кожному відділенню : - провести розвідку місць влаштування техніки і влаштування перекритих щілин на мінування ; - сховати і замаскувати техніку ; - викопати і обладнати перекриту щілину для о/с. 3. Заступнику командира взводу, організувати охорону району зосередження шляхом патрулювання і спостереження за наземним противником. Одержати потрібні інженерні боєприпаси і підготувати техніку для виконання інженерних завдань. Охорону спорядження вести позмінно, задіюючи для цього о/с всіх відділень. 4. Управління і оповіщення - голосом і через зв'язкових. Додаток №5 БОЙОВИЙ НАКАЗ командира інженерно-саперної роти ( варіант) 1. Противник "коричневі" частинами З мд займає підготовлену оборону по рубежу Ольховець(9064) схід. окол. Смотрич/9І69/півдн.окол. Сл. Кульчієвецька (9273) відм.273.6 (9078) на якому зупинимо наступ 22 мед. 2. 5 омбр має задачу атакою з рубіжу садок (9269), Сл. Кульчієвецька (9275) в напрямку Сл. Кульчієвецька (9272) Тарасівка розгромити противника і до "ч" + 2.30 заволодіти рубежем Панївці (86 72) відм.220.2 (8677) В подальшому при взаємодії з сусідами і тактичним повітряним десантом розгромити резерв І бр з ходу форсувати р. Дністер і до "ч"+6.00 виконати подальшу задачу заволодіти рубежів колгосп. двору (75781) джерело (77831) продовжувати наступ в напрямку Ленківці, Слобідка (6580) 3. 2 іср має задачу проробити проходи в мінних полях противника і підготувати до зруйнування міст для прикриття флангів рубежу взводу в бій 3 мб. Основні зусилля зосередити на проробленні проходів в мінних полях противника. Задачу виконувати повзводне. 4. Наказую: - І ісв - 2 ісв до "ч"+О.І5 проробити проходи в МВЗ противника вибуховим способом на ділянці наступу 2 мб. До "ч"+2.30 провести розвідку і підготувати до зруйнування металевий міст через р. Смотрич в районі зах.окол. Панівці (677117) До місця виконання задачі висуватися по сигналу "Вітер-333" переданому іс. радіо командиром 5 омбр. Після виконання задачі взводу зосередитись в саду півн.окол.212.3 в готовності до дій по штатному призначенню : - 1ВУМ 5. Для виконання задачі виділяється : - 1 ісв - 2 ісв - установок розмінування УР-83П- 3 к-та: зарядів розмінування УЗП-83-3 к-та, підривних зарядів / ВР в ящиках по 25 кг -20 ящ., - КЗУ-2шт., - засоби вуху; Інженерні боєприпаси ВР,ВВ І майно будуть доставлені транспортному полку до 13.00 ________________в район ліс північ. захдн. відм. 322.8(1571) 6.Сигнали управління, оповіщення і взаємодії і встановлені раніше.. Донесення представити НІС 5 мсп після виконання задачі Я знаходжусь з 1 св в районі відм.350.9(2380). Мій заступник - командир ІВУМ. Командир іср капітан Васильченко Додаток №6 З'ясування завдання командиром взводу ( варіант ) І. 5 мсп отримав задачу атакою з висуванням з глибини в напрямку Сл. Кульчієвецька, Тарасівка розгромити частини 1 бр. з ходу розсувати р. Дністер на ділянці Устя.Вел.Слобідка і заволодіти рубежем колгоспного двору , джерело, продовжити наступ в напрямку Ленковці, Слобідка. 2.2 Ісв отримав задачу провести розвідку і до "ч"+2.30 підготувати до зруйнування металевий міст в районі зах.окол. Панівці. Вибух мосту провести по сигналу "Вітер-333",переданому по радіо командиром 5 мсп. Після виконання завдання взводу зосередитись в саду півн. відм 212 ,3 (9370) в готовності до дій по штатному призначенню. Для виконання задачі взводу виділяється : - ВР -/ тротил в ящиках по 25 кг/ - 20 ящ., - КЗУ - 2 шт., - засоби вибуху - по розрахунках : - військово-технічне майно для кріплення зарядів ВР : ВР,ЗВ і військово-технічне майно буде доставлено транспортом полку до 13.00 ___________в район зосередження взводу. Донесення представити після виконання задачі. Додаток №7 Розрахунок часу. 1. Вихідні дані : - задача отримана - - рішення доповісти - - Інженерні боєприпаси отримати в 13.00 __________; - готовність до виконання задачі - 5.00 __________ ; 2. Всього в наявності -__________ годин; - з них часу : - світлого -________ годин ; - темного _________ годин 3. Розподілення часу : - з'ясування завдання -______ хв. ____ _; - розрахунок часу - ________хв. _______ ; - віддача попередніх розпоряджень - _______ хв. /____/; - оцінка обстановки - ________/ ______/; - прийняття рішення - _______ /______/; - доповідь рішення - _______ /____/ ; - віддача бойового наказу - ________ /_____/ ; - організація взаємодії з командиром 3 мпб -______ /___/; - організація управління -______ /____/; - перевірка готовності до виконання завдання -___/_____/. Додаток № 8. Попередні бойові розпорядження командира 2 інженерно-саперного взводу (варіант) Взвод має завдання до "ч"+2.30 провести розвідку і підготувати 20 зруйнування металевий міст через р. Смотрич в районі зах.окол. Панівці (37717) Для виконання завдання : 1 і 2 Ісвід підготувати комплекти № 77 і провода для виготовлення електровибухових мереж, загострити і підготовити шанцовий - інструмент для обладнання підривних станцій і закопування магістральних проводів: З Ісвід підготувати пристосування для кріплення зарядів, провести тренування по роботі з вантажними поясами і прийомами страхування при подачі зарядів на елементи які підриваються . Заміснику ком. взводу в 13 .00 ______ в районі ліс півн. зах. відм.322.8 отримати ВР / тротил в ящиках по 25 кг / - 20 ящ. ,КЗУ-2 шт., засоби вибуху. завдання на Інженерну, розвідку і підготовку мосту до :зруйнування буде поставлене бойовим наказом в районі виконання завдання о 8.00 ................ Додаток № 9 Оцінка обстановки командиром Інженерно-саперного взводу (варіант) 1.Оцінкапротивника. Противник займає підготовлену оборону (в інженерному відношенні ) Перед переднім краєм і в глибині оборони противник нарощує систему інженерних загороджень. В ході бою можливе застосування противником засобів дистанційного мінування. Висновок :противник буде здійснювати вплив на дії взводу артилерійським вогнем. 2. Оцінка своїх сил. Ісв складається з 3-х відділень в кожному по 7 чол. В взводі є в наявності ЗИЛ-ІЗІ- 9 од_.БТР-80-1 од., УМП - 2 к-та,:УМП-3-6 к-тів. Можливості : - створити за 10-12 год. один вузол загороджень : - за 1,5 год. підготувати міст до зруйнування. Взвод укомплектований на 100% о/с навчений і має досвід виконання задач. Техніка справна і готова до бойового застосування. Взводу виділяється : - ВР (ящик по 25 кг) - 20 ящ., - КЗУ-2 шт. - засоби вибуху - по розрахунку. Висновок :взвод в змозі виконати поставлену задачу. 3. Оцінка місцевості. Місцевість напівзакрита, середньопересічна проходами для бойової техніки без доріг .Місцевість сильно поділена долинами рік і балками, являє собою перешкоди для колісних машин при русі без доріг. Грунт переважно суглинистий. По смузі наступу полку проходить в насипі залізнична колія Кам'янець - Подільський -Ларга, протікають річки Смотрич і Мукша, котрі мають круті і обривісті береги, ріки можно подолати тільки по мостах і існуючих бродах. Клімат помірно - контенентальний. Погода .................. Висновок :І.Наявність рік з крутими і обривистими берегами затрудняє противнику нанесення флангових ударів. 2. Розвинута сітка доріг сприяє маневру силами і засобами інших військ. 4. Оцінка радіаційної, хімічної, біологічної обстановки Противник в попередніх боях застосував зброю масового ураження. Рівень радіації в смузі наступу полку не перевищує природного фону. Ділянок місцевості, заражених отруйними речовинами і бактеріальними засобами, не виявлено. В смузі полку існують підприємство з СДОР. Висновок : Взводу передбачається діяти на місцевості зараженій РРІОР в індивідуальних засобах захисту. 5. Оцінка місцевих ресурсів. Біля р. Мукша існує кам'яний кар’єр 300 м півд. шляхопроводу - склад лісоматеріалів. Додаток № 10 Рішення командира інженерно-саперного взводу. (варіант) Вирішив : 1. Головні зусилля зосередити на підготовці до зруйнування одного прольоту і двох опор. Бетоні опори зруйнувати по косому перетину. В прольотній будівлі перебити контактним, зосередженим зарядом верхні пояси ферм. Опори по косому перетину руйнувати шляхом сколювання верхніх частин опор. Для підривання зарядів заготовити дві електровибухові мережі / основну і дублюючу/ та обладнати дві підривні станції. Для прискореного зруйнування передбачено неконтактний заряд масою 275 кг. який встановлюється над проміжною опорою, підготувати до вибуху вогневим способом. 2. Завдання відділенням : 1 Ісвід встановлює заряди на підривні елементи: перший неконтактний (заряд масою 275 кг) - встановити над проміжною опорою; другий і третій масою по 10.8 кг. кожен - не берегову опору, для її зруйнування по кожному перетину - четвертий і п'ятий масою по 48.2 кг кожен - на проміжну опору, для її зруйнування по кожному перетинку: шостий і сьомий заряди по 23 кг кожен - на верхні пояси ферм ; 2 Ісвід виготовити основну мережу на ділянці по правій стороні мосту, дублюючу ділянку мережі по лівій стороні мосту. Мережа послідовна, кількість зарядів -6. В подальшому відділенню надати допомогу 3-у відділенню по закопуванню магістральних проводів; З ісвід обладнати основну і запасну підривні станції, прокласти основну і дублюючу магістральні мережі. Магістральні проводи закопати в грунт на глибину 15-20 см. Польовий розхідний склад вибухових речовин розмістити на віддаленні 200 м. Готовність до дій _____ 5.00 ____________ 3. Організувати взаємодію з командиром 3 мпб з питань прикриття дій взводу по підготовці мосту до зруйнування у випадку нападу противника, назначити спостерігача. Індивідуальні засоби захисту мати готовими до застосування . 4. Управління взводом - голосом, і з допомогою сигнальних прапорців і ліхтариків. Сигнали оповіщення : при радіоактивному зараженні - "Атом" при хімічному, біологічному заражені - "Гази" при нападі повітряного противника - "Повітря" при нападі, наземного противника - "Противник" з вказівкою напрямку. Бойовий наказ командира інженерно-саперного взводу ( варіант ) 1 Противник "коричневі" частинами 3 мд займає підготовлену оборону по рубежу Ольховець, східн.окол.Смотрич, півден.окол. Сл. Кульчівецька, відм. 273,6 на якому зупинив наступ 22 мсд. 2. 5 мб має задачу атакою з рубежу садок, Сл. Кульчівецька в напрямку Сл. Кульчівецька Тарасівка розгромити противника і до "ч"+ 2.30 оволодіти рубежем Панівці, відм.220.2. 3. Взводу наказано підготувати до зруйнування металевий міст через р. Смотрич в районі зах. окол Панівіці. Основні зусилля взводу зосередити на підготовці до знищення одного прольоту і двох опор. задачу виконувати по відділенням. 4. Наказую: - ісвід закріпити заряди до елементів які підриваються: неконтактний заряд масою 275 кг., встановити над проміжною опорою; два контактних заряди в шурфах масою по 10.8 кожен - на берегову опору для зруйнування її по кожному перетину ; два заряди масою по 23 кг кожен - на верхні пояси ферм: два заряди масою по 48,2 кг кожен – на проміжну опору для підривання по косому перетину закріпити в люльках; - 2 ісвід виготовити основну ділянку мережу по правій стороні мосту, дублюючу ділянку мережі - по лівій стороні мосту. Мережі послідовні, кількість електродетонаторів - по 6 в кожній. В подальшому відділенню надати допомогу З ісвід при закопуванні магістральних проводів; - 3 Ісвід обладнати основну і запасну підривні станції прокласти основну по правій стороні і дублюючу по лівій стороні магістральні мережі. Магістральні проводи закопати в грунт на 15-20 см. 5. Підривні заряди, засоби підривання отримати в 13.00 _________в районі лісу півн.-зах. відм.322,8/1571/ 6. Готовність до виконання завдання - 5.00 _______ 7. Сигнали управління, оповіщення і взаємодії встановлені раніше. 8.Я знаходжусь на місці виконання завдання. Мій заступник - штатний. Командир ісв іср ГІЗ л-нт Григоренко
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!