МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра обліку та аналізу
ІНЕМ
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Економіка та управління підприємством”
на тему: Особливості організації венчурного підприємства.
№ 23
Львів 2008
Зміст
Вступ
Теоретична частина: Особливості організації венчурного підприємства
Розрахункова частина
Висновок
Список використаних джерел
Вступ
Підприємництво — це безпосередня самостійна, систематична діяльність, яка полягає у виробництві продукції, виконанні робіт, наданні послуг з метою одержання прибутку, що здійснюється на власний ризик фізичними і юридичними особами, зареєстрованими як суб'єкти підприємницької діяльності, і спрямована на систематичне одержання прибутку.
В умовах ринкової економіки громадяни мають два основних способи заробити на прожиття: працювати за наймом або самому займатися підприємницькою діяльністю.
Підґрунтям цього положення є ст.42 Конституції, що встановлює загальне правило, згідно з яким кожна людина має право на зайняття підприємницькою діяльністю, не забороненою законом. Проте слід мати на увазі, що у Конституції право на зайняття підприємницькою діяльністю закріплене як елемент правоздатності, тобто як загальна абстрактна можливість. Для того, щоб його реалізувати, фізична особа повинна мати бізнесдієздатність.
Зараз, коли Україна знаходиться на шляху до ринкової економіки, який супроводжується зростанням безробіття, усе більше людей замислюються над можливістю організувати свій власний бізнес, самостійно зайнятися підприємницькою діяльністю.
Прибуткова підприємницька діяльність передбачає постійне оновлення основних активів, впровадження нових технологій, заміну традиційних матеріалів тощо. Іншими словами, неможливо вистояти в конкурентній боротьбі без пошуків невикористаних резервів підвищення ефективності виробництва, а значить, без розумного ризику. Звичайно, при цьому дуже вірогідні й втрати.
Особливості організації венчурного підприємства
Венчурне підприємство створюється, як правило, невеличкою групою однодумців - інженерів, винахідників, менеджерів - із визначеним досвідом роботи в лабораторіях значних фірм.
Перевагою венчурного підприємства, з одного боку, є вузька спеціалізація, концентрація матеріально-технічних і фінансових ресурсів на обраному напрямку досліджень, а з іншого - можливість швидкого переорієнтування на інші напрямки. Конкуренція змушує венчурні підприємства максимально скорочувати терміни НДДКР, інтенсифікувати процес упровадження нововведення у виробництво.
Розробляючи нові технології, освоюючи нові види продукції, венчурні підприємства звичайно користуються підтримкою держави і значних компаній, котрим самим невигідно цим займатися через ризик понести збитки, можливість яких велика.
Значні корпорації зацікавлені в створенні і розвитку венчурного підприємництва, що має різноманітні організаційні форми. Основним критерієм класифікації венчурного підприємництва є джерело фінансування. З них найбільш поширеними можна вважати такі: "незалежний" (чистий) венчур; впроваджувальні підприємства, організовані на пайових початках промисловими корпораціями; венчурні підприємства, що фінансуються інвестиційними фондами; внутрішні венчурні відділи значних корпорацій.
Незалежні венчурні підприємства організовуються у виді акціонерних товариств, рекламуючи в пресі свою ідею створення нововведення, акумулюючи під цю ідею засобу приватних і інституційних інвесторів.
Впроваджувані підприємства, утворювані одною або декількома корпораціями на часткових початках одержали назву "зовнішнього венчура". "Зовнішній венчур" може структиризуватися в декількох модифікаціях, організаційно оформлених у виді науково-дослідних консорціумів. Можна виділити три типи таких консорціумів:
- утворюваний із метою проведення фундаментальних довгострокових досліджень. Такий консорціум має свою науково-дослідну базу (лабораторії, досвідчені виробництва, інформаційнно-обчислювальні центри, інші елементи науково-виробничої інфраструктури), фундаторами його можуть бути значні військово-промислові концерни, він може частково субсидіюватися державою;
- утворюваний із метою активізації наукової діяльності НДІ, університетів, на їхній виробничій базі з використанням наявного науково-виробничого потенціалу. Такий консорціум для проробки й апробації ідей одержує від корпорацій донорське фінансування і має міжгалузевий характер;
- утворюваний усередині галузі корпораціями на часткових початках, із метою розробки галузевих стандартів, технічних умов і контролю за їхнім застосуванням. Такий консорціум може створюватися під егідою значної холдингової компанії, має тимчасовий характер і часто розпадається через непереборну внутрішньогалузеву конкуренцію. "Зовнішні венчури", як правило, невеличкі (від трьох до декількох стільник людина), можуть організовуватися з ініціативи самих вчених і винахідників у виді дочірніх компаній із власним науково-виробничим циклом освоєння нових видів продукції.
Венчурні підприємства, що фінансуються інвестиційними фондами, компаніями, трастами. можуть також використовувати інші джерела: засоби значних корпорацій, банків пенсійних і добродійних фондів, страхових компаній, особисті заощадження інвесторів, частково державні субсидії. Попит на венчурний капітал у таких фірм дуже великий і не задовольняється комерційними банками, що утримуються від надмірного ризику. Це викликало виникнення спеціалізованих венчурних інвестиційних фондів і компаній. Ціль таких заснувань - акумулювання венчурного капіталу і венчурне фінансування і кредитування спеціалізованих ризикованих підприємств (венчурів). У умовах України ризиковане підприємництво в такій формі може одержати розвиток паралельно з процесом приватизації.
Розглянутим трьом організаційним формам венчурного підприємництва передував "внутрішній венчур". У 60-і роки в США значні концерни і корпорації стали створювати у своїх структурах автономні науково-дослідні і проектні групи або відділи, що покликані були зосереджуватися на пошуку, обгрунтуванні ідей виробництва досвідчених зразків і налагодженні виробництва нових видів продукції, упровадженні прогресивних технологічних процесів. Такі відділи (групи) іноді формувалися як тимчасові творчі колективи і розформовувалися після рішення поставленої перед ними задача. Частіше ці відділи існували тривалий час у виді науково-дослідних і дослідно-конструкторських бюро або науково-виробничих об'єднань. Фінансувалися "внутрішні венчури" за рахунок основної діяльності компанії, причому значні компанії створювали до декількох десятків таких тимчасових венчурних груп. У деяких корпораціях "внутрішні венчури" існують донині, проте, на думку багатьох західних учених, така форма венчурного підприємництва вичерпала себе. До хиб цієї форми відносять матричну систему організації керування науково-дослідними роботами, тобто подвійну залежність венчура від керівництва компанії і від керівництва відділу (проекту); відсутність конкуренції як стимулу до інтенсифікації робіт; обмеженість засобів для фінансування венчурних проектів у період спаду виробництва в корпорації.
Венчурні підприємства, в основному, обслуговують перші дві стадії інноваційного процесу (народження або пошук ідеї і техніко-економічне обгрунтування проекту). Більш значні венчурні можуть також виготовляти досвідчені зразки, вивчати ринок збуту. Для розгортання виробництва, створення підприємства, масової реалізації продукту у венчурів недостатньо фінансових і матеріально-технічних ресурсів, хоча в 70-е роки, унаслідок бурхливого розвитку нових напрямків НТП, деякі венчури перетворилися в значні корпорації. Так, у США з 1332 венчурних підприємств - 72 перетворилися в корпорації, випуск акцій яких приніс інвесторам 1000% прибутку, а половина підприємств забезпечили 300-500% прибули.
Венчурне підприємництво у всіх розвинутих країнах Заходу користується всебічною підтримкою як із боку уряду і місцевих органів влади, так і з боку значних національних і транснаціональних компаній.
Так, у США діє закон про розвиток новаторських досліджень для дрібного бізнесу. відповідно до яких усі відомства федерального уряду зобов'язана частина інвестицій (1,25%) резервувати для надання субсидій і замовлення дрібному венчурному бізнесу. Уряди штатів. у свою чергу, створюють спеціальні фонди (партнерства) за рахунок внесків корпорацій, муніципалітетів, приватних осіб для підтримки венчурного підприємництва, передбачають для венчурів пільгове оподатковування, податкові канікули і т.п.
II. Розрахункова частина
Вихідні дані
№ варіанту
А1
А2
Б1
Б2
С1
С2
23
12
32
830
451
370
654
БАЛАНС ПІДПРИЄМСТВА
АКТИВ
01.01.7
Струк-тура, %
31.12.07
Струк-тура, %
Відхилення
тис. грн.
тис. грн.
тис. грн.
%
І. НЕОБОРОТНІ АКТИВИ
Нематеріальні активи:
залишкова вартість
135
12,1
123
9,94
-12,00
-2,16
первісна вартість
220
19,7
200
16,1
-20,00
-3,6
знос
85
7,6
77
6,22
-8,00
-1,38
Незавершене будівництво
Основні засоби:
залишкова вартість
305
27,3
280
22,6
-25,00
-4,7
первісна вартість
600
53,8
520
42
-80,00
-11,8
знос
295
26,5
240
19,4
-55,00
-7,1
Довгострокові фінансові інвестиції:
Довгострокова дебіторська заборгованість
Відстрочені податкові активи
Інші необоротні активи
200
17,9
330
26,7
130,00
8,8
Усього за розділом І
640
57,3
733
59,2
93,00
1,9
II. ОБОРОТНІ АКТИВИ
Запаси:
виробничі запаси
107
9,6
105 + А2
137
11,2
31,00
1,6
тварини на вирощуванні та відгодівлі
незавершене виробництво
готова продукція
товари
Векселі одержані
20
1,79
22
1,77
2,00
-0,02
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
А1 + 200
212
18,9
202
16,3
-9,00
-2,6
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом
5
0,44
7
0,56
2,00
0,12
За виданими авансами
11
0,99
10
0,8
-1,00
-0,19
з нарахованих доходів
із внутрішніх розрахунків
15
1,34
18
1,45
3,00
0,11
Інша поточна дебіторська заборгованість
Поточні фінансові інвестиції
Грошові кошти та їхні еквіваленти:
81
7,2
83
6,7
2,00
-0,5
Інші оборотні активи
10
0,89
12
0,97
2,00
0,08
Усього за розділом II
461
41,2
491
39,7
32,00
-1,5
III. ВИТРАТИ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
15
1,34
12
10,1
-3,00
8,76
БАЛАНС
1116
100
1236
100
122,00
0
ПАСИВ
01.01.07
Структура, %
31.12.07
Структура, %
відхилення
тис. грн.
Тис. грн.
тис. грн.
%
І. ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ
Статутний капітал
125
11,2
125
10,1
0
-1,1
Пайовий капітал
Додатковий вкладений капітал
250
22,4
225
18,1
-25
-4,3
Інший додатковий капітал
Резервний капітал
295
26,4
320
25,8
25
-0,6
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)
Неоплачений капітал
(20)
(20)
0
Вилучений капітал
Усього за розділом І
650
58,2
650
52,5
0
-5,7
II. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСТУПНИХ ВИТРАТ І ПЛАТЕЖІВ
Забезпеченні виплат персоналу
Інші забезпечення
Цільове фінансуванні
67
6
66
5,3
-1
-0,7
Усього за розділом II
67
6
66
5,3
-1
-0,7
III ДОВГОСТРОКОВІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Довгострокові кредити банків
3
0,27
60
4,8
57
4,53
Довгострокові фінансові зобов'язання
Відстрочені податкові зобов'язання
Інші довгострокові зобов'язання
Усього за розділом ІII
3
0,27
60
4,8
57
4,53
IV. ПОТОЧНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Короткострокові кредити банків
20
1,79
57
4,6
37
2,81
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями
Векселі видані
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги
47
4,12
82
6,7
37
2,58
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів
з бюджетом
з позабюджетних платежів
зі страхування
23
2,1
18
1,45
-5
-0,65
з оплати праці
64
5,7
60
4,8
-4
-0,9
з учасниками
із внутрішніх розрахунків
0
25
2,02
25
2,02
Інші поточні зобов'язання
242
21,7
218
17,6
-24
-4,1
Усього за розділом IV
396
35,4
460
37,2
66
1,8
V. ДОХОДИ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
962
86,18
1092
88,3
132
2,12
БАЛАНС
1116
100
1236
100
120
0
Залишкова вартість = Первісна вартість – Знос
Залишкова вартість (01.01.2007)1 =220 – 85 =135
Залишкова вартість (31.12.2007)1 = 200 – 77 = 123
Залишкова вартість (01.01.2007) 2 = 600 – 295 = 305
Залишкова вартість (31.12.2007)2 = 520 – 240 = 280
Усього за розділом I = Залишкова вартість 1 + Залишкова вартість 2 + Інші необоротні активи
Усього за розділом I (01.01.2007) = 135 + 305 + 200 = 640
Усього за розділом I (31.12.2007) = 123 + 280 + 330 = 733
Запаси (31.12.2007) = 105 + А2 = 105 + 32 =137
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги (01.01.2007) = А1 + 200 = 12+ 200 =21
Дебіторська заборгованість за розрахунками (01.01.2007) = з бюджетом + за виданими авансами + з нарахованих доходів + із внутрішніх розрахунків = 5 + 11 + 15 = 31
Дебіторська заборгованість за розрахунками (31.12.2007) = з бюджетом + за виданими авансами + з нарахованих доходів + із внутрішніх розрахунків = 7 + 10 + 18 = 35
Усього за розділом II = Запаси + Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги + Дебіторська заборгованість за розрахунками + Векселі одержані + Грошові кошти та їх еквіваленти + Інші оборотні активи
Усього за розділом II (01.01.2007) = 107 + 212 + 31 + 20 + 81 + 10 = 461
Усього за розділом II (31.12.2007) = 137 + 202 + 35 + 22 + 83 + 12 = 491
Баланс активу = Разом за розділом I + Разом за розділом II + Витрати майбутніх періодів.
Баланс активу (01.01.2007) = 640 + 460 + 15 = 1116
Баланс активу (31.12.2007) = 733 + 492 + 12 = 1236
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями = Баланс – (Усього за розділом 1 + Усього за розділом ІІ + Усього за розділом ІІІ + Короткострокові кредити банків + Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги + із внутрішніх розрахунків + Інші поточні зобов'язання )
IV. Поточні зобов'язання, разом = Довгострокові кредити банків + Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги + Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями + Інші поточні зобов’язання
Поточні зобов'язання, разом (01.01.2007) = 20 + 46 + 154 + 242 = 20 + 35 + 26 + 154 + 242 = 396
Поточні зобов'язання, разом (31.12.2007) = 50 + 83 + 144 + 218 + 25 = 50 + 18 + 57 + 144 + 218 + 25 = 461
Доходи майбутніх періодів = усього за розділ 1 пасиву + усього за розділ 3 пасиву + короткострокові кредити + Кредиторські заборгованості за товари + із внутрішніх розрахунків + Інші поточні зобов’язання
Доходи майбутніх періодів (01.01.2007) = 650 + 3 + 20 + 47 + 0 + 242 = 962
Доходи майбутніх періодів (01.01.2007) = 650 + 60 + 57 + 82 + 25 + 218 = 1092
Баланс пасиву = Власний капітал, разом + Забезпечення наступних витрат та платежів, разом + Дострокові зобов'язання, разом + Поточні зобов'язання, разом
Баланс пасиву (01.01.2007) = 650 + 3 + 396 = 1116
Баланс пасиву (31.12.2007) = 650 + 60 + 460 = 1236
Висновок: Баланси активу і пасиву зійшлись і дорівнюють 1116 тис.грн. на 01.01.2007 і 1236 тис.грн. на 31.12.2007
ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
ЗА 2007 РІК (тис. грн. )
СТАТТЯ
3а звітний період
За попередній період
Відхилення
тис. гри
тис. гри
тис. гри
%
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, послуг)
1331,8
2162,1
636,8
47,5
Податок на додану вартість
88.9
152,7
31,5
35
Акцизний збір
Інші вирахування з доходу
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
1242,9
2009,4
605,3
48,49
Собівартість реалізованої продукції(товарів, робіт, послуг)851
655
724
69
10,5
Валовий:
Прибуток
587,9
1285,4
536,3
90,4
Збиток
Інші операційні доходи
130
122
-8
6,1
Адміністративні витрати
35
28
-7
20
Витрати на збут
67
15
-52
77,6
Інші операційні витрати
12
9
-3
25
Фінансові результати від операційної діяльності:
Прибуток
603,9
1355.7
468,3
76,8
Збиток
Доход від участі в капіталі
Інші фінансові доходи
195
0
-195
100
Інші доходи
35
55
20
57,1
Фінансові витрати
11,2
0
-11,2
100
Втрати від участі в капіталі
Інші витрати
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:
Прибуток
822.7
1410,4
204,5
22
Збиток
Податок на прибуток від звичайної діяльності
205,7
352,6
51,2
22,1
Фінансові результати від звичайної діяльності:
Прибуток
617
1057,8
153,3
22
Збиток
Надзвичайні:
Доходи
Витрати
Податки з надзвичайного прибутку
Чистий:
Прибуток
617
1057,8
153,3
22
Збиток
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ ПІДПРИЄМСТВОМ
Види продукції
Кількість продукції
Ціна за одиницю, грн.
Обсяг реалізації
(без ПДВ)
(без ПДВ)
2005
2006
2005
2006
2005
2006
Продукція А
125
140
138
140
17 250
19 600
Продукція Б
830
370
520
520
431 600
192 400
Продукція В
250
175
445
435
111 250
76 125
Продукція Г
185
160
1100
980
203 500
156 800
Продукція Д
809
411
870
850
703 830
349 350
Продукція Ж
720
580
750
770
540 000
446 600
Разом
2 009 435
1242881
ПДВ
Кількість одиниць (Продукція Б (2006р.) = Б1 = 830
Кількість одиниць (Продукція Б (2007р.) = С1 =370
Кількість одиниць (Продукція Д (2006р.) = Б2 = 809
Кількість одиниць (Продукція Д (2007р.) = С2 = 411
Обсяг реалізації (без ПДВ) = Кількість одиниць * Ціна за одиницю (без ПДВ)
Разом 2006р.= А + Б + В + Г + Д + Ж = 2009435
Разом 2007 р.= А + Б + В + Г + Д + Ж = 1242881
Валовий прибуток = Чистий дохід - Собівартість реалізованої продукції
Валовий прибуток (2007) = 1242,9 – 655 = 1331,8
Валовий прибуток (2006) = 2009,4 – 152,7= 2162,1
Прибуток 2 = Валовий прибуток + Інші операційні доходи - Інші операційні витрати - Адміністративні витрати - Витрати на збут
Прибуток 2 (2007р.) = 1331,8+ 130 – 12 – 35 – 67= 587,9
Прибуток 2 (2006р.) = 1129,4+ 122 – 9 – 28 – 15 = 1285,4
Фінансові витрати підприємства становлять 25% річних за кредит в сумі 45 тис. грн. = 45 * 0.25 = 11,2
Прибуток 3 = Фінансовий результат від операційної діяльності + Фінансові доходи - Фінансові витрати
Прибуток 3 (2007р.) = 587,9 + 195 + 35 – 11,25 = 603,9
Прибуток 3 (2006р.) = 1285,4 + 55 = 1355,4
Податок на прибуток від звичайної діяльності = Прибуток 3 * 0,25
Податок на прибуток від звичайної діяльності (2007р.) = 603,9* 0,25 = 205,7
Податок на прибуток від звичайної діяльності (2006р.) = 1355,4* 0,25 = 352,6
Чистий прибуток 4 = Фінансові результати від звич. діяльності - Податок на прибуток
Чистий прибуток 4 (2007) = 822.7 – 205,7 = 617
Чистий прибуток 4 (2006) = 1410,4 – 352,6 = 1057,8
Аналіз діяльності підприємства
Показники
Формула для розрахунку
На початок періоду
На
кінець періоду
Норматив-
не значення
Показники оцінки майнового стану підприємства
1. Коефіцієнт Зносу основних засобів
Сума зносу осн. засобів / Первісна вартість осн. Засобів
295/600=0,49
240/520= 0,46
зменшення
2. Коефіцієнт придатності основних засобів
Залишкова вартість осн. засобів / Первісна вартість осн. засобів
305/600=0,51
280/520= 0,54
збільшення
Показники ліквідності підприємства
1. Величина власних обігових коштів
Оборотні активи -Поточні зобов'язання
461-396= 65
491-460= 31
>0 збільшення
2. Коефіцієнт покриття загальний
Оборотні активи / Поточні зобов'язання
461/396=1,16
491/460=1,07
>1
3. Коефіцієнт швидкої ліквідності
(Грошові кошти та їх еквіваленти + Дебіторська заборгованість)
/
Поточні зобов'язання
(81+212)/396 =0,74
(83+202)/460=0,62
0,7:1,0
4. Коефіцієнт абсолютної ліквідності (плато спроможності)
(Поточні фінансові інвестиції + Грошові кошти та їх еквіваленти) / Поточні зобов'язання
81/395= 0,21
83/460=0,18
>0 збільшенн я
Показники оцінки фінансової стійкості та стабільності підприємства
1. Коефіцієнт автономії (незалежності)
Власний капітал / Вартість майна підприємства
650/1116=0,58
650/1236 =0,53
>0,5
2. Коефіцієнт співвідношення залученого та власного капіталу
Залучений капітал / Власний капітал
(3+396)/650=0,61
(60+460)/650 =0,8
<1 зменшення
3. Коефіцієнт фінансової залежності
Залучений капітал / Вартість майна підприємства
(3+396)/1116
=0,36
(60+460)/1236
=0,42
<0,5
4. Коефіцієнт маневреності власного капіталу
(Оборотні активи -Поточні зобов'язання) / Власний капітал
461-396
/ 650 = 0,1
491-460 / 650 = 0,05
>0 збільшення
5. Коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами
(Оборотні активи -Поточні зобов'язання) / Поточні зобов'язання
461-396
/ 395= 0,16
491-460 / 460= 0,07
>0,1
Показники грошової активності підприємства
1. Коефіцієнт оборотності активів
Чистий дохід / Вартість майна підприємства (середнє значення)
2009,4/
(1116 +1236)/2
=1,58
1242,9/
(1116+1236)/2
=1,06
збільшення
2. Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості
Чистий дохід / Кредиторська заборгованість (середня величина)
2009,4/
(47+82)/2 =31,15
1242,9/
(47+82)/2=19,3
збільшення
3. Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості
Чистий дохід / Дебіторська заборгованість (середня величина)
2009,4/
(202+212)/2
=9,7
1242,9/
(202+212)/2
=6
збільшення
4. Строк погашення дебіторської заборгованості (днів)
Тривалість періоду / Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості
365/9,7= 37,6
365/6=60,8
зменшення
5. Коефіцієнт оборотності матеріальних запасів
Собівартість продукції/ Запаси (середня величина)
724/
(137+107)/2= 5,93
655/
(137+107)/2=5,37
збільшення
6. Фондовіддача
Чистий дохід / Первісна вартість (середня величина)
2009,4/
(600+520)/2
=3,59
1242,9/
(600+520)/2
=2,22
2,23
збільшення
Показники рентабельності підприємства
1. Рентабельність діяльності
(Чистий прибуток / Чистий дохід від продажу продукції, товарів, робіт, послуг) * 100%
(1057,8/
2009,4)
*10 = 32,6
(617 / 1242,9)
*10 = 49,6
>0 збільшення
2. Рентабельність продукції
(Прибуток від продажу продукції, товарів, робіт, послуг) / Собівартість реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг) * 100%
1355,4 / 724*
100%=
187,2%
603,9 / 655*
100%=
90,2%
>0 збільшення
3. Рентабельність власного капіталу
(Чистий прибуток / Власний капітал (середня величина)) * 100 %
1057,8/
(650+650)/2=162,7%
617/
(650+650)/2
=94,9%
>0 збільшення
4. Рентабельність активів
(Чистий прибуток / Вартість майна підприємства) * 100%
1057,8/
1116
=94,8%
617/
1236
=49,9%
>0 збільшення
1. Прибуток, що залишився в розпорядженні підприємства після сплати основної суми боргу
Фінансові результати від звичайної діяльності (прибуток) - Кредит
1057-0
=1057
617-11,2
=605,8
2. Фондоозброєність
Середньорічна вартість основних фондів / Чисельність праці
(305+280)/85
=3,44
3. Продуктивність праці
Випуск продукції / Чисельність праці
20049,/85
=23,64
1242,9/85=14,68
Висновок
На сучасному етапі розвитку з усіх видів спільного підприємництва основним джерелом надходження іноземних інвестицій в нашій країні виступають спільні підприємства. Створення сприятливого інвестиційного клімату в державі, галузі, регіоні або в окремій фірмі зв'язане з чітким регулюванням інвестиційної діяльності.
Залучення в широких масштабах іноземних інвестицій в українську економіку переслідує довготривалі стратегічні цілі створення цивілізованого, соціально орієнтованого суспільства, що характеризується високою якістю життя населення, в основі якого лежить економіка, що передбачає не тільки спільне ефективне функціонування різних форм власності, але і інтернаціоналізацію ринку товарів, робочої сили і капіталу.
Список використовуваної літератури
Абрамов В. Підприємства, малий бізнес і ринкова конкуренція // Економіка України.-1995.-№11.
Баранов Я. Підприємство в системі регіонального управління // Економіка України.-1994.-№10.
Вернодубенко В. Малі підприємства // Київський вісник.-1995.
Гончарова Н. Адаптація підприємства до ринкових відносин // Економіка України.-1994.-№12.
Єременко В., Хальзєв Б. Робоче місце й ринок праці // Економіка України.-1995.-№6.
Заботіна Р. Внутрішньогосподарська інфраструктура підприємств // Економіка України.-1994.-№3.
Карсекін В. Мале підприємництво: проблеми й перспективи // Економіка України.-1995.-№10.
Ковальов О. Регулювання відносин власності в Україні й ефективність функціонування орендних підприємств // Економіка України.-1995.-№4.
Мочерний С. Основи економічної теорії. – Тернопіль, 1993.-тема №7.
Потьомкін Л. Організація нормування й оплати праці на підприємствах в умовах переходу до ринкової економіки // Економіка України.-1994.-№12.
Рожков С. Підприємництво сьогодні й завтра // Комерсант України.-1995.-№6.
Рудченко О. Оцінка процесів перетворення власності в промисловості України // Економіка України.-1994.-№9.