МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра міжнародної інформації
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО ВИКОНАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ
КУРСОВИХ РОБІТ
з дисципліни “Прикладна інформатика”
Львів – 2008
ЗМІСТ
I. Основні рекомендації до виконання та
оформлення студентських наукових робіт.........................................................................
II. Курсова робота .........................................
Ш Рекомендації щодо порядку бібліографічного опису,
посилань на літературу та використані джерела .........................................
ІV. Додатки
Додаток 1 .........................................
Додаток 2 .........................................
І. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ
Оволодіння навичками наукової діяльності - важлива умова якісної підготовки професійних кадрів у вищій школі. Тому елементи наукових досліджень пронизують усі форми навчального процесу: лекційні курси, семінарські, лабораторні та практичні заняття, роботу наукових гуртків, підготовку рефератів, курсових та дипломних робіт, наукових статей тощо. Запорука вирішення цього завдання у вищій школі - формування у студентів уміння ставити та вирішувати такі проблеми суспільного значення, які потребують розв'язання з використанням спеціальних методів наукового пошуку.
Відповідно до вимог програми підготовки фахівців з міжнародних відносин студенти у процесі навчання зобов'язані оволодіти як основами загальних і спеціальних знань, так і методами організації та проведення наукових досліджень. Цей досвід набувається шляхом участі студентів у роботі наукових гуртків, у процесі підготовки наукових рефератів, при написанні контрольних, курсових, дипломних робіт, наукових статей та іншої наукової продукції.
Основні рекомендації щодо організації та проведення наукового дослідження полягають у наступному:
Наукова робота повинна -
мати творчий дослідницький характер, містити елементи новизни, відповідати потребам науки і практики, базуватися на вже відомих ідеях та результатах, що вимагають подальшого розвитку і дослідження;
бути актуальною з точки зору потреб науки і практики міжнародних відносин;
містити об'єктивну та критичну оцінку будь-яких отриманих результатів (як позитивних, так і негативних). Негативні ("небажані") результати як правило є підставою для визначення нових шляхів та методів пошуку бажаних результатів;
• забезпечувати глибокий аналіз ретроспективи та перспективи проблеми.
Наукова робота виконується за наступною орієнтовною схемою:
Вибір теми, проблеми, її обґрунтування. Вона повинна бути складовою частиною наукової проблеми ширшого характеру, наукового напрямку, випливати з суспільних потреб, передбачати наявність необхідної для цього матеріальної бази.
Складання програми дослідження. У ній визначаються актуальність і новизна проблеми, мета і завдання, об’єкт, предмет, методи дослідження. Попереднє формулювання теми не є остаточним. У процесі роботи воно може уточнюватися. Мета дослідження конкретизується у завданнях. Формулюють мету роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети (в роботі має бути поставлено не більше 3 завдань).
Об'єкт дослідження - це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране для вивчення. Предмет дослідження міститься в межах об'єкта. Об'єкт і предмет дослідження співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага, оскільки предмет дослідження визначає тему роботи, яка визначається на титульному аркуші як її назва.
Мета і завдання визначають вибір методів (способів) дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно визначаючи, що саме досліджувалось тим чи тим методом. Це дасть змогу пересвідчитися в логічності та прийнятності вибору саме цих методів.
3. Новизна теми проявляється у встановленні шляхів, способів застосування отриманих результатів для практичних потреб суспільства. Цілі можуть бути спрямовані на: виявлення залежностей та зв'язків між явищами і факторами, умов для усунення недоліків у процесах і можливостей їх удосконалення, становлення закономірностей та тенденцій розвитку.
Наукова гіпотеза забезпечує: цілеспрямованість наукової роботи; є результатом роздумів дослідника над станом дослідження проблеми, метою і завданням; вимагає певного знання автором проблеми; містить прогноз можливих відповідей на питання, які ставить перед собою дослідник; виступає своєрідним орієнтиром роботи дослідника, допомагає уникнути невизначеності майбутніх результатів, концентрує увагу дослідника на вирішенні поставленої мети; обґрунтованість гіпотези доводиться експериментально. Розрізняють два види гіпотез: індуктивні - результат спостереження окремих фактів і намагання отримати на їх основі узагальнюючих висновків; дедуктивні - загальне положення, що є підставою для висновків про зв'язки між окремими явищами.
Гіпотеза стає продуктивною у разі, якщо вона є: розумним передбаченням, а не вигадкою; простою і чітко сформульованою; адекватно відповідає на поставлене питання; відповідає фактам, на основі яких вона сформульована; не суперечить відомим закономірностям; передбачає нові факти і зв'язки між ними; піддається перевірці практикою.
Огляд наукової літератури. У роботі потрібно здійснити аналіз про наукові досягнення в цій сфері, про літературу та інші джерела для подальшої роботи над темою.
Календарний план роботи сприяє плановості та етапності виконання окремих завдань. Цьому сприяє:
Систематичне накопичення матеріалів та належне опрацювання результатів дослідження;
Теоретичний аналіз результатів;
Дослідження і його результати літературно оформляються з належними узагальненнями, висновками і рекомендаціями. Узагальнені результати повинні проходити попередню практичну перевірку. Позитивні результати дослідження відкривають можливість їх широкого впровадження або застосування
Оцінка значущості результатів дослідження здійснюється за спеціальними методиками та результатами його практичного впровадження і залежить від характеру наукового результату.
ІІ. Курсова робота
1. Вибір теми курсової роботи:
тематика, що пропонується кафедрою, є орієнтовною;
студент може запропонувати свою тему, яка повинна погоджуватись на кафедрі;
тему студент обирає самостійно зі списку запропонованих кафедрою;
виконання курсових робіт на одну тему кількома студентами потоку (курсу, групи) допускається тільки за погодженням з кафедрою.
Структура роботи повинна підпорядковуватись розкриттю теми і бути відображеною у змісті. Бажано погодити зміст роботи з науковим керівником. Виконавець наукової роботи складає для себе деталізований робочий план, який є його робочим документом.
Зміст роботи повинен містити такі частини:
вступ;
розділи з можливою розбивкою на підрозділи;
висновки;
список використаних джерел.
Вступ, висновки та список використаних джерел не нумеруються.
Додатки, якщо вони є в роботі, подаються після роботи кожен під номером (напр. Додаток № 2).
4. Кожну зі складових роботи рекомендується розпочинати з нової сторінки та виділяти заголовок.
5. Вступ. У ньому рекомендується:
обґрунтувати теоретичну і практичну актуальність теми;
визначити мету і завдання, які ставить перед собою автор;
пояснити новизну проблеми та, по можливості, сформулювати гіпотезу і завдання дослідження;
вказати на методи, які передбачається застосувати у процесі виконання наукового дослідження;
подати характеристику структури роботи.
В основній частині рекомендується:
розкрити понятійні категорії, опис досліджуваного явища, порівняти різні погляди, класифікацію зібраного матеріалу, виділити головне в проблемі, що пояснює її актуальність, зробити загальні висновки щодо уже дослідженого в проблемі. Дати перелік та теоретичний аналіз праць з даної теми (проблеми).
Провести аналіз емпіричного дослідження та узагальнення експериментальних результатів, розглянути питання про шляхи застосування результатів дослідження у практиці міжнародних відносин.
Кожен розділ повинен містити лаконічні висновки та узагальнення. Вони повинні бути включені у загальні "Висновки" та доповнені практичними рекомендаціями.
Список використаних джерел та посилання у тексті повинні відповідати вимогам стандартів (Див. розділ ІV).
Робота подається в друкованому вигляді на папері формату А-4. При комп'ютерному виконанні рекомендується використовувати текстовий редактор МS Word, шрифт - Тіmes New Roman, 14 рt, через півтора інтервали з полями: верхнє - 2 см, нижнє - 2 см, ліве – 2,5 см, праве -1,5 см.
Орієнтовний обсяг - до 30 сторінок або з врахуванням специфіки предмета, в обсязі, що дозволяє розкрити тему. Це питання вирішується науковим керівником та кафедрою.
Сторінки роботи повинні бути пронумеровані. Номери сторінок рекомендується проставляти зверху у правому куті. Титульні та перші сторінки не нумеруються, але в загальній нумерації враховуються. У "Змісті" проставляються тільки номери сторінок, з яких починаються розділи, частини, параграфи.
Після перевірки науковий керівник приймає рішення про рекомендацію роботи до захисту, про що робить запис на титульній сторінці з пропозицією відповідної оцінки. Дотримання форми титульної сторінки курсової обов'язкове (взірець - Додаток № 1).
Кінцева оцінка роботи визначається результатами її усного захисту за чотирибальною системою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно) або шкалою ЕСТS з урахуванням:
зовнішнього оформлення;
предметності вступу;
змістовності та повноти розкриття теми;
логічності та предметності висновків;
наявності достатньої кількості належно оформлених посилань на використані джерела;
достатньо повного списку літератури з обраної проблеми (теми);
виявленого знання теоретичного матеріалу і вміння пов'язувати його з міжнародною практикою;
Результати захисту відображаються в екзаменаційній відомості.
16. Захищені курсові роботи зберігаються на кафедрі і здаються в архів у встановленому порядку.
17. Зразок оформлення титульної сторінки курсової роботи - див. Додаток № 1.
ІII. Рекомендації
щодо порядку бібліографічного опису,посилань на літературу та використані джерела
при написанні курсових та дипломних робіт
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ
Дипломну роботу друкують за допомогою комп'ютера на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм) через півтора міжрядкових інтервали, 14 кегль, Times New Roman.
Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – 2,5, правий - 1,5, верхній – 2.0, нижній - 2.0.
Заголовки структурних частин «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.
Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервалам.
Кожну структурну частину треба починати з нової сторінки.
До загального обсягу не входять додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Але всі сторінки зазначених елементів підлягають нумерації на загальних засадах.
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами. Першою сторінкою є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.
Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: «2.3.» (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.
Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці необхідно подавати безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок.
Формули в тексті розміщають у таблицях з невидимими границями з одного рядка й двох стовпців: для самої формули (широкий) і для її номера (вузький). Формули повинні бути виконані в редакторі формул MS Equation 3.0. Нумерація формул повинна побут автоматичною з використанням режиму вставки назв виду: (N).
Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів варто приводити безпосередньо під формулою в тій же послідовності, як і у формулі. Значення кожного символу й числового коефіцієнта приводять із нового рядка, перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.
Рівняння й формули варто виділяти з тексту в окремий рядок. Вище й нижче кожної формули або рівняння повинно бути залишено не менш одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщається в один рядок, воно повинно бути перенесене після знака рівності (=), або після знака плюс (+), або після інших математичних знаків з їхнім обов'язковим повторенням у новому рядку.
Формули, рівняння у роботі варто нумерувати один за одним в межах всієї роботи арабськими цифрами в круглих дужках у крайньому правому положенні навпроти формули (так звана наскрізна нумерація). Допускається нумерація формул, рівнянь і блок-схем алгоритмів у межах розділу (не наскрізна нумерація).
Якщо в роботі тільки одна формула, рівняння, то їх не нумерують.
IV Додатки
Додаток № 1.
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра міжнародної інформації
КУРСОВА РОБОТА
ШЕВЧЕНКО Ганни Володимирівни
КОРПОРАТИВНИЙ БРЕНДІНГ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ (АНАЛІЗ МІЖНАРОДНОЇ ПРАКТИКИ)
студентки ІІ курсу
спеціальності “міжнародна інформація”
Науковий керівник
ПІБ
ЛЬВІВ – 2008
Додаток № 2
Орієнтовні вимоги до оформлення змісту курсової роботи
ЗМІСТ* Сторінки
Вступ
Основна частина
Розділ 1. Теоретико-методологічні аспекти корпоративного брендінгу в міжнародних відносинах
Розділ 2. Технолігії впливу брендів ТНК на забезпечення національних інтересів в міжнародних відносинах
2.1. Лобіювання інтересів ТНК у приймаючій країні
2.2. Вплив корпоративного брендінгу ТНК на імідж країни базування
2.3. Просування національних інтересів через бренди національних корпорацій: практика України
Розділ 3. Емпіричні методи дослідження впливу корпоративних брендів на імідж держави
3.1. Стратегія формування міжнародного іміджу України через діяльність ТНК на її території
3.2. Застосування моделі Парето для визначення оптимальної брендінгової стратегії у розв’язанні міжнародних криз Помилка! Закладку не визначено.
Висновки
Список використаних джерел 12
Додатки ................................................................................................................... 132
Примітки:
*Зміст подається після титульної сторінки окремою і повинен відображати структуру роботи, що забезпечує розкриття теми.
**Вказується тільки початкова (перша) сторінка частини роботи (розділу, параграфа тощо).
***Розділи можуть мати поділ на внутрішні складові частити ( не менше двох), що позначаються цифрами (1, 2, 3).
Додаток 3
Зразок оформлення списку
використаних джерел
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
В.Никонов Революция и эволюция менеджеров - http://www.amr.ru/eventsdoc_26.html
Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.: Л.В. Губернський (голова) та ін. – К.: Знання України, 2004. – Т.1. – 760с.
World Investment Report, 2002: Transnational Corporations and Export Competitiveness / UNCTAD. — New York; Geneva : UN, 2002. – 350 p.
Рокоча В.В., Плотніков О.В., Новицький В.Є., Кудирко Л.П., Слизко О.О. Транснаціональні корпорації: Навч. посіб. — К.: Таксон, 2001. — 304с.
Джервіс Р. Сприйняття в міжнародній політиці: адекватність та неадекватність/Пер. з англ. М.Ю. Григорьєва, С.І. Фатія. – Харків: Каравела, 2003.-464с.
Trading Identities: Why Countries and Companies are Taking on Each Other’s Roles. - London, 1999. – 153 р.
Лебедєва Т.Ю. Паблик рилейшнз. Корпоративная и политическая режиссура.- М.: Изд-во МГУ, 1999. – 350с.
Пашенцев Е.Н. Паблик Рилейшнз: от бизнеса до политики. – М.: Финпресс, 2000. – 240 с.
Губерський Л., Андрущенко В., Михальченко М. Культура. Ідеологія. Особистість: методолого-світоглядний аналіз. – К.: Знання України, 2002.-580 с.
Куліш А. Практика PR по-українському - К.: АДЕФ-Україна, 2005. – 336 с.
Федоров Н. В России появилась книга Филиппа Котлера - http://www.wn.ru/today/BusinessNews/25.04.2003/4.html
Филипп Котлеp считает, что PR и Интернет в будущем вытеснят традиционную рекламу - http://pda.cbrand.ru/788.html
Скворцов А. О книге Филлипа Котлера “маркетинг в Азии” - http://www.sovetnik.ru/prnews/rus/more/?id=12440
Полякова С. Радушний та туристичний маркетинг - http://www.vb.kg/2002/05/15/panorama/12.html
Огилви Д. Огилви о рекламе. – М.: Эксмо, 2003. – 232с.
Аакер Д. Создание сильных брендов. – М.: Издательский Дом Гребенникова, 2003.-440с.
Перция В. Брендмастеры //Рекламные идеи – YES!, 1999.№2. С. 11
Скрытое качество продукта или Метафизика бренда - http://www.4p.ru/index.php?page=21&gc=10&ctgview=10
Домнин В.Н. Брендинг: новые технологии в России. – СПб.: Питер, 2002. – 352 с.
Simon Anholt Some important distinctions in place branding, Place Branding, Vol. 1,2, 2005 - 116-121р.
Алёшина И.В.Паблик рилейшнз для менеджеров. Учебник. – М.: ИКФ «ЭКМОС», 2003г.-480 с.
Аакер Д., Йохимштайлер Э. Бренд-лидерство: новая концепция брендинга. – М.: Издательский Дом Гребенникова, 2003.-390с.
Брендінг в бізнесі та політиці: перші відкриття ХХІ століття - http://www.sostav.ru/screen/5/news/03.03.2004/obul.html
Peter van Ham The Rise of the Brand State: The Postmodern Politics of Image and Reputation - http://www.foreignaffairs.org/
20010901facomment5564/peter-van-ham/the-rise-of-the-brand-state.html.
Анхолд С. Брендинг: дорога к мировому рынку. - М.: КУДИЦ-Образ, 2004.- 272 с.
Охрана торговых марок//Office, №4.2003.- Стр. 76-69
Відомості ВРУ. –1994.-№10.- Ет.43
Шевцов А.І., Мечніков Г.І. Україна в геополітичній парадигмі світу ТНК/ Національний ін-т стратегічних досліджень. Дніпропетровський феліал. – Д.: НІСД, 2004. – 122 с.
Демченко Т.С. Охорона товарних знаків(порівняльно-правовий аналіз). - К., Преса України, 2004. – 177 с.
Офіційна сторінка Федерального інституту промислової власності російської Федерації - www.fips.ru
Годин А.М., Дмитриев А.А., Бабленков И.Б. Брендинг: Учебное пособие. – М.: Издательско- торговая корпорация «Дашков и Ко», 2004. – 362 с.
О. М. Гончаренко, Е. М. Лисицин Методологічні засади розробки нової редакції концепції національної безпеки України. - Київ., 2002. – 25 с.
Тлусь Н.С. Корпорації та корпоративне право: поняття, основні ознаки та особливості захисту: Дис. канд.. юрид. наук: 12.00.02./Київський національний університет ім.. Тараса Шевченка. – К., 2000. – 194 стр.
Закон “Про основи національної безпеки України” за №964-IV від 19.06.2003 - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
Доклад о мировых инвестициях, 2002: Транснациональные корпорации и конкурентоспособность экспорта: Обзор / Конференция ООН по торговле и развитию (ЮНКТАД). — Нью-Йорк; Женева : ООН, 2002. — 85 с.
Калінічев А.А. Транснаціональні корпорації в умовах становлення „нової економіки” // Актуальні проблеми міжнародних відносин. 2003, №44 (Частина 1), Стор. 31-36.
Мовсесян А., Огнивцев С. Транснациональный капитал и национальные государства//Мировая экономика и международные отношения. — 1999, № 6. — с. 56
Корпорації на фондовому ринку України. – Х.: НТУ “ХПІ”, 2003. – 431 с.
Семенов К.А. Международные экономические отношения. — М.: Гардарика, 1998. — 254с.
Перегудов С.П. Группы интересов и российское государство. –М.: Эдиториал ЧАСС, 1999. – 350с.
Перегудов С.П. Корпорации, общество, государство: эволюция отношений. – М.: Наука, 2003. – 352с.
Пашенцев Е.Н. Паблик Рилейшнз: от бизнеса до политики. – М.: Изд-во «Финпресс», 2000. – 240 с.
Изощренная стратегия транснациональных компаний – брэнд-менеджмент пришел в Россию - http://www.4p.ru/index.php?page=1223 -
Королько В.Г. Паблік рілейшнз. Наукові основи, методика, практика. Підручник. – К.: Видавничий дім “Скарби”, 2001.-400с.
Василенко А.Б. Пиар крупных российских корпораций.-М.:ГУ ВШЭ, 2001.-304с.
Тихомирова Є.Б. Паблік рилейшнз у глобалізованому світі: Монографія. - К.: Наша культура і наука, 2004. – 489 с..
PR сегодня: новые подходы, исследования, международная политика. – М.: Консалтинговая группа «Имидж-Контакт»; Издательский дом «ИНФРА -М», 2002. – 492 с.
Тихомирова Є.Б. Лоббизм как специфическая форма коммуникаций с общественностью // Вестник Московского университета. Серия 18. Социология и политология. – 2002, № 3. -- 113-127 с.
Тихомирова Є. Б. PR-формування відкритого суспільства: Монографія. – К.: Наша культура і наука, 2003. – 197 с.
Кузякин А.П., Семичев М.А. Реклама и PR в мировой экономике. Учебное пособие. – М.: Проспект, 2002.- 319 с.
Тесакова Н.В., Тесаков В.В. Бренд и торговая марка: развод по-русски: Практика, опыт, технологии. – СПб.; М.; Нижний Новгород; Воронеж; Ростов Н/Д: Питер, 2004. – 266 с.
Мишутин С. Пути лоббиста неисповедимы // Компаньон, 21-27 октября, 2005, № 42, стр.60-64 ,
Кашлев Ю., Галумов Э. Информация и PR в международных отношениях. – М.: Известия, 2003.- 431 с.
О. Волошин Лоббизм в законе//Компаньон, 21-27 октября, 2005, № 42, - стр. 56-58
Диалог с властью проблемы и перспективы сотрудничества -http://brand.kiev.ua/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=544
Erramilli, M. Nationality and subsidiary ownership patterns in multinational corporations // Journal of International Business Studies, Vol. 26, 1996, - pp. 225-48
Морозов В.С. Тенденції розвитку прямого іноземного інвестування в країнах-членах Європейського союзу // Вісник Міжнародні відносини, №17. – К.: Вид.-пол. центр «Київський університет», 2000. – 35 с.
Матвієнко В.Я. Прогностика. Прогнозування соціальних та економічних процесів. Теорія. Методика. Практика. – К.: Українські пропілеї, 2000. – 484с.
Семененко И.С. Новая модель политической системы? К вопросу об уровнях власти и управления в Европейскому Союзе в свете российских проблем. //Политические институты на рубеже тысячелетий. – Дубна: ООО, “Феникс”, 2001. – С.211-213.
Грані глобалізації: Трудные вопросы современного развития. – М.: “Альпина Паблишер”, 2003. – 592 с.
PR Week. 25.VII.1997
Лідер республіканців у конгресі США подав у відставку - http://www.5tv.com.ua/newsline/189/0/19324/
Масштабы современных ТНК - http://forinsurer.com/public/04/08/18/1483
Корпорації на фондовому ринку України. – Х.: НТУ “ХПІ”, 2003. – 431 с.
Причины возникновения ТНК - http://www.krugosvet.ru/articles/115/1011526/1011526a4.htm#1011526-L-112
Самофалов В. Глобальный вызов транснациональных корпораций - www.zerkalo-nedeli.com/ie/print/41312/
Масштабы современных ТНК -http://www.krugosvet.ru/articles/115/1011526/1011526a3.htm#1011526-L-105
Паскаль Т. Лоббизм и ПР: американский подход - http://www.it2b.ru/it2b2.view3.page147.html
Шевченко О.В. PR-технології в міжнародних відносинах: європейський досвід та перспективи України. – К., Центр вільної преси, 2003. - 187 с.
Западный и восточный подходы к созданию брендов - http://forinsurer.com/public/04/11/17/1610
Вилер К. Без эффективной комуникации нет эффективного управления; Отличительный облик и имидж местной администрации: Пер. с анг. – Обнинск: Інститут муниципального управления, 2002. – 56 с.
Рогач О.І. Транснаціональні корпорації і економічне зростання країн, що розвиваються. : Дис. Д-ра екон. Наук.: 08.05.03. /Київський національний університет ім.. Тараса Шевченка. – К., 1995, 426 с.
Макаренко Є.А. Міжнародний інформаційний бізнес: інформаційні продукти та послуги Dun&Bradstreet Corporation // Актуальні проблеми міжнародних відносин. 2003, №44 (Частина 1), С. 64-67.
Жалiло Я.А. Безпека як категорія економічної науки. - http://www.niurr.gov.ua/ukr/publishing/panorama1~2_2000/25_by.htm
Современные проблемы транснационального производства -
www.dis.ru/manag/arhiv/2000/3/14.htm
ЕC предупреждает Microsoft о штрафе до €2 млн_ в день - http://www.glavred.info/archive/2005/12/23/142555-8.html
Саме дорогие бренды по данням Interbrand -http://www.airp.ru/news/world/2005/07/25/15:44:00.html
Имидж страны - www.expert.ru/kazakhstan/current/09kmbizl.shtml
Simon Anholt Nation brand as context and reputation, Place Branding, Vol. 1, 3, 2005, 324p.
Майорова І.М. Глобалізація світового інформаційного ринку і перспективи України // Актуальні проблеми міжнародних відносин. 2003, №44 (Частина 1), С. 19-23.
Kent Wertime: “Building Brands and Believers: How to connect with Consumers using Archetypes”, John Wiley and Sons, 2002
Золотй Супер-бренд Acer - http://www.ingress.cn.ua/support.php?action=news&id=391&limit=301&PHPSESSID=6f5d86992cf3fc529945e1f42ab88cb9
Буш задает себе вопрос: «Почему Америку ненавидят?» - http://www.islam.ru/pressclub/analitika/7/
Weiser C. Bush Administration Struggles to build US Brand abroad. - http://www.gannettonline.com/gns/mideast/brand.htm.
From Uncle Ben’s to Uncle Sam- http://www.economist.com/business/story_ID=998594
Панкрухин А.П. Как пытаются улучшить имидж страны? http://www.marketologi.ru/lib/terr/terr2.html
Facchinetti R. Viewpoint: why Brussells has 10000 lobbyists // New York Times, - August 21, 2000. – 9 p.
Bush administration struggles to build U.S. 'brand' abroad - http://www.gannettonline.com/gns/mideast/brand.htm
Исправление зеркала - http://www.mn.ru/print.php?2005-49-3
Klein N. Brand USA. – http://www.alternet.org/story.html?StoryID=12617.
Америка задумалась над своим имиджем. - http://www.worldeconomy.ru/ Index.php? Mode=Article&ID=1062.
Антиамериканские настроения в бизнесе - http://www.wdi.ru/print.php?news=64585931
Антиамериканские настроения в бизнесе усиливаются - http://observer.sd.org.ua/all_ru.php?id=0
Let’s strike American products - www.consumers-agaіnst-war.de
Економічні бренди американських компаній страждають через прив’язку до бренду „США” в усьому світі - strategy.org.ua/ua/events/news/481/
Мир меняет отношение к американским брендам - www.wdi.ru/index.php?news=71403161&rub=143818
Политико-экономическое измерение украинской экономики - http://ceia.cib.ru/archiv/n3/P9.htm
Про основи національної безпеки України http://space.com.ua/gateway/pravo_new.nsf/fcc571dcdadb2e37c3256b10004380ec/515fc5e7c348cc6ac2256d86003b9b98!OpenDocument
Негативные результаты деятельности ТНК - http://www.krugosvet.ru/articles/115/1011526/1011526a6.htm#1011526-L-114
Гусев С. Nemiroff – звучит гордо//Компаньон, 21-27 октября, 2005, № 42, - стр. 34-36
Губайдуллина Ф. Прямые иностранные инвестиции, деятельность ТНК и глобализация. – Мировая экономика и международные отношения. 2003, № 2
\ Градобитова Л.Д., Исаченко Т.М. Транснациональные корпорации в современных международных экономических отношениях. М.,:Анкил, 2002, - 348 с.
Укрнафта: наш бізнес - http://www.ukrnafta.com/select.shtml?003
Транснаціональні корпорації: навчальний посібник / В.Рокоча, Т65 О.Плотніков, В.Новицький та ін. - К.: Таксон, 2001. - 304с. ("Modus Vivendi")
Перспективы украинских брендов http://www.bigsait.ru/detail.php?lid=13004
Суханов C.– доповідь на 1-й конференції по стратегічним комунікаціям, 13-16 вересня 2004 року, Київ, С. 14-15
Ф.Котлер Основы маркетинга. – М.: Ростингер, 1999. – 704 с.
Винсент Л. Легендарные бренды: Раскрученные рекламные мифы, в которые поверил весь мир. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 2004. – 336 с.
Возможные экономические потери Украины вследствие повышения цен на газ - http://www.analitik.org.ua/rus/current-comment/economy/43b125d429e99/
Інформаційна доповідь “Інтеграція і різноманітність: нові тенденції політики України в сфері масової інформації та нових комунікаційних послуг”. – Київ 2005.
А.Гуцал Чи стане газова труба "вишневим садом" // Дзеркало тижня №1, 2001, Стор. 1-2\\
“Газпрома” планов громадье - http://ipst.ru/324909.html
"Газпром": Украина продолжает воровать, но поставкам это не помешает - http://www.directrix.ru/news?news_id=102979&sec_id=5
Чалый А. Энергетическая дипломатия украины: план действий на час «Ч»- http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/579/52246/