Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра охорони праці
РОЗРАХУНКОВА РОБОТА № 4
з курсу «Охорона праці»
на тему:
«Розрахунок блискавкозахисту»
Мета роботи: ознайомитися з основними видами блискавко захисту, навчитися розраховувати стержневий блискавко захист будівель і споруд.
Теоретичні відомості
Блискавка – це особливий вид походження електричного струму через величезні прошарки повітря, джерелом якого є атмосферний заряд, накопичений газовою хмарою.
Блискавко захист це система захисних пристроїв та заходів, що призначені для забезпечення безпеки людей, збереження будівель та споруд, устаткування та матеріалів від можливих вибухів, займань, та руйнувань, спричинених блискавкою.
Розрізняють первинний (прямий удар) та вторинний прояв блискавки.
Прямий удар ( ураження блискавкою) – це безпосередній контакт блискавки з будівлею чи спорудою, що супроводжується протіканням через неї струму блискавки.
Під вторинним проявом блискавки розуміють явища під час близьких розрядів блискавки, що супроводжуються появою потенціалів на конструкціях, трубопроводах, електропроводах, всередині будівель і споруд.
Для захисту об’єкта від прямих ударів блискавки застосовують блискавковідвід – пристрій, що височіє над захищеним об’єктом, сприймає удар блискавки та відводить її струм в землю. Блискавковідвід характеризується зоною захисту – частиною простору навколо блискавковідводу, яка захищена від прямих ударів блискавки з відповідним ступенем надійності. За величиною ступеня надійності зони захисту можуть бути двох типів: зона - А і зона - Б. Тип зони захисту блискавковідводу залежить від очікуваної кількості уражень блискавкою будівель та споруд без захисту за рік, яка визначається з довжини, висоти, ширини будівлі та середньорічної кількості ударів блискавки в площу 1км2.
Вихідні дані: (15-й варіант)
Розмір споруди, м
Довжина L, м
Ширина S, м
Висота hxx, м
110
80
15
Розв’язання:
Зона захисту одиночного стержневого блискавковідводу- це конус заввишки h0. За розмір hх приймається висота найвищої точки будинку або споруди.
Визначимо радіус конуса на висоті будівлі:
м
Дана будівля по своїм параметрам відноситься до зони А отже подальші розрахунки ведемо за формулою
Визначаємо h шляхом перетворення формули вищенаведеної формули на квадратне рівняння і підстановкою відомих значень :
м
м
Вибираємо значення h1 і визначаю габарити блискавкозахисту:
м
м
Отже виконання даної роботи дозволило нам набути певні навики у розрахунку стержневого блискавко захисту будівель і споруд, що є необхідною складовою частиною процесу їх проектування.
Рис.1
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!