Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра ЕОМ
Звіт
з лабораторної роботи № 1
з програмування
Тема: Форми представлення чисел.
Мета: Навчитися переводити числа в ручну і за допомогою програм в різні системи числення.
Теорія: Для того щоб перевести число з десяткової в іншу систему числення (двійкову, вісімкову і т.д.) його потрібно ділити на основу системи числення ( 2,8 ). Число у новій системі числення записується у вигляді залишків від ділення починаючи з останнього. Остання цифра дає старшу цифру результату. Це провило зручніше застосовувати при переведенні з більшою основою до системи числення з меншою основою.
Для переведення правильного дробу – його потрібно множити на основу тої системи числення до якої він переводиться. Дріб у новій системі числення записується у вигляді цілих частин проміжних добутків, починаючи з першого.
Для переведення чисел із системи з меншою основою до системи з більшою основою число подається у вигляді суми добутків значень кожного розряду.
Програма зчитування з пам’яті і переводу чисел з одної системи числення до іншої:
#include<stdio.h>
#include<string.h>
int main()
{
int a=22,i=0;
int *p;
p=&a;
int w[50];
printf(" shistnadcatkova pretstav:\t\n%x\n",*p);
while(a>1)
{
if(a%2==0)
{
a=a/2;
w[i]=0;
}
else
{
w[i]=1;
a=a/2;
}
i++;
}
if(a=0) w[i]=0;
else w[i]=1;
printf("\tDvijkove pretstav:\n");
for(i;i>=0;i--)
{
printf("%d",w[i]);
}
printf("\n");
return 0;
}
Результат: а = 22 = 16 = 10110
Висновок: на даній лабораторні роботі ми навчилися переводити числа з однієї системи числення до іншої. Також навчилися пере водити числа за допомогою своїх програм, засвоїли роботу з вказівниками.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!