Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій
Кафедра Фізики
Звіт
Лабораторна робота №5
“Визначення ширини забороненої зони напівпровідників за температурному ходу провідності ”
Львів – 2004
Мета роботи : Визначення показника заломлення та концентрація рідин і розчинів.
Прилади і матеріали:
Рефрактометр РПЛ-3.
Набір рідин різних концентрацій.
Фільтрувальний папір.
Скляна паличка або піретка.
Короткий теоретичний вступ.
Проходження світла на межі розділу двох прозорих однорідних, ізотропних середовищ характеризується зміною його напряму. Це пояснюється неоднаковою взаємодією електромагнітних хвиль із речовинами різних середовищ , отже, різною швидкістю їх поширення в них. Напрям заломленого променя визначається найпростіше законами геометричної оптики. Нагадаємо , що : заломлений промінь лежить в одній площині з падаючим променем і нормаллю Н до межі розділу двох середовищ , поставленої в точці падіння променя, а відношення синуса кута його заломлення стала для даних двох середовищ.
При заломленні не монохромного світла , воно розкладається в спектр. Це обумовлено дисперсією світла—залежністю показника заломлення від частоти чи довжини хвилі світла n=f((). До речі, для всіх прозорих безколірних речовин дисперсія світла є нормальною, тобто її зменшується із ростом ( , а це означає , що червоний промінь менше відхиляється ніж синій.
Хід роботи:
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!