Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Національний університет “Львівська політехніка”
Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій
Кафедра Фізики
Звіт
Лабораторна робота №5
“Вивчення показника заломлення”
Мета роботи: Вивчення показника заломлення та концентрації рідин і розчинів.
Прилади і матеріали: Рефрактометр РПЛ-3, набір рідин різних концентрацій, фільтрувальний папір, скляна паличка або піпетка.
Порядок виконання роботи:
Для проведення вимірювання спершу відкривають верхню камеру з призмою 1: промивають і фільтрують папером, насухо витирають площини призм 1 і 2., які дотикаються одна до другої. Піпеткою, або скляною паличкою наносять на поверхню вимірювальної призми 2 – 3 каплі досліджуваного розчину і повільно опускають верхню камеру.
Направляють світло у віконце верхньої камери. Переміщають ручкою окуляра границю світлотіні в поле зору, встановлюючи фокус.
Поворотом компенсатора усувають забарвлення світлотіні, суміщають візирну лінію з границею світлотіні та відраховують по лівій шкалі приладу показник заломлення nрід , а по правій – концентрацію розчинів срід.
Для кожної рідини або розчину визначають показник заломлення і концентрацію не менше трьох раз та знаходять їх середні значення.
На підставі (4) за відомим показником заломлення визначають граничні кути призми rгр, які відповідають початку повного внутрішнього відбивання від досліджуваних рідин або розчинів. Результати вимірювань занести у таблицю.
При зміні об’єктів вимірювання і в кінці роботи промивають дистильованою водою піпетку і робочі грані призми 1-2, насухо їх витираючи.
Рідина
n1
n2
n3
nc
Δnc
c1
c2
c3
cc
Δcc
rгр
1
2
3
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!