Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
Н.У. “Львівська політехніка”
Кафедра “Охорона праці”
Звіт з лабораторної роботи №33
“Вивчення якості піноутворюючих речовин”
1. Мета роботи
Дослідити та встановити придатність піноутворювача для одержання повітряно – механічної піни, встановити придатність піногенераторного порошку для отримання хімічної піни, вивчити будову та принципи дії вогнегасників
2. Теоретичні відомості
Піна, як вогнегасник засіб використовується дуже широко. Вона має невелику густину і тому утримується на поверхні горючих рідин, ізолюючи їх від парів, що поступають до факелу горіння. В якості ціноутворюючих речовин використовують піноутворювачі ПУ-1, ПУ-6; різні поверхнево-активні речовини або змочувачі, піногенераторний порошок та ін. Повітряно-механічна піна, що отримується із суміші води з піноутворювачем за допомогою повітряно-пінних стволів або стаціонарного повітряно-пінного апарату, складається з 0.2% піноутворювача, 9.8% води і 90% повітря (при К=10). Повітряно-механічна піна використовується для гасіння бензинів, лігроїнів, бензолу, толуолу та інших нафтопродуктів, за винятком авіабензинів.
Для одержання повітряно-механічної піни широко використовується піноутворювач ПУ-1 наступного складу:
( контакт КП-1 (часовий з вмістом сульфокислот не менше 44%)
84(3
( клей кістковий
4.5(1
( спирт етиловий – сирець або етилгліколь концентрований (95%)
11(1
( натрій їдкий технічний
для нейтралізації контакту
Основними показниками, що визначають якість піноутворювача, є кратність і стійкість отриманої піни до об’єму.
Піноутворювачі бракуються при таких показниках якості:
Кратність піни в лабораторних умовах не менше
5.0
Стійкість піни в лабораторних умовах не менше
3.0 хв
Вимоги до піногенераторного порошку: хімічна піна повинна мати кратність не менше 6 і стійкість не менше 25 хв.
3. Порядок виконання роботи
Для дослідження взяти 100мл 2%-го водного розчину досліджуваного піноутворювача, вилити в посудину, після чого встановити його на корпус приладу таким чином, щоб квадратний наконечник увійшов у восьмигранне гніздо приводу лопастей. Закрити посудину кришкою, включити прилад в електромережу. Ступінчастим поворотом ручки переключателя встановити швидкість обертання лопастей (до 4000 об/хв.). Через 30с. Прилад виключити , включити секундомір, зафіксувати об’єм отриманої піни у посудині.
Для визначення стійкості піни продовжувати спостереження за виділенням з неї рідини; при досягненні рівня 50 мл. Секундомір виключають. Показник стійкості піни чисельно рівний часу утворення 50 мл. Рідини.
Так само визначити якість піногенераторного порошку: у посудину насипати 5 г. піногенераторного порошку і влити 50 мл. Води (з температурою 5..10(С). Посудину встановити на корпус приладу, закрити кришкою. Включити прилад в електромережу (швидкість обертання лопастей 4000 об/хв.). Через 30 с. Прилад виключити, і визначити кратність та стійкість отриманої піни.
Визначення кратності і стійкості піни повторити 3-4 рази. Кінцевим результатом є середнє арифметичне всіх одержаних значень.
Після проведення експериментального дослідження отримані результати оформити у вигляді таблиці:
Досліджувана речовина
Початковий об’єм розчину,
мл.
Об’єм одержаної піни,
мл.
Кратність
Стійкість, хв.
По нормі
Фактична
По нормі
Фактична
4. Висновок:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!