Зміст
І. Вступ
1.Загальні відомості будівлі.
1.1. Вихідні дані для проектування.
1.2. Особливості технологічного процесу.
2. Генеральний план.
2.1. Загальні відомості.
2.2. Плінова і вертикальна прив΄язка.
2.3. Техніко-економічні показники генерального плану.
3. Об΄ємно-планувальне вирішення.
3.1. Загальні відомості.
3.2. Техніко-економічні показники будівлі.
4. Архітектурно-будівельне рішення.
4.1
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
1.Вступ
Будівництво – матеріальне виробництво, яке створює людина для забезпечення матеріальних та культурних потреб та процесу суспільного відтворення.
Будівлі повинні відповідати основним вимогам: функціональній доцільності, технічній доцільності, економічній доцільності, а також архітектурно-художній виразності.
Для оптимальної затрати праці, коштів і часу на спорудження, необхідно застосувати сучасні методи та прийоми виконання будівельних робіт з урахуванням досягнень будівельної науки й техніки, особливе значення мають матеріали і вироби індустріального виробництва, також у вирішенні завдань підвищеної ефективності будівництва, має значення зменшення маси будівельних виробів та конструкцій.
До складу проекту входять:
Графічна частина в обсязі 2 листів А1.
Текстова частина в обсязі …. сторінок.
Відповідно до завдання на курсове проектування, розроблено проект доїльно-молочного блоку. Проектне рішення розроблено відповідно до діючих норм.
Останнім часом зростає кількість нових будівельі споруд, що зводяться у містах і селах України, реконструюється стара забудова відповідно до зростання вимог щодо комфортності подальшої її експлуатації. Професія будівельника повертає свій колишній престиж. За рівнем зарплати будівельника галузь посідає шосте місце серед галузей матеріального виробництва. Кількість працівників зайнятих у будувельному виробництві швидкими темпами зростає і на даний час перевищує 750 тис.осіб. обсяги будівництва зростають у переважній більшості регіонів України.
Свого часу в будівельній галузі в одній з перших відбулося роздержавлення та розукрупнення підприємств монополістів. Це сприяло створенню конкурентного середовища, зміни принципів господарської діяльності учасників інвестиційного процесу в будівництві. Внесення змін до Законів «Про планування і забудову територій» та «Про архітектурну діяльність» дозволили значно спростити і вдосконалити дозвільну систему в будівництві, що сприяє активізації діяльності малих проектних організацій. Саме такі організації є розробниками проектів будівель для невеликих спільних підприємств, фермерських господарств, об΄єднань власників, проектів реконструкції будівель із значним моральним зносом для подальшого їх використання у виробничій і переробній сферах.
Останнім часом на державному рівні значна увага приділяється недопущенню необгрунтованого застосування будівельних виробів від яких залежить безпека і надійність споруд, життя і здоров΄я людей і стан навколишнього середовища.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
В курсовому проекті використано матеріали дозволені для вільної реалізації на будівельному ринку України.
За 2007 рік обсяг витрат на будівельні і монтажні роботи склав 882921,6млн.грн. що на 88,5% більше ніж у 2000році. Частина вартості послуг вироблених у сфері архітектури інженерної і технічної діяльності пов΄язаної з будівництвом в обсязі підрядних робіт становить 5,21%.
Особлива увага приділяється активізації і покращенню якості сільськогосподарського будівництва, що має відобразитись в новій редакції ДБН «Територіальна діяльність в будівництві».
Вихідні дані для проектування.
Завданням на курсовий проект передбачено розробку архітектурно-будівельних креслень для зведення доїльно-молочного блоку.
Клас будівлі за капітальністю ІІІ з середніми експлуатаційними і архітектурними вимогами.
Степінь вогнестійкості ІІІ.
Ступінь довговічності прийнятих огороджуючи конструкцій – ІІ.
Запроектована будівля одноповерхова, висота поверху +2.950м.
Доїльно-молочний блок зводиться в селі Ільпінь, Здолбунівського району.
Нормативний опір теплопередачі зовнішніх огороджуючи конструкцій передбачено товщиною 380мм.з утепленням мінераловатними плитами γ=100кг/м3 R= 2.8м2, тобто є надійною основою і не потребує використання засобів штучного кріплення ґрунту. Нормативна глибина промерзання 100 см.
Природнокліматичні характеристики умов будівництва:
кліматичний підрайон – П –В
середня температура зовнішнього повітря найбільш холодної доби – 21°С
температура повітря найбільш холодної доби - 25°С
середня температура опалювального періоду – 0,5°С
літня розрахункова температура вентиляції – 22,6°С
зимова розрахункова температура вентиляції - 21°С
тривалість опалювального періоду – 191 доба
середня місячна вологість повітря найбільш холодного місяця – 84%
нормативна вага снігового покриву 0,5кПа (70кг/ м2)
сейсмічність – до 6 балів
барометричний тиск – 970гПа
середньорічна температура місяця – 6,9°С.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Особливості технологічного процесу
Проект доїльно – молочного блоку в с.Ільпінь Здолбунівського району виконано згідно вимог:
ВНТП-СГіП – 46-24.95 «Підприємства по переробці молока».
ДСП 4.4.4 ОП «Державні санітарні правила для молокопереробних підприємств».
ДНАОП 1.8.20-1.05-99 «Правила по охороні праці для працівників підприємств по переробці молока», та інших нормативних документів.
Доїльно – молочний блок призначений для доїння корів, первинного оброблення, короткотерміновоного зберігання та видачі молока в автоцистерни.
Доїння корів двохразове: ранішнє доїння з 6,00 до 9,00 годин, вечірішнє – з 18,00 до 21,00 годин.
Доїльно – молочний блок при блокований до корівника на 200 корів. Перед доїнням відбувається годування корів. Нагодовані корови групами в кількості 50 голів накопичуються в перед доїльній залі. Корови заганяються в групові станки автоматизованої доїльної установки УДА-12.
Для забезпечення виробничого процесу проектом передбачений такий набір основного технологічного обладнання: доїльна установка УДА-12 комплект холодильного сертифікованого обладнання (бак-охолоджувач, танк охолодження молока Creos 3600); комплект сертифікованого вакуумного обладнання (вакуумний насос RPS-1500, бак вакуумного конденсату, вакуумопроводи); автомат промивки системи трубопроводів та обладнання TURBOSTAR 24.
Доїльна автоматизована установка являє собою групові станки із двох секцій, в кожній із котрих розміщується по 6 корів.
Робоче місце дояра знаходиться в траншеї між секціями станків. Впродовж кожної поздовжньої стіни траншеї розміщена те6хнологічна лінія з доїльними автоматами, яка в молочному блоці закінчується системою первинного оброблення молока та системою промивання молокопроводів і обладнання.
Для санітарного оброблення вимені є система обмивання, яка під час доїння (обмивання вимені) з'єднана з проточним водонагрівачем автомата промивки.
Молоко з доїльної установки по мірі заповнення молоко збірника надходить в танк охолодження молок4а, де охолоджується та короткотерміново зберігається.
Охолоджене молоко із танка перекачується в автомолокоцистерну і транспортується на молочний завод для подальшого перероблення.
Контроль якості молока здійснюється в існуючій лабораторії обладнаній лабораторною центрифугою з жиромірами і необхідними меблями та устаткуванням.
Миття молокопроводів та обладнання здійснюється автоматизовано з допомогою промивки, де відбувається приготування гарячої води та мийних розчинів.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Режим роботи доїльно – молочного блоку – двохзмінний.
Обслуговуючий персонал складає 4 особи (чоловіки). Для обслуговуючого персоналу передбачена гардеробна із душевою та санвузлом обладнана необхідними меблями. Харчування персоналу здійснюється в існуючій їдальні, розміщеній на території ферми на відстані25 метрів від доїльно – молочного блоку.
Територія молочно – товарної ферми, на якій розміщено доїльно молочний блок огороджена, впорядкована та має тверде покриття. Проектом передбачене освітлення території молочно – товарної ферми в темний час доби. Водовідведення поверхневої води запроектовано по спланованій території в дощову каналізацію з подальшою подачею її в септик.
На території молочно – товарної ферми встановлені дорожні знаки.
Пересічення технологічних потоків на території молочно – товарної ферми немає.
Прийняте в проекті доїльно – молочного блоку розміщення технологічного обладнання забезпечує безпечність його експлуатації, зручність обслуговування та ремонту. Передбачені відстані між обладнанням та від обладнання до виступаючих частин будівельних конструкцій відповідають вимогам ДНАОП 1.8.20-1.05 «Правила охорони праці для підприємств по переробці молока», інструкціям, що прикладені до кожної одиниці технологічного обладнання заводами – виробниками.
Конструкція обладнання забезпечує його безпечну експлуатацію, обслуговування та ремонт при умові дотримання вимог інструкції по експлуатації технологічного обладнання та відповідає вимогам ГОСТ 12.2.003-91 «Оборудование производственное. Общие требования безопасности ».
Вигідне розміщення станків, наявність траншеї, конструкція доїльних автоматів забезпечує роботу дояра в зручній позі.
Молоко відсмоктується із вимені корови доїльними апаратами, обладнаними клапанами для автоматичного відключення вакууму при спаданні доїльних апаратів із вимені і запобігання попадання бруду в молокопровід.
В установці молокопровід розміщений нижче вимені корови, в траншеї дояра. Таке розміщення молокопроводу забезпечує стабілізацію вакуумних режимів, позитивно впливає на здоров'я вимені корів і якості молока. Фільтр та комплект холодильного обладнання забезпечують отримання і зберігання високої якості молока.
Для санітарного оброблення вимені корів застосовані проточний водонагрівач автомата промивки, що працює під тиском і автоматично підтримує температуру в межах 40-50°С та розбризгувача із змінним кутом розпилення теплої води.
Працівники доїльно – молочного блоку забезпечуються необхідним спецодягом згідно ДНАОП 0.00-4.26-96.
Всі місткості та трубопроводи після звільнення їх від молока прогріваються насиченою парою під тиском не більше 0.05 МПа.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
При необхідності, роботи у середині місткостей для молока
проводяться при температурі до 30°С.
Під час приготування мийних розчинів та роботи з ними передбачено в використання персоналом індивідуальних засобів захисту (окуляри, гумові рукавиці, спецодяг, спецвзуття).
Для обслуговуючого персоналу проектом передбачено набір необхідних санітарно – побутових приміщень.
Площа доїльно – молочного блоку становить 324,88 м2. Приміщення доїльно – молочного блоку відноситься до категорії по вибухопожежній небезпеці –«Д», клас пожежі –«А».
Згідно табл.1 п.4,3 наказу №151 МНС України від 02.04.2004р. приміщення доїльно – молочного блоку обладнується 4-ма сертифікованими порошковими вогнегасниками масою заряду 5 кг (ВП-5) виробництва Дніпропетровського СП «Пожтехніка».
Додатково у операторській встановлюється два сертифікованих вуглекислотних вогнегасники масою заряду 5 кг (ВВК-5) виробництва Дніпропетровського СП «Пожежотехніка».
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
2.Генеральний план
2.1. Загальні відомості
Рельєф на якому розміщується ділянка під забудову спокійний, з невеликим ухилом. Будівлю запроектовано для зведення в с.Ільпінь.
Відстань між будівлями вибрано відповідно до санітарно – гігієнічних норм та норм протипожежної безпеки. Орієнтація будівлі відносно сторін світу і розміщення її на ділянці відносно переважаючих вітрів відповідає правилам проектування.
Для зменшення шкідливого впливу на околишнє середовище, перед початком будівництва рослинний шар грунту в межах забудови зрізається з метою подальшого його використання для рекультивації землі, після будівництва дана ділянка озеленюється деревами та кущами.
2.2. Планова та вертикальна прив΄язки.
2.3. Техніко-економічні показники генерального плану
Техніко-економічні показники:
№
Найменування
Одиниця виміру
Кількість
Примітка
1
2
3
4
5
1
Загальна площа ділянки
га
0,437
2
Площа забудови
М2
1430
3
Процент забудови
%
34
4
Площа покриття
М2
1685
5
Площа озеленення
М2
1191
6
Процент озеленення
%
22
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Об΄ємнопланувальне вирішення.
3.1. Загальні відомості
Розміри доїльно-молочного блоку в осях рівні 16,8 * 37,8м. Доїльно-молочний блок – це одноповерхова будівля, і має наступні приміщення: доїльна зала, переддоїльна зала, молочний блок, операторська, гардеробна, санвузол і душова. Приміщення з΄єднуються за допомогою коридорів. Висота поверху становить +2,950м.
Експлікація приміщень
№
Найменування
Площа, М2
Категорія прим.
1
Переддоїльна зала
149,91
2
Доїльна зала
56,69
3
Операторська
23,02
4
Гардеробна
14,88
5
Санвузол
1,30
6
Душова
3,26
7
Молочний блок
39,74
8
Коридор
21,70
9
Коридор
14,38
3.2 Економічні показники проекту
Техніко-економічні показники будівлі
№
Найменування
Одиниця виміру
Кількість
Примітка
1
Показники потужності (місткість)
2
Кількість поверхів
шт
1
3
Будівельний об΄єм
М3
1635,34
4
Площа забудови
М2
378,55
5
Загальна площа
М2
339,20
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Архітектурно-будівельне вирішення
Проект доїльно-молочного блоку розроблено для будівництва в ІІ кліматичному районі із наступними природно-кліматичними характеристиками:
- швидкісний напір вітру – 0,52кПа,
- вага снігового покриву – 1,32 кПа,
- розрахункова температура зовнішнього повітря - -21°С.
4.1. Фундаменти
На ділянці відведений під будівництво, природною основою являється суглинок твердий рухливий гумусований грязно-бурий сильностискаємий з характеристиками: γІІ=18,5кН/М3, сІІ=0,8кПа, φІІ=17º, Е=15Мпа. Грунтові води не зустрічні. Ця основа є досить надійною, забеспечить стійкість та міцність будівлі.
За умовну відмітку 0,000 (абс. -100,00) прийнято рівень чистої підлоги будівлі.
Фундаменти під стіни – стрічкові із збірних залізобетонних блоків, в місцях де неможливе влаштування цілого блоку виконати монолітну ділянку з бетону класу В15. фундаментна подушка запроектована з монолітного залізобетону кл.В15.
Фундамент під колону КМ-1 виконати з монолітного залізобетону класу В15.
Горизонтальну ізоляцію на відм. -0,050 виконати із двох шарів руберойду укладеного на вирівненому цементним розчином поверхню.
Під фундамент влаштовують щебеневу подушку товщиною 100мм.
4.2 Стіни
Стіни та перегородки даної будівлі зводяться із звичайної глиняної цегли, пластичністю пересування М75 на на цементно-піщаному розчині М50. при спорудженні такої стіни необхідно вести строгий контроль за маркою цегли та розчином. Товщина зовнішніх стін становить 380мм, внутрішніх 250мм. Товчина горизонтальних та вертикальних швів становить 10мм.
4.3 Перекриття
Перекриття виконуються за допомогою металевих та дерев΄яних балок.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Марка
поз.
Позначення
Найменування
Кільк.
Маса
Примітка
(М3 )
Бд-1
Балка дерев.150х180, L=5820
26
0,16М3
4,09
Бд-2
Балка дерев.150х150, L=1700
26
0,04М3
0,99
Бд-3
Балка дерев.150х180, L=3300
11
0,09М3
0,98
Бд-4
Балка дерев.150х180, L=3590
6
0,10М3
0,58
Бд-5
Балка дерев.150х180, L=3890
5
0,11М3
0,53
Бд-6
Балка дерев.150х180, L=5900
5
0,16М3
0,80
Бм-1
Балка металева Бм-1
2
220,87
Бм-2
Балка металева Бм-1
2
236,77
Бм-3
Балка металева Бм-1
1
208,28
Км- 1
Колона металева Км-1
2
Л-1
Люк розм. 600х800
1
Протипож.метал
Специфікація елементів перекриття
Див. аркуш 2.
4.4. Перегородки
У даній запроектованій будівлі перегородки цегляні, товщеною 250мм, поштукатуреніз обох сторін. Такі перегородки вологостійкі та негорючі, досить міцні, стійкі, мають звукрізоляційні властивості, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Пергородки обпирають на несучі елементи перекриття, на шар розчину та інші прокладки.
4.5. Вікна та двері
Усі віконні та дверні рами та блоки виконуються під індивідуальне замовлення.
Вид склопрозорого матеріалу – із звичайного скла товщиною 5мм. Рами навішують за допомогою шарнірних петель. Зазор між коробкою і стіною ретельно заробляється пінкою. Відкоси відштукатурюють зовні та зсередини.Зовнішній водозлив виконують з оцинкованої сталі.
Усі вікна надійно ізолюють приміщення від зовнішнього впливу, задовілбняють умови теплозахисту, міцні, довговічні, зручні в експлуатації.
Дверні коробки анкерують, оббивають руберойдом і кріплять шурупами до дерев’яних пробок, закладених у прорізи цегляних стін.
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
№
Позиція
Познач.
Назва
Розмір прорізу в кладці
Кількість
матеріал
1
В-1
Індив.
Віконний блок
дерево
2
В-2
дерево
3
В-3
4
В-4
5
В-5
6
7
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
Зм.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата