Лабораторна робота №1
ВИВЧЕННЯ МОДЕЛЮЮЧОЇ ПРОГРАМИ NetCracker Pro
Мета роботи: познайомитися з основними можливостями моделюючої програми NetCracker Pro і одержати навики побудови комп'ютерних мереж.
Теоретичні відомості
Моделююча програма NetCracker призначена для проектування і моделювання комп'ютерних мереж. Для проектування структури мережі програма надає можливість вибору необхідного устаткування з вбудованої бази даних, а також додавання в базу даних і конфігурування нового обладнання різних типів. Користувач розміщує обрані компоненти на складальному полі, задає структуру і тип зв'язків між ними, визначає тип програмного забезпечення і характер трафіку між вузлами мережі. Надалі користувач має можливість вказати перелік характеристик, які планується аналізувати, вигляд відображення статистичної інформації і виконати імітаційне моделювання проектованої мережі.
В цій роботі Ви вивчете:
графічний інтерфейс користувача (GUI);
позначення кожного з елементів головного вікна NetCracker Professional;
доступ до інструментів і налаштувань програми.
Основи NetCracker Professional
Запустіть зі стартового меню програму Netcracker. Натисніть на кнопку OK у відповідь на можливе повідомлення про те, що база даних перебуває в режимі читання «2read-only mode». Цей режим звичайно пов'язаний із забороною на запис, встановленою системним адміністратором для файлів пакету, й не дозволить створювати свої пристрої й зберігати їх у бібліотеках пакету. В іншому випадку поведінка програми буде звичайною. Далі читайте й виконуйте завдання.
Ознайомтесь з головним вікном програми.
Головне вікно програми показане на рисунку 1. Воно складається із:
браузера устаткування розташованого ліворуч;
робочого вікна розташованго праворуч;
головного меню (вгорі);
нижнього вікна “Зображення”.
Вікно «Зображення» заповнюється зображеннями пристроїв та об’єктів вибраних з бази даних.
Рис. 1. Головне вікно Netcracker
Ознайомтеся із вмістом головного меню програми, вибираючи основні пункти: File, Edit, View, Database і ін.
Меню File використовується для того щоб виконати команди які управляють файлами проекту мережі.
Меню редагування (Edit) використовується, щоб виконати команди редагування зображення пристроїв, поміщених в проектну зону вікна.
Меню вигляду(View). Використовувані команди:
Зміна вигляду поточного вікна на дисплеї. Відображення або приховування інструментальних панелей, браузерів і областей вікон.
Вибір типу браузера для відображення. Засоби дисплея і характеристики типу пакету.
Меню бази даних використовують для:
зміни типу сортування бази даних;
запуску майстра створення пристрою (Device Factory Wizard).
Global Menu (головне меню) використовують, щоб змінити дисплей проектного рівня і значення параметрів налаштування.
Меню сайтів використовують для:
Визначення характеристики дисплея рівня сайту, включаючи колір фону і шаблони, що відображуються.
Зміни назви (ім'я) сайту.
Визначення, як ділити окремий сайт для друку на багатьох сторінках.
Зміни (заміни) режим Netcracker.
Обрання інструменту малюнка, щоб використати його.
Меню об'єктів використовують для:
отримання інформації про властивості об'єктів (об'єктів конвертованих в контейнери, які створюються в багатошарових проектах);
перевірки потоків даних від і до об'єкту (функції доступу до баз даних, пов'язаних з цим об'єктом, позиціювання об'єктів відносно один одного).
впорядковування множинних об'єктів у вибраних зразках.
Меню Control Menu використовують, щоб управляти анімацією.
Примітка: Детальніше про меню дивись таблиці 1-1.7
Відкрийте файл-приклад проекту мережі Netcracker Professional з підкаталогу Samples (рис.2) каталогу установки програми: File -> Open.
Рис. 2. Відкриття файлу-прикладу
Виберіть файл Techno.net і натисніть кнопку Открыть (Open), або відкрийте його подвійним клацанням лівої кнопки миші на імені файлуTechno.net. Проект мережі завантажиться в робоче вікно (рис. 3).
Рис. 3. Вікно проекту «Techno»
Кожен тип каналу зв'язку (коаксіальний кабель, кручена пари, оптоволокно, багатожильний кабель і радіоканал) на схемі позначають своїм кольором.
Масштаб перегляду можна регулювати кнопками Zoom.
За допомогою лінійки прокручування ознайомтеся зі змістом браузера устаткування (закладка Devices). Групи пристроїв, позначені у вузлах знаком «+», розкриваються на складові.
Сортування устаткування, що є в базі даних Netcracker, можна робити різними способами:
Database -> Hierarchy -> Types (сортування по типах устаткування),
Database -> Hierarchy -> Vendors (сортування по фірмах-виробниках).
Наприклад, Вам необхідний у мережному проекті сервер компанії Cray Research C916. Для цього в розділі Supercomputers виберемо групу з устаткуванням компанії Cray Research, а в нижньому вікні Devices сервер C916. Подвійне клацання лівою кнопкою миші викличе сторінку властивостей сервера і ви побачите повний набір його технічних характеристик, у т.ч. і Price/Support. Пройдіть по закладках і ознайомтеся з інформацією про обраний пристрій.
Пошук устаткування, наприклад, проводиться так:
Database -> Find -> Condition=Description -> includes -> Frame Relay. Результати пошуку будуть відображатися на закладці браузера устаткування «Compatible Devices». Перейти до звичайного режиму браузера можна вибравши закладку «Devices». Часто не потрібно використовувати в проекті устаткування конкретних виробників, тоді можна скористатися «узагальненими» пристроями з розділу Database-» Hierarchy-> Vendors->Generic Devices .
У відкритому файлі-проекті мережі Ви можете подивитися й змінити характеристики устаткування, включеного в проект. Наприклад, у Вас відкритий у цей момент файл Techno.net. Двічі клацніть мишкою по маршрутизатору Cisco 7000, у результаті з'явиться вікно конфігурації Cisco 7000 (Рис. 4).
Рис. 4. Вікно діалогу конфігурації для маршрутизатора Cisco 7000.
При натисканні кнопки Device Setup з'являється вікно з описом властивостей Cisco 7000. Для отримання інформації про пристрої, якими укомплектований маршрутизатор Cisco 7000 із проекту Techno.net, потрібно вибрати назву пристрою і натиснути кнопку Plug-in Setup. Такого ж результату можна досягти, вибравши назву пристрою й натиснувши праву кнопку миші, а потім у контекстному меню вибрати Properties. В цьому ж меню можна також вибрати звуковий супровід (Say Сurrent Statistics, Say Note, Say description) та прослухати його по-англійськи.
Для прикладу подивимося властивості ATM Interface Processor TAXI multi-mode (рис. 5), яким укомплектований комутатор Cisco 7000.
Рис. 5. Вікно діалогу властивостей
Пройдіть по закладках і ознайомтесь з інформацією про обраний пристрій.
Усі пристрої, наявні в базі даних Netcracker, із браузера устаткування (сторінка Devices) можна перетягнути в робоче поле свого проекту, утримуючи ліву кнопку миші. Для ілюстрації цього виберіть в браузері, наприклад, Switches -> Workgroup -> Multiprotocol і перетягніть його мишкою з вікна “Зображення” в робоче вікно Вашого проекту. Видаліть цей комутатор з робочого вікна перетягнувши його мишкою за межі вікна або скориставшись правою клавішою миші.
З'єднання пристроїв
Пристрої з'єднуються за допомогою майстра з'єднань «Link Assistant». Середовище Netcracker перевіряє тип інтерфейсів пристроїв і з'єднує тільки сумісні. Наприклад, у персональних комп'ютерах (Lanworkstations -> Pcs -> Genericdevices -> PC) у вихідному стані є тільки послідовні Com-Порти, тому для з'єднання їх з мережевим устаткуванням буде потрібно встановити мережну карту.
Створіть новий проект File->New. Знайдіть комп'ютер у БД устаткування (Lanworkstations -> Pcs -> Genericdevices -> PC) і перенесіть методом Drag-and-Drop іконку PC в основне вікно проекту TOP. Потім знайдіть мережеву карту в БД устаткуваннях (Lanadapter -> Ethernet ->Genericdevices -> Fastethernet). Перенесіть іконку "Fastethernetadapter" методом Drag-and-Drop на комп'ютер PC. Для мереж Ethernet можна вибрати й готовий «мережевий комп'ютер» Ethernetworkstation (Lanworkstation -> Workstations -> Genericdevices -> Ethernetworkstation).
Додайте в основне вікно ще один такий комп'ютер і комутатор Fastethernet (Switches -> Workgroup -> Ethernet -> Genericdevices -> Ethernetswich) і приступайте до з'єднання двох комп'ютерів через комутатор:
Рис. 6.
Порядок з'єднання такий:
Переконатися, що модулі (комп'ютери, комутатори, концентратори), які Ви плануєте з'єднати, мають сумісні мережеві порти, наприклад, Fast Ethernet. Це можна зробити вибравши «Properties» у контекстному меню пристрою, а потім закладку «Ports».
Вибрати в панелі інструментів інструмент «Link devices»:
Рис. 7.
Клацнути лівою кнопкою миші спочатку по джерелу, потім по приймачу даного з'єднання.
Натиснути в діалозі «Link Assistant» на кнопку «Link» та задати тип, довжину та інші характеристики середовища (довжина лінії не враховується при симуляції передачі даних у мережі).
Закрити діалог, натиснувши на кнопку «Close».
Задання трафіку
Трафік у мережі задається за допомогою майстра, що викликається кнопкою панелі інструментів «Set traffic». Порядок завдання трафіка такий:
Вибрати в панелі інструментів інструмент «Set traffic» (Рис. 14):
Рис. 10.
Клацнути лівою кнопкою миші спочатку по модулю-джерелу трафіка, потім по модулю-приймачу трафіка. Порядок натискань мишею на об’єкти визначає напрямок передачі. Після цього відкривається діалогове вікно Profiles (рис.11), де задають тип і основні характеристики трафіку.
Рис. 11. Налагодження трафіку
Тип трафіку оберіть зі списку Profiles List. Задання характеристик трафіку між зазначеними АС виконується натисканням кнопки Advanced (рис.11). При цьому відкривається діалогове вікно (рис. 12), де задають закон розподілу і діапазон значень для розміру запиту (Transaction Size) та інтервалу між запитами (Time Between Transactions), а також тип протоколу прикладного рівня (Application Layer Protocol).
Рис. 12. Налагодження характеристик трафіку
За необхідності додати новий тип трафіку, видалити або змінити параметри існуючих типів трафіку слід скористатися кнопками Add, Remove, Edit і Rename діалогового вікна Profiles (рис.1.12). В стовпці Color обирають колір, яким при моделюванні будуть відображатися пакети відповідного типу трафіку.
Подивіться на обрані Вами потоки даних у мережі Global -> Data Flow. Тут також можна відредагувати (у тому числі й видалити) властивості потоків та профілів трафіку. Враховуйте максимальні пропускні здатності каналів передачі даних і не перевантажуйте їх надмірноТаблиця 1. Меню File
Опція меню
Кнопка
Опис
*New
Створює новий проект і відкриває вікно Site, помічене вершиною (Тор).
*Open
Відкриває існуючий файл проекту Netcracker.
**Close
Закриває файл проекту.
**Save
Зберігає файл проекту.
**Save As
Дає можливість користувачеві зберегти існуючий проектний файл і призначити нове ім'я файлу або зберігати нові проектні файли
**Send
Звертається до встановленого mapi з підтримкою поштового застосування з вибраним проектним файлом, автоматично включеним в частину повідомлення як вкладення файлу.
**Prini
Відображає вибране вікно сайту, як тільки буде надруковано
**Print
Друкує проектний файл на встановленому прінтері. Якщо відкритий багатошаровий проект, надрукується лише вибране вікно сайту.
*Print Setup
Дає можливість користувачеві вибрати параметри друку.
*MRUl,,
MRU2,
MRU3,
and
MRU4
Відкриває чотири останні використовувані (MRU) проектні файли.
*Exit
Виходить з програмного застосування.
*. Ця команда відображується, коли жоден проект не відкритий і не відображує у вікні проектної області.
**. Ця команда відображується, коли проект Netcracker відкритий і відображений в проектній зоні вікна.
Таблиця 1.1. Меню редагування (Edit)
Опція меню
Кнопка
Опис
Cut
Вирізує вибраний об'єкт (зображення пристрою, зв'язок, контейнер, і так далі)
Copy
Копіює вибраний об'єкт в буфер обміну
Paste
Вставляє елемент, скопійований в буфер обміну, в проектну зону вікна
Delete
Видаляє вибраний об'єкт
Duplicate
Дублює вибраний об'єкт, включаючи будь-які вказані параметри налаштування або властивості
Replicate
Копіює вибраний об'єкт вказану кількість разів
Select All
Виділяє всі об'єкти у вибраному вікні Site
Таблиця 1.2. Меню вигляду(View).
Опція меню
Підменю
Кнопка
Опис
Zoom
Змінює розмір вікна дисплея
Zoom in
Змінює масштаб параметрів зображення (збільшення)
Zoom out
Змінює масштаб параметрів зображення (зменшення)
Zoom to page
Відображує проект в одному вікні
Zoom 1:1
Відображує вибраний вміст вікна сайту в 100% масштабі
Zoom
one
side
Ця кнопка змінює розмір вікна по одному напряму (активна лише тоді, коли повідомлення відображене в проектній зоні вікна)
Zoom undo change
Повертає до попередніх параметрів налаштування дисплея
Bars
Відображає або приховує інструментальні панелі
Standard
Відображає або приховує інструментальну панель Standard
Zoom
Відображає або приховує інструментальну панель Zoom
Drawing
Відображає або приховує панель малювання
Modes
Відображає або приховує інструментальну панель Modes
Control
Відображає або приховує інструментальну панель Control
Database
Відображає або приховує інструментальну панель Database
Browser Pane
Відображає або приховує панель браузера
Image Pane
Відображає або приховує зону вікна зображення
Status bar
Відображає або приховує рядок стану
Image Pane
Визначає розмір і рівень значків пристрою в області вікна зображення + Зверните увагу: команди Sub-menu допускаються лише, коли зона вікна зображення відображує і вибрана
Large icons
Відображає великі значки пристрою в області вікна зображення
Small icons
Відображає маленькі значки пристрою в області вікна зображення
List
Відображає значки пристрою в області вікна зображення у форматі списку
Derails
Відображає об'єкти панелі зображення зі всіма подробицями
Full Screen
Відображає вікно Site в його максимальному вигляді і без інтерфейсу додатка Netcracker
Legends
Відображає діалог легенд
Database Browser
Відображує вигляд бази даних браузера Netcracker
Project Hierarchy
Вигляд ієрархії браузера Netcracker
Compatible Components
Відображає вигляд пошуку браузера Netcracker
Таблиця 1.3. Меню бази даних
Опція меню
Кнопка
Опис
Hide
Empty
Folders
Відображає або приховує вибрану теку в базі даних. Вимкніть цю команду, щоб бачити всі теки, включаючи порожні теки.
Hierarchy
Сортує базу даних по типах пристроїв, постачальникам або користувачам
Find
Знаходить певні пристрої в базі даних
Device Factory
Запускає майстр створення пристроїв для створення пристроїв, що визначені користувачем
Таблиця 1.4. Меню Global Menu
Опція меню
Опис
Model Settings
Відображає діалог моделі параметрів налаштування
Data Flow
Відображає діалог потоків
Acquire Update All
Оновлює (модифікує) властивості всіх пристроїв в проекті з поточною інформацією бази даних
Profiles
Відображає діалог профілів
Таблиця 1.5. Меню сайтів
Опція меню
Підменю
Кнопка
Опис
Site Setup
Відображає діалог установки сайту
Modes
Змінює вибраний режим. В більшості випадків, курсор зміниться, щоб відобразити поточний режим
Standard
Стандартний режим використовується для більшості функцій вибору, включаючи переміщення. Вигляд дкурсора
Draw
Активізує режим Activates Draw і допускає вибирання інструментальних засобів з інструментальної панелі Draw або підміню Sites > Draw. Вигляд курсора
Link
Активізує режим зв'язку пристроїв. Для створення зв'язку між пристроями в проектної зони вікна виберіть відповідні пристрої. Вигляд курсора
Set Traffic
Активізує режим Set Traffic. Щоб визначити трафік між двома пристроями, виберіть відповідні пристрої і потім виберіть типи трафіку в діалозі профілів. Вигляд курсора
Set
Voice
Call
Активізує режим Set Calls. Щоб визначити запити між двома пристроями, оберіть відповідні пристрої а потім виберіть тип запиту в діалозі профілів. Вигляд курсора
Set Data Call
Активізує режим Set Calls. Запити між двома пристроями можуть бути визначені, при виборі відповідних пристроїв і потім типу запиту в діалозі профілів
Break/R estore
Активізує режим Break/restore. Щоб порушувати або відновлювати зв'язки і пристрої, виберіть відповідний зв'язок або пристрій. Коли об'єкти (зв'язки або пристрої) порушені, трафік-запити прямують за неправильною адресою. Щоб використовувати інструмент перерви-відновлення, мультиплікація не повинна виконатися. Рух трафіку-запиту за неправильною адресою може бути проглянутий лише під час виконання мультиплікації. Вигляд курсора
Trace Path
Активізує режим Trace. Щоб прослідити дорогу між двома генераторами трафіку-запиту виберіть ці два генератори. Дорога буде позначена червоним кольором в тому ж самому сайті або між сайтами в багатошарових проектах. Якщо є багатократні дороги, доступні між пристроями, відстежування дороги здійснюється для кожного типу відношення. Вигляд курсора
Say Info
Активізує режим Say Notes. Вигляд курсора
Draw
Допускає вибір і виведення інструментальних засобів анотування проекту. Інструментальні засоби можуть бути вибрані, коли додаток знаходиться в режимі Draw
Pointer
Виберіть інструмент покажчика, щоб вибрати об'єкти і функції, тоді як додаток знаходиться в режимі Draw. Інструмент покажчика подібний до стандартного інструменту. Ця команда допускається лише, коли додаток знаходиться в режимі Draw
Line
Виберіть інструмент «Лінія», щоб вивести прямі лінії
Rectangle
Інструмент «Прямокутник» використовується щоб вивести порожні прямокутники
Round Rectangle
Виберіть інструмент «Закруглений прямокутник», щоб вивести порожні прямокутники із закругленими кутами
Ellipse
Виберіть інструмент «Еліпс», щоб вивести порожні еліпси
Circle
Виберіть інструмент «Круг», щоб вивести порожні круги
Filled Rectangle
Виберіть інструмент «Заповнений прямокутник», щоб вивести заповнені прямокутники
Filled Round Rectangle
Виберіть інструмент «Заповнений закруглений прямокутник», щоб вивести заповнені округлі прямокутники
Filled Ellipse
Виберіть інструмент «Заповнений еліпс», щоб вивести заповнені еліпси
Filled Circle
Виберіть інструмент «Заповнений круг», щоб вивести заповнені круги
Text
Інструмент редагування тексту
Image
Використовується для звернення до діалогу огляду і вибору зображення, яке вставляють в проектну область вікна. Вибране зображення вставляється в позицію курсора
Таблиця 1.6. Меню об’єктів
Опція меню
Опція підменю
Опис
Properties
діалог властивостей.
Open
Відкриває діалог конфігурації або відкриває нове вікно сайту, якщо об'єкт був перетворений в контейнер
Expand
Конвертує вибраний генератор трафіку в контейнер, який відкриває нове вікно сайту і створює додаткові рівні для багаторівневого проекту
Configuration
Відкриває діалог конфігурації
Configure Ports
Відображає діалог конфігурації порту
Say
Команди для здобутку інформації в звуковій формі
Notes
Забезпечує чутне читання приміток для вибраного об'єкту. Ця команда допускається лише тоді, коли об'єкт вибраний. Коли немає жодних приміток для об'єкту, ця команда заблокована. Щоб визначити примітки для вибраного об'єкту, використовуйте команду Properties, виберіть позицію табуляції Notes Tab (примітка) і заповните поле Notes відповідним текстом
Description
Забезпечує чутне читання описів для вибраного об'єкту. Ця команда допускається лише тоді, коли об'єкт вибраний. Коли немає опису для об'єкту, ця команда заблокована. Щоб визначити опис для вибраного об'єкту, використовуйте локальне меню Properties, клацніть позицією табуляції General і заповните поле опису відповідним текстом
Associated Data Flow
Зв'язаний потік даних відображує діалог потоку даних, який ідентифікує походження і адреси всіх потоків даних до об'єкту або від нього. Якщо тип трафіку-запиту не визначений для вибраного об'єкту, відображується діалог Message. Ця команда вирішується лише тоді, коли вибраний об'єкт - генератор трафіку-запиту
Find Compatible
Перемикає браузер на сумісний пристрій і шукає всі пристрої, сумісні з вибраним пристроєм
Acquire Update
Оновлює властивості вибраного об'єкту з бази даних
Add to Database
Додає об'єкти в базу даних
Selected Component
Додає вибраний об'єкт до призначеної для користувача бази даних, зберігаючи всі властивості
Via Factory
Запускає майстра створення пристрою з опцією - «створити новий пристрій», заснований на вибраному пристрої
Break
Виводить з ладу вибраний об'єкт і відображує червоний спалах на об'єкті (пристрої або зв'язку) Зверніть увагу: команда не допустима для контейнерів
Restore
Відновлює вибраний об'єкт і видаляє червоний спалах на об'єкті (пристрої, генераторі трафіку або зв'язку)
Styles
Вирішує вибір команд підміню Styles
Draw color
Відображає діалог кольорів для зміни кольору об'єкту, малюнка. Ця опція підменю допускається лише тоді, коли обраний об'єкт, для якого цей тип стилю застосовується
Fill color
Відображає кольоровий діалог, що дозволяє змінювати заповнюючий колір (для об'єктів) малюнка. Ця опція підменю виконується лише тоді, коли обраний об'єкт, для якого цей тип стилю застосовується
lexl
Дозволяє редагувати створений текст, використовуючи Text tool (текстовий інструмент). Ця опція підміню допускається лише тоді, коли вибраний об'єкт має типи, для якого цей тип стилю застосовується
Font
Відображує діалог шрифту (Font). Діалог шрифту змінює типи шрифту, стиль шрифту, розмір або анімацію для вибраного тексту. Ця опція підміню допускається лише тоді, коли вибраний об'єкт має типи, для якого цей тип стилю застосовується
Title
Відображає або приховує мітку для вибраного об'єкту. Ця опція підміню допускається лише тоді, коли вибраний об'єкт має заголовок
Image
Дозволяє змінювати зображення, яке представляє обраний об'єкт
Arrange
Змінює позицію об'єкту відносно інших об'єктів в проектної зони вікна
Move forward
Пересуває вибраний об'єкт на одну позицію вперед в z-порядку або плані
Move back
Пересуває вибраний об'єкт на одну позицію назад в z-порядку або плані
Move to front
Переміщає вибраний об'єкт на передній план
Move to back
Переміщає вибраний об'єкт назад
Organize
Після того, як багатократні об'єкти обрані, відображає діалог Organize (Організація). Діалог «організація» впорядковує об'єкти в декількох різних геометричних побудовах
Таблиця 1.6. Меню Control Menu
Команда
Кнопка
Опис
Start
Запуск анімації
Stop
Зупинка анімації
Pause
Пауза. Пакети-запити залишаються видимі, але не рухаються
Animation faster
Збільшити швидкість анімації
Animation slower
Зменшити швидкість анімації.
Set
Animation Default
Встановити параметри анімації для значень за умовчанням, вибраних в діалозі параметрів
Animation setup
Відображає діалог установки анімації, який визначає інтенсивність пакетів-запитів, їх швидкодію і розмір
Quiet
Вимкнення звуку
Меню інструментальних засобів використовують, щоб вибрати повідомлення і встановити проектні параметри
Таблиця 1.7. Меню інструментальних засобів
Опція меню
Підменю
Опис
Reports
Підменю повідомлень Access Report
Bill of Materials
Відображає звіт «Майстра повідомлення» для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Device Summary
Відображає звіт «Мережевого майстра повідомлення» для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Workstations
Відображує звіт «Майстра повідомлення робочих станцій» для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Servers
Відображує звіт «Майстра повідомлення серверів», для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Network Adapters
Відображує звіт «Майстра повідомлення мережевих адаптерів», для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Centers
Відображує звіт «Майстра повідомлення центрів», для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Switch
Відображує звіт «Майстра повідомлення комутаторів» для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Bridges
and
Routers
Відображує звіт «Майстра повідомлення мостів і маршрутизаторів» для визначення параметрів повідомлення і відображення повідомлення в проектній зоні вікна
Wizard
Відображує діалог «Вибір повідомлення». Вибір повідомлення відображує лістинг всіх повідомлень, доступних для проекту. Оскільки назва повідомлення вибрана, опис повідомлення забезпечується в області вікна опису
Default Layout
Скидає браузер зображення і проектні зони вікна до їх заданого за умовчанням розміщення
Options
Відображує діалог «Параметри». Цей діалог визначає частоту автозбереження файлів, запуск параметрів Netcracker, підтвердження і задані за умовчанням параметри налаштування мультиплікації