Львівський інститут менеджменту
Дипломна студія спеціальності менеджмент організації
Розрахункова робота:
Інвестування у розвиток підприємства, яке надає поліграфічні послуги.
Вступ
Сьогодні на ринку традиційних поліграфічних-послуг присутня величезна конкуренція. Кожне підприємство надає, переважно, один і той ж самий набір послуг, майже однакової ринкової якості. Винятком може бути великі поліграфічні-центри, які надають на багато більше послуг у своїй галузі.
Для будь-якого бізнесу стагнація, відсутність розвитку – це прямий шлях до занепаду, сигнал до пошуку нових технологій та шляхів розвитку. В цій роботі ми визначимо один із шляхів розвитку існуючого підприємства і проведемо аналіз його доцільності.
Таким шляхом розвитку для нашого підприємства є перехід на нову, технологію, закупка нового обладнання. Поки що, на ринку поліграфічних-послуг, на думку експертів, 55% поліграфічних центрів це аналогові. Хоча зараз помітна тенденція до збільшення кількості нового обладнання. Тим більше, що більшість підприємств, які надають поліграфічні послуги, вже перейшли на випуск виключно новітнього обладнання. Констатуючи цей факт, можна додати, що з 2000 року ринок новітнього обладнання для поліграфії, росте приблизно на 20% щороку. Якщо вже говорити про світовий ринок споживання новітнього поліграфічного обладнання, можна виділити три регіони: це (США та Канада), Європа та Японія. І, якщо лідером по споживанню сьогодні є Японія, то найбільший динамічний розвиток має США, де лідером є «Sontana». Всі три ринка мають свої особливості: японці на перше місце ставлять технологію, європейці – якість продукції, а американці – зручність цього обладнання. Якщо ж говорити про пострадянський регіон, то тут переваги формуються разом із ринком.
Що ж стосується цін на продукцію, то ціни аналогічних підприємств становлять 1,50 грн. за упаковку 20х40 та 2,50 грн. 40х60. Якщо ж ви хочете отримати якісний товар то вам потрібно заплатити відповідно 5,50 грн. та 6,50 грн. за упакування яке буде здійснюватись за допомогою новітнього обладнання..
Ото ж бо враховуючи те, що новітня технологія швидкими темпами охоплює пострадянську територію та наші домівки, враховуючи те, що якісні послуги з використанням ноу-хау суттєво відрізняються від можливих аналогів, які виконуються в ручну, можна сказати однозначно: вдосконалення організації ,на даний момент, – це великий крок вперед до захоплення нових ринків поліграфічних послуг.
Опис проекту та його доцільності
Новітні технології, які використовуються у наданні поліграфічних послуг все впевненіше стоять на ногах і незалежно від свого бажання, будь-який підприємець, який працює в даній галузі , буде вимушений використовувати новесенькі досягнення в галузі поліграфії для підтримання рівню свого бізнесу.
Ще до недавна застосування новітнього обладнання це була рідкість. Напевно, не зав горами прихід інших технологій. Теперішнє обладнання вже майже зрівнялися в ціні з професійним. Вже навіть з'явилися спеціальні верстати, які задовольнять ваші потреби, навіть, без комп’ютера. Чи витримає конкуренцію на цей раз традиційна технологія?
Доцільність є, на сьогодні свята, дні народження, ювілеї, презентації та інше мають місце і саме тому споживач завжди буде потребувати послу в галузі поліграфії.
Визначення виробничої програми
Без відповідного приміщення в цьому бізнесі не обійтись. Вибираючи приміщення, потрібно враховувати всі вимоги, які висуває даний рід занять до об’єктів нерухомості. Перевагу перед конкурентами мають ті міні-цехи по наданню таких послуг, які легкодоступні і зручні для клієнтів, тобто знаходяться на першому поверсі чи хоча б в томі місці де споживач проживає. Ці міні-цехи потрібно розміщувати на видному місці, краще в людній торговій зоні, але так, щоб вивіска виділялась серед конкурентів.
Таке приміщення в підприємства є, оскільки підприємство вже існує. Воно знаходиться в центрі містаі має площу 59 м2.
З цих 59 м2 приблизно 35 м2 належать до виробничої зони, тобто там розміщене обладнання. Решта 15м2 відводиться під стелажі та під споживчу площу.
Планується така програма виробництва:
Таблиця 1 Виробнича програма підприємства
Показник / рік
2005
2006
2007
2008
2009
2010
Упак. 20х40 тис. шт.
72
150
170
180
200
220
Упак.40х60 тис. шт.
90
180
200
215
235
260
Крім того планується на давати інші послуги, такі як: ломінування документів, виробництво візиток, календариків, відкриток, а також їх продаж на місці виробництва..
Ця діяльність займатиме значну частку в грошовому обігу, але її можна обчислити лише матеріально. Це відображено в таблиці "Розрахунок виручки від реалізації" .
Таблиця 2 Частка експлуатаційних витрат в 1 грн. прибутку
Показник / рік
2005
2006
2007
2008
2009
2010
Витрати до прибутку
34%
33%
31%
30%
29%
27%
Виходячи з цих даних можна сказати, що вид даної діяльность є, навіть, досить прибутковий.
Виробниче обладнання та технологія виробництва
В попередній частині ми описали вимоги до приміщення.
Крім приміщення для мні-цеху потрібне таке обладнання: Для комп’ютерної цифрової обробки даної послуги розмальовування, знадобиться комп’ютер з відповідним програмним забезпеченням. Вимоги до комп’ютера – як до потужної робочої станції. Потрібна добра відео карта, великий об’єм оперативної пам'яті , ємкий вінчестер і якісний монітор. Комп’ютер бажано обладнати приладом для запису компакт-дисків, а також адаптерами для зчитування інформації з різноманітних цифрових носіїв. Крім того, знадобиться добротний сканер. Вимоги до програм дещо відрізняються. Найбільших вимог потребує машина для друку нашої продукції. На даний момент найбільшим попитом користується обладнання фірми «Aligator». Багато підприємств, які працюють саме в цій галузі, використовують обладнання саме цього підприємства. «Aligator» є лідером серед виробників обладнання для поліграфії.
Таке обладнання вибирається виходячи з таких питань:
які фінансові можливості підприємства;
плановий обсяг замовлень;
Технологічний процес, його складові.
(див. Рис.1):
Закупка сировини. Для даного роду діяльності це папір, хімічні реактиви, теки і т.д
Приймання замовлення. Це робота продавця та клієнта, яка полягає у оформленні замовлення, передоплати.
Обробка замовлення. На цьому етапі оператори машин та комп’ютерів працюють над виробничим ресурсом, а коли все готово то воно подається до верстату, де зним працюють професіонали.
Видача замовлення та його оплата. Тут клієнт перевіряє якість виконання свого замовлення. Тут же проводиться оплата наданої послуги.
Фінансова і економічна модель проекту
Як вже згадувалось підприємство вже існує, тобто воно має приміщення, певні кошти та досвід. Нажаль досвід говорить про розширення бізнесу, тобто оновлення обладнання та вихід на новий рівень послуг. Але для цього в підприємства мало коштів.
Для цього планується взяти кредит в банку в розмірі 400 тис. грн. на термін 4 роки та під 20% річних. Кредит візьметься в 2006 році та буде погашений у 2009.
Кошти взяті в кредит підуть на наступні потреби:
Обладнання
$
грн.
Комп'ютер
1 500
7 950
Сканер
400
2 120
Фотоапарат
200
1 060
ПО
75
400
Фотолабораторія
68 000
360 400
70 175
371 930
Ремонт
28 070
Сума кредиту
400 000
Оскільки обладнання імпортне, то ціни на нього вказані в дол. США, але поруч вказана його еквівалентна вартість в гривнях. В загальному на обладнання потрібно 371 930 грн., решта піде на ремонт приміщення, тобто на його облаштування. Загальна сума кредиту виходить 400 тис. грн.
Кредит буде погашено за такою схемою:
Таблиця 3 Схема погашення кредиту
2006
2007
2008
2009
Борг на початок
400 000
380 000
275 000
120 000
Погашення кредиту
20 000
105 000
155 000
120 000
Накопичений % по кредиту
40 000
76 000
55 000
24 000
Борг на кінець року
380 000
275 000
120 000
0
Висновок
На початку було сказано про нові технології в галузі поліграфічних послуг та про їх переваги. Насправді таких доводів можна приводити безліч. Цифрове упакування за останні два десятки років свого існування розвивалась на стільки бурно, що навіть складно уявити, що буде через декілька років. Саме технологія з'явилась у 80-і роки.
Розвиток технологій супроводжується також зниженням цін на цифрову продукцію. Технологія значно дешевіє у виробництві, а значить і ціна для споживача також падає. Відповідно до споживачів, міні-цехи також мають брати на озброєння цифрові технології. Тенденції сучасного світу говорять, що люди завжди йдуть за кращим, за новатором. Тому, хто зможе забезпечити ці нові технології, той матиме чималі конкурентні переваги.
Отже при використані ноу-хау, а саме високо-класного обладнання обидві сторони, споживач та підприємець (підприємство) будуть задоволені! Споживач отримає класно надані послуги в галузі поліграфії, буде задоволений товаром який йому пропонується, а в свою чергу підприємство отримає прибуток, який прагнуло отримати. Отже цілі фірми будуть досягнуті: щасливий клієнт, та отримання прибутку підприємством. Ці ознаки приведуть до диверсифікації підприємства і його подальшого розвитку, а також до захоплення та освоєння нових сегментів ринку поліграфічних послуг!!!