Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІКТА
кафедра „ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ”
ЗВІТ
до лабораторної роботи № 5
ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОТИ СУМАТОРІВ
з курсу
"ЕЛЕМЕНТИ ДИСКРЕТНИХ ПРИСТРОЇВ АВТОМАТИКИ"
Львів - 2009
МЕТА РОБОТИ
Ознайомитися з принципом роботи та схемами напівсуматора та однорозрядного двійкового суматора. .
КОРОТКІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Суматор є найпростішим цифровим пристроєм. Цей вузол ЕОМ виконує арифметичне підсумовування кодів чисел, тобто він призначений для додавання двох чисел, заданих в двійковому коді. Порівняємо підсумовування десяткових і двійкових чисел:
Як можна побачити з прикладу правила додавання двійкових і десяткових чисел однакові:
Додавання проводитися порозрядно – від молодшого розряду до старшого;
У молодшому розряді обчислюється сума молодших розрядів доданків Аi і Вi. Ця сума в даній системі числення може бути записана однозначним числом S1 або двохзначним числом P1S1, де функція P називається переносом;
У всіх подальших розрядах знаходитися сума даних розрядів доданків Ai і Bi, причому при Pi=1 до цієї суми додається одиниця.
ЗАВДАННЯ
Використовуючи пакет Electronics Workbench спроектувати схему на основі найпростіших елементів, використовуючи для складання схеми таблицю істинності і проаналізувати роботу суматора або схеми порівняння.
Загальне завдання:
- Спроектувати однорозрядний суматор.
Завдання по варіантах:
- Спроектувати чотирьохрозрядний суматор з послідовним переносом;
РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ
ВИСНОВОК
На даній лабораторній роботі я ознайомився з принципами функціонування та побудови двійкових суматорів. Під час виконання роботи було розроблено схему та змодельовано чотирьох розрядний двійковий суматор з послідовним переносом та перевірено правильність його роботи.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!