Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра автоматизованих систем управління
Звітдо лабораторної роботи №5
з дисципліни: «Проектування інтегрованих систем автоматизованого управління»
на тему: «Створення фізичної моделі даних засобами ERWin»
Лабораторна робота №5
Створення фізичної моделі даних засобами ERWin
Мета роботи – згідно методології IDEF1X вивчити особливості створення фізичної моделі даних та генерування структури БД засобами ERWin.
Теоретичні відомості.
Рівні фізичної моделі.
Розрізняють два рівні фізичної моделі:
Трансформаційна модель (Transformation Model);
Модель СУБД (DBMS Model).
Фізична модель містить всю інформацію, необхідну для реалізації конкретної БД. Трансформаційна модель містить інформацію для реалізації окремого проекту, який може бути частиною загальної ІС і описувати підмножину предметної області. ERWin підтримує ведення окремих проектів, дозволяючи розробнику виділяти підмножину моделі у вигляді предметних областей (Subject Area). Трансформаційна модель дозволяє розробникам і адміністраторам БД краще уявляти, які об’єкти БД зберігаються в словнику даних, і перевірити, наскільки фізична модель даних задовольняє вимогам до ІС.
Модель СУБД автоматично генерується з трансформаційної моделі і є точним відображенням системного каталогу СУБД. ERWin безпосередньо підтримує цю модель шляхом генерації системного каталогу.
Вибір сервера.
Фізичний рівень представлення моделі залежить від обраного сервера. Для вибору СУБД використовують редактор «Target Server» (меню «Database» / «Choose database…» , доступно тільки на фізичному рівні) (рис. 1).
/
Рис. 1. Діалог Target Server.
ERWin підтримує практично всі поширені СУБД (приблизно 20 реляційних і нереляційних БД). Для вибору СУБД потрібно клацнути по відповідній кнопці поруч з ім’ям СУБД.
Діалогове вікно «Target Server» дозволяє задати тип даних і опцію NULL для нових колонок, а також правила цілісності посилань, прийняті за замовчуванням. Тип даних можна вибрати в списку «Default Datatype», який автоматично заповнюється типами даних, що підтримуються обраним сервером.
Група кнопок «Default Non-Key Null Option» дає можливість дозволити або заборонити значення NULL для неключових колонок.
Вікно вибору «Allow special chars in names» дає можливість дозволити або заборонити використання спеціальних символів і пробілів в іменах таблиць. Ця опція діє тільки для тих СУБД, які підтримують використання спеціальних символів.
За замовчуванням ERWin генерує імена таблиць та індексів за шаблоном на основі імен відповідних сутностей і ключів логічної моделі.
Правила валідації і значення за замовчуванням.
ERWin підтримує правила валідації для колонок, а також значення, які задаються колонкам за замовчуванням. Правило валідації задає список допустимих значень для конкретної колонки і/або правила перевірки допустимих значень. Значення за замовчуванням – значення, яке потрібно ввести в колонку, якщо ніяке інше значення не задано явно під час введення даних. З кожною колонкою або доменом можна зв’язати значення за умовчанням (якщо вибрана СУБД підтримує домени).
Діалогове вікно «Validation Rules» використовують для встановлення правил валідації (виклик редактора відбувається шляхом вибору пункту меню Model та підпункту Validation Rules). Редактор дозволяє задавати максимальне і мінімальне значення і тип валідації (виконувати перевірку на сервері або в клієнтському додатку).
У верхній частині редактора «Validation Rules» міститься список усіх існуючих правил валідації. Для створення нового правила валідації слід клацнути по кнопці «New», ввести ім’я правила в полі «Name» діалогу «New Validation» і клацнути по кнопці «ОК». Після цього можна ввести вираз для правила валідації. Поля «Min» і «Мах» служать для завдання нижньої і верхньої межі діапазону значення. «Valid Value List» дозволяє задати список допустимих значень.
Хід роботи
/
Висновок: згідно методології IDEF1X вивчила особливості створення фізичної моделі даних та генерування структури БД засобами ERWin.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!