Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра обліку та аудиту
Курсова робота
з дисципліни
„ Організація та методика
економічного аналізу”
на тему:
«Аналіз фінансового стану та фінансових результатів діяльності підприємства на прикладі ВАТ «Березнівський ройовий агроторговий дім »
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3
Аналітична характеристика ВАТ «Березнівський ройовий агроторговий дім »………..………………………………………………………………………6
Загальна організаційно - економічна характеристика ВАТ«Березнівський ройовий агроторговий дім » …………..…………………………………………………………….……6
2. Аналіз фінансового стану та фінансових результатів діяльності ВАТ «Березнівський ройовий агроторговий дім » …….…………………………………………………………..………………….15
2.1. Аналіз майна та джерел коштів підприємства………….……………...15
2.2. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства………………31
2.3. Шляхи вдосконалення фінансового стану ВАТ «Березнівський ройовий агроторговий дім » та заходи щодо оптимізації фінансових результатів його діяльності…..….…………………………………………..…34
Висновки……………………………………………………………………..37
Список використаних джерел………………….………………………….…………………………….38
Додатки
ВСТУП
Актуальність даної роботи з економічного аналізу на прикладі малого підприємства полягає у тому, що розвиток підприємництва в Україні є об’єктивним процесом, зумовленим тими ринковими перетвореннями, що здійснюються в державі. Підприємництво у різних формах виступає як невід’ємна частина сучасного суспільного процесу, як рушійна сила економічного прогресу.
Однією з основних частин навчального процесу є виробнича аналітична практика, яка в свою чергу є певним підсумком вивчення дисциплін під час навчання. Виробнича аналітична практика проводиться на базі ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім», метою діяльності є поєднання економічних інтересів та фінансовий ресурсів акціонерів для ведення господарської діяльності, спрямованої на одержання прибутку, задоволення потреб народного господарства та суспільства в процесі виробничо-технічного призначення, товарах народного споживання та широкого вжитку, роботах, послугах та забезпечення прибутковості виробництва на основі створення і сприятливих умов для інвестування і виготовлення конкурентоспроможної продукції, здійснення інвестиційної діяльності.
Предметом дослідження є виробничо-фінансова діяльність ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім». Об’єктом дослідження є фінансові, виробничі, економічні, трудові процеси діяльності ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім».
Метою виробничої аналітичної практики є узагальнення і поглиблення як теоретичних та практичних навичок у виробничих умовах, а також ознайомлення і проведення самостійного аналізу числового матеріалу підприємства.
Основними завданнями практики є:
складання техніко-економічної характеристики товариства;
вивчення особливостей організації, змісту і методики аналізу у товаристві;
ознайомлення з джерелами інформації для аналізу;
надання критичної оцінки практиці оперативного і перспективного аналізу, що здійснюється за основними показниками роботи товариства;
розробка конкретних пропозицій щодо покращення організації, змісту і методики аналізу на об’єкті виробничої практики з урахуванням всіх обставин і умов переходу до ринкової економіки.
Звіт складається з двох розділів вступу, висновків, списку використаної літератури та додатків. У першому необхідно надати загальну характеристику підприємства. У другому розділі описується проведення безпосереднього аналізу діяльності підприємства, а саме аналіз необоротних активів підприємства, аналіз трудових ресурсів і оплати праці підприємства та аналіз матеріальних ресурсів товариства.
Предметом дослідження є методика ведення обліку активів, капіталу і зобов’язань в товаристві з обмеженою відповідальністю «КБ Понтіум». Методи дослідження. В даній роботі були використані такі методи дослідження: індукція та дедукція для узагальнення інформації про фінансовий стан та фінансові результати підприємства; загальнонаукові методи аналізу та синтезу для вивчення основних показників підприємства; групування та порівняння, а також абстрактно-логічний - при вивченні теорії та практики економічного аналізу на прикладі підприємства, графічний метод для забезпечення наочністі та простоти сприйняття і засвоєння отриманої інформації.
Структура курсової роботи: Курсова робота складається з вступу, двох розділів з відповідними підрозділами, висновку, списку використаної літератури та додатків.
1 АНАЛІТИЧНА ХАРАК ТЕРИСТИКА ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім»
1.1.Загальна організаційно-економічна характеристика ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім»
Одним з найпоширеніших видів господарських товариств в економічній сфері України є відкрите акціонерне товариство. Відкрите акціонерне товариство (ВАТ) — організаційно-правова форма товариства, акції якого можуть вільно розповсюджуватись шляхом підписки або купівлі-продажу на біржі. ВАТ мають право випускати будь-які акції: іменні та на пред'явника, прості та привілейовані. В Україні створювались публічні акціонерні товариства в період з 1 жовтня 1991 р. до 30 квітня 2009 р. Протягом двох років (з 30 квітня 2009 р. до 30 квітня 2011 р.) відкриті акціонерні товариства в Україні повинні змінити найменування на публічне або приватне акціонерне товариство. За термінологією країн Європи та США — публічна компанія.
Відкрите акціонерне товариство «Березнівський районний агроторговий дім» (по тексту – Товариство) створене відповідно до рішення загальних зборів «Березнівське підприємство матеріально-технічного постачання Райагропостач (протокол №1 від 06 травня 1996 року про припинення діяльності та перетворення в районний агроторговий дім для організації районних аграрних ринків та забезпечення їх взаємодії з міжрегіональними оптовими ринками, сприяння товаровиробництва, реалізації сільськогосподарської продукції, сировини та продуктів її переробки придбання необхідних матеріально-технічних ресурсів на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Товариство створене і діє відповідно до чинного законодавства, в т.ч. Конституції України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України. «Про підприємництво» (ст. 4), «Про власність». «Про господарські товариства.
Товариство є юридичною особою від дня його державної реєстрації.
Товариство здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства Україна, цього Статуту.
Товариство є правонаступником прав і обов'язків ВАТ «Березнівське підприємці матеріально-технічного постачання «Райагропостач».
Повна назва Товариства: Відкрите акціонерне товариство «Березнівський районний агроторговий дім».
Скорочена назва Товариства: ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім».
Місцезнаходження Товариства: Україна, Рівненська області, м. Березне, вул. Андріївська, 66а.
Майно Товариства складається з виробничих і невиробничих фондів, а також цінностей, вартість яких відображена в самостійному балансі Товариства.
Товариство має право продавати, передавати безкоштовно, обмінювати, матеріальні цінності, використовувати та відчужувати їх іншими способами користь юридичних та фізичних осіб, а також списувати їх з балансу, якщо суперечить чинному законодавству.
Товариство має право укладати угоди (контракти), зокрема угоди купівлі-продажу підряду, страхування, перевезеш, зберігання, доручення, комісії, дарування, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем відповідачем у суді, господарському та третейському судах, а також у судах й держав.
Товариство має самостійний баланс, поточні, валютні та інші рахунки в фірмові бланки та печатки, кутовий та інші штампи зі своєю назвою, може товарний знак, емблему, символіку та інші необхідні для статутної діяли реквізити які затверджується Наглядовою Радою Товариства і реєструється з гід чинним законодавством.
Товариство має право у встановленому чинним законодавством порядку: випускати цінні папери.
Засновувати об'єднання та брати участь в об'єднаннях з іншими суб'єкті підприємницької діяльності;
Створювати на території України та за її межами свої філії, представництва; пости, тимчасові наукові, творчі, комерційні та інші колективи для виробництва, створювати, брати участь в заснуванні підприємств з національними та іноземними суб'єктами господарської діяльності.
Розглянемо певні техніко-економічні показники підприємства, згрупуємо всі дані в таблиці 1.
Таблиця 1.
Основні техніко-економічні показники діяльності ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім» за 2009 – 2010 роки
№
з/п
Показники
2009 рік
2010 рік
Відхилення
за
за сумою,
(+, -)
Тр.,
(%)
1
2
3
4
5
6
1.
Середньооблікова чисельність працюючих, чол.
31
23
-8
74,19
2.
Обсяг фактично виготовленої продукції, тис.грн.
12,65
12,65
0
100
3.
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), тис.грн.
8515,9
10087,9
1572
118,5
4.
Продуктивність праці, тис. грн./ чол.
274,7
438,6
163,9
159,7
5.
Фонд оплати праці, тис.грн.
269,3
293
23,7
108,8
6.
Середньорічна заробітна плата, тис.грн./чол.
8,68
12,74
4,06
146,8
7.
Коефіцієнт співвідношення темпів росту продуктивності праці та середньорічної заробітної плати
х
1,09
8.
Вартість майна підприємства, тис.грн.
798,7
789,4
-9.3
98,83
9.
Середньорічна вартість основних засобів, тис.грн.
599,07
533,83
-65,24
89,1
10.
Фондовіддача основних засобів, грн./грн.
0,021
0,023
0,002
109,52
11.
Операційні витрати, тис.грн.
20,1
26,7
6,6
132,8
12.
Питомі витрати на 1 грн., грн/грн.
0,076
0,073
-0,003
96,05
13.
Дебіторська заборгованість, тис.грн.
225,2
217,2
-8
96,44
14.
Кредиторська заборгованість, тис.грн.
13,8
48,7
34,9
352,9
15.
Чистий прибуток (збиток), тис.грн.
143,9
18,2
-125,7
12,64
Середня заробітна плата обчислюється за наступною формулою:
де - середня заробітна плата,
- фонд оплати праці.
Отже ,
Для обрахування середньорічної вартості основних засобів:
,
де - середньорічна вартість основних засобів,
- первісна вартість основних засобів на початок року,
- первісна вартість основних засобів на кінець року.
Отже ,
Питомі витрати показують скільки гривень випущеної продукції припадає на 1 грн понесених матеріальних витрат.
де - питомі витрати,
- матеріальні витрати.
Отже
,
У 2010 році спостерігається покращення показників підприємтва, що оцінюється позитивно. Про що свідчить підвищення продуктивності праціна 1,597 відсоткових пункти, на що вплинуло збільшенням обсягу чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 10087,9 тис.грн, проте зменшилась середньоспискова чисельність працівників на 8 осіб. Відбулося підвищення середньорічної заробітної плати, у зв’язку зі зростанням фонду оплати праці до 293 тис.грн. Цей показник був досягнутий за рахунок значного збільшення продуктивності праці. Середньорічна вартість основних засобів знизилася на 12,65 тис. грн, тому що підприємство використовувало наявні фонди без їх оновлення. Фондовіддача основних засобів підвищилася під впливом збільшення чистого доходу і досягнула у 2010 році значення 109 %, що характеризується позитивно. Операційні витрати зросли на 6,6 тис.грн, що було спричинено розширенням діяльності підприємства тому дана динаміка оцінюється також позитивно. Зменшення дебіторської заборгованості до 217,2, свідчить про платоспроможність замовникі. Збільшилась кредиторська заборгованість, що є негативним фактором для підприємства.
Основний показник ефективності роботи підприємства, чистий прибуток впав до 18,2 тис.грн, що характеризується негативно.
Отже, можемо зробити висновок, що підприємство має певний потенціал.
Таблиця 2.
Аналіз структури і динаміки майна ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім» за 2009 - 2010 роки
№
з/п
Показники
2009 рік
2010 рік
Відхилення
за сумою,
(+, -)
Тр., (%)
1
2
3
4
5
6
1.
Необоротні активи, всього
268,1
268,6
0,5
100,2
- у % до вартості майна
33,9
34,0
0,1
101,29
в т.ч.:
1.1.
Нематеріальні активи
2,2
2,2
0
100
- у % до необоротних активів
0,82
0,82
0
100
- у % до вартості майна
0,3
0,3
0
100
1.2.
Незавершене будівництво
13,2
13,2
0
100
- у % до необоротних активів
4,9
4,9
0
100
- у % до вартості майна
1,65
1,67
0,02
101,2
1.3.
Основні засоби
254,9
255,4
0,5
100,2
- у % до необоротних активів
95,07
95,08
0,01
100,01
- у % до вартості майна
31,91
32,35
0,44
101,37
1.4.
Довгострокові біологічні активи
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.5.
Довгострокові фінансові інвес-тиції
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.6.
Довгострокова дебіторська забо-ргованість
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.7.
Інвестиційна нерухомість
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.8.
Відстрочені податкові активи
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.9.
Гудвіл
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.10.
Інші необоротні активи
-
-
-
-
- у % до необоротних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
2.
2.1.
Оборотні активи, всього
529,4
519,0
-10.4
98,03
- у % до вартості майна
67,18
65,74
-1,44
97,85
в т.ч.:
Запаси, всього
116,4
144,7
28,3
124,3
- у % до оборотних активів
22,0
28,0
6
127,3
- у % до вартості майна
14,57
18,33
3,76
125,8
2.2.
Дебіторська заборгованість за т., р., послуги
225
217
-38
85,09
- у % до оборотних активів
42,5
41,81
-0,69
98,37
- у % до вартості майна
28,17
27,48
-,069
97,55
2.3.
Дебіторська заборгованість за розрахунками, всього
-
-
-
-
- у % до оборотних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
2.4.
Інша поточна дебіторська заборгованість
33,4
64,8
31,4
194,0
- у % до оборотних активів
6,3
12,5
6,2
198,41
- у % до вартості майна
4,2
8,2
4
195,23
2.5.
Поточні фінансові інвестиції
-
-
-
-
- у % до оборотних активів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
2.6.
Грошові кошти та їх еквіваленти
154,2
89,0
-65,2
57,71
- у % до оборотних активів
29,18
17,14
12,04
58,73
- у % до вартості майна
19,3
11,14
-8,16
57,72
2.7.
Інші оборотні активи
0,1
3,0
2,9
3000
- у % до оборотних активів
0,02
0,55
0,35
2750
- у % до вартості майна
0,01
0,38
0,37
3800
3.
Витрати майбутніх періодів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
4.
Необоротні активи та групи вибуття
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
5.
Вартість майна, всього
798,7
789,4
-9.3
98,83
В результаті проведеного аналізу було встановлено, що в 2010 році вартість необоротних активів, до складу яких входять лише основні засоби, зросла на 6 % за рахунок збільшення суми зносу.
Вартість оборотних активів зазнала змін в сторону зменшення за рахунок зменшення дебіторської заборгованості на 38 тис.грн., яка становить найбільшу частку у складі оборотних активів у 2009 – 42,5, в 2010 році – 41,81%, іншої поточної дебіторської заборгованості зросла на 31,4 тис.грн. Зростання цих статей балансу свідчить про надання підприємством товарних позик для споживачів своїх послуг, але так як не відбувається збільшення кредиторської заборгованості, то це означає, що підприємство розширило свою діяльність протягом 2010 року. Виробничі запаси зросли на 28,3 тис.грн. У складі валюти балансу дебіторська заборгованість також займає чималу частку, як у 2009 так і у 2010 році відповідно 14,5% та 18,3%.
В загальному оборотні активи зменшились 10,4% порівняно з 2009 роком,що оцінюється негативно, тому що суми та темпи росту оборотних активів не перевищують показники необоротних активів.
2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ТА ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВА ДІЯЛЬНОСТІ
Для здійснення господарської діяльності кожне підприємство повинно мати певне майно, котре належить йому на правах власності чи володіння. Усе майно, яке належить підприємству і відображене в його балансі, становить його активи.
Активи — це економічні ресурси підприємства у формі сукупних майнових цінностей, які використовуються в господарській діяльності з метою отримання прибутку. Активи підприємства складаються із суми необоротних, оборотних (поточних) та інших активів. [7, 274]
Структура вартості майна дає загальне уявлення про фінансовий стан підприємства. Вона показує частку кожного елемента в активах і співвідношення позичкових і власних коштів підприємства в пасивах. У структурі вартості майна відображається специфіка діяльності кожного підприємства.
Сама по собі структура вартості майна ще не свідчить про фінансовий стан підприємства. Структура майна підприємства, її динаміка не дає відповіді на питання, наскільки вигідно для інвестора вкладення коштів у дане підприємство, а лише оцінює стан активів і наявність коштів для погашення зобов 'язань.
Таблиця 3.
Аналіз структури і динаміки джерел коштів ВАТ «Березнівський районний агроторговий
дім» за 2009 – 2010 роки
тис.грн.
№
з/п
Показники
2009 рік
2010 рік
Відхилення
за сумою,
(+, -)
Тр., (%)
1
2
3
4
5
6
1.
Власний капітал, всього
642,1
660,3
18,2
102,83
- у % до вартості майна
80,39
83,6
3,25
104
в т.ч.:
1.1.
Статутний капітал
2,6
2,6
0
100
- у % до власного капіталу
0,4
0,39
-0,01
97,5
- у % до вартості майна
0,25
0,29
0,04
116
1.2.
Пайовий капітал
-
-
-
-
- у % до власного капіталу
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.3.
Додатковий вкладений капітал
-
-
-
-
- у % до власного капіталу
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.4.
Інший додатковий капітал
436,7
436,7
0
100
- у % до власного капіталу
68,0
66,1
- у % до вартості майна
54,67
55,32
1.5.
Резервний капітал
23,1
23,1
0
100
- у % до власного капіталу
3,6
3,5
- у % до вартості майна
2,9
2,9
1.6.
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)
179,7
197,9
18,2
102,83
- у % до власного капіталу
28,0
30,1
2,1
107,5
- у % до вартості майна
22,5
25,0
2,5
111,11
1.7.
Неоплачений капітал
-
-
-
-
- у % до власного капіталу
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
1.8.
Вилучений капітал
-
-
-
-
- у % до власного капіталу
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
2.
Забезпечення наступних витрат і платежів, всього
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
3.
Довгострокові зобов’язання, всього
-
-
-
-
- у % до вартості майна, в т.ч.
-
-
-
-
3.1.
Довгострокові кредити банків
-
-
-
-
- у % до довгострокових зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
3.2.
Інші довгострокові фінансові зобов’язання
-
-
-
-
- у % до довгострокових зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
3.3.
Відстрочені податкові зобов’язання
-
-
-
-
- у % до довгострокових зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
3.4.
Інші довгострокові зобов’язання
-
-
-
-
- у % до довгострокових зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
4.
Поточні зобов'язання, всього
156,6
129,1
-27,5
82,43
- у % до вартості майна
19,61
16,4
-3,2
83,67
в т.ч.:
-
-
-
-
4.1.
Короткострокові кредити банків
-
-
-
-
- у % до поточних зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
4.2.
Поточна заборгованість за дов-гостроковими зобов’язаннями
-
-
-
-
- у % до поточних зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
4.3.
Векселі видані
-
-
-
-
- у % до поточних зобов’язань
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
4.4.
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги
13,8
48,7
34,9
352,89
- у % до поточних зобов’язань
8,8
37,7
28,9
428,4
- у % до вартості майна
1,7
6,2
4,5
364,7
4.5.
Поточні зобов'язання за розрахунками, всього
112
46,5
-65,5
41,51
- у % до поточних зобов’язань
71,5
36
-35,5
50,34
- у % до вартості майна
14,0
5,9
-8,1
42,14
4.6.
Інші поточні зобов'язання
30,8
33,9
3,1
110,0
- у % до поточних зобов’язань
19,7
26,3
6,6
133,5
- у % до вартості майна
3,85
4,3
0,45
111,68
5.
Доходи майбутніх періодів
-
-
-
-
- у % до вартості майна
-
-
-
-
6.
Вартість майна, всього
798,7
789,4
-9.3
98,83
В наслідок проведених розрахунків було встановлено, що показник статутного капіталу не змінився і відповідно становлять 2,6 тис.грн. в обох аналізованих роках. Збільшення власних коштів у 2010 році відбулося за рахунок збільшення нерозподіленого прибутку порівняно з 2009 (в якому підприємство працювало збитково) на 318,2 тис.грн.. В структурі вартості майна підприємства в 2010 році порівняно з 2009, статутний не змінився, і становить відповідно 2,6 тис. грн. Позитивних змін зазнав нерозподілений прибуток, який у структурі валюти балансу, який в 2010 році порівняно з 2009, підвищився на 2,83 відсоткових пункти.
В 2010 році не відбулася ліквідація кредиту за товари, роботи, послуги, вартість якого становила 48,7 тис.грн., зросла кредиторська заборгованість на 34,9 тис.грн., яка в 2009 році становила 13,8 тис.грн,в 2010 році їхня частка в валюті балансу значно збільшилась і становить лише 37,7%.
Таблиця 4.
Групування активів підприємства
Групи
Умовне позна-чення
Сума рядків балансу
Характеристика
1
2
3
4
Високо-ліквідні
А1
р. 220 – р. 240
Грошові кошти і поточні фінансові інвестиції
Швидко-ліквідні
А2
р. 150 –
р. 210
Дебіторська заборгованість, яка буде погашена за умовами договорів
Повільно-ліквідні
А3
р. 100 –
р. 140, р.250, р.270
Запаси (сировина й матеріали, незавершене виробництво тощо) та інші оборотні активи (зокрема, дебіторська заборгованість, строк сплати якої минув), витрати майбутніх періодів
Важко-ліквідні
А4
р.080,
р. 275
Активи, що передбачено викорис-товувати більше одного року (або операційного циклу, якщо він перевищує рік), необоротні активи та групи вибуття
Примітка: р. 220 - рядок 220
Таблиця 5.
Групування зобов'язань підприємства ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім»
Групи
Умовне позна-чення
Сума рядків балансу
Характеристика
1
2
3
4
Найбільш термінові
П1
р. 530-
р. 610
Поточні зобов'язання за розрахунками
Короткострокові
П2
р. 500-
р. 520
Короткострокові кредити та позикові кошти
Довгострокові
П3
р. 480
Довгострокові зобов'язання
Постійні
П4
р. 380, р. 430,
р. 630
Зобов'язання перед власниками з формування власного капіталу
Таблиця 6.
Аналіз ліквідності балансу ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім»
тис.грн.
Активи
2009 рік
2010 рік
Пасиви
2009 рік
2010 рік
Платіжний надлишок (+) або нестача (-)
на кінець
2009 р.
на кінець
2010 р.
Високоліквідні
0
0
Найбільш термінові
-17
14,8
+
-
Швидколіквідні
-33,4
-64,8
Короткострокові
0
0
-
-
Повільноліквідні
-115,5
-145,9
Довгострокові
0
0
-
-
Важколіквідні
266,9
266,8
Постійні
642,1
660,3
+
+
Баланс
798,7
789,4
Баланс
798,7
789,4
Баланс буде абсолютно ліквідним за виконання таких умов:
А1 ( П1;
А2 ( П2; (1)
А3 ( П3;
А4 ( П4.
ВИСНОВКИ: В 2009 та 2010 році високоліквідні активи не покривають найбільш термінові пасиви, що оцінюється негативно. Дана позиція незадовільняє першу умову системи. Швидколіквідні активи та короткострокоі пасиви, відповідно до другої умови ліквідності балансу виконується, це відбулося за рахунок погашення банківського кредиту. Інші дві позиції мають задовільні значення, тобто повільноліквідні активи більші за довгострокові пасиви, важколіквідні активи мають менші значення ніж Постійні пасиви, що характеризується позитивно.
Другим етапом аналізу ліквідності підприємства є розрахунок та аналіз основних показників ліквідності. Вони застосовуються для оцінки можливостей підприємства виконати свої короткострокові зобов'язання. Показники ліквідності дають уявлення не тільки про платоспроможність підприємства на конкретну дату, а й у випадках надзвичайних ситуацій.Ліквідність підприємства, як відомо, можна оперативно визначити за допомогою коефіцієнтів ліквідності.
Для оцінки ліквідності підприємства необхідно розрахувати наступні коефіцієнти, для розрахунку, яких необхідна інформація наведена у ф. №1-м “Баланс”. ВАТ «Березнівський районний агроторговий дім»
Платоспроможність – можливість підприємства своєчасно задовольнити платіжні зобов’язання.
Ліквідність – здатність підприємства перетворити свої активи в грошові кошти для покриття боргових зобов’язань.
Для оцінки ліквідності підприємства необхідно розрахувати наступні коефіцієнти:
- коефіцієнт поточної ліквідності;
- коефіцієнт швидкої ліквідності;
- коефіцієнт абсолютної ліквідності.
Коефіцієнт поточної ліквідності (коефіцієнт покриття, коефіцієнт загальної ліквідності) - дає загальну оцінку ліквідності активів, показуючи, скільки гривень поточних активів підприємства припадає на одну гривню поточних зобов’язань