МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ”ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
/
Звіт
З предмету основи Internet-технології
практична робота №3
Тема:використання браузера Internet Explorer для роботи в системі WWW.
Мета: робота призначена для знайомства з можливостями браузера Internet Explorer що входить до складу Windows XP. Зокрема, розглядаються пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі.Хід роботи:
Робота з Internet Explorer
Запустив браузер Internet Explorer.
Відключив панель інструментів “Ссылки”.
Увімкнув функцію автозавершення. Для цього виконав команду “Сервис-Свойства обозревателя...,”перейшов на вкладку ”Дополнительно” і встановив прапорець “Использовать встроенное авпгозаполнение.”
/
З панелі інструментів “Обычные кнопки” видалив кнопки “Печать”, “Правка” і додав кнопки “Вверх”, “Папки”, “Связанный”.
/
Ввіввадресний рядок URL-адресу головної сторінки компанії Microsoft — http://www.microsoft.com
Зробив цю сторінку домашньою. Для цього відкрив вікно властивостей браузера (команда Сервис-Свойства обозревателя...) і на вкладці Общие в секції Домашняя страница натиснув кнопку С текущей.
/
Переглянув по черзі розділи “Продукти”, “Ресурси”,“Профессионалам”,“Купить”. Користувався кнопками панелі інструментів “Назад” і “Вперед” для переходу від одного документа до іншого.
За допомогою кнопки “Домой” повернувся на домашню сторінку і переконався, що це встановлена сторінка компанії Microsoft.
Налаштував пошукову панель браузера на використання пошукових систем MSN Search, Meta, Yandex (саме у такому порядку) без збереження результатів пошуку.
За допомогою пошукової системи MSN Search виконав пошук документів за ключовими словами браузер IE.
Переглянув першу десятку знайдених документів та на найцікавіші з них зробив закладки, розмістивши їх в окремій папці закладок BrowserIE.
/
/
/
Зробив закладки на сторінки доступними в автономному режимі з ручною синхронізацією і відправленням повідомлення про внесення змін на адресу kit@iapm.edu.ua (сервер SMTP —iapm.edu.ua).
За допомогою кнопки панелі інструментів “Папки” ввімкнув панель папок, перейшов у свою персональну папку і створив у ній папку BrowserIE.
Ввімкнув панель закладок і відкрив одну зісторінок, на яку зроблено закладку. Зберігїї в папціBrowserIE, як Web-сторінку (типу Веб-страница, полностью (*.htm; *html)).
/
/
/
Знову за допомогою кнопки панелі інструментів Папки увімкнув панель папок і перейшов у папку BrowserIE. При цому звернув увагу на те, що папка містить окремо html-файл і папку з графічними зображеннями.
Скористався функцією "связанные ссылки" для пошуку "схожих" сторінок. Для цього також скористався кнопкою Связанный панелі інструментів.
Переглянув перші зі знайдених сторінок і, найцікавіші документи про браузер Internet Explorer, й додав закладки на них у папку Browser №.
Переглянув у журналі відвідувань список серверів, до яких я звертався у поточному сеансі, й очистив його.//
Завершення роботи браузера.
II.Робота з Google
Запустив браузер Google Chrome.
Відключив панель інструментів “Ссылки”./
Увімкнув функцію автозавешення в браузері Opera. Для цього перейшов в розділ ”Оформления” і вибрав пункт Кнопки-Настройки …,
/
З панелі інструментів Обычные кнопки видалив кнопки Печать, Правка і додав кнопки Вверх, Папки, Связанный.
/
Ввів в адресний рядок URL-адресу головної сторінки компанії Microsoft — http://www.microsoft.com/rus/
Зробив цю сторінку домашньою. Для цього нажав на Кнопку Opera , пізніше Настройки-Общиє настройки-Назначить текущую страницу домашней:
/
Переглянув по черзі розділи Продукти, Ресурси, Профессионалам, Купить. Користувався кнопками панелі інструментів Назад і Вперед для переходу від одного документа до іншого.
За допомогою кнопки Домой повернувся на домашню сторінку і переконався, що це встановлена мною сторінка компанії Microsoft.
Налаштував пошукову панель браузера на використання пошукових систем MSN Search, Meta, Yandex (самеутакому порядку) без збереження результатів пошуку.//
За допомогоюпошуковоїсистеми MSN Search виконав пошук документів за ключовими словами браузер IE//
Переглянув першу десятку знайдених документів та на найцікавіші з них зробив закладки, розмістивши їх в окремій папці закладок Opera.//
Зробив закладки на сторінки доступними в автономному режимі з ручною синхронізацією.
За допомогою кнопки панелі інструментів Папки ввімкнув панель папок, перейшов у мою персональну папку і створив у ній папку Opera.
Ввімкнув панель закладок і відкрив одну зі
сторінок, на яку зроблено закладку. Зберігїї в папці Opera, як Web-сторінку (типу Веб-страница, полностью (*.htm; *html)).
/
Знову за допомогою кнопки панелі інструментів Папки увімкнув панель папок і перейшову папку Opera. Звернув увагу на те, що папка містить окремо html-файл і папку з графічними зображеннями.
Скористався функцією "связанные ссылки" для пошуку "схожих" сторінок. Для цього також скористався кнопкою Связанный панелі інструментів.
Закладки у папку Browser №.не добавляв - не "схожих" сторінок.
Переглянув в журналі відвідувань список серверів, до яких я звертався у поточному сеансі, й очистив його./
Закрив Opera.
Висновок: В цій практичній роботі я ознайомився й освоїв багато нових функцій якими можна керувати в Internet-браузерах. Кількість користувачів Internet Explorer з кожним роком знижується через низьку безпеку роботи та високу конкуренцію інших веб-браузерів.