Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра обліку і аудиту
Курсова робота
з дисципліни «Бухгалтерський облік»
на тему: « Облік процесу реалізації та визначення фінансових результатів»
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра__________________________________________________________
Дисципліна_______________________________________________________
Спеціальність ____________________________________________________
Курс______________ Група ____________Семестр_____________________
Завдання
на курсову роботу студента
__________________________________________________________________
прізвище, ім’я, по-батькові
1. Тема роботи_____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________2. Строк здачі студентом курсової роботи______________________________
3. Вихідні дані до роботи ____________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які підлягають розробці) ________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Дата видачі завдання______________________________________________
Календарний план
№
з/п
Назва етапів виконання курсової роботи
Строк виконання етапу роботи
Примітки
Студент ____________
підпис
Керівник ___________ ___________________
підпис прізвище, ініціали
Зміст
Вступ
РОЗДІЛ 1 (теоретична частина)
1. Облік процесу реалізації...........……………………………………………….6
2. Облік фінансових результатів...........................................................................9
РОЗДІЛ 2 (практична частина)
Завдання 1: Скласти баланс на початок місяця………………………………..11
Завдання 2: Нарахувати заробітну плату працівникам підприємства ……….12
Завдання 3: Скласти журнал реєстрації господарських операцій……………16
Завдання 4: Відкрити реєстри бухгалтерського обліку (Т-рахунки)………....22
Завдання 5: Скласти оборотну відомість по синтетичним рахункам………...25
Завдання 6: Скласти сальдовий баланс на кінець звітного місяця…………...26
Висновок
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Бухгалтерський облік основа підприємницької діяльності. Якщо діяльність здійснюється у рамках окремо взятого підприємства, то дані бухгалтерського обліку використовуються для потреб внутрішнього менеджменту в процесі прийняття управлінських рішень. Тому неможливо переоцінити значення повної та достовірної інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства при вирішенні поточних та перспективних господарських проблем.
Дана курсова робота складається з двох частин: теоретичної і практичної. Теоретичне дослідження є досить актуальним, оскільки в останнє десятиріччя в Україні відбуваються складні процеси реформування системи бухгалтерського обліку, зумовлені зміною економічної системи й інтеграцією країни до Європейського Союзу. Це потребує запровадження єдиних світових стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, що дасть змогу усунути економічні й торговельні бар’єри, активізувати надходження іноземних інвестицій, виходити на світові ринки капіталу, формувати конкурентоспроможне ринкове середовище. Ця проблема актуальна для всіх країн світу, особливо для нашої країни, оскільки бухгалтерський облік є необхідним засобом ведення міжнародного бізнесу й формування сучасної економічної політики.
Загально теоретичні питання адаптації національних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності України до міжнародних є предметом досліджень таких відомих вітчизняних учених-економістів, як М. Білуха, Н. Дорош, І. Дрозд, М. Кужельний, Г. Купалова, М. Малік, Є. Мних, Р. Хом’як, В. Швець та ін. Методичним та прикладним питанням багатопланової проблеми процесу реалізації та визначення фінансової звітності України з міжнародними стандартами приділяють такі вітчизняні вчені і практики: Ф. Бутинець, С. Голов, Н. Горицька, О. Губачова, В. Костюченко, Ю. Кузьмінський, М. Лучко, В. Пархоменко, О. Редько, В. Сопко, Н. Ткаченко та інші. Серед зарубіжних дослідників слід назвати О. Амата, Р. Антоні, А. Афанасьєва, Дж. Блейка, В. Брюкова, Я. Вільямса, Х. Гернона, Ж. Дішара, В. Качаліна, В. Ковальова, М. Коркіна, Г. Мііка, Д. Мітчела, С. Модерова, Г. Мюллера, Б. Нідлза, Д. Оріле, А. Погорлецького, Я. Соколова, О. Соловйову й інші.
Метою даної курсової роботи є закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок розв’язання практичних завдань з бухгалтерського обліку, поглиблення теоретичних та розробка методичних засад та практичних рекомендацій щодо вдосконалення бухгалтерського обліку і фінансової звітності в Україні у контексті гармонізації з міжнародними стандартами фінансової звітності.
Розрахункова частина включає в себе складання балансу на початок місяця, нарахування заробітної плати різним видам працівників підприємства з усіма необхідними розрахунками та поясненнями з об’язкових платежів, складання журналу господарських оперцій на основі початкових відомостей, відкриття на основі журналу господарських оперції Т-рахунків, складання оборотно-сальдової відомості, складання балансу на кінець звітного періоду та за повнення журналів-ордерів №1 «Відомості дебетових оборотів» та № 3 «Відомості аналітичного обліку»
РОЗДІЛ I
Облік процесу реалізації
Під процесом реалізації розуміють сукупність операцій по продажу готової продукції споживачам. Продукція реалізується за відпускними (продажними) цінами. Ціни на продукцію встановлюються з таким розрахунком, щоб підприємство не тільки відшкодувало затрати на виробництво продукції і її реалізацію, а й одержало прибуток, необхідний для сплати податку з прибутку та інших обов'язкових платежів до бюджету і розширення власного виробництва.
Реалізацією завершується процес кругообігу засобів, чим забезпечується можливість відтворення виробничих запасів і самого процесу виробництва, здійснення розрахунків підприємства за своїми зобов'язаннями (перед бюджетом, працівниками по оплаті праці, постачальниками та іншими господарюючими суб'єктами), а також виявляється фінансовий результат від реалізації.
Для обліку процесу реалізації та розрахунків з покупцями використовують рахунки: "Собівартість реалізації", "Доходи від реалізації", "Витрати на збут", "Розрахунки з покупцями і замовниками", "Розрахунки по податках і платежах".
Згідно з законодавством датою реалізації вважається дати відвантаження продукції (товарів) покупцям, тобто дата передачі права власності на продукцію покупцеві. Звідси, на відпускну, (продажну) вартість відвантаженої продукції, яка підлягає до оплати покупцями, в бухгалтерському обліку роблять запис:
Д-т рах. "Розрахунки з покупцями і замовниками"
К-т рах. "Доходи, від реалізації"
Одночасно на списання з балансу відвантаженої покупцям продукції за фактичною виробничою собівартістю роблять запис:
Д-т рах. "Собівартість реалізації''
К-т рах "Готова продукція"
Кошти, одержані від покупців за відвантажену (реалізовану продукцію і Зараховані на поточний рахунок підприємства відображають записом:
Д-т рах. "Рахунки в банках"
К-т рах. "Розрахунки з покупцями і замовниками"
З процесом реалізації пов'язані витрати на збут (зокрема, витрати на транспортування, навантажувально-розвантажувальні роботи, на рекламу, оплату праці працівникам відділу збуту, утримання основних засобів, що використовуються для забезпечення реалізації продукції, тощо). Такі витрати протягом звітного періоду відображаються на дебеті рахунка "Витрати на збут" (в кореспонденції з кредитом відповідних рахунків), а наприкінці звітного періоду списуються з кредиту цього рахунка на дебет рахунка "Фінансові результати" записом:
Д-т рах. "Фінансові результати"
К-т рах. "Витрати на збут"
За рахунок доходу, одержаного від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), підприємства сплачують до бюджету податок на додану вартість. Облік розрахунків з бюджетом здійснюється на пасивному рахунку "Розрахунки за податками". Звідси на суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, в бухгалтерському обліку роблять запис:
Д-т рах. "Доходи від реалізації"
К-т рах. "Розрахунки за податками"
Таким чином, на кредиті рахунка "Доходи від реалізації" протягом звітного періоду відображають суми одержаного доходу, а на дебеті - сума податку на додану вартість. Різниця між цими сумами в кінці звітного періоду списується на фінансові результати.
Після цього запису рахунок "Доходи від реалізації" закривається.
Загальна схема обліку процесу реалізації
1 - відображення доходу (виручки) від реалізації продукції;
2 - списання з балансу виробничої собівартості реалізована продукції;
3 - списання собівартості реалізованої продукції на фінансові результати;
4 - відображення витрат, пов'язаних із збутом (реалізацією) продукції лротягом звітного періоду;
5 - нарахування податку на додану вартість, що підлягає перерахуванню до бюджету, за рахунок доходу від реалізації;
6 - списання чистого доходу від реалізації (за вирахуванням податку на додану вартість) на фінансові результати;
7 - списання витрат на збут на фінансові результати;
8 - списання прибутку від реалізації;
9 - списання збитку від реалізації.
Процес реалізації продукції завершує кругообіг господарських засобів і сприяє його відновленню. Цей процес пов’язаний із передачею продукції виробником покупцеві, і зі здійсненням розрахунків за цю продукцію. Тому в обліку необхідно показати сукупність цих операцій.
Обсяг реалізації продукції для підприємства-продавця має дві оцінки: фактична собівартість реалізованої продукції і ціна реалізації, або продажна вартість. Порівняння цих двох оцінок дає можливість визначити фінансовий результат від реалізації (прибуток чи збиток). У міжнародній практиці для відображення процесу реалізації і визначення доходу від реалізації використовується два методи: метод нарахування (доход відображається за моментом відвантаження продукції) і касовий метод (доход виникає за моментом надходження оплати від покупців).
В Україні використовується метод нарахувань.
Відповідно до податкового законодавства датою збільшення валового доходу вважається дата, на яку припадає одна з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів на поточний рахунок, що надійшли від покупця;
або дата відвантаження продукції або дата фактичної передачі виконання робіт, послуг замовником.
До вартості реалізації продукції підприємство включає суму ПДВ. Ставка ПДВ – 20%. Одержану суму податку від покупців підприємство повинно перерахувати до бюджету, але кожне підприємство завжди є не тільки продавцем продукції, а й покупцем, і воно в свою чергу сплачує ПДВ.
До бюджету підприємство перераховує різницю між сумою отриманого від покупців та сплаченого постачальником ПДВ.
В процесі реалізації у підприємства можуть виникати витрати, пов’язані зі збутом продукції. До них відносять:
- витрати на зберігання продукції;
- пакування на складі;
- рекламні заходи;
- маркетингові дослідження;
- доставку продукції покупцям.
Ці витрати не включаються до собівартості реалізованої продукції, а обліковуються на окремому рахунку і загальною сумою списуються на фінансові результаті.
Облік фінансових результатів
Важливим якісним показником ефективності діяльності підприємства є прибуток. Від розміру одержаного прибутку залежить формування власних оборотних коштів, виконання зобов'язання перед бюджетом, фінансування капітальних вкладень, платоспроможність підприємства.
Основну масу прибутку підприємства одержують від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). В міру реалізації продукції в оборот підприємства входить і сума прибутку. З одержаного прибутку підприємства сплачують до бюджету податок на прибуток та поповнюють власний капітал, створюють резервні фонди, виплачують дохід (дивіденди) учасникам та здійснюють інші заходи, передбачені законодавством і установчими документами.
Одержаний прибуток, який накопичується на рахунку "Нерозподілений прибуток (непокриті збитки)", підприємства відображають зростаючим підсумком з початку року - до його розподілу і списанням після закінчення року.
З метою одержання інформації про суму одержаного і використаного протягом звітного періоду прибутку Планом рахунків до зазначеного рахунка передбачено ведення субрахунків: "Прибуток нерозподілений", "Непокриті збитки", "Прибуток, використаний у звітному періоді".
Використання прибутку протягом звітного періоду відображають на дебеті субрахунка "Прибуток, використаний у звітному періоді" в кореспонденції з кредитом рахунків: "Статутний капітал", "Резервний капітал" - на суму прибутку, спрямованого до статутного та резервного капіталу підприємства; "Розрахунки з учасниками" - на суму доходів (дивідендів), нарахованих учасникам за рахунок прибутку. При складанні річного звіту сума використаного підприємством протягом звітного року прибутку списується на зменшення одержаного (невикористаного) прибутку записом:
Д-т субрах. "Прибуток нерозподілений"
К-т субрах. "Прибуток, використаний у звітному періоді".
Після цього запису субрахунок "Прибуток, використаний у звітному періоді" закривається (залишку на 1 січня наступного за звітним року немає), а на субрахунку "Прибуток нерозподілений" кредитове сальдо відображають залишок невикористаного на звітну дату прибутку.
Якщо в результаті господарської діяльності за звітний період підприємство мало непокритий збиток, то його сума списується за рахунок нерозподіленого прибутку або резервного капіталу.
РОЗДІЛ II
Завдання 1
Складемо баланс на початок місяця (див. додаток 1)
Таблиця 1.1.
Залишки на рахунках бухгалтерського обліку станом на початок місяця
№ рахунка
Назва рахунка
Сума, грн.
104
Машини та обладнання (первісна вартість)
170000
131
Знос основних засобів
12000
124
Права на об’єкти промислової власності
2000
133
Накопичена амортизація нематеріальних активів
500
141
Довгострокові фінансові інвестиції пов’язаним сторонам за методом обліку участі в капіталі
78500
201
Сировина і матеріали
26000
207
Запасні частини
4000
22
Малоцінні та швидкозношувальні предмети
3000
361
Розрахунки з вітчизняними покупцями
500
372
Розрахунки з підзвітними особами
1000
40
Статутний капітал
200000
441
Прибуток нерозподілений
120730
443
Прибуток, використаний у звітному періоді
4500
301
Каса в національній валюті
100
311
Поточні рахунки в національній валюті
80373
312
Поточні рахунки в іноземній валюті (2700 USD за курсом 8,01 UAH за 1 USD)
21627
601
Короткострокові кредити банків у національній валюті
20000
631
Розрахунки з вітчизняними постачальниками
24000
641
Розрахунки за податками, у т.ч.:
8600
641.1
з ПДВ
6000
641.2
з податку на прибуток
2000
641.3
з податку на доходи фізичних осіб
500
641.4
з комунального податку
100
661
Розрахунки за заробітною платою
5000
651
Розрахунки за пенсійним страхуванням
550
652
Розрахунки за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
100
653
Розрахунки зі страхуванням на випадок безробіття
70
656
Розрахунки зі страхуванням від нещасного випадку на виробництві
50
Залишкову вартість основних засобів розраховуємо за формулою:
Залишкову вартість нематеріальних активів розраховуємо як різницю права на об’єкти промислової власності та накопиченої амортизації нематеріальних ативів:
Нерозподілений прибуток визначаємо як різницю між прибутком нерозподіленим та прибутком, використаним у звітному періоді:
По номеру рахунку вносимо суми до балансу і підраховуємо залишки. Баланс становити 374600грн.
Завдання 2
Розрахунки по заробітній платі
Нараховуємо заробітну плату працівникам підприємства з усіма необхідними розрахунками та поясненнями з обов’язкових платежів, базою обчислення яких є сума коштів, яку спрямовано на оплату праці, а також утримань із заробітної плати, які передбачені чинним законодавством України.
Середньоденний заробіток за 6 останніх місяців у О.І. Іванченка становить 118 грн., у Л.С. Лучка – 115 грн., страховий стаж у обох працівників більше 8 років.
Результати розрахунків оформити у розрахунково-платіжній відомості (зведеній) (ф. № П-7). затвердженій наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 р. № 489 (див. додаток 2).
Таблиця 2.1.
Інформація для нарахування заробітної плати за звітний місяць
№
П.І.П.
Посада
Посадовий оклад,
грн.
Нарахований відрядний заробіток,
грн
Використання робочого часу,
днів
Відпрацьо-
вано
Не-
виходи
Підстава
невиходу
Адміністративний персонал
1
Іванченко
О.І.
Директор
3600
20
2
лікарняний
лист
2
Лозинський
В.В.
Головний
бухгалтер
2550
22
3
Лаврик
К.С.
секретар
1250
22
Загальновиробничий персонал
4
Петронко
А.О.
Інженр-
технолог
1580
22
5
Павленко
М.Ю.
Майстер
1430
22
6
Клименко
О.В.
Комірник складу
1280
22
Робітники виробництва
7
Федоренко
Т.С.
оперетор
2400
22
8
Дмитрєв
О.О.
оперетор
2410
22
9
Лучко
Л.С.
оперетор
2350
18
4
лікарняний
лист
10
Алєксєєнко
Ю.Д.
оперетор
2320
22
11
Іванюк
В.А.
оперетор
2380
22
Нараховуємо тарифну ставку і посадовий оклад. Нараховуємо посадовий оклад Іванченко О.І без лікарняних за наступною залежністю:
Отже, посадовий оклад Іванченко О.І. за 20 відпрацьованих робочих днів без лікарняних становить 3272,72грн.
Нараховуємо заробітну плату Лучко Л.С. без лікарняних за наступною залежністю:
Отже, заробітна плата Лучко Л.С. за 18 відпрацьованих робочих днів без лікарняних становить 1922,72грн.
Отже сума посадового окладу працівників підприємства обраховується за формулою:
Нараховуємо оплату лікарняних працівників Іванченко О.І. та Лучко Л.С. за формулою:
Для Іванченко О.І.:
Для Лучко Л.С.:
Заробітна плата по видам персоналу:
1. Заробітна плата адміністративному персоналу:
- включаючи лікарняні
- без лікарняних
2. Заробітна плата загальновиробничому персоналу:
3. Заробітна плата робітникам виробництва:
- включаючи лікарняні
-без лікарняних
4. Оплата 5 днів тимчасової непрацездатності:
5. Загальний фонд оплати праці:
- включаючи лікарняні
- без лікарняних
Прізвище
Нарахування
Утримання
ЗП
лікарняні
всього
Пенсійний фонд
ФСС з тимчасової втарти працездатності
ФСС на випадок безробіття
Податок з доходів фізичних осіб
Видано працівнику з каси
Іванченко О.І.
3272,73
236
3508,73
70,17
32,73
19,64
507,93
2878,26
Лозинський В.В.
2550
-
2550
51
25,5
15,3
368,88
2090,92
Лаврик К.С.
1250
-
1250
25
12,5
7,5
180,75
1024,25
Петренко А.О.
1580
-
1580
31,6
15,8
9,48
288,47
1234,65
Павленко М.Ю.
1430
-
1430
28,6
14,3
8,58
206,78
1171,74
Клименко О.В.
1280
-
1280
25,6
12,8
7,68
185,1
1048,82
Федоренко Т.С.
2400
-
2400
48
24
14,4
347,04
1966,56
Дмитрієв О.О.
2410
-
2410
48,2
24,1
14,46
348,47
1974,77
Лучко Л.С.
1922,73
460
2382,73
47,65
19,23
11,54
345,65
1958,66
Алексеєнко Ю.Д.
2320
-
2320
46,4
23,2
13,92
335,47
1901,01
Іванюк В.А.
2380
-
2380
47,6
23,8
14,28
344,15
1950,17
Таблиця 2.2. Нарахування та утримання по заробітній платі
Нарахування на фонд заробітної плати адміністративного персоналу:
- до пенсійного фонду:
- до ФСС з тимчасової втрати працездатності:
- до ФСС на випадок безробіття:
- до ФСС від нещасних випадків на виробництві:
Нарахування на фонд заробітної плати загальновиробничого персоналу:
- до пенсійного фонду:
- до ФСС з тимчасової втрати працездатності:
- до ФСС на випадок безробіття:
- до ФСС від нещасних випадків на виробництві:
Нарахування на фонд заробітної плати робітникам основного виробництва:
- до пенсійного фонду:
- до ФСС з тимчасової втрати працездатності:
- до ФСС на випадок безробіття:
- до ФСС від нещасних випадків на виробництві:
Утримання:
- до Пенсійного фонду:
- до ФСС на випадок безробіття:
- до ФСС з тимчасової втарти працездатності:
- податок з доходів фізичних осіб:
Всього утримано: 3398,54+469,83+136,77+227,95 = 4233,09
Завдання 3
Складемо журнал реєстрації господарських операцій на основі початкових відомостей, обрахувавши суми і записавши бухгалтерські проводки та первинні документи:
Таблиця 3.1.
Журнал реєстрації господарських операцій за листопад 200 9 р.
№ з/п
Первинний документ обліку
Зміст операції
Кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку
Сума,
грн.
дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
1.
Договір поставки; рахунок-фактура; платіжне доручення
Перераховано кошти з поточного рахунку у національній валюті для погашення заборгованості перед постачальниками
631
311
24000
2.
Банківська виписка
Зараховано на поточний рахунок дохід від довгострокових фінансових інвестицій (дивіденди за минулий рік)
311
731
3000
3.
Прихідна накладна
Оприбутковано матеріали від постачальників (без ПДВ)
201
631
6000
4.
Прихідна накладна, податкова накладна
Відображено податковий кредит
641
631
1200
5.
Авансовий звіт
Затверджено авансовий звіт за витратами на відрядження управлінського персоналу
92
372
1000
6.
Звітність про використання коштів підзвітною особою, касова книга, прибутковий касовий ордер, видатковий касовий ордер
Невитрачені суми повернуто до каси.
Затверджені перевитрати виплачено касою з попереднім отриманням готівки в банку
301
372
-
7.
Платіжне доручення, банківська виписка
Отримано зі складу матеріали на виробничі потреби
23
201
20000
8.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано до бюджету суму нарахованого ПДВ
641
311
6000
9.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано до бюджету суму нарахованого податку на прибуток
641
311
2000
10.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано до бюджету суму нарахованого податку з доходів фізичних осіб
641
311
500
11.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано до бюджету суму нарахованого комунального податку
641
311
100
12.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано суму внесків до Пенсійного фонду
651
311
550
13.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано суму внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
652
311
100
14.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано суму внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
653
311
70
15.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано суму внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
656
311
50
16.
Чекова книжка, банківська виписка, прибутковий касовий ордер
Отримано з банку готівку на виплату заробітної плати
301
311
5000
17.
Відомість на виплату заробітної плати
Виплачено заробітну плату
661
301
5000
18.
Касова книга, видатковий касовий ордер, виписка банку
Депоновано не виплачену заробітну плату
661
662
0
19.
Видатковий касовий ордер, заява на здачу готівки в банк
Здано до банку залишок готівки
311
301
0
20.
Платіжне доручення, банківська виписка
Погашено короткостроковий кредит банку
601
311
10000
21.
Платіжне доручення, банківська виписка
Сплачено та віднесено на витрати відсотки за кредитом
951
684
79
684
311
951
600
22.
Податкова накладна і виписка банку
Перераховано орендодавцю за операційну оренду адміністративного приміщення за поточний і наступний місяці
685
311
2400
23.
Податкова накладна і виписка банку
Відображено податковий кредит
641
685
400
24.
Акт виконання робіт від орендодавця
Віднесено на витрати орендну плату поточного місяця
92
685
1200
25.
Виписка банку, оборотно-сальдова відомість
Віднесено на витрати орендну плату наступного місяця
39
685
1200
26.
Відомість нарахованої амортизації
Нараховано знос основних засобів виробничого призначення
23
131
4100
27.
Лімітно-забірна картка, акт на списання
Відпущено МШП на виробничі потреби
23
22
200
28.
Відомість нарахування заробітної плати
Нараховано заробітну плату:
- адміністративному персоналу;
- загальновиробничому персоналу;
- робітникам основного виробництва.
92
91
23
661
661
661
7308,73
4290
11892,73
29.
Відомість нарахування заробітної плати
Утримано із заробітної плати:
- внески до ПФ;
- внески на ЗДСС у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- внески на ЗДСС на випадок безробіття;
- податок з доходів фізичних осіб.
661
661
661
661
651
652
653
641
469,83
227,95
136,77
3398,54
30.
Розрахунково-платіжна відомість
Здійснено нарахування на фонд заробітної плати адміністративного персоналу відповідно до чинного законодавства:
- внески до ПФ;
- внески на ЗДСС у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- внески на ЗДСС на випадок безробіття;
- внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві.
92
92
92
92
651
652
653
656
2426,5
99,02
113,16
70,73
31.
Розрахунково-платіжна відомість
Здійснено нарахування на фонд заробітної плати загальновиробничого персоналу відповідно до чинного законодавства:
- внески до ПФ;
- внески на ЗДСС у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- внески на ЗДСС на випадок безробіття;
- внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві.
91
91
91
91
651
652
653
656
1424,28
60,06
68,64
42,90
32.
Розрахунково-платіжна відомість
Здійснено нарахування на фонд заробітної плати робітникам основного виробництва відповідно до чинного законодавства:
- внески до ПФ;
- внески на ЗДСС у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- внески на ЗДСС на випадок безробіття;
- внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві.
23
23
23
23
651
652
653
656
3948,39
160,06
182,92
114,33
33.
Оборотно-сальдова відомість
Нараховано комунальний податок
92
641
18,7
34.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано банку за розрахункове обслуговування
92
311
98
35.
Накладна
Надійшла на склад готова продукція за фактичною собівартістю
26
23
40598,43
36
Видаткова накладна
Відвантажено покупцям готову продукцію
361
701
30000
37.
Податкова накладна
Відображено в обліку податкові зобов’язання з ПДВ
701
641
5000
38.
Оборотно-сальдова відомість, бухгалтерська довідка
Відображено в обліку собівартість реалізованої продукції
901
791
26
901
40598,43
39.
Переоцінка валюти
Нараховано операційну курсову різницю в іноземній валюті
945
312
108
40.
Оборотно-сальдова відомість, бухгалтерська довідка
Нараховано резерв сумнівних боргів у розмірі 1% суми заборгованості покупців
944
38
15
41.
Банківська виписка
На поточний рахунок надійшов аванс від покупця
311
681
900
42.
Податкова накладна, реєстр виданих податкових накладних
Відображено в обліку податкові зобов’язання з ПДВ
681
641
150
43.
Платіжне доручення, банківська виписка
Перераховано аванс постачальнику
671
311
600
44.
Виписка банку
Відображено податковий кредит
641
631
100
45.
Оборотно-сальдова відомість, бухгалтерська довідка
Визначено фінансовий результат
79
79
79
79
701
731
91
92
944
945
79
79
5885,88
12986,84
15
108
23040
3500
46
Нараховано податок на прибуток
-
-
-
47
Сума нарахованого податку на прибуток віднесена на фінансові результати
-
-
-
48.
Оборотно-сальдова відомість, бухгалтерська довідка
Закриття 79 рахунку з формуванням нерозподіленого прибутку (непокритого збитку)
442
79
38354,15
49.
Сума прибутку спрямовується до резервного капіталу
-
-
-
3.1 Відображений податковий кредит (4 операція журналу господарських операцій) обчислюємо за формулою:
3.2 Визначаємо невитрачені суми, повернуті до каси (6 операція журналу господарських операцій) як різницю між затвердженим авансованим звітом за витратами на відрядження управлінського персоналу та розрахунками з підзвітними особами:
3.3 Визначаємо депоновану невиплачену заробітну плату(18 операція журналу господарських операцій) як різницю отриманої з банку готівки на виплату заробітної плати та виплаченої заробітної плати:
За 19 операцією журналу господарських операцій залишок готівки, зданої до банку дорівнює депоновано невиплаченій заробітній платі.
3.4 Визначаємо відображений податковий кредит (23 операція журналу господарських операцій) за формулою:
3.5 Визначаємо віднесену на витрати орендну плату поточного місяця (24 операція журналу господарських операцій) за формулою:
3.6 Визначаємо віднесену на витрати орендну плату наступного місяця місяця (25 операція журналу господарських операцій) за формулою:
3.7. Сумуємо всі суми по які є на 23 рахунку (35 операція журналу ГО)
3.8. Відображено в обліку податкові зобов’язання (37 операція журналу ГО):
3.9. Нараховуємо операційну курсову різницю в іноземній валюті(39 операція журналу ГО):
3.10. Податковий кредит (44 операція журналу ГО):
3.11. Закриємо рахунки 91, 92, 944, 945 через 79 рахунок, (45 операція журналу ГО)
Завдання 4
Побудуємо Т-рахунки, відобразивши сальдо на початок, кінець періоду і суми оборотів
Синтетичні рахунки
Д 13 К
Д 201 К
Д 201 К
12000
26000
26000
26) 4000
3) 9000
7) 18000
3)12000
7)25000
4000
9000
18000
12000
25000
8000
17000
13000
Д 23 К
Д 26 К
Д 301 К
100
7) 25000
35)45298,43
35)45298,43
38.1)45298,43
6) -50
17) 5000
26) 4000
28)11892,73
32.1)3948,39
32.2)160,06
32.3)182,92
32.4)114,33
16)5000
19) 0
45298,43
45298,43
45298,43
45298,43
4500
5000
0
0
0
0
50
Д 311 К
Д 312 К
Д 36
К
80373
21627
500
2) 3500
1) 24000
39) 108
36) 28800
19) 0
8) 6000