Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра обліку і аудиту
Курсова робота
з дисциплін: «Бухгалтерський облік»
на тему:
«Облік процесу виробництва та формування собівартості готової продукції»
Національний університет водного господарства
та природокористування
Кафедра
__________________________________________________________________
Дисципліна________________________________________________________
Спеціальність______________________________________________________
Курс_________Група_______________Семестр__________________________
Завдання
на курсову роботу студента
__________________________________________________________________
прізвище, ім’я, по-батькові
1.Тема роботи______________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Строк здачі студентом курсової_____________________________________
3. Вихідні дані по роботі_____________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, які підлягають розробці)________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Дата видачі завдання______________________________________________
Календарний план
№ з/п
Назва етапів виконання курсової роботи
Строк виконання етапу роботи
Примітки
Студент______________
підпис
Керівник_____________ __________________
підпис прізвище, ініціали
Зміст
Вступ………………………………………………………………………...4
1.Теоретична частина………………………………………………………5
1. Характеристика готової продукції її оцінка та класифікація………....5
2. Склад витрат виробництва…………………………………..………….6
3. Облік витрат на виробництво готової продукції………………………8
4. Відображення операції з руху готової продукції на рахунках бухгалтерського обліку………………………………………………………..….9
5. Поняття та класифікація готової продукції…………………………..11
6. Особливості обліку випуску готової продукції та формування її собівартості в умовах використання комп’ютерної техніки……...…………..12
2.Практична частина…………………………………………………...…15
2.1.Нарахування заробітної плати працівникам…………...……………15
2.2.Складаємо журнал реєстрації господарських операцій…………….17
2.3.Відкриття синтетичних рахунків по залишках на рахунках бухгалтерського обліку станом на початок місяця та журналу господарських операцій…………………………………………………………………………..22
2.4.Складаємо оборотну відомість по синтетичним рахункам………………………………………………………………………….28
Висновки………………………………………………………………......29
Список використаної літератури………………………………………...30
Додатки
Вступ
Облік виник і розвивається у зв'язку з потребою суспільства в необхідній і достатній інформації щодо наявності та руху майна з метою контролю та управління господарськими процесами і їх результатами.
Бухгалтерський облік є локальним і включає всю технологію інформаційного процесу, яка охоплює процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємств, організацій і установ зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. З огляду на це він перетворився на міжнародну мову бізнесу і став обов'язковою передумовою успішної діяльності всіх господарюючих суб'єктів.
Бухгалтерський облік нині є важливою складовою економічної науки, забезпечуючи технологію отримання необхідної інформації про господарюючий суб'єкт. Він тісно пов'язаний із такими науками, як статистика, фінанси, менеджмент, із правовими та соціальними науками. Основоположні принципи бухгалтерського обліку є однаковими для господарюючих суб'єктів всіх видів економічної діяльності й забезпечують єдині підходи щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Теорія бухгалтерського обліку як навчальна дисципліна формує систему знань студентів щодо методології та організації бухгалтерського обліку, використання облікової інформації для складання звітності, економічного аналізу, аудиту і контролю, прийняття управлінських рішень. Вона є базовою для вивчення курсів "Фінансовий облік", "Управлінський облік", "Економічна статистика" та інших спеціальних курсів.
Курсова робота складається з двох розділів.
Перший розділ містить теоретичне питання: «Облік процесу виробництва та формування собівартості готової продукції».
У другому розділі представлено практичну частину.
При написані курсової роботи були використані різноманітні джерела інформації, а саме: Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, закони, підручники з бухгалтерського обліку, монографії та періодичні видання.
1. Теоретична частина
1. ХАРАКТЕРИСТИКА ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ЇЇ ОЦІНКА ТА КЛАСИФІКАЦІЯ
Основу побудови обліку готової продукції становлять: визначення терміна "готова продукція" та класифікація готової продукції; оцінка готової продукції;
облік випуску готової продукції; облік наявності готової продукції на складах та кладових у виробництві; система рахунків обліку.
Готова продукція — це виріб або напівфабрикат, робота, послуга що пройшли всі стадії технологічної обробки на даному підприємстві та відповідають затвердженим стандартам або технічним умовам, договору, прийняті технічним контролем підприємства і здані на склад або замовникові-покупцеві відповідно до діючого порядку прийняття продукції.
Всі елементи виробничого процесу (сировина, матеріали тощо), які знаходяться на різних стадіях технологічного процесу, утворюють незавершене виробництво.
Готова продукція може мати, а може і не мати кількісні та якісні характеристики (кількість маси, шт., метрів, сорт тощо). Але у всіх випадках продукція повинна мати вартісну характеристику.
Побудова обліку готової продукції можлива за різними варіантами. Продукція, яка має кількісні та вартісні характеристики, може бути здана на склад, а звідти буде здійснюватися її відвантаження (передача) та реалізація покупцеві
На окремих підприємствах (фермерських господарствах), готова продукція не передається на склад, а накопичується безпосередньо у виробництві, звідти здійснюється її відвантаження (або передача) покупцеві та реалізація.
Продукція, яка не має кількісних характеристик (робота, послуга або посередництво тощо), безпосередньо з виробництва передається покупцеві (замовнику).
Оцінка готової продукції У бухгалтерському обліку готова продукція має оцінюватися за фактичною собівартістю, яка може бути визначена тільки після зібрання всіх затрат та калькулювання. Разом з тим виникає потреба в щоденному обліку наявності й руху готової продукції та визначенні її вартісних характеристик. Тому в поточному обліку готова продукція оцінюється за прийнятими на підприємстві "твердими" обліковими цінами. Ними можуть бути середньорічна, планова собівартість, оптово-розрахункова, договірна ціна або фактична собівартість.
Якщо готова продукція оцінюється не за фактичною собівартістю, то відокремлено від фактичної собівартості обліковується відхилення. В кінці місяця ці відхилення у відповідній долі розподіляються між залишками нереалізованої продукції і реалізованими виробами.
СКЛАД ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА
Випуск продукції, яка буде реалізована, і одержання прибутку від цієї реалізації - головна мета виробничої діяльності підприємства. Характерною особливістю виробничих процесів є формування витрат на виробництво продукції.
Стан виробництва характеризується ефективністю, ступенем використання досягнень науково-технічного прогресу, місцем і роллю робітника у виробничому процесі. В умовах обмеженості ресурсів і досягнення планової ефективності виникає потреба постійного порівняння понесених витрат і отриманих результатів. Ця проблема посилюється під впливом інфляції, коли дані про виробничі витрати необхідно повсякденно порівнювати з майбутніми витратами, що значною мірою залежать від впливу зовнішнього середовища. Можливість усунення або передбачення впливу багатьох негативних внутрішніх і зовнішніх факторів з'являється завдяки раціонально організованому обліку витрат на виробництво. '
У цілому, механізм господарювання підприємства визначається ступенем управління витратами. Основні елементи системи управління витратами на виробництво наведено на рис. 1.
Рис. 1. Елементи системи управління витратами та їх взаємозв'язок
Вимоги управління визначають окреме вивчення методики визначення витрат виробничої діяльності та необхідність розробки для підприємств системи контролю за собівартістю продукції виробничих підрозділів на основі розширення аналітичності групувань витрат, що застосовують в обліку.
Облік витрат — відображення на рахунках бухгалтерського обліку витрат, понесених на підприємстві протягом певного періоду, пов'язаних з процесами постачання, виробництва та реалізації в розрізах, що формують собівартість готової продукції.
Таке відображення забезпечує отримання вичерпної інформації, необхідної для управління витратами підприємства та оцінки його діяльності шляхом визначення фінансових результатів.
Облік витрат на виробництво необхідно розглядати як сукупність взаємопов'язаних, послідовних, організаційних, логічних, розрахункових операцій і процедур формування інформації про витрати. В обліковому процесі здійснюється облік, групування, систематизація даних, а також калькулювання собівартості продукції.
Для контролю й аналізу за витратами поряд з їх обліком за економічними елементами застосовується групування витрат на виробництво за статтями калькуляції, в розрізі яких обчислюється собівартість продукції. Класифікація витрат за калькуляційними статтями собівартості розкриває цільове призначення витрат та їх зв'язок з технологічним процесом. Це групування використовується для обчислення витрат за видами виготовленої продукції та місцем виникнення витрат (цехами, відділами тощо) і залежить від багатьох факторів: методу планування витрат, технологічного процесу та продукції, що виготовляється. Встановлення переліку та складу статей калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) повинно бути регламентоване Наказом про облікову політику підприємства.
У П(С)БО 16 "Витрати" передбачено єдине для всіх підприємств групування витрат за економічними елементами: матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація, інші витрати.
Згідно з П(С)БО 16 "Витрати" собівартість реалізованої готової продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), реалізованої протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та понаднормативних виробничих витрат. Собівартість реалізованої готової продукції визначається за методами оцінки вибуття запасів.
Таким чином, за способом включення до собівартості витрати поділяють на прямі та непрямі. Прямими називаються витрати на виробництво конкретного виду продукції, які безпосередньо включаються до її собівартості на підставі первинних документів.
Непрямі витрати - це витрати на виробництво, які не можуть бути віднесені безпосередньо до конкретного об'єкту витрат економічно доцільним шляхом і тому потребують розподілу.
Не включаються до виробничої собівартості та списуються на витрати періоду, в якому вони були здійснені, наступні витрати:
понаднормативні відходи;
витрати на зберігання, крім тих, які необхідні у виробничому процесі, що передував наступній стадії виробництва;
адміністративні витрати;
витрати на збут.
3. ОБЛІК ВИТРАТ НА ВИРОБНИЦТВО ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
У залежності від виду готової продукції випуск її відображається в обліку по-різному. Якщо продукція має речовий характер (виріб), то її буде передано на склад.
Якщо продукція не здається на склад, а її передають покупцеві або вона не має натуральних параметрів (робота, або послуга), то факт її випуску відображається в бухгалтерському обліку.
Розрахунок (калькулювання) фактичної виробничої собівартості продукції. Калькулювання — це визначення розміру витрат в грошовому виразі, які припадають на калькуляційну одиницю. За допомогою калькулювання обчислюють собівартість придбаних матеріалів, виконаних робіт, готової продукції тощо.
Фактична собівартість продукції необхідна для визначення фактичних результатів діяльності господарства, ціноутворення, визначення ефективності технологічних та організаційних рішень, встановлення раціональності затрат тощо. При побудові обліку затрат за нормативним методом обов'язково обчислюють нормативну собівартість продукції. Собівартість продукції розраховується за калькуляційними елементами -- статтями затрат. Статті затрат — це галузевий аспект побудови обліку, на різних підприємствах вони можуть бути різними і залежать від потреб управління.
Якщо об'єкт калькуляції -- собівартість продукції (виробу, послуги або роботи), то калькуляційними одиницями стосовно готової продукції можуть бути сукупна собівартість, тобто собівартість усієї продукції, яку випустило господарство, його виробничий підрозділ (цех, бригада, дільниця тощо); собівартість натуральної одиниці виміру — кількісної (шт. тощо) або якісної (сухі речовини, вологість тощо). Ці одиниці виміру виступають послідовно у калькуляційному. Для того щоб обчислити собівартість окремого виду продукції, потрібно знати собівартість сукупної продукції. Неможливо визначити собівартість натуральної одиниці виміру, якщо попередньо не визначена собівартість окремого виду продукції. Вищенаведене підтверджує те, що калькулювання собівартості продукції — це процес, який складається із трьох послідовних етапів.
Разом з тим слід мати на увазі, що калькуляційний процес не включає усієї складності калькуляцій в господарстві, оскільки крім основної продукції господарство повинне калькулювати також продукцію допоміжного виробництва, яка використовується основним виробництвом, а також калькулювати напівфабрикати, якщо вони випускаються для реалізації.
Собівартість продукції обчислюється за допомогою окремих способів, що залежать від наявності або відсутності тих чи інших факторів калькулювання. Основним вихідним елементом будь-якого виробництва є готова продукція. Крім того безперервність технологічного процесу, особливості його організації вимагають рахуватися з наявністю незавершеного виробництва.
4. ВІДОБРАЖЕННЯ ОПЕРАЦІЇ З РУХУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ НА РАХУНКАХ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
Етапи та порядок ведення обліку готової продукції наведено на рис. 2.
Рис. 2. Загальна схема бухгалтерського обліку готової продукції
При проектуванні, запровадженні та використанні системи обробки даних з обліку готової продукції за допомогою сучасних комп'ютерних систем необхідно брати до уваги її наступні особливості: облікові дані про
Рис. 3. Облік випуску готової продукції, що здається на склад і має кількісні та якісні характеристики
Продукція, яка не має кількісних характеристик, - виконана робота, надана послуга (посередництво) або великогабаритні вироби - будинок, пароплав тощо, - безпосередньо передається з виробництва покупцеві (замовникові), і тому факт випуску відображається в бухгалтерському обліку наступним чином (рис. 4).
Рис. 4. Облік випуску готової продукції, що не здається на склад
і не має кількісних та якісних характеристик
Коли продукція є унікальною (пароплав, будинок тощо), то відповідний випуск (передача замовнику) оформлюється документами та відображається наступним записом (рис. 5).
Рис. 5. Облік випуску готової продукції, яка не здається на склад
Відпуск (відвантаження) продукції покупцю оформлюється видатковими накладними, приймально-здавальними актами із зазначенням номера накладної і дати оформлення, номера та дати договору, назви і реквізитів замовника, одиниць виміру, кількості, оптової ціни та вартості.
5. ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИВІКАЦІЯ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Готовою вважається продукція повністю закінчена обробкою, укомплектована, яка пройшла необхідні випробування (перевірки), відповідає діючим стандартам або затвердженим технічним умовам (має сертифікат чи інший документ, що засвідчує її якість), прийнята відділом технічного контролю підприємства та здана на склад або ж прийнята замовником (якщо готова продукція здається на місці) відповідно до затвердженого порядку її приймання (оформлена встановленими здавальними документами).
При організації обліку продукції основним моментом є визначення її характеру. Згідно з цією ознакою продукцію групують за формою, ступенемготовності та технологічною складністю (рис. 6).
Рис. 6. Класифікація готової продукції за її характером
За технологічною складністю продукцію поділяють на просту та складну. При цьому вона може бути основною, побічною або супутньою. За своїми технічними й іншими характеристиками побічна та супутня продукція майже не відрізняється від основної, тому їх кількісні та якісні параметри визначають аналогічно основній продукції.
Супутня продукція - це продукція, отримана в одному технологічному циклі (процесі) одночасно з основною. За якістю вона відповідає стандартам і призначена для подальшої обробки або відпуску споживачам. Супутня продукція як вихідний елемент виробничого процесу має якісні та кількісні параметри, які повинні одержати вартісну характеристику.
Побічна продукція - це продукція, яка іноді утворюється в комплексних виробництвах при виробництві основної і, на відміну від супутньої, не потребує додаткових витрат.
У поточному обліку продукція (роботи, послуги) групується за укрупненими позиціями: вироби основного виробництва; товари широкого вжитку, вироблені з відходів; запасні частини; виконані роботи та надані послуги.
6. ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ ВИПУСКУ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ФОРМУВАННЯ ЇЇ СОБІВАРТОСТІ В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ
Основний прибуток виробничі підприємства отримують від реалізації продукції, що виготовляється. Тому визначення собівартості продукції має велике значення для керування витратами, для встановлення нижніх меж цін на кожному підприємстві.
Згідно з п. 6 П(С)БО 9 "Запаси", готова продукція з метою бухгалтерського обліку включається до запасів. Одиницею бухгалтерського обліку готової продукції є її найменування або однорідна група (вид). Собівартість виробництва готової продукції визначається на підставі П(С)БО 16 "Витрати", в п. 11 якого дано визначення двох понять собівартості готової продукції: собівартості реалізованої продукції та виробничої собівартості продукції. Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції встановлює підприємство. У виробничу собівартість продукції входять:
прямі матеріальні витрати;
прямі витрати на оплату праці;
інші прямі витрати;
загальновиробничі витрати.
У собівартість реалізованої продукції, крім виробничої собівартості, включаються нерозподілені постійні загальновиробничі витрати та наднормативні виробничі витрати.
Схеми визначення виробничої собівартості продукції показано на мал. 1 (а, б, в). Відображати витрати підприємства на виробництво продукції можна трьома способами - з допомогою рахунків класів 8 і 9 (мал. 1а), тільки 8 (мал. 1б) або тільки 9 (мал. 1в). Спосіб обліку витрат визначається константою Использовать счета расходов (меню Операции/Константы).
Малюнок 4.1а
Малюнок 4.1б
Малюнок 4.1в
У варіанті 1а протягом звітного періоду (місяця) витрати на виробництво відносяться в дебет рахунків класу 8 з кредиту рахунків матеріальних, трудових та грошових ресурсів. Витрати, накопичені протягом місяця на цих рахунках, закриваються документом "Фінансові результати" в режимі Закритие элементов затрат (счета класса 8). При цьому прямі виробничі витрати відносяться в дебет рахунка 23 "Виробництво". Загальновиробничі витрати відносяться в дебет рахунка 91.
У варіанті 1б протягом звітного періоду витрати на виробництво відносяться в дебет рахунків класу 8 з кредиту рахунків матеріальних, трудових і грошових ресурсів. При цьому використовуються ті самі документи конфігурації (таблиця 4.1).
Таблиця 4.1
Документ конфігурації
Вид витрат
"Калькуляция"
Прямі матеріальні витрати
"Начисление зарплаты"
Прямі витрати на оплату праці
"Начисление износа"
Амортизація
"Услуги сторонних организаций"
Інші прямі витрати
Накопичені витрати на рахунках класу 8 закриваються документом "Финансовые результаты" в режимі Закрытие элементов затрат на рахунок 23 "Виробництво". При цьому окремо накопичення загальновиробничих витрат у програмі не передбачено. Оскільки П(С)БО 16 передбачає такий розподіл, його можна організувати вручну, виділивши для цього спеціальний субрахунок, наприклад 841 " Загальновиробничі витрати".
У варіанті 1в витрати виробництва протягом звітного періоду відносяться в дебет рахунка 23 "Виробництво" безпосередньо з кредиту рахунків матеріальних, трудових і грошових ресурсів. Загальновиробничі витрати відносяться в дебет рахунка 91 також безпосередньо з кредиту рахунків матеріальних, трудових і грошових ресурсів. Для цього використовуються ті самі документи конфігурації. Далі ці три схеми аналогічні:
Після закінчення періоду загальновиробничі витрати розподіляються між рахунками виробництва і собівартості готової продукції (за субконто Виды затрат) згідно з П(С)БО 16. Розподілені витрати відображаються за дебетом рахунка 23 (відповідний вид діяльності) і за кредитом рахунка 91. Нерозподілені витрати відображаються за дебетом рахунка 901 "Собівартість реалізованої продукції". Для цього в програмі використовується документ "Финансовые результаты" в режимі Закрытие общепроизводственных затрат (счет 91).
Проводиться оцінка незавершеного виробництва. інформація про це вводиться у програму документом "Незавершенное производство".
Протягом звітного періоду випуск готової продукції відображається за обліковими цінами. Така можливість передбачається інструкцією №291, наприклад, за плановою виробничою собівартістю, на рахунку 26 "Готова продукція", на якому аналітичний облік ведеться в розрізі видів продукції. Використовується документ "Калькуляция" в режимі Предварительная. Для оцінки вартості матеріальних запасів, використаних для виробництва готової продукції, застосовується один із методів оцінки вибуття запасів, передбачених п. 16 П(С)БО 9. У програмі метод визначається константою Метод партионного учета.
Наприкінці звітного періоду, коли визначено фактичну собівартість готової продукції, розраховується відхилення фактичної собівартості продукції від її вартості за обліковими цінами (нормативною або плановою собівартістю) і списується в дебет рахунка 26 за видами продукції пропорційно до вартості за обліковими цінами. Таким чином, за рахунком 26 готова продукція оцінюється за фактичною виробничою собівартістю. У програмі це робить документ "Калькуляция" в режимі Окончательная.
2. Практична частина
2.1. Нараховуємо заробітну плату працівникам
1. Нараховуєм заробітну плату відповідно до табелів обліку робочого часу:
Іванченко І.О. 3600/22*20=3272грн.
Лозинський В.В. 2550грн.
Лаврик К.С. 1250грн.
Петренко А.О. 1580грн.
Павленко М.Ю. 1430грн.
Клименко О.В. 1280грн.
Федоренко Т.С. 2400грн.
Дмитрієв О.О. 2410грн.
Лучко Л.С. 1922,4грн.
Алєксєєнко Ю.Д. 2310грн.
Іванюк В.А. 2380грн.
2. Нараховуємо лікарняні відповідно до середньоденного заробітку та кількості лікарняних днів.
Відповідно до статті 37 Закону «Про страхування у звязку з тимчасовою непрацездатністю» працівникам, що мають стаж більше 8 років допомога виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати.
Сума, що підлягає виплаті за лікарняним листком, становить:
Іванченко О. І. 118*2=236грн.
Лучко Л. С. 115*4=460грн.
3. Всього нарахованої заробітної плати:
Іванченко І.О. 3272+236=3508грн.
Лозинський В.В. 2550грн.
Лаврик К.С. 1250грн.
Петренко А.О. 1580грн.
Павленко М.Ю. 1430грн.
Клименко О.В. 1280грн.
Федоренко Т.С. 2400грн.
Дмитрієв О.О. 2410грн.
Лучко Л.С. 1922,4+460=2382,4грн.
Алєксєєнко Ю.Д. 2310грн.
Іванюк В.А. 2380грн.
4. Згідно нарахованої заробітної плати проведено утримання:
До пенсійного фонду (2%): 23490,4*2%=469,81грн.
На ЗДСС у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (1%): 22794,4*1%=227,94грн.
На ЗДСС на випадок безробіття (0,6%): 22794,4*0,6%=136,77грн.
Податок з доходів фізичних осіб (15%): (22794,4+696)-(469,81+227,94+136,77)*15%= 3398,38грн.
Всього утримано: 478,36+232,22+139,33+3460,21=4310,13грн.
5. Сума до видачі:
Іванченко І.О. 3508-630,34=2877,66грн.
Лозинський В.В. 2550-460,53=2089,47грн.
Лаврик К.С. 1250-225,75=1024,25грн.
Петренко А.О. 1580-285,35=1294,65грн.
Павленко М.Ю. 1430-258,26=1171,74грн.
Клименко О.В. 1280-231,17=1048,83грн.
Федоренко Т.С. 2400-433,44=1966,56грн.
Дмитрієв О.О. 2410-435,25=1974,75грн.
Лучко Л.С. 1922,4+460=2382,4-424,01=1958,39грн.
Алєксєєнко Ю.Д. 2310418,99=1901,01грн.
Іванюк В.А. 2380-429,83=1950,17грн.
Нарахування на фонд заробітної плати становить: Пенсійний фонд=33,2%, Соціальне страхування у зв’язку тимчасовою втратою працездатності=1,4%, соціальне страхування на випадок безробіття=1,6%, Соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві=1%.
Адміністративний персонал:
ПФ=(3272+2550+1250+236)*33,2%=2426,26грн.
ЗДСС у зв’язку тимчасовою втратою працездатності(3272+2550+1250)*1,4%=99,01грн.
ЗДСС на випадок безробіття(3272+2550+1250)*1,6%=113,15грн.
ЗДСС від нещасних випадків на виробництві(3272+2550+1250)*1%=70,72грн.
Загальновиробничого персоналу:
ПФ=(1580+1430+1280)*33,2%=1424,28грн.
ЗДСС у зв’язку тимчасовою втратою працездатності=(1580+1430+1280)*1,4%=60,06грн.
ЗДСС на випадок безробіття=(1580+1430+1280)*1,6%=68,64грн.
ЗДСС від нещасних випадків на виробництві=(1580+1430+1280)*1%=42,9грн.
Робітники основного виробництва:
ПФ=(2400+2410+1922,4+2320+2380+460)*33,2%=3948,28грн.
ЗДСС у звязку тимчасовою втратою працездатності=(2400+2410+1922,4+2320+2380)*1,4%=160,05грн.
ЗДСС на випадок безробіття=(2400+2410+1922,4+2320+2380)*1,6%=182,92грн.
ЗДСС від нещасних випадків на виробництві=(2400+2410+1922,4+2320+2380)*1%=114,32грн.
На основі даних розрахунків складаємо розрахунково-платіжну відомість.
2.2. Складаємо журнал реєстрації господарських операцій
Таблиця 2.2.1
Журнал господарських операцій
за __________200_р.
№ з/п
Первиний документ обліку
Зміст господарських операцій
Кореспонденція рахунків
Сума, грн.
Д-т
К-т
1
Договір поставки; розрахунок-фактура; платіжне доручення
Перераховано кошти з поточного рахунку у національній валюті для погашення заборгованості перед постачальниками
631
311
24000
2
Виписка банку
Зарховано на поточний рахунок дохід від довгострокових фінансових інвестицій (дивіденти за минулий рік)
373
731
2100
311
373
2100
3
Накладна
Оприбутковано матеріали від постачальників (без ПДВ)
201
631
12000
4
Податкова накладна
Відображено податковий кредит
641
631
2400
5
Звіт про використання коштів
Затверджено авансовий звіт за витратами на відрадження управлінського персоналу
92
372
900
6
Звіт про використання коштів, прибутковий касовий ордер
Невитрачені суми повернуто до каси. Затверджені перевитрати виплачено касою з попереднім отриманням готівки в банку
301
372
100
7
Лімітно-забірна карта (вимога)
Отримані зі складу матеріали на виробничі потреби
23
201
21000
8
Платіжне доручення
Перераховано до бюджету суму нарахованого ПДВ
641
311
6000
9
Платіжне доручення
Перераховано до бюджету суму нарахованого податку на прибуток
641
311
2000
10
Платіжне доручення
Перераховано до бюджету суму нарахованого податку з доходів фізични осіб
641
311
500
11
Платіжне доручення
Перераховано до бюджету суму нарахованого комунального податку
641
311
100
12
Платіжне доручення
Перераховано суму внесків до Пенсійного фонду
651
311
550
13
Платіжне доручення
Перераховано суму внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку тимчасовою втратою працездатності
652
311
100
14
Платіжне доручення
Перераховано суму внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
653
311
70
15
Платіжне доручення
Перераховано суму внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадкуна виробництві та професійного захворювання
656
311
50
16
Грошовий чек, прибутковий касовий ордер
Отримано з банку готівку на виплату заробітної плати
301
311
5000
17
Видатковий касовий ордер, платіжна відомість
Виплачено заробітну плату
661
301
4700
18
Платіжна відомість
Депоновано не виплачену заробітну плату
661
662
300
19
Видатковий касовий ордер, квитанція банку
Здано до банку не виплачену заробітну плату
311
301
300
20
Платіжне доручення
Погашено короткостроковий кредит банку
601
311
15000
21
Платіжне доручення, бухгалтерська довідка
Сплачено та віднесено на витрати відсотки за кредит
684
311
800
951
684
800
22
Платіжне доручення, договір, рахунок
Перераховано орендодавцю з а операційну оренду адміністративного приміщення за поточний і наступний місяць
685
311
3600
23
Податкова накладна
Відображено податковий кредит
641
685
600
24
Акт приймання-передачі робіт, послуг
Віднесено на витрати орендну плату поточного місяця
92
685
1500
25
Акт приймання-передачі робіт, послуг, рахунок
Віднесено на витрати орендну плату наступного місяця
92
685
1500
26
Розрахунок і відомість нарахування амортизації, бухгалтерська довідка
Нараховано знос основних засобів виробничого призначення
23
131
3600
27
Лімітно-забірна карта (вимога)
Відпущено МШП на виробничі потреби
23
22
130
28
Розрахунково-платіжна відомість, особова картка, табель обліку робочого часу
Нараховано заробітну плату: адміністративному персоналу
92
661
7308
загальновиробничого персоналу
91
661
4290
робітникам основного виробництва
23
661
11892,4
29
Розрахунково-платіжна відомість
Утримано із заробітної плати: внески до ПФ
661
651
469,81
внески на ЗДСС у звязку тимчасовою втратою працездатності
661
652
227,94
внески на ЗДСС на випадок безробіття
661
653
136,77
податок з доходів фізичних осіб
661
641
3398,88
30
Відомість нарахування внесків до соціальних фондів
Здійснено нарахування на фонд заробітної плати адміністративного персоналу відповідно до чиного законодавства: внески до ПФ
92
651
2426,26
внески на ЗДСС у звязку тимчасовою втратою працездатності
92
652
99,01
внески на ЗДСС на випадок безробіття
92
653
113,15
внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві
92
656
70,72
31
Відомість нарахування внесків до соціальних фондів
Здійснено нарахування на фонд заробітної плати загальновиробничого персоналу відповідно до чиного законодавства: внески до ПФ
91
651
1424,28
внески на ЗДСС у звязку тимчасовою втратою працездатності
91
652
60,06
внески на ЗДСС на випадок безробіття
91
653
68,64
внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві
91
656
42,9
32
Відомість нарахування внесків до соціальних фондів
Здійснено нарахування на фонд заробітної робітникам основного виробництва відповідно до чиного законодавства: внески до ПФ
23
651
3948,28
внески на ЗДСС у звязку тимчасовою втратою працездатності
23
652
160,05
внески на ЗДСС на випадок безробіття
23
653
182,92
внески на ЗДСС від нещасного випадку на виробництві
23
656
114,32
33
Штатний розпис, наказ
Нараховано комунальний податок
92
651
18,7
34
Платіжне доручення
Перераховано банку за розрахункове обслуговування
92
311
100
35
Приймально-здавальний акт, накладна
Надійшли на склад готова продукція за фактичною собівартістю
26
23
41027,97
36
Накладна на відпуск
Відвантажено покупцям готову продукцію
361
701
30000
37
Податкова накладна
Відображено в обліку податкові зобовязання з ПДВ
701
641
5000
38
Бухгалтерський регістр
Відображено в облікусобівартість готової продукції
901
26
410277,97
39
Бухгалтерська довідка
Нараховано операційну курсову різницю в іноземній валюті
312
714
675
40
Бухгалтерський регістр
Нараховано резерв сумнівних боргів у розмірі 1% суми заборгованості покупців
944
38
5
41
Виписка банку
На поточний рахунок надійшов аванс від покупців
311
681
900
42
Податкова накладна
Відображено в обліку податкові зобовязання з ПДВ
643
641
150
43
Платіжне доручення, рахунок
Перераховано аванс постачальнику
371
311
1200
44
Податкова накладна
Відображено податковий кредит
641
644
200
45
Бухгалтерська довідка
Визначено фінансовий результат (виконати трансформаційні записи щодо закриття рахунків 7 і 9 класів із віднесенням на рахунок 79)
701
791
25000
714
791
675
791
92
14035,84
791
91
5885,88
791
901
41027,97
791
944
5
792
951
800
731
79
2100
46
Бухгалтерська довідка
Нараховано податок на прибуток
98
641
-
47
Бухгалтерська довідка
Сума нарахованого податкуна прибуток віднесена на фінансовірезультати
79
98
-
48
Бухгалтерська довідка
Закриття 79 рахунку з формуванням нерозподіленого прибутку (збиток)
442
79
33979,69
49
Бухгалтерська довідка
Сума прибутку спрямовується до резервного капіталу
441
43
-
Разом:
-
-
392047,91
Довідки до журналу господарських операцій:
Операція 4. 12000*20%=2400грн.
Операція 6. 1000-900=100грн.
Операція 18. 5000-4700=300грн.
Операція 19. опер.18=300грн.
Операція 23. 3600/6=600грн.
Операція 24. 3000*50%=1500грн.
Операція 25. 3000*50%=1500грн.
Операція 28. Згідно із результатами виконання п. 3 завдань курсової роботи.
Операція 29. Згідно із результатами виконання п. 3 завдань курсової роботи.
Операції 30;31;32.
Нарахування на фонд заробітної плати становить: Пенсійний фонд=33,2%, Соціальне страхування у зв’язку тимчасовою втратою працездатності=1,4%, соціальне страхування на випадок безробіття=1,6%, Соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві=1%.
Адміністративний персонал:
ПФ=(3272+2550+1250+236)*33,2%=2426,26грн.
ЗДСС у зв’язку тимчасовою втратою працездатності =(3272+2550+1250)*1,4%=99,01грн.
ЗДСС на випадок безробіття =(3272+2550+1250)*1,6%=113,15грн.
ЗДСС від нещасних випадків на виробництві = (3272+2550+1250)*1%=70,72грн.
Загальновиробничого персоналу:
ПФ=(1580+1430+1280)*33,2%=1424,28грн.
ЗДСС у зв’язку тимчасовою втратою працездатності =(1580+