Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ЗВІТ
про виконання лабораторної роботи № 1
на тему:
МОДЕЛЮВАННЯ МЕТОДІВ ДОСТУПУ ДО ФІЗИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЛОКАЛЬНИХ
МЕРЕЖАХ
1. МЕТА РОБОТИ.
Мета лабораторної роботи полягає у вивченні особливостей найбільш поширених методів доступу до фізичного середовища ЛОМ, закріпленні цих знань в ході роботи і імітаційного моделювання, а також дослідженні та порівнянні параметрів ефективності цих методів доступу з використанням імітаційних моделей.
2. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ.
Методи доступу до фізичного середовища мережі:
Метод доступу з виявленням колізій:
Рис. 1. Виникнення колізії.
Опис методу:
Комп'ютер перед початком передачі прослуховує канал на наявність інших передач. Якщо інших передач немає та комп’ютер починає передачу.
Але в таких мереж можливе виникнення колізій (накладання декількох сигналів).
При виникненні колізії:
1) Комп'ютери починають генерувати шумовий сигнал на протязі часу 2τ (де τ – час поширення сигналу з одного кінця мережі в інший).
2) Станції, які претендували на передачу сигналу відкладають спробу передачі на випадковий інтервал часу.
2) Маркерний метод доступу
Рис. 2. Логічне кільце передачі маркеру.
Опис методу:
В мережу введено спеціальний керуючий пакет – маркер. Станція яка в даний момент часу має маркер може передавати дані.
Після завершення передачі маркер передається наступній станції. Якщо станції не потрібно нічого передавати, вона передає маркер далі. Остання станція передає маркер першій. Так виникає логічне кільце.
3) Метод доступу зі вставкою регістра
Рис.3. Метод доступу зі вставкою регістра.
Опис методу:
Станція має приймальну і передаючу частину. В приймачі аналізується адреса кадру, який поступив. Якщо кадр адресовано даній станції, він передається для обробки протоколам вищих рівнів та вилучається з кільця. В іншому випадку кадр передається на вхід передавача.
Алгоритм роботи передавача наступний.
1) Якщо нема даних на передачу, а буфер пустий, ключ К знаходиться в положенні 1 і йде повторення кадрів з прийомної частини.
2) Якщо є кадри на передачу, вони заносяться в регістр передачі (РП). Коли закінчилася передача кадру в каналі і якщо РП не пустий, ключ К переходить у стан 3. Йде передача кадрів з РП. Поступаючи тим часом кадри каналу накопичуються в буфері.
3) Якщо передача з РП закінчена, або буфер близький до заповнення, передача кадрів станції закінчується, ключ переходить в положення 2. Йде передача кадрів з буфера до його звільнення. Потім ключ знов переходить в положення 1.
3. Виконання завдання
Завдання: кабель з пропускною здатністю 10 Мбіт/с. Розмір маркерного пакету – 100КБ. Другому комп’ютеру необхідно передати на перший 5 МБ інформації. За який час другий комп’ютер передасть всю інформацію?
Обчислення:
Vi = 5МБ +100КБ = 5120КБ + 100 КБ = (5120КБ + 100 КБ)*8 = 41760 Кбіт
Ti = 41760/10248 = 4 с
4. ВИСНОВОК
Вивчив особливості найбільш поширених методів доступу до фізичного середовища ЛОМ, а також дослідив та порівняв параметри ефективності цих методів доступу з використанням імітаційних моделей.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!