Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Інститут ІКНІ
Кафедра АСУ
ЗВІТ
До лабораторної роботи № 5
На тему: “Розроблення форм вихідних документів”
Львів – 2012
Мета роботи: вивчення порядку та засобів розроблення вихідних документів у середовищі СУБД, об'єктів звітів та їх властивостей, виглядів звітів та застосування обчислюваних об'єктів.
Теоретична частина
У звіті користувач може розташувати інформацію, вибрану ним з бази даних під час аналізу, у найзручнішій для себе формі. Щодо оформлення звіту, Access надає користувачу повну свободу. Він може сам вибирати елементи інформації з бази даних, елементи управління, що дають змогу дещо інтелектуалізувати звіт та елементи оформлення. В Access передбачена загальна структура звіту, що містить основну частину та колонтитули.
Користувачеві доступні два способи створення звіту. Можна скористатися майстром звітів і спроектувати звіт самостійно, “вручну", використовуючи набір інструментів, пропонованих конструктором звітів. Звіт створити дуже просто, коли дані впорядковані. Іноді для створення звіту доведеться застосувати декілька запитів. Конструктор звітів - це частина програми, яка отримує на вхід потік даних і впорядковує їх у форму, зручнішу для читання. Конструктор звітів надає такі можливості: групування записів за значенням в декількох полях, сортування записів, створення спільних та проміжних підсумків та виконання довільних обчислень над числовими полями декількох записів.
Майстер із створення звітів бере управління проектуванням на себе. Він ставить користувачу запитання стосовно структури, змісту та оформлення звіту, виключаючи можливість непродуманих і некоректних дій. Якщо результат роботи майстра не повністю задовольняє користувача, можна самостійно внести зміни у звіт у режимі проектування.
Згідно зі структурою звіту існують такі елементи звітів.
Заголовок звіту: розміщений на першій сторінці звіту перед верхнім колонтитулом. Містить заголовок звіту.
Верхній колонтитул: вказаний за замовчуванням на кожній сторінці звіту. У загальному випадку він містить заголовки стовпців.
Заголовок групи: складається з імені групи і слів "Заголовок групи".
Область даних: елементи цієї області повторяються для кожного вибраного з таблиці запису.
Примітка групи: міститься в кінці групи записів. Призначена, переважно, для вказування кількості записів чи суми значень в полях груп.
Нижній колонтитул: ставиться на кожній сторінці звіту. Найчастіше його використовують для вказування номера сторінки.
Примітка звіту: розташована в кінці і містить резюме звіту.
Опис виконаної роботи
Згідно з послідовністю роботи були спроектовані і реалізовані звіти такого вигляду:
Одиничний стовпцевий звіт. Вибирає з запиту і відображає інформацію про футболістів, які грають на певній позиції та групує їх за зростанням заробітної плати:
Рядковий звіт. Вибирає з бази і відображає інформацію про футболістів з терміном контракту 4 роки: їхні прізвища, імена, термін контракту.
-Графічний звіт. Відображає інформацію про нападників щодо розподілу зарплатні:
-Етикетковий звіт. Відображає інформацію про футболістів – громадянство, позицію на полі та номер в команді (візитки).
Висновок: в ході виконання лабораторної роботи я ознайомився з послідовністю та засобами розроблення вихідних документів у середовищі СУБД ACCESS, об'єктами звітів та їхніми властивостями, видами звітів та застосуванням обчислюваних об'єктів.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!