МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИНАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ АВТОМАТИКИ ТА МЕТРОЛОГІЇ
Розрахункова робота
з курсу “Основи підприємництва”
на тему “Обгрунтування ідеї створення суб’єкта підприємництва”
Зміст
ЧАСТИНА ПЕРША
1 Вступ…………………………………………………………………………3
2.Обгрунтування вибору підприємницької ідеї……………………………………………………………………………...4
2.1.Мотивація вибору ідеї………………………………………………………………………………4
2.2.Аналіз і оцінка ідеї за відповідними критеріями………………………….………………………………………….5
3.Організаційно-правове оформлення…………………………………………………………………….7
3.1. Обґрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва…………………………………………………………….….7
3.2.Алгоритм державної реєстрації підприємства…………………………………………………………………..7
4.Висновки…………………………………………………………………….12
5.Список використаної літератури……………………………………………………………….…….13
Частина 1
ВСТУП
Саморозвиток. Часто таке слово подають в анкетах пунктом якого є вибір пріоритету в житті. Все життя ми розвиваємося, пробуємо самовиразитися і вдосконалюємося. І вибір такого русла як підприємницька діяльність є прекрасним варіантом, якщо в тебе є до цього хоча б бажання.
Завжди в мене була схильність до музики. Оскільки в мене є деякі ідеї я вирішив відкрити приватне підприємство з вироблення такого інструменту як гітара. Назву я його “Gibson”
Створення власного підприємства, а не використання свого власного потенціалу в якості найманого робітника чи партнера, дає можливість:
реалізувати свій потенціал (можна повністю відкрити себе, оскільки ніхно не ставитиме рамки, за які не можна виходити);
бути незалежним від когось (не потрібно відповідати перед керівництвом, чи своїми партнерами);
Гнучкість, прийняття оперативних рішень ; ( не потрібно витрачати час на зайві обговорення)
одержання доходу в залежності від результатів діяльності, що призводить до мотивації (бажання отримати більший дохід стимулюватиме краще працювати самому та заохочувати до цього своїх працівників, удосконалюватись, як підприємець).
2. ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІДЕЇ
2. 1. Мотивація вибору ідеї
2.1.1. Як я і сказав моїм вибором підприємницької ідеї є відкриття фірми, яка буде виробляти різноманітні гітари. Дуже приємним аспектом є те, що крім того, що до гітар в мене лежить душа, це є дуже хороша ідея на сьогоднішньому українському ринку. В нас у Львові є лише одна фірма яка виробляє лише акустичні та класичні гітари, це “Трембіта”, але признатися вона досить погано функціонує останнім часом, та і продукція відносно слабка по якості. Все решту, що в нас продається це такі представники як “ESP” “Fender” “Cort” “Tenson”. Але оскільки всі вони привезені з-за кордону, ціни на них інколи високі. А моя фірма буде робити якісні апарати з мінімальними затратами і розумними цінами.
На мою думку це дуже важливо, оскільки люди з нашими зарплатами не можуть дозволити собі американського Фендера за 10 тисяч гривень. Тому ми постараємося задовільнити середній прошарок населення, а потім якщо здобудемо хорошу репутацію, підемо вище.
2.1.2 Як я і сказав в нас буде широке коло споживачів, завдяки помірним цінам і хорошій продукції, тому так званий середній і трішки нищий клас зможе собі дозволити придбати апарат. Завдяки різноманіттю різновидів ми задовільнимо всіх. Виробляти їх будемо у Львові і для початку будем реалізовувати продукцію на вітчизняному ринку.
2. 2. Аналіз та оцінка ідеї за відповідними критеріями
Таблиця 1
Оцінка підприємницької ідеї
Показники
ПП “Gibson”
Оцінка
Обгрунтування
1. Перспективність, роки
Необмежений
Термін існування потреби є необмеженим, тому що музика це є вічна, так звана душевна їжа, на яку попит як і був в остані роки так і залишився, і навіть піднявся, бо апаратура відносно дешевшає, та і талановитих людей в нас у державі є на мою думку, більш ніж вдосталь. Тому перспектива є.
2. Реальність:
праця;
капітал;
земля;
підприємницькі здібності (за 5-бальною шкалою)
5
5
4
4
На сьогоднішній день, на рику є багато спеціалістів, з різноманітних сфер, які потребують роботи, звичайно що потрібно знайти висококваліфікованих, бо виготовлення гітар на перших парах буде значною мірою залежати від робітників, кожна помилка, навіть міліметр похибки в позиції ладу на грифу, призведе до спотворення даної ноти на цьому ладі, а для гітари це вже смертний вирок. Таких аспектів є багато, тому повторюся спеціалісти потрібні висококваліфіковані. Капталу потрібно, не мало. Для купівлі приміщення, і для закупівлі початкових верстатів для виготовлення деки і грифу. А також електронне обладнання для активних звукознімачів. Підриємницькі здібності також потрібні, щоб грамотно все організувати
3. Пластичність:
висока;
середня;
низька
+
З даною сферою особливо не пограєш, але щоб устабільнити ситуацію, ми будемо підтримувати якість продукції і можливо в майбутньому будемо виготовляти гітарні процесори та комбо підсилювачі. Але загалом ця сфера не пластична.
4. Новизна:
значна;
середня;
незначна
+
Ну музика бере своє, душею в першу чергу, а не новинками, тому новизна є незначна. Але в майбутньому ми відкриємо свою гітарну школу, що є в принципі досить новим і невластивим українським фірмам данього ринку.
5. Відповідність потенціалу підприємця (за 5-бальною шкалою)
5
Свою відповідність, я описав ще в всупі. Сам граю на цьому інструменті ,володію в деякій мірі ним, і є активним учасником цієї свери , тому відповідність існує.
3. ОРГАНІЗАЦІЙНО–ПРАВОВЕ ОФОРМЛЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІДЕЇ
3.1. Обгрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва. Зміст факторів, які вплинули на вибір організаційно- правової форми підприємництва.
Фаторами, котрі вплинули на мій вибір організаційно-правової форми підприємництва є:
можливість реалізувати свій потенціал;
гнучкість, можливість прийнятття оперативних рішень;
засіб одержання доходів;
спрощений порядок державної реєстрації;
відсутність детального правового регламентування;
мотиваційні аспекти – праця на себе;
можливість використання найманої праці;
не потрібно створювати статутного капіталу.
3. 2. Алгоритм державної реєстрації підприємства
Щоб зареєструвати приватне підприємство потрібно пройти такі етапи:
1. Підготовка необхідних документів і підписання їх у нотаріуса. Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем, повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи: 1). заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця; 2). Копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів; 3). Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Завірення копії документа коштуватиме 60-70 грн. у державного
нотаріуса та 10-120 грн. у приватного нотаріуса, але ця процедура займе менше часу у приватного нотаріуса;
Реєстрація підприємства (державним реєстратором у районній державній адміністрації). Для проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у розмірі два неоподаткованих мінімуми доходів .Строк державної реєстрації фізичної особи-підприємця не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця;
Одержання довідки з управління статистики (про внесення підприємства в єдиний державний реєстр підприємств і організацій України). В управлінні статистики проводиться реєстрація суб’єкта підприємництва на основі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця та відомостей з відповідної реєстраційної картки;
Постановка на облік в податковій інспекції. Підставою для взяття суб’єкта підприємницької діяльності на облік в органах державної податкової служби є копія реєстраційної картки, свідоцтво про державну реєстрацію. Строк взяття на облік суб’єкта підприємництва органом податкової служби, за наявності цих документів, не повинен перевищувати двох днів. У податковій адміністрації суб’єкта підприємництва як майбутнього платника і відбувається знайомство з його податковим інспектором;
Постановка на облік в необхідних чотирьох фондах (пенсійний фонд, фонд зайнятості, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності). Реєстрація здійснюється на підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. У кожній із цих інституцій присвоюється свій реєстраційний номер для суб’єкта підприємництва і видаються бланки звітності.
Одержання дозволу на виготовлення печатки у районному відділі внутрішніх справ. Для одержання дозволу суб’єкт підприємництва подає копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печатки і штампів. Протягом п’яти днів із дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов’язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів або письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.
Виготовлення печатки. Вартість простої печатки складатиме приблизно 300 грн. Додаткове покращення печатки (захист тощо) коштуватиме від 75 грн.
Відкриття постійного рахунку в банку (а також обов'язкове повідомлення податкової інспекції і пенсійного фонду про відкриття рахунку). Підставою для відкриття рахунку в будь-яких банках є свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва та копія документа, що підтверджує взяття його на облік в органі державної податкової служби. При відкритті рахунку йому присвоюється реєстраційний номер, а на банківських картках проставляються зразки підписів осіб, які мають право підпису на чеках. Рахунок в банку переважно відкривається безкоштовно, але в декотрих банках ця послуга є платною і може становити 20 – 150 грн.
Подача заяви платника ПДВ (при необхідності), та/або платника єдиного податку (при необхідності), одержання зазначених документів (за умови їхньої видачі у відповідній інспекції представникам за дорученням).
При реєстрації приватного підприємства фізична особа може зробити вибір: чи займатись цією справою самостійно, чи доручити її спеціалізованим фірмам. Користуючись послугами фірм реєстрація коштуватиме нам приблизно 4000 грн. ця сума буде меншою, коли робити все самому, але в результаті може бути потрачено більше часу на реєстрацію.
Фірми також крім реєстрації пропонують такі послуги :
резервування (перевірка) назви
300,0 грн. + 50,0 грн.( кожен варіант назви)
юридична адреса (якщо необхідно) (вартість залежить від району і наявності додаткових послуг)
+ 680,0 - 1300,0 грн.
додаткове покращення печатки ("захист", оснастка і т.п.) (до базової вартості включено просту печатку на дерев'яній основі)
+ від 80,0 грн.
платіж обраному Вами банку за відкриття рахунку (якщо такий встановлено)
по тарифу банку (переважно безкоштовно або 20-150 грн.)
додатково для нерезидентів
_________________
присвоєння ідентифікаційного номера іноземному громадянину
+ 800,0 грн. (послуги)
В залежності від району реєстрація буде повністю проведена в термін 6 – 20 робочих днів з моменту готовності документів для реєстрації (Готовність до реєстрації це: надання документів, необхідних від Замовника, підписання документів створюваного підприємства у нотаріуса. Через деякий час після завершення дій з реєстрації, необхідно директору, або бухгалтеру особисто в податковій інспекції отримати свідоцтво платника ПДВ та/або єдиного податку. Зазвичай строк реєстрації становить 6 – 10 робочих днів.).
Документи, які необхідно надати фірмі, котра виконуватиме реєстрацію:– копії паспортів, довідок про присвоєння ідентифікаційного номеру засновників, директора, бухгалтера (в тому числі засновників-нерезидентів (фізичних осіб). При необхідності надаємо допомогу в одержанні такої довідки для нерезидентів);
– документи, які підтверджують місцезнаходження ("юридичну адресу") підприємства (якщо такі є) - бажано;
– при формуванні статутного фонду майном - перелік цього майна з вказівкою його вартості і вказівкою який засновник яке майно вносить;
– копії свідоцтв про державну реєстрацію засновників, як приватних підприємців (при наявності) - бажано (для запобігання розходжень при вказівці даних);
Примітки:1) директором може бути засновник (громадянин України), наявність бухгалтера - не обов'язкова;
2) місцезнаходженням ("юридичною адресою") підприємства може бути місце проживання (підтверджене реєстрацією ("пропискою")) засновника або належна засновнику нерухомість або орендовані приміщення. Конкретний вид необхідних для підтвердження місцезнаходження документів залежить від ситуації (у випадку відсутності документів, що підтверджують місцезнаходження, - такі документи (на підтвердження фіктивного місцезнаходження у відповідному районі - так називана "юридична адреса") можуть бути надані за додаткову плату);
Інформація, яку необхідно повідомити фірмі, котра проводитиме реєстрацію:
найменування створюваного підприємства;
район реєстрації в м. Львові;
розмір і порядок формування статутного фонду;
основні види діяльності;
обраний банк;
обрана система оподаткування;
необхідність виготовлення «поліпшеної печатки»;
необхідність виготовлення додаткових штампів;
телефон, який вказується в документах, як телефон підприємства і т. п.
Де вимагається присутність замовника та його людей
– у нотаріуса під час підписання документів - засновники (або їхні представники) і директор (при підписанні документів у нотаріуса особою, яка НЕ володіє українською/російською мовою, необхідна також присутність перекладача з відповідним дипломом);
– в деяких податкових інспекціях при здачі або одержанні документів (для постановки на облік, заяв/документів згідно обраної системи оподаткування) – директор або бухгалтер;
– в банку при відкритті рахунку - директор (та інші особи, чиї підписи включено до банківської картки).
Висновок :
У першій частині даної розрахункової роботи ми створюємо ідею започаткування власного підприємства, а саме закладу громадського харчування ресторану “Таємниці Львова”, основною метою якого є надання високоякісних послуг клієнтам із середнім достатком. Проаналізувавши та оцінивши ідею за відповідними критеріями можна сказати дане підприємство має великі шанси для подальшого розвитку та функціонування. Основним недоліком є пластичність, тобто є досить важко перейти у інший вид діяльності у випадку настання ризику для подальшої діяльності ресторану.
Організаційно-правовою формою є приватне підприємство, яке повинно мати статут, власну печатку, складає самостійний баланс, розрахунковий рахунок у банку, тобто всі атрибути юридичної особи. При державній реєстрації потрібно пройти крок за кроком алгоритм дій державної реєстрації приватного підприємства.
Список використаної літератури
Захарчин Г. М. «Основи підприємництва: Навч. посіб.» – К.: Знання, 2008. – 437 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
Закон України від 15.05.2003 р. №755–ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який набув чинності з 01.07.2004 р.