МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ
Індивідуальне завдання №2 «Моделювання ланцюжка бізнес - процесів»
Рівне 2007
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ
Індивідуальне завдання №1
«Переваги від впровадження принципів У. Едварда Демінга
на факультеті Менеджменту»
Виконав:
Ярощук М.А.
Перевірив:
Нетепчук В
Рівне 2007
Принцип №6 «Постійно підвищуйте кваліфікацію службовців»
На мою думку, якщо впровадити (взяти за правило) цей принцип, то у випадку з факультетом Менеджменту необхідно по мірі виникнення необхідності, або хоча б один раз в рік відправляти викладачів на курси підвищення кваліфікації. Це допоможе викладачам в процесі спілкування та навчання знайти нові методики викладання, наприклад, не тільки задиктовувати матеріал студентам, а й ввести елементи гумористичного пояснення певної ситуації для розрядки напруженості, як студентів так і лектора.
Принцип №* «Знищіть елемент страху. Кожен повинен працювати гранично ефективно на благо компанії»
З допомогою даного принципу можна вирішити проблему факультету Менеджменту, наприклад, студенти які не вчасно здають певні предмети ( не в термін встановлений сесією ). Не потрібно їх залякувати виключенням з університету, а навпаки заохотити до навчання, запропонувати, хто вчасно здасть літню сесію того в першу чергу поселять в гуртожиток, або для підвищення рівня навчання, впровадити, крім стипендії, певні винагороди для студентів які добре вчаться ( але могли б і краще ) наприклад: екскурсії, квитки ( позачергові ) на масові заходи факультету та університету. Тобто зробити так щоб кожен студент працював на благо свого диплому, а й підвищував загальний рейтинг провідних факультетів НУВГП по успішності навчання.
Принцип №9 «Знищіть бар’єр між відділами…»
На мою думку, це можна запровадити тільки способом постійного та належного спілкування між керівництвом факультету та студентами, вести політику ( з обох сторін ) – Добре нам тоді, коли, добре Вам! Тобто проводити, якщо це так можна назвати, опитування з приводу вдосконалення роботи факультету, що потрібно зробити з боку керівництва, щоб підвищити успішність. Висловлювати відкрито невдоволення, але робити це не в формі наказу чи докору, а в формі висловлювання думки та приступати до вирішення даної проблеми спільними силами ( керівництво факультету та студентська рада ).
Принцип №14 «Організуйте роботу таким чином, щоб кожен працівник компанії брав участь у процесі трансформації перетворень )»
Для запровадження даного принципу на факультеті повинна працювати учнівська рада, яка б вирішувала питання гуртожитку, успішності, дозвілля, поведінки студентів, культурного розвитку на рівні з управлінським апаратом факультету, тобто, мали певні права, звісно ж і обов’язки. Яка б допомагала не тільки факультету, а й захищала права студентів в конфліктних ситуаціях.