Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства і природокористування
Кафедра менеджменту
Розрахунково-графічна робота
з дисципліни «Система управління якістю»
на тему:
«Управління організацією як процесом »
1. Опис змісту основної діяльності.
Підприємство, що створюється має назву – ПМП «Лайф». Приватне мале підприємство фірма «Лайф» (повне), ПП «Лайф» (скорочене).
Місцезнаходження: 33028, Україна, місто Рівне, вул. Курчатова, 18а.
Форма власності – Приватна власність. Підприємство є юридичною особою, має права та обов'язки і здійснює свою діяльність згідно дійсного Статуту та чинного законодавства України. Підприємство є юридичною особою з дня його державної реєстрації згідно чинного законодавства України. Дата проведення державної реєстрації відповідає номеру запису про включення відомостей про юридичну особу ЄДРПОУ і була здійснена 17 грудня 1993 року. Підприємство здійснює свою діяльність на підставі чинного законодавства України. Оскільки дане підприємство невиробниче – його основними виробничими фондами можна вважати офіс та офісне майно (комп’ютери, та інші периферійні пристрої тощо). Координування роботою цієї установи здійснюється директором, а саме Мазур Наталією Віталіївною, яка була засновником цього підприємства.
Організація займається наданням наступних видів послуг:
Надання послуг по автоперевезенню в межах міста Рівне;
Надання послуг по автоперевезенню в Рівненській області;
Надання послуг по автоперевезеннях за межами Рівненської обл. (м. Київ);
надання послуг в сфері нерегулярних автоперевезень;
Інші види діяльності, які не суперечать чинному законодавству України.
Діяльність даного підприємства підпорядковується дії таких нормативно – правових актів: пасажирські автоперевезення на основі ліцензії Міністерства транспорту та зв’язку України.
Головними продуктами процесу діяльності управління є:
Інформація про ремонт – кількість транспорту, які потребують ремонту, кількість проведених ремонтів;
Задоволення пасажира – кількість пасажирів, кількість постійних пасажирів.
Прибуток – зменшення затрат, рівень збільшення прибутку, підвищення конкурентноспроможності.
Пасажир – особа, яка користується транспортним засобом і знаходиться в ньому для переїзду з одного місця в інше, але не причетна до керування ним. В нашому випадку кінцевим продуктом діяльності буде своєчасна і зручна (комфортна) доставка пасажира у необхідне йому місце в межах запланованого маршруту.
Діловий імідж – позиціювання та сприйняття ПП «Лайф» як суб’єкта ділової активності, що забезпечує відмінне надання своїх послуг пасажирам, створює зручні умови праці своїм робітникам, підтримує ділові стосунки із високо посадовцями міста.
Соціальний імідж – позиціювання і сприйняття підприємства як взірець налагодженої командної роботи, що піклується не тільки про збільшення прибутків від надання послуг, а й про комфорт і чистоту своїх транспортних засобів, а також про проведення професійних і психологічних тренінгів водіїв, для безпечного водіння транспортним засобом і уникнення непорозумінь між пасажирами й водієм, спілкування із представниками ДАІ.
Документована інформація – нормативні та ненормативні документи, положення, накази, плани, звіти тощо, що у своїй загальній сукупності інформують про розвиток організації, забезпечення необхідними ресурсами, технічний стан транспортних засобів, прибуток, для того щоб вчасно застосувати попереджуючі дії щодо покращення системи управління й розвитку підприємства.
Опис головних постачальників вхідних потоків
Вхідні потоки:
Інформація про моніторинг ринку пасажирських перевезень – кількість пасажирів, їх вимоги до перевезення, рівень попиту;
Ринок ремонтного фонду – загальна кількість здійснених ремонтів, конкурентоспроможність ремонтного фонду, якість їхніх послуг, їхня частка ринку.
Споживачами послуг є фізичні особи, юридичні особи, фізичні особи-підприємці, державні службовці.
Юридична особа - це організація, що має відособлене майно, може від свого імені здобувати майнові й особисті немайнові права й мати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному суді або в третейському суді (ст.23 ГК України).
Фізична особа-підприємець – особа, що займається підприємницькою діяльністю та відповідає по зобов'язаннях, пов'язаними з підприємницькою діяльністю всім своїм майном, крім майна, на яке відповідно до закону не може бути звернене стягнення.
Кожен з процесів характеризується рядом показників, які мають бути під постійним контролем і управлінням. Тобто традиційне управління результатами процесу переходить до управління самим процесом.
Відповідно до процесної моделі керівництво ПМП «Лайф» має забезпечити ефективне функціонування процесів, надавши необхідні ресурси, до яких належать людські (водії, медики, механіки, охоронці, бухгалтери..), приміщення, обладнання (бокси, гаражі, офіс), матеріали, підтримання нормального робочого середовища (освітлення, температура, дотримання санітарно – технічних норм тощо) та фінансові.
Поліпшення можуть відбуватися через удосконалення самих процесів, а також усієї системи в цілому.
Головною ідеєю процесного підходу є ефективне управління ПМП «Лайф» через управління кожним із зазначених процесів та їх взаємодією. В свою чергу, управління окремим процесом здійснюється через контроль показників, що його характеризують.
На рисунку 3 процес «життєвого циклу продукції» представлено як інтеграцію процесів, які суттєво визначають якість наданих послуг і, відповідно, ступінь задоволеності пасажира. Відповідно до цієї моделі успішне функціонування ПМП «Лайф» можливе лише за умови чіткого визначення потреб споживачів, а потім оцінювання рівня їх задоволеності результатами стану транспорту та наданих послуг шляхом встановлення надійного зворотного зв’язку та постійного поліпшення із якості наданих послуг.
Три інші процеси, – «регламентно-управлінський», «управління ресурсами», «вимірювання, аналіз та поліпшення» орієнтовані на організаційну підтримку інтегрованого процесу «життєвого циклу послуг».
Опис критеріїв та порядок оцінки відповідності вхідних потоків
Для того, щоб надавати якісно свої послуги організація повинна отримувати інформацію, що відповідає таким критеріям:
стан транспортного засобу;
дотримання графіку руху власних і конкурентних транспортних засобів на маршруті;
якість обслуговування на маршруті;
пасажиропотік;
ремонтно-профілактичні роботи з транспортом;
зміни у законодавчій базі щодо діяльності такого типу.
Вхідна інформація, що надходить до керівництва, перевіряється на достовірність шляхом здійснення формальної, арифметичної, зустрічної перевірки, їх прослідковування відповідальними особами в залежності від виду інформації для виявлення невідповідностей, проблем та їх усунення.
Опис змісту, загальні критерії та порядок оцінки відповідності ресурсного забезпечення
Відповідно до процесної моделі керівництво підприємства має забезпечити ефективне функціонування процесів, надавши необхідні ресурси, до яких належать:
Пасажири, клієнти;
Маршрутні засоби.
Основними факторами (ресурсами), які сприяють створенню вихідного потоку, але самі при цьому не трансформуються є:
персонал;
інфраструктура (приміщення, засоби праці, устаткування, транспортні засоби, інформаційні технології);
виробниче середовище (техніка безпеки, ергономіка, санітарно-гігієнічні умови, соціальне середовище);
фінансові ресурси;
інформаційні ресурси.
Чисельність працюючих на даному підприємстві становить 45 чоловік. Управлінський персонал даного підприємства становлять: директор, заступник директора, головний бухгалтер, кадровий інспектор, головний механік, старший охоронець. Весь адміністративно – управлінський персонал висококваліфікований. Інша частина персоналу, зайнята у виробництві, має середню спеціальну освіту.
Інфраструктуру складають виробниче приміщення (гаражі, бокси для ремонту, діагностики й профілактики транспортних засобів), приміщення для управлінського персоналу, обладнання й устаткування для обслуговування транспортних засобів.
На даному підприємстві здійснюється дотримання техніки безпеки, проводиться первинний та вторинний інструктаж, діють санітарно-гігієнічні норми.
Загальні критерії оцінки ресурсного забезпечення:
рівень підготовки персоналу – механіків, водіїв;
кваліфікація управлінського персоналу;
частота підвищення кваліфікації персоналу;
кількість дисциплінарних порушень працівниками;
плинність кадрів;
рівень задоволеності роботою;
кількість конфліктів між членами трудового колективу;
рівень морального та фізичного зносу обладнання;
наявність програмних засобів;
рівень автоматизації та механізації, а також рівень ручної праці;
стан виробничого приміщення (температура, освітлення, вентиляція, ремонт, шум, чистота).
Головні регламентні документи
ПП «Лайф» здійснює свою діяльність згідно дійсного Статуту та чинного законодавства України.
Основними нормативно – правовими актами, які регулюють діяльність мого підприємства є:
Господарський кодекс;
Цивільний кодекс України: „Загальні положення про юридичну особу”;
Закону України „Про господарські товариства”;
Закон України „Про пiдприємництво”;
Закон України „Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсь”;
Закон України „Про автомобільний транспорт”;
Закон України „Правила надання послуг пасажирським автомобільним транспортом”;
Ліцензія.
У процесі інтеграції України до ЄС необхідно реформувати систему державного управління, а ефективним засобом для цього є запровадження системи управління якістю в органах виконавчої влади відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001-2001.
ДСТУ ISO 9001-2001: сприяє прийняттю процесного підходу в розробленні, впровадженні та поліпшенні результативності системи управління якістю для підвищення задоволеності замовника виконанням його вимог. Впровадження системи управління якістю слід вважати стратегічним рішенням організації. На розроблення і впровадження системи управління якістю в організації впливають зміна потреб, конкретні цілі, продукція, яку постачають, застосовувані процеси, а також розмір та структура організації. Цей державний стандарт ні в якому разі не передбачає однаковості структури систем управління якістю чи однаковості документації.
Модель ПП «Лайф» можна подати як сукупність ряду ключових процесів:
відповідальність керівництва;
менеджмент ресурсів;
вимірювання, аналізування та покращення;
підбір персоналу;
надання послуг;
тренінги, мотивація працівників;
ремонт та обслуговування транспортних засобів.
Процесна модель ПП «Лайф»
Основними складовими побудови СУЯ є такі:
організаційне забезпечення побудови СУЯ та розподіл відповідальності;
визначення спектру споживачів і послуг, що надаватимуться;
проведення обстеження та визначення структури СУЯ;
вдосконалення системи планування й аналізу діяльності відділу;
навчання та мотивація персоналу при побудові СУЯ;
розроблення документації СУЯ;
впровадження СУЯ;
подальший аналіз діяльності й вдосконаленя СУЯ.
Побудова моделі, що демонструє діяльність організації як процес
(Рис.1 «Топ-модель»)
Рис. 1 зображає топ-модель. Вхідними потоками є інформація про ціни на ринку та інформація про підприємства, що функціонують на даному ринку. До регламенту процесу належать методичні рекомендації щодо впровадження СУЯ на підприємстві, ДСТУ ISO 9001-2001 та нормативні акти. Щодо ресурсів, то до них належать людські ресурси та матеріально-технічна база. Виходом є інформація про прибуток, про задоволених споживачів та інформація про ремонт.
До процесів життєвого циклу належать процеси вивчення очікувань споживачів, ремонт і обслуговування, підбір персоналу, тренінги і мотивація робітників, обробка даних, розробка нових концепцій і їх впровадження та здійснення моніторингу.
Визначення ключових підпроцесів.
Підпроцеси життєвого циклу послуг:
Оформлення ліцензії;
Підготовка транспорту до виїзду;
Транспортне перевезення;
Обслуговування і ремонт;
Моніторинг перевезення;
Підпроцеси ресурсного забезпечення:
управління персоналом;
управління ресурсами;
Підпроцеси організаційно-управлінських дій:
прийняття коригуючих рішень;
управління документацією;
управління процесом якості;
Оціночні підпроцеси:
Аналіз даних;
Аналіз вищого керівництва;
Внутрішній аудит.
Формування організаційно-структурних карт процесів
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управлiння документацiєю
Керівник підрозділу:
Мазур Наталією Віталіївною
Власник процесу:
Мазур Наталією Віталіївною
Шифр
Дата набуття чинності:
Нормативні документи:
Статут підприємства, робочі інструкції та креслення, технічна документація, законодавче забезпечення, схеми процесів, методичні вимоги та інші нормативні акти, що регулюють господарську діяльність.
Вхідні потоки: -
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка:
Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Постачальниками вхідних потоків є: транспортне управління, водії транспортних засобів, механіки, діагностики, бухгалтери та керівник служби контролю якості
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків та вимоги:
Підготовлений та укомплектований пакет документів, важлива їх чіткість і достовірність
Перевірка:
Відбувається шляхом здійснення формальної, арифметичної та зустрічної перевірки
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Керівник, водії, механіки, бухгалтери та керівник служби контролю якості
Критерії оцінки процесу:
Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.
Необхідні записи і передача інформації:
Підготовлений персонал, приміщення, канцтовари, ремонт, бюджет
Дії, у випадку, якщо ціль не досягнута:
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних, покращення умов для пасажира і водія
Відповідальність керівника підрозділу:
Нести відповідальність за процес та його результати
Повноваження керівника підрозділу:
Контролювати, аналізувати та покращувати процес, вносити оперативні зміни в нього, підтримувати взаємодію з іншими керівниками
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управління протоколами якості
Керівник підрозділу:
Начальник служби контролю якості
Власник процесу:
Мазур Наталією Віталіївною
Шифр:
Дата набуття чинності:
Нормативні документи:
ISO 9000:2000 Система менеджменту якості
ISO 9001:2001 Система менеджменту якості. Вимоги
Настанова з якості.Статут підприємства, робочі інструкції, законодавче забезпечення, схеми процесів, методичні вимоги та інші акти, що регулюють роботу підприємства
Вхідні потоки:
Результати аналізу даних про конфліктні ситуації із пасажирами.
Протоколи, акти, пропозиції
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка: Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальник служби контролю якості
Вихідні потоки:
Результати дослідження, аналізу, висновки.
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлені письмові висновки, звіти та інша документація про аналіз протоколів якості
Перевірка:
Підтвердження того, що вище керівництво отримало необхідні дані
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Директор організації
Критерії оцінки процесу:
Результативність , ефективність, достовірність даних, точність та важливість впливу на процес.
Необхідні записи і передача інформації:
Канцтовари, бюджет, приміщення, ремонт.
Інформація передається одноразово.
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута:
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу аналізу та управління передачею даних.
Відповідальність керівника підрозділу:
Нести відповідальність за своєчасність виконання та якість наданих даних.
Найменування процесу: Внутрішній аудит
Керівник підрозділу:
Аудитор
Власник процесу:
Мазур Наталією Віталіївною
Шифр:
Дата набуття чинності:
Нормативні документи:
ISO 9000:2001 Система менеджменту якості
ISO 9001:2001 (пункт 8.2.2) Система менеджменту якості. Вимоги.
Статут підприємства, робочі інструкції, законодавче забезпечення, схеми процесів, методичні вимоги та інші акти, що регулюють господарську діяльність.
Вхідні потоки:
Протоколи, ремонтно-експлуатаційні акти, „Звіт про фінансові результати”, інша документація по звітності.
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка: Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності інформації, викладеної у вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Аудитор
Вихідні потоки:
Перевірені документи, аудиторський висновок про результати дослідження
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлені письмові висновки, звіти та інша документація про аналіз
Перевірка:
Підтвердження того, що вище керівництво отримало аудиторський висновок
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Мазур Наталією Віталіївною
Критерії оцінки процесу:
Результативність, ефективність, достовірність даних, точність та важливість впливу на процес.
Необхідні записи і передача інформації:
Канцтовари, бюджет, приміщення, ремонт, висновок про проведення аудиту.
Інформація передається одноразово.
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута:
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу внутрішнього аудиту, повторне його проведення
Відповідальність керівника підрозділу:
Несе відповідальність за достовірність наданої інформації, точність даних та ефективність проведеної перевірки.
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управління невідповідною продукцією
Керівник підрозділу:
Заступник директора з виробництва
Власник процесу:
Мазур Наталією Віталіївною
Шифр:
Дата набуття чинності:
Нормативні документи:
ISO 9000:2001 Система менеджменту якості
ISO 9001:2001 Система менеджменту якості. Вимоги.
Статут підприємства, робочі інструкції, законодавче забезпечення, технологічні карти, схеми процесів, методичні вимоги та інші акти, що регулюють роботу підприємства такого роду діяльності
Вхідні потоки:
Технологічні карти, акти поломок, матеріали, обладнання
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів про вироблену продукцію, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка: Проводиться з метою перевірки дотримання у процесі надання послуг необхідних вимог, стандартів, санітарних норм та ін.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Заступник директора
Вихідні потоки:
Звіт із висновком та рекомендаціями щодо процесу надання послуг
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлені письмові висновки, звіти та інша документація про аналіз
Перевірка:
Підтвердження того, що вище керівництво отримало звіт та висновок
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Мазур Наталією Віталіївною
Критерії оцінки процесу:
Результативність, ефективність, достовірність даних, точність та важливість впливу на процес.
Необхідні записи і передача інформації:
Канцтовари, бюджет, приміщення, ремонт, висновок про проведення дослідження
Інформація передається одноразово.
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута:
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу перевірки, повторне її проведення
Відповідальність керівника підрозділу:
Несе відповідальність за достовірність наданої інформації, точність даних та ефективність проведеної перевірки.
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Коригуючі дії
Керівник підрозділу:
Бухгалтер
Власник процесу:
Мазур Наталією Віталіївною
Шифр:
Дата набуття чинності:
Нормативні документи:
ISO 9000:2001 Система менеджменту якості
ISO 9001:2001 (пункт 8.5.2) Система менеджменту якості. Вимоги.
Статут підприємства, робочі інструкції, законодавче забезпечення, технологічні карти, схеми процесів, методичні вимоги та інші акти, що регулюють діяльність підприємства такого виду діяльності
Вхідні потоки:
Протоколи нарад, пропозиції щодо удосконалення процесу управління
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів , які повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка: Проводиться з метою перевірки ефективності та результативності управління організацією, а також з метою визначення подальшого шляху розвитку організації
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальники відділів МТЗ, управління персоналом, надання послуг
Вихідні потоки:
Управлінські рішення щодо подальшого шляху розвитку організації
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлені письмові висновки, звіти протоколи, а також накази та рекомендації
Перевірка:
Підтвердження того, що вище керівництво отримало звіт та висновок
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Мазур Наталією Віталіївною
Критерії оцінки процесу:
Результативність, ефективність, достовірність даних, точність та важливість впливу на процес.
Необхідні записи і передача інформації:
Канцтовари, бюджет, приміщення, ремонт, висновок про проведення дій, а також накази та рекомендації
Інформація передається одноразово.
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута:
Повторне проведення перевірки, а також перевірка компетентності управлінського персоналу і дотримання робітниками рекомендацій і наказів.
Відповідальність керівника підрозділу:
Несе відповідальність за донесення даних до підлеглих і потім контролює їх виконання
Побудова моделі взаємозв’язків між процесами
№з/п
Назва процесу
Показники ключових процесів
1.
Оформлення ліцензії
Рівень збільшення терміну
2.
Підготовка транспорту до виїзду
Рівень конкурентоспроможності
Рівень відповідності вимогам пасажирів
Рівень зручності
3.
Транспортне перевезення
Рівень збільшення перевезень
Рівень обслуговування
4.
Обслуговування і ремонт
Рівень обслуговування
Рівень ремонту
5.
Моніторинг перевезення
Рівень якості перевезень
Рівень збільшення перевезень
6.
управління персоналом
Рівень навчання персоналу
Рівень підготовки персоналу
7.
управління ресурсами
Рівень використання ресурсів
8.
прийняття коригуючих рішень;
Рівень прийнятих рішень
9.
управління документацією;
Рівень обліку документації
Рівень розробки документації
10.
управління процесом якості;
Рівень аналізу результатів вимірювання
11.
Аналіз даних;
Рівень виконання рішень
Рівень відповідності продукції
12.
Аналіз вищого керівництва;
Рівень виконання рішень
Рівень особистої участі
13.
Внутрішній аудит.
Рівень перевірки даних
Рівень перевірки задоволеності потреб споживачів
Будь-який з процесів може бути оцінений за критеріями ефективності та результативності.
*100%
*100%
Перелік та зміст інформаційних потоків, необхідних для забезпечення ефективного менеджменту і моніторингу процесу
Моніторинг – це система збору даних про складні явища, які описуються за допомогою певних ключових показників з метою оперативної діагностики стану об'єкта дослідження, відстеження тенденцій і динаміки змін, що відбуваються в них, і на цій основі прийняття оптимальних управлінських рішень.
Моніторинг використовується в різних сферах діяльності та являє собою систему послідовного збору даних про явище, процес, що описується за допомогою певних ключових показників, з метою оперативної діагностики стану об'єкта, його дослідження та оцінки в динаміці.
Також в кожному з документованих описів процесів повинна наводитися схема моніторингу цього процесу (яка інформація передається керівництву для аналізу процесу, ким, в якій формі і з якою періодичністю, як і ким розглядається ця інформація).
Процес "Моніторингу" складається з етапів:
- збір інформації;
- групування отриманої інформації;
- обчислення показників;
- передача вихідної інформації на аналіз керівництва.
Збір інформації проводиться шляхом отримання звітів від власників процесів:
внутрішнього інформування – інформація про діяльність безпосередньо кожного з відділів підприємства, їх ефективність.
оцінка вимог споживачів – інформація безпосередньо про вимоги споживачів до якості надання послуг.
зв’язки із споживачами – інформація про коло споживачів, про задоволення вимог споживачів, певні пропозиції щодо покращення послуг.
послуги – інформація про види послуг, що надаються.
Всі необхідні визначені показники збираються в єдину таблицю звіт, яка подається на аналіз вищому керівництву. Кожен показник у таблиці має своє допустиме відхилення, якщо відхилення виходить за межі норми, у додатковій колонці таблиці обов’язково зазначається одна з 5 причин відхилення (Люди, машини і механізми, паливно-мастильні матеріали, система управління, технологія).
Відредагована інформація у вигляді звіту передається до процесу «Аналізу даних з боку керівництва» в електронному варіанті.
Формулювання оцінки впливу кожного із підпроцесів на зміст і цінність кінцевого продукту
Загальні показники, які характеризують процес
ресурсного забезпечення
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,2
4
0,8
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,15
3
0,45
3.
Якість планування процесу
0,1
1
0,1
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
3
0,15
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
3
0,3
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,05
5
0,25
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
3
0,15
8.
Якість контролю процесу
0,2
4
0,8
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
3
0,3
Індивідуальна оцінка групи 1 0,2 3,3
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,2
4
0,8
2.
Фінансові ресурси
0,1
3
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,2
3
0,6
4.
Технічні ресурси
0,2
2
0,4
5.
Людські ресурси
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 2 0,5 2,7
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,4
3
1,2
2.
Оптимальність тривалості
0,1
1
0,1
3.
Своєчасність виконання
0,2
4
0,8
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 0,3 2,7
Загальні показники, які характеризують процес
«життєвого циклу»
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,2
3
0,6
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,2
2
0,4
3.
Якість планування процесу
0,3
5
1,5
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,04
2
0,08
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,04
2
0,08
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,01
1
0,01
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,01
1
0,01
8.
Якість контролю процесу
0,15
2
0,3
9.
Якість удосконалення процесу
0,15
3
0,3
Індивідуальна оцінка групи 1 0,3 3,28
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,3
5
1,5
2.
Фінансові ресурси
0,15
4
0,6
3.
Матеріальні ресурси
0,2
3
0,6
4.
Технічні ресурси
0,2
2
0,8
5.
Людські ресурси
0,15
3
0,45
Індивідуальна оцінка групи 2 0,3 3,95
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,15
3
0,45
2.
Оптимальність тривалості
0,15
2
0,3
3.
Своєчасність виконання
0,5
5
2,5
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,2
4
0,8
Індивідуальна оцінка групи 3 0,4 2,45
Загальні показники, які характеризують організаційно-управлінський процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,03
2
0,06
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
1
0,1
3.
Якість планування процесу
0,1
2
0,2
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
3
0,15
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,02
3
0,06
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,1
4
0,4
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,3
2
0,6
8.
Якість контролю процесу
0,2
2
0,4
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
1
0,1
Індивідуальна оцінка групи 1 0,3 2,07
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,3
5
1,5
2.
Фінансові ресурси
0,15
2
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,45
4.
Технічні ресурси
0,1
1
0,1
5.
Людські ресурси
0,3
3
0,9
Індивідуальна оцінка групи 2 0,2 3,25
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
4
0,8
2.
Оптимальність тривалості
0,25
4
1
3.
Своєчасність виконання
0,4
5
2
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,15
3
0,45
Індивідуальна оцінка групи 3 0,5 4,25
Загальні показники, які характеризують оціночний процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,05
4
0,2
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
5
0,5
3.
Якість планування процесу
0,15
3
0,45
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,1
3
0,3
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
3
0,45
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,07
4
0,28
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
3
0,15
8.
Якість контролю процесу
0,08
4
0,32
9.
Якість удосконалення процесу
0,3
5
0,15
Індивідуальна оцінка групи 1 2,8
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,3
5
1,5
2.
Фінансові ресурси
0,15
2
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,45
4.
Технічні ресурси
0,1
1
0,1
5.
Людські ресурси
0,3
3
0,9
Індивідуальна оцінка групи 2 3,25
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,15
2
0,3
2.
Оптимальність тривалості
0,25
3
0,75
3.
Своєчасність виконання
0,4
2
0,8
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,2
3
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 2,45
З рисунку видно, що удосконалення потребують оціночний процес та процеси ресурсного забезпечення.
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Директор “Держінспекції з виробництва”
______М.Самсон
“__”_____2009р.
СТАНДАРТ ПІДПРИЄМСТВА
СИСТЕМА УПАРВЛІННЯ ЯКІСТЮ
Аналіз вищого керівництва
Редакція 1
Дата впровадження 23.10.2008
Заступник генерального директора
ПОГОДЖЕНО:
Генеральний директор
Уповноважений з якості
ЦІЛЬ ТА ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ.
Ціль – контролювання всіх процесів СУЯ через аналіз даних з метою покращення, управлінням невідповідностями та забезпечення ефективного виробництва.
Галузь використання – узгодження та проведення корегувальних і попереджуючих дій з усіма підрозділами підприємства по роботі відповідного підрозділу.
НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ.
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.
ISO 9001:2000. системи менеджменту якості. Вимоги.
Настанова з якості.
Положення та інструкції щодо оформлення документів.
ПОЗНАЧЕНННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ.
В даному стандарті використано такі скорочення:
СУЯ – система управління якістю.
СМЯ – система менеджменту якості.
ВТЗ – відділ тех. забезпечення.
ДКБ – дизайнерсько-конструкторське бюро.
ОПИС ВИКОНАННЯ :
Власником процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва» є заступник генерального директора.
Власник підприємства має повноваження:
визначити засоби, необхідні для попередження виникнення невідповідностей та усунення причин;
проведення періодичного аналізу СМЯ;
прийняття рішень з покращення СМЯ;
прийняття рішень щодо відповідності даних по кожному з процесів;
здійснює корегуючі та попереджуючі дії.
Власник підприємства несе відповідальність за:
розробку і контроль за процесами СУЯ;
ефективну роботу підприємства в цілому;
розробку і виконання заходів, спрямованих на виправлення невідповідностей;
прийняття рішень з питань що стосується його компетенції.
4.2 Модель процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва».
Модель процесу «Аналіз даних зі сторони вищого керівництва» наведена у додатку 1.
4.2.1 Вихідні потоки:
Вихідний потік
Процес-споживач
Форма передачі вихідного потоку
Відповідальний за приймання
Корегуючі і попереджуючі дії, скореговані дані
Внутрішнього інформування
Висновки про відповідність, корегуючі чи попереджуючі дії
Начальник відділу внутрішнього інформування