Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства і природокористування
Кафедра менеджменту
Розрахунково-графічна робота
з дисципліни «Система управління якістю»
на тему:
«Управління організацією як процесом (на прикладі Управління АПК)»
Зміст
Опис змісту та головні продукти діяльності Управління АПК.
Процесна модель.
Моніторинг процесів.
Поліпшення процесу.
Розділ І Опис змісту та головні продукти діяльності Управління АПК
Управління агропромислового розвитку Сарненської районної державної адміністрації (далі - управління) є структурним підрозділом адміністрації, підзвітне та підконтрольне головному управлінню агропромислового розвитку Рівненської обласної державної адміністрації та Мінагрополітики.
Управління у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінагрополітики України, розпорядженнями голів обласної, районної державної адміністрації та положенням про управління.
Основною метою діяльності є реалізація державної політики у сфері сільського господарства з питань ведення рослинництва, тваринництва та кадрового забезпечення; організація виробничої і агротехнічної роботи по виконанню планів виробництва високоякісної продукції рослинництва, удосконаленню технологій, постійному підвищення родючості сільськогосподарських угідь, впровадженню нового і передового в галузі рослинництва та тваринництва. Місією Управління є покращення стану агропромислового комплексу, розвиток різних його галузей, підвищення якості і конкурентоспроможності продукції.
Пріоритетні напрями діяльності Управління АПК:
- участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, організація розроблення і здійснення заходів щодо гарантування продовольчої безпеки держави;
- розроблення та здійснення заходів щодо державної підтримки і захисту товаровиробників, сприяння демонополізації виробництва і розвитку конкуренції в агропромисловому комплексі, формування ринкової інфраструктури, створення сприятливих економічних, матеріально-технічних і соціальних умов для прискореного розвитку реформованих господарств;
- забезпечення рівних умов для розвитку всіх форм власності та господарювання в галузях агропромислового виробництва;
- організація роботи з питань насінництва і розсадництва, сортовипробування і захисту рослин, племінної справи, наукового і кадрового забезпечення, стандартизації, карантинного режиму, охорони праці та техніки безпеки.
Головними продуктами процесу діяльності управління є:
1.Комплексні програми розвитку – це програми розроблені Управліннями на основі яких будуть складені напрями розвитку галузей. Головними критеріями є чіткість викладеного матеріалу, цілісне охоплення всіх галузей АПК.
2.Напрямки реалізації державної аграрної політики – це свого роду координування та впровадження заходів відповідно до поставленої мети. Головними критеріями, які вирізняють ці напрями є ціленапрямленість відповідно до мети, їх ефективність.
3. Документована інформація – це певні рекомендації з питань з організації та додержання правил ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності, нормативні документи, положення, настанови. Головними критеріями є достовірність, компетентність даної інформації.
4.Методичні рекомендації з питань створення та діяльності на базовому рівні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, кредитних спілок, заготівельно-збутових, агросервісних та інших структур малого підприємництва; надає методичну допомогу з організації та додержання правил ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності, сприяє розвитку статистики в галузях агропромислового виробництва
Так, для створення продукту необхідні постачальники вхідних потоків. Так, головними постачальника є Міністерство агрополітики, яке отримує накази вищого керівництва і, аналізуючи їх, передає в Управління, також подає розпорядження про напрями діяльності. Також постачальниками будуть різні сільськогосподарські підприємства, які, подаючи звіти, формують інформацію про стан агропромислового комплексу.
Відповідно до процесної моделі керівництво Управління має забезпечити ефективне функціонування процесів, надавши необхідні ресурси, до яких належать людські (це є заступники на чолі з начальником, спеціалісти, провідні фахівці у даній галузі та інший персонал), приміщення, обладнання (комп’ютерна мережа, бібліотечний фонд, лабораторії), матеріальні ресурси. Так в управлінні має забезпечуватися ефективне використання ресурсів. Аналізуючи людські ресурси варто зазначити, що в Управлінні АПК мають бути провідні спеціалісти, які є професіоналами в даній галузі, компетентні начальники, які мають організувати ефективну роботу. Управління має бути забезпечене новітніми технологіями, все має бути комп’ютеризоване.
Для отримання необхідного результату нам потрібні вхідні потоки.
Вхідні потоки:
Інформація про стан агропромислового комплексу – це є узагальнена інформація про те, які відбулися зміни в розвитку АПК, як змінилася кількість сільськогосподарських підприємств, угідь, про кількість сільськогосподарської продукції, її конкурентоспроможність, якість.
Проекти програм економічного і соціального розвитку відповідних територій – це є проекти розроблені органами державної влади відповідно до яких має діяти Управління. Так, орієнтуючись на ці програми управління має організовувати роботу таким чином, розробляти такі програми розвитку АПК, щоб вони в свою чергу відповідали соціальній політиці, а також економічним програмам.
Інформація про кон’юктуру цін на ринках. На основі цієї інформації економічні відділи управління, вивчаючи цю інформацію, розробляють ціни на сільськогосподарську продукцію, забезпечуючи конкурентоспроможність на сучасному ринку.
Звіти річної діяльності підприємств. На їх основі управління отримує реальну інформацію про стан АПК, аналізує її, а потім уже розробляє заходи щодо покращення їх стану.
У своїй діяльності Управління керується певним регламентом, а саме: Конституція, закони України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Мінагрополітики України, розпорядження голів обласної, районної державної адміністрації та положенням про управління.
Розділ ІІ Процесна модель
Так, визначивши вхідні та вихідні потоки, ресурси, регламент, а також зазначивши основні їх критерії можна подати загальну топ-модель Управління агропромисловим комплексом.
Доведено, що бажаний результат досягається, якщо діяльністю і відповідними ресурсами управляють як процесом. Стандарт ISO 9001-2000 розглядає процес управління, як сукупність дій, що пов’язана у цикл «Плануй-Дій-Контролюй-Коригуй».
Виділяють 4 групи процесів за сферою застосування: організаційно-управлінські, життєвого циклу продукції – основні, забезпечення ресурсами та оціночні.
Модель Управління АПК можна подати як сукупність 15 процесів:
1.аналіз даних
2.аналіз вищого керівництва
3.коригуючі рішення
4.управління документацією
5.управління протоколами якості
6.внутрішній аудит
7.управління невідповідною продукцією
8.розробити напрями розвитку галузі;
9.організувати роботу розвитку АПК;
10.організувати реалізацію державної політики;
11.розробити комплексні програми розвитку;
12.реалізувати комплексні програми.
13.здійснити контроль за розвитком галузей
14.управління персоналом
15.управління виробничим обладнанням.
Загалом управління зазначеними процесами, як системою взаємодіючих і взаємопов’язаних між собою процесів, дозволить Управлінню АПК досягти поставленої мети – забезпечити сталий розвиток агропромислового комплексу та підвищити якість і конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції.
На рисунку 1 та 2 зображено топ-модель та ланцюжок бізнес-процесів. Вхідними потоками є інформація про стан АПК та інформація про кон’юктуру цін на ринках,звіти підприємств. До регламенту процесу належать методичні рекомендації щодо впровадження СУЯ в органах виконавчої влади, ДСТУ ISO 9001-2001 та нормативні акти. Щодо ресурсів, то до них належать людські ресурси, приміщення, матеріальні ресурси. Виходом є комплексні програми, документована інформація.
До процесів життєвого цикла належать процеси розробки напрямів розвитку галузей, організація роботи розвитку АПК, організація реалізації державної політики, розробка комплексних програм, реалізація програм, здійснення контролю за розвитком АПК.
Організаційно-структурні карти процесів
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:Упарвління документацією.
Керівник підрозділу:начальник управління
Власник процесу: начальник управління
Шифр:
Дата набуття чинності
Нормативні документи:
Статут підприємства, робочі інструкції та креслення, технічна документація, законодавче забезпечення, схеми процесів, методичні вимоги та інші нормативні акти, що регулюють господарську діяльність.
Вхідні потоки:
Стандарт ISO-9001-2000, вказівки вищого керівництва
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка:
Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
Постачальниками вхідних потоків є : керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлений та укомплектований пакет документів, їх чіткість і достовірність для споживача
Перевірка:
Підтвердження того що споживач отримав потрібні дані
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Критерії оцінки процесу
Результативність - відношення кількості заходів плану по стандартизації, виконаних своєчасно до загальної кількості заходів за планом. Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.
Необхідні запаси і передача інформації
Підготовлений персонал, приміщення, канцтовари, бюджет
Дії у випадку, якщо ціль не досагнута
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних
Відповідальність керівника підрозділу
Нести відповідальність за процес та його результати
Повноваження керівника підрозділу
Контролювати, аналізувати та покращувати процес, вносити оперативні зміни в нього, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Процес внутрішнього аудиту.
Керівник підрозділу Власник процесу Шифр: 8
Мельник М.П. Дата набуття
чинності: 16.10.09
Нормативні документи: стандарти ISO 9000 і ISO 9001-2000, номенклатура персоналу, управлінська документація, інструкція до проведення аудиту.
Вхідні потоки: дані від вищого керівництва про стан компанії.
Форма отримання вхідних потоків і вимог до них: письмовий звіт проаналізованих даних від керівника компанії.
Перевірка: перевірка аудитором достовірності та відповідності отриманої інформації.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник): директор компанії.
Вихідні потоки: аудиторський висновок.
Форма передачі вихідних потоків і вимоги: звіт у письмовій формі (аудиторський висновок у письмовій формі).
Перевірка: здійснюється шляхом співставлення наявних даних із даними аудиторської перевірки.
Особа, що відповідає за приймання (споживач): генеральний директор.
Критерії оцінки процесу: перевірений стан компанії, який відповідає отриманим даним від керівництва.
Необхідні записи і передача інформації: записи в протоколи якості та у відповідні аудиторські документи (аудиторський висновок).
Дії у випадку якщо ціль не досягнута: повторне здійснення аудиту.
Відповідальність керівника підрозділу: відповідальність за некомпетентне проведення аудиту і повторне його проведення.
Повноваження керівника підрозділу: доступ до номенклатури підприємства, збір необхідної інформації.
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:Упарвління протоколами якості
Керівник підрозділу:начальник управління
Власник процесу: начальник управління
Шифр:
Дата набуття чинності
Нормативні документи:
ISO 9001:2000. Система менеджменту якості. Вимоги.
ISO 9001:2000 4.2.3. Управління документацією.
ISO 9001:2000 4.2.4. Керування записами.
Вхідні потоки:
Стандарт ISO-9001-2000, вказівки вищого керівництва
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка:
Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
Постачальниками вхідних потоків є : керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Підготовлений та укомплектований пакет документів, їх чіткість і достовірність для споживача
Перевірка:
Підтвердження того що споживач отримав потрібні дані
Особа, що відповідає за приймання (споживач):
Керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Критерії оцінки процесу
Результативність - відношення кількості заходів плану по стандартизації, виконаних своєчасно до загальної кількості заходів за планом. Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.
Необхідні запаси і передача інформації
Підготовлений персонал, приміщення, канцтовари, бюджет
Дії у випадку, якщо ціль не досагнута
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних
Відповідальність керівника підрозділу
Нести відповідальність за процес та його результати
Повноваження керівника підрозділу
Контролювати, аналізувати та покращувати процес, вносити оперативні зміни в нього, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів
Організаційна карта підрозділу
Найменування підрозділу : Управління невідповідностями
Керівник процесу :
Начальник управління
Власник процесу :
Начальник управління
Шифр :
Дата набуття чиності :
Нормативні документи : ISO 9001:2000 розділ 6.2. Система менеджменту якості. Вимоги.
*СТП 4.2-01 “Управління документацією”
Інструкція щодо визначення і забезпечення управління невідповідностями.
Вхідні потоки : інформація про невідповідність
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них : отриманні за допомогою розсилки, інформація надходила вчасно
Перевірка : порівняння даних і документів, законність і достовірність
Особа, що відповідає за передачу (постачальник) : керівник відділу інформування
Вихідні потоки : коригуючі та попереджуючі дії
Форма передачі вихідних потоків і вимоги : передача документів у відділ інформації шляхом документальних рішень
Перевірка : контроль та вимірювання показників процесів ; збір інформації щодо результатів процесу
Особа, що відповідає за приймання (споживач) : начальник відділу управління ресурсами , начальник відділу управління персоналом, начальник відділу аналізу даних та інші
Критерії оцінки процесу : можливості процесів, досягнення цілей проекту, задоволеність споживачів й інших зацікавлених сторін, продукції організації
Необхідні записи і передача інформації : письмові інструкції, блок-схеми, документи в електронному варіанті
Дії у випадку, якщо ціль не досягнута : усунення помилок процесу, необхідність вимірювати результативність та ефективність зв’язку із зацікавленими сторонами, щоб установити міру чіткості та зрозумілість інформації; необхідно застосувати необхідні засоби передачі інформації, яка випливає з аналізу вимірів
Відповідальність керівника підрозділу : керівнику необхідно забезпечити ефективний вимір, збір і затвердження даних, щоб мати можливість переконатися в результативній роботі організації і задоволеності зацікавлених сторін. Ця діяльність включає аналіз дієвості та цілей вимірювання, а також передбачуване використання даних для гарантування даної споживчої цінності в роботі організації
Повноваження керівника підрозділу : має визначити процесу аналізу та розподілити відповідальність та повноваження для здійснення цієї діяльності, розглянути дії щодо покращення якості продукції, надати накази до відділів , що відповідають за процес управління ресурсами та персоналом
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:Аналіз даних
Керівник підрозділу:
Власник процесу
Шрифт
Начальник управління
Начальник управління
Дата набуття чинності
Нормативні документи:
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.
ISO 9001:2000. системи менеджменту якості. Вимоги.
Настанова з якості.
Положення та інструкції щодо оформлення документів.
Вхідні потоки:
Інформація про стан процесу,статистичні дані,облік документації
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Готова продукція подається в готовому вигляді,інформація про параметри процесу - у письмовому.
Перевірка:
Згідно критеріїв якості.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальник відділу з якості, начальник відділу
Вихідні потоки:
Результати аналізу даних,інформація про невідповідності,вимоги до персоналу,запит на обладнання та устаткування
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Перелік вимог до персоналу, звіти, висновки, пропозиції щодо усунення невідповідностей
Перевірка:
Достовірність показників якості.
Особа, що відповідає за прийняття (споживач):
Відділ аналізу даних.
Критеріїт оцінки процесу:
Результативність проведення моніторингу не нижча 95%.
Відношення кількості відповідних показників до загальної кількості показників.
Необхідні записи і передача інформації:
Про рівень кваліфікації працівників, та їх здатність виконувати необхідну роботу. Далі дана інформація передається у письмовому вигляді на аналіз даних.
Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:
У випадку,якщо не досягнуто проводиться повторний моніторинг.
Відповідальність керівника підрозділу:
Відповідає за проведення моніторингу, виявлення помилок і їх усунення.
Повноваження керівника підрозділу:
Перевіряти роботу працівників, вказувати на відхилення в роботі персоналу.
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:коригуючі дії
Керівник підрозділу:
Власник процесу
Шрифт
Начальник управління
Начальник управління
Дата набуття чинності
Нормативні документи:
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.
ISO 9001:2000. системи менеджменту якості. Вимоги.
Настанова з якості.
Положення та інструкції щодо оформлення документів.
Вхідні потоки:
Інформація від вищого керівництва, рекомендації.
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
У письмовому.
Перевірка:
Згідно критеріїв якості.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальник відділу з якості, начальник відділу
Вихідні потоки:
Результати,інформація про невідповідності,вимоги до персоналу,запит на обладнання та устаткування
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
Перелік вимог до персоналу, звіти, висновки, пропозиції щодо усунення невідповідностей
Перевірка:
Достовірність показників якості.
Особа, що відповідає за прийняття (споживач):
Відділ управління персоналом, виробничим обладнанням.
Критеріїт оцінки процесу:
Результативність проведення моніторингу не нижча 95%.
Відношення кількості відповідних показників до загальної кількості показників.
Необхідні записи і передача інформації:
Про рівень кваліфікації працівників, та їх здатність виконувати необхідну роботу. Далі дана інформація передається у письмовому вигляді на управління персоналом і виробничим обладнанням..
Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:
У випадку,якщо не досягнуто проводиться повторний моніторинг.
Відповідальність керівника підрозділу:
Відповідає за проведення моніторингу, виявлення помилок і їх усунення.
Повноваження керівника підрозділу:
Давати вказівки персоналу, вказувати на відхилення в роботі персоналу.
Розділ ІІІ Моніторинг процесів
Моніторинг - це система збору даних про складні явища, які описуються за допомогою певних ключових показників з метою оперативної діагностики стану об'єкта дослідження, відстеження тенденцій і динаміки змін, що відбуваються в них, і на цій основі прийняття оптимальних управлінських рішень.
Моніторинг використовується в різних сферах діяльності та являє собою систему послідовного збору даних про явище, процес, що описується за допомогою певних ключових показників, з метою оперативної діагностики стану об'єкта, його дослідження та оцінки в динаміці.
Також в кожному з документованих описів процесів повинна наводитися схема моніторингу цього процесу (яка інформація передається керівництву для аналізу процесу, ким, в якій формі і з якою періодичністю, як і ким розглядається ця інформація).
Таблиця 3.1
Показники функціонування процесу
№з/п
Назва процесів
Приклади показників ключових процесів Управління
1.
Аналіз даних
Рівень виконання рішень
2.
Аналіз вищого керівництва
Рівень виконання рішень
Рівень особистої участі
3.
Коригуючі рішення
Рівень прийнятих рішень
4.
Управління документацією
Рівень обліку документації
Рівень розробки документації
5.
Управління протоколами якості
Рівень аналізу результатів вимірювання
6.
Управління невідповідностями
Рівень перевірки продукції
Рівень оцінки прийнятих рішень
7.
Внутрішній аудит
Рівень перевірки даних
Рівень перевірки задоволеності потреб споживачів
8.
Управління персоналом
Рівень навчання персоналу
Рівень підготовки персоналу
9.
Управління виробничим обладнанням
Рівень використання обладнання
10.
розробити напрями розвитку галузі
Рівень стану галузі
Рівень розвитку галузі
11
організувати роботу розвитку АПК
Рівень забезпеченості ресурсами
Рівень інформованості
12
організувати реалізацію державної політики
Рівень організації політики
13
розробити комплексні програми розвитку
Рівень якості програми
Рівень оптимальності програми
14
реалізувати комплексні програми
Рівень поліпшення галузі
Рівень покращення якості продукції
15
здійснити контроль за розвитком галузей
Рівень результативності розвитку галузі
Рівень виконання програми
Існують різні підходи до визначення системи показників процесів. Перший можливий підхід полягає у встановленні системи загальних (універсальних) показників, які характеризують будь-який процес.
Другий підхід полягає в описі процесу через систему спеціальних показників, що характеризуються його.
У індивідуальній роботі використаний першиий підхід.
Таблиця 3.2
Загальні показники, які характеризують процес
ресурсного забезпечення
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,2
4
0,8
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
3
0,3
3.
Якість планування процесу
0,1
1
0,1
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,1
3
0,3
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
3
0,3
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,05
5
0,25
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,05
3
0,15
8.
Якість контролю процесу
0,2
4
0,8
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
3
0,3
Індивідуальна оцінка групи 1 0,2 3,3
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,2
4
0,8
2.
Фінансові ресурси
0,1
3
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,2
3
0,6
4.
Технічні ресурси
0,2
2
0,4
5.
Людські ресурси
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 2 0,5 2,7
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,4
3
1,2
2.
Оптимальність тривалості
0,1
1
0,1
3.
Своєчасність виконання
0,2
4
0,8
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 0,3 2,7
Таблиця 3.3
Загальні показники, які характеризують процес
«життєвого циклу»
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,03
2
0,06
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
1
0,1
3.
Якість планування процесу
0,1
2
0,2
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
3
0,15
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,02
3
0,06
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,1
4
0,4
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,3
2
0,6
8.
Якість контролю процесу
0,2
2
0,4
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
1
0,1
Індивідуальна оцінка групи 1 0,3 2,07
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,3
5
1,5
2.
Фінансові ресурси
0,15
2
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,45
4.
Технічні ресурси
0,1
1
0,1
5.
Людські ресурси
0,3
3
0,9
Індивідуальна оцінка групи 2 0,3 3,25
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,15
2
0,3
2.
Оптимальність тривалості
0,25
3
0,75
3.
Своєчасність виконання
0,4
2
0,8
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,2
3
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 0,4 2,45
Таблиця 3.4
Загальні показники, які характеризують організаційно-управлінський процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,1
3
0,3
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,2
2
0,4
3.
Якість планування процесу
0,3
4
1,2
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,04
1
0,04
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,04
1
0,04
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,01
4
0,04
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,01
2
0,02
8.
Якість контролю процесу
0,15
3
0,45
9.
Якість удосконалення процесу
0,15
2
0,3
Індивідуальна оцінка групи 1 0,3 2,79
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,2
3
0,6
2.
Фінансові ресурси
0,2
2
0,4
3.
Матеріальні ресурси
0,1
1
0,1
4.
Технічні ресурси
0,1
2
0,2
5.
Людські ресурси
0,4
4
1,6
Індивідуальна оцінка групи 2 0,2 2,9
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,25
4
1
2.
Оптимальність тривалості
0,25
1
0,25
3.
Своєчасність виконання
0,2
1
0,2
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 0,5 2,05
Таблиця 3.5
Загальні показники, які характеризують оціночний процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,1
3
0,3
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
3
0,3
3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
1
0,05
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,05
1
0,05
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,2
5
1
7.
Якість виконання технологічних стадій процесу
0,15
2
0,3
8.
Якість контролю процесу
0,1
3
0,3
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
2
0,2
Індивідуальна оцінка групи 1 0,4 3,1
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,4
4
1,6
2.
Фінансові ресурси
0,2
3
0,6
3.
Матеріальні ресурси
0,1
2
0,2
4.
Технічні ресурси
0,1
1
0,1
5.
Людські ресурси
0,2
2
0,4
Індивідуальна оцінка групи 2 0,3 2,9
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
2
0,4
2.
Оптимальність тривалості
0,3
2
0,6
3.
Своєчасність виконання
0,1
2
0,2
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,4
3
1,2
Індивідуальна оцінка групи 3 0,3 2,4
Дослідивши загальні показники, які характеризують 4 процеси ми визначили критичний процес – організаційно-управлінський. Адже його результуюча оцінка є найменшою з усіх процесів. Саме тому Управління повинно поліпшувати напрями організації роботи як в Управлінні так і організовувати роботу підпорядковуваних йому підприємств.
СТП 7.3 – 01
«Затверджую»
Начальник Управління АПК
_______________ Микола Мельник
«_____» _______________ 2009р.
СТАНДАРТ ПІДПРИЄМСТВА
СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ
Управління документацією
Редакція 1
Дата впровадження 22.10.2008р.
Начальник управління
ПОГОДЖЕННО:
Уповноважений з якості
Юрисконсульт
1. Ціль та галузь використання
1.1 Ціль – передача інформації, розповсюдження та збереження знань, підтвердження виконання раніше запланованого та забезпечення усіх процесів необхідною документацією для нормального функціонування кожного процесу і щоб кожний процес відповідав встановленим нормам.
1.2 Галузь використання – підтвердження виконання раніше запланованого і забезпечення необхідної інформації спільно з підрозділами підприємства, а саме: відділ виробництва, конструкторська служба, проектно-конструкторський відділ, відділ маркетингу, служба контролю якості, постачання.
2. Нормативні посилання.
1. ISO 9000-2000. Система менеджменту якості.
2. ISO 9001-2000. Системи менеджменту якості. Вимоги.
3. Настанова з якості. Розділ 7.3.
- СТП 4.2-01 «Управління документацією».
4. Документально оформленні заяви про політику і цілі у сфері якості.
5. Документи, що необхідні організації для забезпечення ефективного планування, роботи і управління своїми процесами.
6. Організаційні карти протоколи якості.
3. Позначення та скорочення
В даному стандарті використано такі скорочення:
СТП – стандарт підприємства.
СУЯ – система управління якістю.
4. Опис виконання
4.1 Власником процесу «Управління документацією» є начальник виробництва.
Власник процесу має повноваження:
контролювати, аналізувати та покращувати процес вносити оперативні зміни в нього, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів.
Надавати пропозиції стосовно поліпшення процесу «Управління документацією».
Власник процесу несе відповідальність за:
своєчасність доставки необхідної