Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менеджменту
Звіт №5
з дисципліни: „Організація праці менеджера”
Рівне – 2008
Причини:
Проаналізувавши ситуацію на підприємстві я дійшла висновку, що хоч там і були присутні певні правила взаємин на підприємстві та вони не дотримувались. Вина за це лежить повністю на директорі підприємства Миколі, як кажуть «риба гниє з голови». Як було зазначено, два роки тому у Миколи з Марією виник любовний роман, один час вони навіть подумували про створення своєї родини, але потім вирішили почекати, тому що в обох родинах були діти. На роботі інтимні відносини не афішувалися, хоча деякі співробітники догадувалися. Якщо директор не дотримується правил створених на підприємстві, то і підлеглі також не будуть цього робити, а от якщо б всі співробітники чітко знали, що якщо б хтось порушив етичні норми на підприємстві, то був би звільнений негайно, як людина, яка порушує дисципліну і не може співпрацювати у колективі.
Другою причиною було те, що не було чіткого розмежування між дружбою і роботою, і працівники були впевнені що якщо вони порушать якісь правила то «по старій дружбі» все пробачиться.
Етичний кодекс підприємства
1. Основні положення
Етичний кодекс компанії став правилом поведінки і дії співпрацівників всієї компанії всередині і відносно замовників, торгових партнерів та громадськості в цілому.
2. Принцип взаємодії з колегами
2.1. У відносинах з колегами працівник та компанія не повинні навмисно завдавати шкоди професійній репутації.
3. Принцип взаємодії з представниками інших професій
Під час взаємодії з представниками інших професій працівник та компанія повинні знати та поважати правила та етичні норми, прийняті в інших професіях, та дотримуватись їх, якщо вони відповідають принципам професійної етики в галузі автомобільного сервісу та законодавству України.
4. Ставлення до замовників
Компанія здійснює розвиток та вдосконалює свою діяльність так, щоб задовольнити всі очікування замовників сьогодні та в майбутньому. Це зобов'язує співпрацівника компанії:
Піклуватися про підтримку доброго імені компанії та кожного замовника так, щоби той відчував себе одним цілим з компанією.
Виявляти пошану до інтересів та вимог замовника, завжди зустрічати його привітно, коректно, пристойно і з належною кваліфікацією.
Надавати замовнику вичерпну, правдиву та зрозумілу інформацію, щодо ділових відносини компанії та замовника.
Дотримуватися конфіденційності відносин компанії та замовника щодо інформації, яка стає відомою під час роботи.
Розглянувши дану ситуацію, взяла для себе, що мікроклімат в колективі і успішність підприємства залежить від того хто їм керує. Потрібно робити все можливе для того щоб людям було приємно працювати саме на твоєму підприємстві, аби вони дорожили своєю роботою, в тому числі і матеріально зацікавлювати. Встановивши Етичний кодекс його потрібно дотримуватись в першу чергу високопосадовцям на підприємстві, адже на них рівняються підлеглі. Як сказав Б. Грасіан «Керувати поведінкою працівників, - це насамперед керувати своєю поведінкою.» Також не мало важливу роль відіграє те, чи вмієш ти тримати слово, тобто якщо ти сказав що «уволиш без выходного пособия» то так і треба зробити, і чітко розмежовувати роботу і дружбу.