Міністерство Освіти і Науки України
Національний Університет «Львівська Політехніка»
Інститут комп’ютерних технологій автоматики та метрології
Кафедра Захисту інформації
Звіт
Про виконання лабораторної роботи № 2
ВИВЧЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ БРАУЗЕРА INTERNET EXPLORER ПРИ РОБОТІ В СИСТЕМІ WORLD WIDE WEB
З курсу «Робота в Інтернеті»
Мета роботи: знайомства з можливостями браузера Internet Explorer (v.6), що входить до складу операційної системи Windows XP: пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі, журнал відвідувань, збереження та друк.
Короткі теоретичні відомості:
World Wide Web (Всесвітня Павутина) — це інтерактивна мультимедійна система комунікацій у Internet, що заснована на використанні гіпертекстової технології. Ще її називають WWW, W3 або Web (Павутина). На сьогодні це найпопулярніша система в Internet, що динамічно розвивається. У системі World Wide Web можна в реальному часі звертатися до гіпертекстових документів, які містять текст, графіку, фотографії, аудіо- і відеозаписи.
Гіпертекстові документи — це електронні документи, що підготовлені мовою розмітки гіпертексту HTML (HyperText Markup Language). Їх також називають HTML-документами або Web-документами. Такі документи є текстовими документами, що містять спеціальні коди або мітки (теги).
Комп'ютери, що використовуються для зберігання, організації та пересилання HTML-документів, називають Web-серверами. Для перегляду таких документів призначені спеціальні програми — клієнт-програми Web або браузери. Такі програми при відкритті HTML-документа обробляють коди, що містяться в ньому, і відображають текст документа відповідно до отриманих інструкцій. Найпоширенішим з браузерів, який є частиною операційної системи Microsoft Windows є Internet Explorer.
Посилання у Web-документах для зв'язку з ресурсами, на які вони вказують, використовують універсальні адреси, що називаються URL (Uniform Resource Locators — уніфіковані покажчики ресурсів). URL-адреси містять інформацію про те, де розміщується відповідний ресурс і як до нього звернутися.
URL-адреса має такий формат:<protocol>://<host>/<url-path>, де
<protocol> визначає тип ресурсу або яким мережним протоколом треба скористатися для доступу до нього;
<host> — доменне ім'я або IP-адреса сервера;
<url-path> — шлях до файлу.
Домашня сторінка (вихідна, основна, Home page) — це Web-документ, що автоматично завантажується відразу після запуску браузера; його адресу можна змінити при настроюванні браузера.
Завдання:
Запустіть браузер Internet Explorer.
Відключіть панель інструментів Ссылки.
Увімкніть функцію автозавершення. Для цього виконайте команду Сервис-Свойства обозревателя..., перейдіть на вкладку Дополнительно і встановіть прапорець Использовать встроенное автозаполнение.
З панелі інструментів Обычные кнопки видаліть кнопки Печать, Правка і додайте кнопки Вверх, Папки, Связанный.
Введіть в адресний рядок URL-адресу Національного університету «Львівська політехніка» — http://www.lp.edu.ua.
Зробіть цю сторінку домашньою. Для цього відкрийте вікно властивостей браузера (команда Сервис-Свойства обозревателя...) і на вкладці Общие в секції Домашняя страница натисніть кнопку С текущей.
В поточному вікні активувати гіперзв’язок “Навчальний процес”-“Навчально-наукові інститути” - “Інститут комп’ютерних технологій та автоматики”.
Користуйтесь кнопками панелі інструментів Назад і Вперед для переходу від одного документа до іншого.
За допомогою кнопки Домой поверніться на домашню сторінку і переконайтесь, що це встановлена вами сторінка Національного університету «Львівська політехніка».
Налаштуйте пошукову панель браузера на використання пошукових систем MSN Search, Meta, Yandex (саме у такому порядку) без збереження результатів пошуку.
За допомогою пошукової системи MSN Search виконайте пошук документів за ключовими словами браузер Internet Explorer.
Перегляньте першу десятку знайдених документів та на найцікавіші з них зробіть закладки, розмістивши їх в окремій папці закладок BrowserIE.
Зробіть закладки на сторінки доступними в автономному режимі з ручною синхронізацією.
За допомогою кнопки панелі інструментів Папки ввімкніть панель папок, перейдіть у вашу персональну папку і створіть у ній папку BrowserIE.
Ввімкніть панель закладок і відкрийте одну зі сторінок, на яку зроблено закладку. Збережіть її в папці BrowserIE, як Web-сторінку (типу Веб-страница, полностью (*.htm; *html)).
Знову за допомогою кнопки панелі інструментів Папки увімкніть панель папок і перейдіть у папку BrowserIE. Зверніть увагу на те, що папка містить окремо html-файл і папку з графічними зображеннями.
Скористайтесь функцією "связанные ссылки" для пошуку "схожих" сторінок. Для цього можна скористатись кнопкою Связанный панелі інструментів.
Перегляньте перші зі знайдених сторінок і, якщо серед них знайдуться інші цікаві документи про браузер Internet Explorer,додайте закладки на них у папку Browser №.
Перегляньте в журналі відвідувань список серверів, до яких ви звертались у поточному сеансі, й очистіть його.
Завершіть роботу браузера.
3.
4.
6. Щоб задати домашню сторінку, потрібно в меню Сервис вибрати команду Свойства обозревателя, перейти на вкладку Общие, в поле Адрес ввести URL сторінки і натиснути кнопку ОК:
12.
Для додавання нової закладки, що посилається на активну сторінку, треба виконати такі дії:
виконати команду Избранное-Добавить в избранное...або натиснути кнопку Добавить панелі закладок;
у вікні "Добавление в избранное" в полі Имя відредагувати назву закладки (якщо це необхідно);
натиснути кнопку Добавить в», щоб відобразити дерево папок із закладками (якщо воно приховане);
вибрати одну з існуючих папок для зберігання закладкиабо скористатись кнопкою Создать папку... для створення іншої;
встановити опцію Сделать доступний автономно і встановити параметри доступу, якщо планується використовувати закладку для перегляду сторінки в автономномурежимі;
завершити операцію додавання закладки, натиснувшикнопку ОК.
15.
Зберегти поточний документ на жорсткому диску можна традиційним способом за допомогою команди Файл-Сохранить как... (рис. 2.11). Однак команда має додаткові опції збереження, які вибираються з поля зі списком Тип файла. Веб-страница, полностью (*.htm; *html) — щоб зберегти всі файли, необхідні для відображення цієї сторінки,включаючи малюнки, кадри і таблиці стилів. У цьому разі в папці, де зберігається сторінка, буде створено вкладену папку з тим самим ім'ям. У ній зберігаються вбудовані елементи сторінки — графіка, звук, відео. Надалі можна переглядати таку сторінку разом з усіма вбудованими компонентами.
Висновок:
На цій лабораторній роботі я ознайомився з можливостями браузера Internet Explorer(v.6), що входить до складу операційної системи Windows XP: пошуковими засобами, механізмом закладок, роботою з документами в автономному режимі, журналом відвідування, збереженням та друком.