Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
СТРУКТУРОВАНІ КАБЕЛЬНІ СИСТЕМИ
ЗВІТ
до лабораторної роботи № 3
з курсу “Комп’ютерні мережі”
Львів 2011
Мета роботи – ознайомитись з принципами побудови структурованих кабельних систем (СКС), стандартами, які визначають всі вимоги для їх побудови та набути практичні навики при проектуванні СКС.
ЗАВДАННЯ: Спроектувати СКС на 135 комп’ютерів.
Логічна схема мережі.
Логічна схема мережі являє собою ієрархічну зірку де усі хаби(Hub1-Hub10) об’єднуються між собою свічем(Switch1). Також на схемі показано розміщення додаткового мережевого обладнання по телекомунікаційних комірках. Схема представлена на рисунку 1. Додаткові відомості про розподіл іншого мережевого обладнання, число вільних портів представлені у таблиці 1.
Таблиця 1 – Розподіл мережевого обладнання та додаткові відомості
Телекомунікаційна комірка
Додаткове мережеве обладнання
Комп’ютери
Вільні порти
TC1
Hub1, Hub2, Hub3
PC1 – PC39
6
TC2
Switch1, Hub4, Hub5
PC45 – PC72
2(+5)
TC3
Hub6, Hub7
PC40 – PC44, PC73 – PC94
3
TC4
Hub8, Hub9, Hub10
PC95 – PC135
4
Рисунок 1 – Логічна структура мережі
План розведення СКС.
План розведення СКС зображено на рисунку 2(масштаб 1:1м). Як бачимо на плані та з раніше розглянутої логічної структури СКС складається з чотирьох телекомунікаційних комірок розташованих таким чином, щоб до них було зручно під єднати комп’ютери. Також на рисунку зображено розміщення мережевих розеток та місця прокладення кабеля.
Рисунок 2 – План розміщення СКС офісу уявного підприємства
Вибір обладнання.
Для реалізації даної мережі можна запропонувати різне обладнання. Оскільки використовуватимуться 16-ти портові хаби, то їх можна обрати з наступних: CNet CNSH-1600, ELINE EL-816DX-A, Intel Express ES410T16, D-Link DES-1016D; усі вони мають схожі характеристики та входять в один ціновий діапазон. Ось деякі їх характеристики: 16 портів 10/100 Мбіт/с, автовизначення MDI|MDX, можливість роботи у напів або повнодоуплексному режимах, можливість монтажу в 19-ти дюймову стойку.
Також можна використати один з наступних свічів для комутації даних хабів: D-Link DES-1218, DES-3016, DGS-1016D. Їхні характеристики: 16 портів 10/100 Мбіт/с, автовизначення MDI|MDX, автоузгодження напів/повнодуплексного режиму, можливість монтажу в 19-ти дюймову стойку, також DES-1218 має можливість нарощування портів шляхом установки карт розширення.
Мережеві розетки RG-45 одинарні та подвійні.
UTP 5 категорії для з’єднання комп’ютерів з хабами. STP 5 категорії для з’єднання хабів зі свічем.
Висновок: Для оптимізації мережі можливе використання хабів з більшою кількістю портів, що дозволить зменшити кількість телекомунікаційних комірок та спростити структуру мережі. Також, при необхідності, можна збільшити швидкість роботи мережі модернізуваши або замінивши обладнання.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!