Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра захисту інформації
ЗВІТ
до лабораторної роботи №7
з курсу:
«Робота в Інтернеті»
на тему:
«Застосування Outlook Express для участі
у телеконференціях UseNet»
Робота призначена для знайомства з можливостями, які Outlook Express надає для роботи з групами новин.
Короткі теоретичні відомості
Терміном UseNet називається сервіс Internet, що дає змогу користувачам брати участь у групових дискусіях.
Участь у телеконференції UseNet нагадує роботу з електронною поштою, з тією відмінністю, що повідомлення відправляються не окремим користувачам, а до спеціальних дискусійних груп — телеконференцій. Відправлені до телеконференцій повідомлення стають доступними для всіх учасників групи.
Телеконференції також називають групами новин, а окремі повідомлення — статтями. Відправлення статті до групи новин називається публікацією в телеконференції.
Поширення повідомлень телеконференцій відбувається завдяки спеціальним серверам новин — NNTP-серверам (від Net News Transport Protocol — протокол передачі новин мережі). Всі сервери новин зв'язані між собою і безперервно передають один одному тексти нових повідомлень телеконференцій. Провайдери послуг Internet, які мають NNTP-сервери, в автоматичному режимі копіюють телеконференції з одного сервера на інший, забезпечуючи їх швидке поширення. Провайдери самі вирішують, які телеконференції підтримувати.
Переважна більшість серверів новин є загальнодоступними і плата за користування ними не стягується, проте існують і комерційні (платні) телеконференції.
Групи новин використовують ієрархічну систему імен, у якій назва найширшої (основної) категорії вказується в назві групи першою, а найспецифічнішої — останньою. Існують вісім основних категорій верхнього рівня (табл.). Після основної категорії через крапку вказуються категорії наступних рівнів — другого (тема) і третього (підтема) і т. ін. Категорії четвертого і наступних рівнів зустрічаються значно рідше.
Робота з телеконференціями потребує установки на комп'ютері користувача спеціальної програми-клієнта для доступу до сервера новин (news reader). Однією з таких програм є Outlook Express зі складу Windows.
Результати виконання завдання
Пункт 3-4. Створити обліковий запис для роботи із сервером новин msnews.microsoft.com.
/
Пункт 5. Завантажити список груп сервера. Підписатися на групу microsoft.public.nntp.test.
/
Пункт 6. Створити правило обробки статей, за яким статті, старіші 15 днів позначаються як перечитані і застосувати до microsoft.public.nntp.test.
/
Пункт 7. Заблокувати надходження статей, які помічені як не перечитані, від осіб, які їх відправили.
/
/
/
Пункт 8. Відправити тестову статтю.
/
Пункт 9. Синхронізувати список статей і знайти свою відправлену статтю.
/
Пункт 10. Створити теку “Статті новин” і перемістити туди свою статтю.
/
Пункт 11. Підписатися на групу microsoft.public.word.newusers.
/
Пункт 12. Створити правило обробки статей, за допомогою якого статті, що містять слово “Word” у полі тема, виділяти кольором.
/
Пункт 13. Зберегти кілька виділених статей у теку “Статті новин”.
/
/
Пункт 14. Відписатися від microsoft.public.nntp.test та microsoft.public.word.newusers. Зняти блокування надходження повідомлень.
/
/
Висновок
Навчився працювати із Outlook Express при опрацюванні груп новин. Початкове налаштування Outlook Express на роботу з телеконференціями виконується аналогічно до початкового налаштування на роботу з електронною поштою. При першому зверненні до сервера новин автоматично завантажується список доступних для підписки груп новин. Під час кожного наступного сеансу роботи автоматично перевіряється наявність нових груп, і вони додаються до загального списку. Зручність підписки на телеконференції полягає в тому, що список таких конференцій відображається в панелі папок і це спрощує доступ до них: для перегляду статей телеконференції достатньо клацнути на ній і в області перегляду повідомлень з’являються їх заголовки.
Статті телеконференцій, як і поштові повідомлення, також можуть містити вкладення. На відміну від поштових повідомлень, заголовки статей з вкладеннями не мають спеціальної позначки (типу скріпки). При перегляді такої статті в правій частині заголовка вікна повідомлення з'являється кнопка у вигляді скріпки. Клацнувши на ній, можна відкрити список вкладених файлів. Клацання на імені файлу дає змогу переглянути його.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!