Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра економіки підприємства
Звіт
про проходження навчальної практики
«Університетська освіта»
Зміст
Вступ ___________________________________________________________3
ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури"____________________4
ДП "Бурштин України"____________________________________________12
ТзОВ„КамазТрансСервіс”__________________________________________15
Висновки________________________________________________________20
Список використаної літератури_____________________________________21
Вступ
З 11 по 15 липня ми проходили навчальну практику з дисципліни «Університетська освіта».
Перед нами були поставленні завдання ознайомитися з місцевою промисловістю, виробничою сферою Рівненської області.
Метою проходження практики на підприємстві є формування у студентів професійних знань і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах ,на базі знань набутих під час навчання. Також поглиблення та закріплення в студентів теоретичних знань з таких предметів, як: економіка підприємства та університетська освіта; опанування студентами сучасними прийомами , методами та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії;виховання потреби систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати у практичній діяльності.
Завдання практики:
Вивчення структури та організації виробництва та оперативного управління підприємств промисловості;
Ознайомитися із зовнішньоекономічною діяльністю підприємства, перспективами розширення зовнішньоекономічних зв'язків.
Об’єктами практики є:
ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури";
ДП "Бурштин України";
ТзОВ„КамазТрансСервіс”.
1.ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури"
/
ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури" є одним з найбільших в Європі підприємств по виробництву комутаційної та розподільної апаратури на напругу від 0.4 до 110 кВ. За півстолітню історію існування підприємство поставило на вітчизняний ринок та ринок країн Європи, Азії і Африки понад 1.4 мільйонів вимикачів 6-35 кВ, декілька десятків тисяч комплектно-розподільних пристроїв 6-10 кВ, десятки трансформаторних підстанцій з перетворенням напруги від 110 до 0.4 кВ. Щороку завод випускає продукції понад 60 млн. грн., а в скарбницю держави дає більш як 8 мільйонів гривень податку.
1957рік: Почато випуск першої продукції: блок-контактів, вимикачів навантаження, запобіжників, реостатів.
1958 рік: Випущено перші високовольтні масляні вимикачі типу ВМГ-133.
1962-1964 роки: Налагоджується серійне виробництво другого покоління масляних вимикачів: ВМП-10к, з електромагнітним приводом, і ВМП-10П з пружинним приводом.
1964-1965 роки: Освоєно і розпочато серійне виробництво масляних вимикачів на напругу 35 кВ типу ВМП-35ТС і ВМП-35 дляАсуанської ГЕС у Єгипті.
1967 рік: Почато виробництво маломасляного вимикача типу ВММ-10 з дворазовим АПВ. Починаючи з цього апарату, вся продукція РЗВА випускалася під Знаком Якості.
1972 рік: Почато виробництво електромагнітного вимикача типу ВЕ-10 по ліцензії відомої італійської фірми "Sаce".
1975 рік: Налагоджується серійне виробництво комплектно-розподільних приладів КРУ типу КЕ-10 з електромагнітними вимикачами ВЕ-10.
1982 рік: Вперше в колишньому СРСР розроблено КРУ в сейсмостійкому виконанні типу КЕ-6с і почато серійне виробництво. РЗВА стає єдиним в країні постачальником КРУ для особистих потреб теплових і атомних електростанцій.
1991 рік: Впершее в країні почато серійне виробництво вакуумних вимикачів ВВ-10 і ВВС -10 з пружинним і електромагнітним приводами.
1994 рік: Державне підприємство "Рівненський завод високовольтної апарутури" шляхом корпоратизації перетворюється в акціонерне товариство відкритого типу.
1994 рік: Освоюється виробництво комплектуючих блоків трансформаторних підстанцій з перетворенням енергії від 110 до 10(6) кВ, блоків тягових підстанцій для залізниці, вакуумних вимикачів на 35 і 27.5 кВ.
1996 рік: На виробничих майданчиках РЗВА за участю міжнародного концерну АВВ створюється підприємство "АББ РЗВА".
1998-1999 рік: На спільному підприємстві "АББ РЗВА" проводиться реструктуризація і реконструкція виробництва, вводиться в експлуатацію сучасне обладнання, тим самим створюються передумови для виробництва апаратури на рівні світових стандартів.
1999 рік: Концерн АВВ продає свою частку акцій СП "АББ РЗВА" групі українських інвесторів і виходить із складу підприємства.
1999 рік: Освоюється випуск малогабаритних комплектно-розподільних пристроїв нового покоління, типу КУ-10Ц з вакуумними вимикачами, які залишаються самими малогабаритними в СНД, КРУ з повітряною ізоляцією на напругу 6-10 кВ.
2000-2001 рік: Розробляється конструкція і налагоджується виробництво нового ряду вакуумних вимикачів з литими помосами серії ВР на номінальні токи до 3 150А і токи відношення до 40 кА (в тому числі і для АЄС з ударним током 128 кА).
Квітень 2001: Авторитетна міжнародна компанія "Бюро Верітас" завершує аудит системи управління якості відповідно вимогам стандарту ISO 9001. Сертифікована діяльність по розробці, виробництву і сервісному обслуговуванні обладнання для передачі і розпреділення електроенергії напругою 0.4-110кВ.
Травень 2002: РЗВА стає переможцем Всеукраїнського конкурсу на звання "Кращий роботодавець 2001 року".
Нині вся продукція, що випускається на РЗВА - відповідної розробки, і її якість закладається на етапі проектування і технологічної підготовки. Багато технічних рішень, отриманих в процесі розробки нових апаратів, визнані новаторськими і захищені авторським свідоцтвом. Для підвищення рівня якості продукції впродовж останніх років була проведена серйозна реорганізація і реконструкція підприємства, придбано і введено в експлуатацію унікальне високовиробниче обладнання, багато з якого не має аналогів.
Технологічний цикл виробництва високовольтної апаратури включає в себе: проектування і технологічну підготовку виробництва, заготівельне, механооброблювальне, штамповочне і зварювальне виробництво, нанесення гальванічного і порошкового покриття. Продукція РЗВА контролюється Системою Менеджменту Якості. На початку 2001 року авторитетна міжнародна корпорація Bureau Veritas Quality International сертифікувала діяльність по розробці, виробництву і сервісному обслуговуванню обладнання для передачі і розподілу електроенергії напругою 0.4-110 кВ.
Апаратура РЗВА відповідає всім технічним нормам. Кожне конструкторське рішення проходить ретельну перевірку в лабораторії надійності, яка обладнана дослідницькими стендами і сучасними багатофункціональними вимірювальними приладами. Лабораторія акредитована Держстандартом України. Протоколи випробувань лабораторії РЗВА визнаються центрами по сертифікації електротехнічного обладнання.За останні роки колектив високовольтників майже на сто відсотків оновив асортимент продукції відповідно до сучасних вимог, і вся вона - власної розробки. А реорганізація й реконструкція підприємства, введення в експлуатацію унікального високопродуктивного обладнання, нових технологій забезпечують її високу якість. Система управління якістю сертифікована міжнародною організацією "Бюро Верітас" на відповідність стандарту ISO 9001:2000 та акредитована у США, Великобританії, Німеччині.
/ /
/ /
Рівненські високовольтники впровадили у виробництво нове покоління вакуумних вимикачів. Остання новинка - комплектно-розподільний пристрій закритого типу 35 кВ. На міжнародній виставці "Єлком-2003" цей виріб отримав диплом за кращий інноваційний проект. ВАТ "РЗВА" - підприємство нового типу, де дбають не лише про сучасні технології, культуру виробництва, а й про кадри, забезпечуючи їм високу зарплатню й соціальні гарантії.
Замовниками продукції ВАТ "РЗВА" є промислові, транспортні, сільськогосподарські підприємства, а також підприємства з виробництвом розподілу та передачі електроенергії. Майже дві третини продукції високовольтники експортують у держави СНД, Балтії, Афганістан, В'єтнам, Китай, Індію, Ірак та в інші країни, гарантуючи її якість, надійність і довговічність, підтверджуючи, що РЗВА був і залишається лідером у своїй галузі.
ВАТ «Рівненський завод високовольтної апаратури» кілька місяців тому ввійшов до холдингу «Високовольтний союз», що сприяє виходу на російський ринок
Підприємства "Високовольтного союзу" (Рівненський завод високовольтної апаратури та Нижньотуринський електроапаратний завод) виробляють комплектні трансформаторні підстанції під ключ, комплектні розподільні пристрої до 35 кВ (у т.ч. рудничні та екскаваторні комірки та примикальні пункти, вакуумні вимикачі до 6-10-35 кВ, генераторні вимикачі 10-20 кВ, модулі та комплекти "Ретрофіт" для модернізації КРП та КЗО, низьковольтне обладнання, роз’єднувачі, заземлювачі тощо.
/
На основі сучасних новітніх технологій з використанням комплектуючих виробів концерна АББ та інших відомих фірм завод виготовляє високоякісні економічні в експлуатації апарати напругою від 6 до 110 кВ.
На даний момент завод пропонує свої нові установки:
КУ-10Ц – комплектний розподільчий пристрій (КРП), призначений для роботи в мережах трифазного змінного струму частоти 50 і 60 Гц, на клас напруги 6-10(12) кВ, в розподільчих пристороях власних потреб електричних станцій, на електропідстанціях та в електроустановках промислових підприємств. Номінальний струм 630-3150 А, номінальний струм відключення 20; 31,5 кА, комплектується вакуумними силовими вимикачами нового покоління VM1S-10.
Застосування в КРП мікропроцесора типа "SPAC" фірми "АББ- Реле Чебоксари" (Росія) або REF-542 фирми АББ, МРЗС 05 ВО "Київприлад" та інших відомих фірм дає можливість реалізації функцій управління і контроля, реєстрації і збереження всіх величин параметрів, що контролюються, постійну діагностику обладнання, дистанційне управління, наочність процеса роботи. Має низку переваг перед аналогічними КРП : безпечність – це єдина в СНД конструкція, що дозволяє переміщувати вимикач з робочего положення в контрольне і навпаки при зачинених дверях шафи; шафа обладнана системой блокировок, що виключає помилкові дії персонала, а також дуговим захистом; економічність – застосування вимикача VM1S-10 забезпечує значний механічний ресурс і мінімум витрат під час обслуговування; підвищення надійності за рахунок повітряної ізоляції; універсальність – по схемному забезпеченню заміняє КРП серії КУ-10; КМ-1М; КМ-1Ф; К-104 и ін.. Габаритні розміри в мм: 750х1000х2000(h).
Вимикачі вакуумні з єлектромагнітним приводом серій VM1S-10 і ВР – нова сторінка в історії вітчизняного апаратобудування. Застосування єдиного для всіх типовиконань вимикача електромагніта (actuatora), а також відсутність вимикаючої пружини дозволили різко збільшити надійність і ресурс вимикача. Вимикач виконаний з врахуванням нових конструктивних рішень проектування і виробництва високовольтних вимикачів, що забезпечує мінімум витрат на обслуговування протягом всього терміну експлуатації, зручність обслуговування і експлуатації. Комутаційний ресурс при номінальних струмах відключення – 100 циклів Ввімк.-Вимк, механічний ресурс – 100 000 циклів. Номінальний струм від 630 до 3150 А. Гарантійний строк –4 роки. Номінальний струм відключення 20, 31,5 і 40 кА.
МЕ(П) –універсальний модуль з вимикачами вакуумними типа VM1S-10– це новий підхід до модернізації КРП внутрішньої установки з морально застарілими і вичерпавшими свій ресурс масляними вимикачами типа ВМПЕ-10, ВМПП-10 и ВМП-10П, а також електромагнітними вимикачами типа ВЕ-6, ВЕС-6, ВЕ-10. Всі габаритні розміри модуля точно відповідають вимикачам, що підлягають заміні, що дозволяє споживачам робити модернізацію КРП на базі існуючого видвижного елемента без його переробки з мінімальними витратами і в більш короткі терміни, робити монтаж власними силами без доробки шаф КРП.
Комплектна трансформаторна підстанція КТП-10/0,4 – являє собою однотрансформаторний розподільчо-перетворювальний пристрій для забезпечення електроенергією трифазного змінного струму напругою 10/0,4 кВ частоти 50 і 60Гц споживачів в районах з суворим і помірним кліматом (У1). Потужність силового трансформатора - до 400 кВА, кількість вивідних кабельних ліній - 3-4.
КТП має такі перевагі: безпечність - всі елементи металоконструкцій мають надійний контакт з заземлюючим контуром; зовнішня водонепроникність; КТП має фідер зовнішнього вуличного освітлення, який вмикається і вимикаеться автоматично; економічність - підстанції забезпечують підрахунок активної електроенергії; максимальна взаємозамінність основних комплектуючих виробів; мінімальний час установки КТП на підготовлений майданчик; універсальність – можливість на базі КТП комплектувати двотрансформаторні КТП; габаритний розмір КТП забезпечує установку силових трансформаторів від 25 до 400 кВА.
Також пропонуємо розроблене раніше високовольтне комутаційне обладнання, що добре зарекомендувало себе на практиці:
1.КТПБР – серія комплектних трансформаторних підстанцій блочного типа, що відповідають сучасним вимогам. В КТПБР використані нові конструктивні і технологічні рішення (утеплені будиночки для комірок КУ-10 і релейної апаратури , вимикач ВБЗП-35 кВ з виносним приводом, що значно підвищує безпечність персонала при його експлуатації, порошкове покриття металевих конструкцій, що забезпечує їх довговічність).
Пропонуємо таке виконання:1.1. КТПБР - 110 / 35 / 10(6) - комплектна трансформаторна підстанція повної заводської готовності з блоків заводського виготовлення, призначена для транзита, прийома і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частоти 50 Гц, напругою 110, 35 и 10(6) кВ, з потужністю кожного трансформатора до 40 МВА. Об’єм монтажних і налагоджувальних робіт - мінімальний, що забезпечує суттеву знижку їх вартості 1.2. КТПБР - 35 / 10(6) - комплектна трансформаторна підстанція повної заводської готовності з блоків заводського виготовлення, призначена для транзита, прийома і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частоти 50 Гц, напругою 35, 10(6) кВ, з потужністю кожного трансформатора до 6,3 МВА.
2. КРП(Б)З-27,5 – комплектний розподільчий пристрій тягових підстанцій напругою 27,5 кВ, призначений для електрозабезпечення контактної електричної мережі залізниць однофазного змінного струму промисловой частоти 50 Гц. Всі елементи пристою блочного типу максимальної готовності; поставка обладнання здійснюється комплектно; конструктивне виконання блоків КРП(Б)3-27,5 кВ відповідає всім вимогам діючої нормативно-технічної документації і погоджено з технічним відділом «Укрзалізниці».
3. КГ-6 – комплектний розподільчий пристрій (КРП), призначений для роботи в мережах трифазного змінного струму частоти 50 і 60 Гц, на клас напруги 6 кВ в розподільчих системах власних потреб АЕС, ТЕС и ГЕС. Номінальний струм 630-3150 А, номінальний струм відключення 40 кА, комплектується елегазовими вимикачами. Габаритні розміри в мм: 750х1850х2485(h).
4. Вимикачі: вакуумні, елегазові.
5. Роз’єднувачі зовнішньої установки.
2. ДП "Бурштин України"
На світі є багато див. Одне з них - бурштин, природна скам'яніла смола хвойних дерев. Легкий, чудово забарвлений у сонячні кольори, він легко піддається обробці. Люди ще в далеку давнину оцінили його красу. Амулети, намисто, сережки, кулони, персні - чого лишень не робили з нього! І все те вабило зір і гріло, бо камінь цей теплий, добрий. У давнину йому приписували різні надприродні властивості: бурштин, вважали, рятує від лихоманки, жовтухи, запобігає різним захворюванням, дарує своєму власникові не лише спокій, впевненість, а й довголіття.
Його поклади у поліській зоні були відомі давно, але освоєння цього унікального родовища, яке займає друге місце у світі після Прибалтики, почалося відносно недавно.Клесівське родовище (північ Рівненської області) було розвідане за часів Союзу РСР, і в 1993 році визнане як промислове. Пізніше виникає ідея створення підприємства, яке б мало право видобування і переробки цього "чудесного сонячного каменю". Історія становлення Державного підприємства "Бурштин України" нараховує непрості 15 років. Це підприємство - дітище незалежної України. Спочатку була створена асоціація ділового співробітництва "Основа", яка переросла у корпорацію. Однак перші кроки показали нездатність цієї структури створити потужності для переробки такого національного багатства України. У 1993 році було створено ДП "Укрбурштин", на базі якого згодом у 2001 році два дочірні підприємства "Бурштин" та "Бурштинові копальні".
/
Основною діяльності підприємства є:
- видобуток, переробка бурштину - сирцю та виготовлення ювелірних виробів з бурштину і дорогоцінного каміння, та дорогоцінних металів;- здійснення оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням.
В 2006 році об'єм виробництва товарної продукції склав 6097,5 тис. грн., проти 5125,6 тис. грн. у 2005 році, приріст - 19 %, а обсяг реалізації продукції 8640,8 тис. грн. проти 7360,0 тис. грн. в 2005 році, приріст - 17,4 %.Замовників виробів з бурштину стає дедалі більше, і не тільки в Україні. Так, уже налагоджені зв'язки з такими країнами, як Італія, Іспанія, Кувейт, в яких є стабільний попит на рівненську продукцію.
/
Своїм споживачам ДП "Бурштин України" пропонує більш як 300 видів виробів з бурштину та понад 270 видів ювелірних виробів з бурштину та срібла; бурштину та золота, до яких входять намиста, кулони, сережки, кольє, перстені, браслети, брошки, високохудожні сувеніри, предмети інтер'єру, тощо.Підприємство "Бурштин України" вперше в Європі започаткувало випуск картин, ікон, панно, портретів, що виготовляються з бурштинової крихти, або інкрустованих цим чудовим самоцвітом.
/
ДП "Бурштин України" виросло із маленької фабрики в потужне ювелірне підприємство, увесь час розвивається, нарощує потужності, опановуючи нові технології, збільшуючи обсяги видобутку та асортимент виробів з бурштину та дорогоцінних металів, започатковуючи нові напрямки роботи.Підприємство "Бурштин України" постійно приймає участь у виставках, що проводяться в найбільших містах України. Неодноразово удостоєне дипломів загальнонаціональних та міжрегіональних виставок та конкурсів у різних номінаціях. Директора ДП "Бурштин України" Володимира Мединського, за підсумками 2006 року було визнано найкращим роботодавцем року на Рівненщині. У серпні 2006 року ДП "Бурштин України" стало лауреатом конкурсу "Лазурная волна" в Одесі.
Музей бурштину в новому приміщенні було відкрито у 1999 році, державне підприємство “Бурштин України” у Рівному на вул. Київській, 94. Відтоді усі бажаючі можуть завітати туди і побачити бурштинову історію Рівненщини. Колекцію музею поповнили новими експонатами, змінили оформлення та створили комфортні умови перебування для відвідувачів. На скляних стелажах можна побачити вироби з бурштину, знайдені на Рівненщині під час археологічних розкопок, схематичні зображення виділення живиці в(на) стовбурі сосни, унікальні екземпляри бурштину завважки більше півкілограма, які не йдуть на виготовлення ювелірних виробів, бурштин з різними колористичними відмінностями, а також бурштинові сувеніри, портрети, прикраси, картини.
/ /
/ /
3.ТзОВ„КамазТрансСервіс”
Фірма “Камаз – Транс – Сервіс” (м. Рівне 33027, вул. Київська, 64-А, www.kts.rivne.com) заснована у 1992 році. Сьогодні це велике транспортне, сервісне та виробниче підприємство на якому працює більш ніж 300 чоловік. З 1993 року фірма активно працює в галузі міжнародних перевезень вантажів в країни Шенгенівського договору, а також в Польщу, Словенію, Чехію, Росію, Угорщину. У березні 2000 року було відкрите представництво фірми у місті Києві (вул. Тарасівська, 29, кв. 2).Фірма “Камаз ТрансСервіс” пропонує послуги по перевезенню вантажів у міжнародному сполученні до країн Центральної та ПівнічноЗахідної Європи. Фірма є дійсним членом АсМАП України (реєстраційний номер 16-Д). Власний парк нараховує більш ніж сто автоомбілів марок “ Renault”, “Mersedes-Benz”, “Scania”,“Volvo” з тентова ними напівпричепами об’ ємом до 96 м 3 та напівпричепами – рефрижераторами об’ ємом 82 м 3 (33 пал). Кожний автомобіль має необхідне обладнання для перевезень небезпечних вантажів (ADR).
/ /
/ /
Усі автомобілі обладнані мобільним зв’язком. Автомобілі фірми мають необхідну документацію для виконання перевезень як між країнами СНД та Західної Європи, так і в межах Західної Європи. Щомісяця автомобілями фірми здійснюється понад 200 перевезень у Францію, Німеччину, Голландію, Бельгію, Іспанію та Італію.Вантажі, які перевозять автомобілі фірми застраховані фірмою “СкайдВест” на суму, яка дозволяє відшкодувати всі збитки вантажовідправника (страхування CMR). Нашими постійними партнерами є такі експедиторські компанії як : “DANZAS N.V.”, “ SCHENKER BTL”, “VAN BELT”, “DAHER S.A”, “C. SPAARMANN”,“KUHNE & NAGEL”, ‘ ASSTRA”, “BBL” та інші.З 1996 року на фірмі “КамазТрансСервіс” працює цех по регенерації автогуми для вантажних автомобілів методом наварювання. Регенерація автошин виконується на обладнанні італійської фірми “Manfredi”, технологія і комплектуючі італійської фірми“Marangoni”. Персонал служби пройшов навчання в учбовому центрі “Marangoni”. Виробництво має сертифікат якості фірми “Marangoni”, сертифікат якості УКРСЕПРО.У виробничих приміщеннях фірми (2916 м 2 ) розташовані сервісна станція “Renault”, сервісний центр по регенерації автогуми, сервісна станція “BPW”, лабораторія “Kienzle”,сервісна станція „KRONE”, сервісна станція „SAF”, фірма “Wessel Ukriane” – офіційний представник фірми “BPW” в Україні, яка задовольняє потреби західного регіону України у запчастинах для вантажних автомобілів та напівпричепів. Станції занесені до європейського кадастру, спеціалізуються на технічному обслуговуванні, ремонті та діагностиці всіх видів автомобілів. Підтримують гарантійні зобов’ язання по ремонту. Сервісні станції укомплектовані імпортним обладнанням та спецінструментом, використовують тільки оригінальні сертифіковані запчастини, які закуповуються у виробника. На всіх сервісних станціях працюють фахівці, які пройшли підготовку в спеціалізованих учбових центрах.ТзОВ “Камаз Транс – сервіс” планує у майбутньому подальше розширення спектру послуг, що надаються та покращення їх якості із урахуванням вимог і бажань замовників, вивчення та впровадження у виробництво найновітніших технологій. Найвище керівництво забезпечує підтвердження своїх зобов язань з розробки, впровадження і постійного поліпшення ефективності системи управління якістю, шляхом: а) доведення до відома організації важливості виконання вимог споживачів, а також законодавчих і регламентуючих вимог;б) розробки політики у сфері якості; в) забезпечення розробки цілей у сфері якості; с) проведення аналізування з боку керівництва; е) забезпечення необхідними ресурсами. Відповідальність, повноваження і взаємодія персоналу ТзОВ «КамазТрансСервіс» визначені у відповідних посадових інструкціях, основні з яких полягають у наступному: Генеральний директор здійснює загальне керівництво ТОВ«КамазТрансСервіс» з ефективного використання можливостей для отримання позитивних результатів у виробничій і економічній діяльності. Генеральний директор є організатором, провідником науковопідприємницької, фінансовоекономічної, господарської і соціальної політики підприємства. Періодично аналізує систему управління якістю для підтвердження її придатності, ефективності відносно вимог стандарту і прийнятої політики в сфері якості. Контролює діяльність ТзОВ «КамазТрансСервіс». Сприяє розвитку організації. Відповідає за загальний успіх діяльності ТзОВ «КамазТрансСервіс». Розробляє плани розвитку організації, реконструкції і технічного переозброєння виробництва, його спеціалізації. Визначає загальну політику в галузі якості, приймає заходи по її відтворенню на всіх рівнях виробництва. Несе відповідальність за загальне керівництво у галузі якості. Забезпечуєконтроль за ефективним і раціональним використанням матеріальних і фінансових ресурсів, зниженням їх втрат. Контролює укладання і виконання контрактів з споживачем на поставку продукції та послуг з проведенням періодичного аналізу контрактів в частині задоволеності вимог замовників. Укладає угоди з постачальниками сировини і обладнання, сторонніми організаціями на надання послуг організації. Приймає дії по забезпеченню організації кваліфікованими кадрами і сприяє підвищенню їх кваліфікації.
Виконавчий директор є першим заступником генерального директора і нарівні з ним несе відповідальність за результати виробничої діяльності ТОВ «КамазТрансСервіс». Виконавчий директор визначає науковотехнічну політику, перспективи розвитку ТОВ «КамазТрансСервіс» і шляхи реалізації комплексних програм по всім напрямкам вдосконалення, реконструкції і технічного перетворення виробництва. Здійснює: планування і координацію робіт по забезпеченню ритмічного надання послуг і випуску продукції, виконанню виробничих програм, договірних зобов язань відносно календарних графіків; -сприяє створенню умов для ефективної роботи виробничих дільниць і координує їх роботу. Здійснює постійний контроль за виконанням працівниками правил експлуатації обладнання і інших засобів виробництва, використанняперсоналом засобів колективного і індивідуального захисту у відповідності з вимогами охорони праці. Він забезпечує впровадження і періодичні перевірки функціонування системи управління якістю, її вдосконалення і аналіз. Підпорядковується генеральному директору.Технічний директор є другим заступником генерального директора. Здійснює організацію технічного розвитку ТОВ «КамазТрансСервіс», забезпечує розвиток науковотехнічного прогресу, забезпечує в кожному структурному підрозділі і на робочому місці умови праці, що відповідають вимогам нормативних актів з охорони праці, а також вдосконалення роботи технічних служб ТОВ «КамазТрансСервіс». Здійснює загальну технічну політику в організації, відповідає за дотримання технологічних процесів, забезпечення правильної технічної експлуатації обладнання і контрольновимірювальних приладів. Уповноважений впливати на технологічні процеси, і вирішує питання про їх зупинку чи зміну. Контролює роботу і здійснює систематичне планування і керівництво сервісним центром по обслуговуванню і ремонту рухомого складу (СЦОР), сервісним центром по регенерації автогуми (СЦРА), складською службою (СС), службою обслуговуючого персоналу (СОП). Відповідає за виконання вимог міжнародного стандарту ISO 9001: 2000 стосовно управління засобами моніторингу та вимірювальної техніки. Забезпечує вище перераховані служби всіма видами ресурсів. Підпорядковується генеральному директору, у його відсутність виконавчому директору.
Висновок
Місцем проходження практики були підприємства м. Рівного та Рівненської області - ВАТ "Рівненський завод високовольтної апаратури", ДП "Бурштин України", ТзОВ„КамазТрансСервіс”. Основною метою діяльності підприємств є здійснення ринкових взаємовідносин і отримання прибутку на основі задоволення потреб громадян, колективних, державних і інших підприємств, установ і організацій в продукції, що виробляється, товарах, послугах, що надаються в сферах діяльності. Особливу увагу при проходженні практики та написанні звіту було приділено вивченню зовнішньоекономічної діяльності підприємства, визначення заходів щодо покращення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Костриченко В.М. Університетська освіта: Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення. Рівне, НУВГП, 2008. – 89 с.
Закон України «Про господарський кодекс України» від 16.01.2003 № 436 – IV.
Вища освіта в Україні: Навч. посіб. / В.Г. Кремень, С.М. Ніколаєнко, М.Ф. Степко та ін.; За ред.. В.Г. Кременя, С.М. Ніколаєнка. – К.: Знання, 2005.
Щорічна звітність підприємств.