Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менаджменту
Альбом робіт
Концепція управління якістю
За 14-ма принципами І. Едварда Демінга
ТзОВ „Планета-друк”.
Перед даним підприємством є поставлена єдина ціль - задоволення потреб вибагливих споживачів, а головне робити це все якісно.
Це дозволить бути конкурентноспроможними, що забезпечить збереження і розширення обсягів робіт та збереження постійних клієнтів (споживачів).
Оскільки, ТзОВ „Планета-друк” було створено і офіційно затверджено в 2004 році – його філософія є новою. Ми живемо в новій економічній ері і дане підприємство йде з нею в ногу.
Для того, щоб так було й надалі, йому необхідно ставити перед собою складні задачі і самим їх виконувати, а не чекати цього від замовника товару, адже, усвідомлення важливості цих задач і виконання їх дає бажаний результат.
Оскільки, на підприємстві є встановлена ціль, відповідно до неї встановлені певні, обумовлені показники якості продукції; вони є №1 задачею для виконання всіх працівників, тому працівники не зосереджують своєї уваги, під час процесу виробництва на перевірку якості, що є важлиим „плюсом” для ТзОВ „Планета-друк ”.
Хоча на підприємстві оцінюється загальна вартість продукції, проте все ж таки велика увага приділяється окремим витратам,що негативно впливає на бізнес. Недоліком також є те , що відсутні відносини довіри і сталості, як серед внутрішнього так і серед зовнішнього середовища підприємства.
Основним критерієм успішного, економічно-раціонального ведення бізнесу є постійне підвищення якості виробництва, сервісу, продуктивності праці, що дозволяє скоротити витрати виробництва. Я вважаю, що необхідно оновлювати як керівництво так і робочий персонал доного підприємства. Оскільки порушується установленість і застарілість методу управління.
Я погоджуюсь з тим, що необхідно постійно підвищувати кваліфікацію всіх працівників. Як робітників так і директорів. Даний процес проводиться товариством, тому ніяких проблеми не виникає.
Правильне керівництво – це ключ до успіху. На мою думку, керівник повинен мати свій стиль управління, а саме - кожен керівник є наставником своїх працівників. Хоча поки що це на підприємстві відсутнє, як і в більшості підприємств.
Необхідно бути впевненим у своїх можливостях, знаннях. А також чітко знати поставлені перед тобою вимоги, тоді страх буде відсутній.
Бар’єру на даному підприємстві не існує – це великий позитив. Працівники відділу збуту співпрацюють з бухгалтерією та всіма іншими цехами.
Хотілося б, щоб впровадили відмову від будь-яких гасел і не лише за принципом „нуль дефектів”, а й по заохоченню, пустих обіцянок, а краще це все практично виконувалось. Для досягнення практичного виконання гасел необхідна людина, яка б розуміла працівника, тобто керівник з стилем коучинг.
Негативного бар’єру між працівниками підприємства не існує, тож конфлікти серед колективу не виникають.
Вважаю, що всьому персоналу, який є на підприємстві, щоб позбавитись від гордості за свою майстерність, необхідно відмовитись від рейтенгів, оскільки вини не повністю, а лише частково і випадково розкривають вміння працівників.
Ще дуже важливо періодично проводити курси, презентації, з’їзди, тобто різного роду навчальні зустрічі. Я вважаю, що проводити програми навчання і самовдосконалення персоналу необхідно. Періодичне оновлення персоналу дозволить обмінюватись новою інформацією, знаннями, навичками, що вдосконалить працівника.
Негативним аспектом в ТзОВ „Планета-друк ” є те, що принцип трансформації відсутній.
Участь кожного співробітника у покращенні роботи підприємства, через обізнаність у всіх змінах, оновленнях дозволить більш відповідально і ефективно працювати на благо компанії. Але кожен працівник повинен досконало знати лише свою роботу. Це дозволить не відволікати його від неї.