Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менеджменту
РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТАз дисципліни «Система управління якістю» на тему:
«УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ЯК ПРОЦЕСОМ»
(на прикладі Зарічненського фінансового управління РДА)
1.Опис змісту основної діяльності
Фінансове управління (надалі управління) є структурним підрозділом Зарічненської районної державної адміністрації, що утворюється головою районної державної адміністрації і є підзвітним та підконтрольним голові районної державної адміністрації та головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації.
Зарічненське фінансове управління РДА знаходиться в смт Зарічному на вул. Фестивальна 22.Організаційна структура підприємства включає в себе три підрозділи, а саме: відділ видатків місцевих бюджетів, відділ фінансово-господарського забезпечення, а також відділ доходів та фінансів галузей виробничої сфери. Оскільки, організаційна структура має лінійну форму, то всі працівники безпосередньо підпорядковуються начальнику управління.
Основним завданням фінансового управління Зарічненської РДА є ефективний розподіл бюджетних коштів по галузях економіки, які функціонують у даномі районі. Такий розподіл коштів відображається у звіті, який складають працівники управління. До будь-якого звіту додається пояснююча записка про виконання бюджету, де розподіл коштів описується словесно, а не тільки за допомогою цифр.
2.Опис головних кінцевих продуктів діяльності організації та критеріїв їх оцінки
Продукт – це результат функціональної діяльності або процесу. Продуктом може бути послуга, обладнання, трансформовані матеріали, програмне забезпечення або їх комбінація. Продукт може бути матеріальним і нематеріальним; передбачуваним та непередбачуваним.
Одним із кінцевих продуктів Зарічненського фінансового управління є видатки бюджету в різних напрямках, а саме: на утримання органів місцевого самоврядування, установ освіти, охорони здоров’я, культури, установ соціального захисту населення та соціального забезпечення, на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, тощо. На підприємствах ці кошти спрямовуються на виплату заробітної плати працівникам, придбання предметів постачання і матеріалів, оплату різного роду послуг.
Доходами районного бюджету є кошти отримані з державного бюджету України, місцевого бюджету на здійснення делегованих повноважень. Доходи бюджетної установи –це результати виконання кошторису за загальним і спеціальними фондами та результат переоцінок.
Наступним кінцевим продуктом є звіт про виконання бюджету району– це річна (квартальна) фінансова звітність на основі бухгалтерського обліку, де аналітично зображуються всі видатки і доходи бюджету району. Складений звіт та пояснюючу записку, де словесно описано на що і яким способом витрачалися бюджетні кошти, Фінуправління подає на затвердження до головного фінансового управління Рівненської облдержадміністрації.
Критеріями оцінки річної звітності є часовий критерій, здача звітності своєчасно; наявність всіх складових річний звіт має складатися з Балансу, Звіту про фінансові результати, Звіту про рух грошових коштів, Звіту про власний капітал, Приміток до річної фінансової звітності і Додатка до них(форми №1,2,3,4,5,6); квартальна звітність складається лише з Балансу і Звіту про фінансові результати (форми №1 і 2). Показники річної фінансової звітності складаються наростаючим підсумком з початку звітного року за січень-грудень. Кожну форму фінансової звітності підписують керівник і головний бухгалтер.
Діловий імідж –це враження, що склалося про достоїнства і недоліки кого або чого-небудь, суспільна оцінка. Тобто це сукупність тих елементів організації, які стимулюють клієнтів продовжувати користуватися послугами даного підприємства чи управління. Діловий імідж визначається такими показниками, як: наявність висококваліфікованого персоналу, взаєморозуміння з властями району, задоволеність державних органів, відсутність судових процесів.
3.Опис головних постачальників вхідних потоків, необхідних для утворення продукту, адекватного вимогам споживчого ринку
Вхідними потоками підприємства є матеріали та інформація, перетворювана процесом для створення вихідних потоків.
На вході Зарічненське фінансове управління використовує проектні бюджети сільських, селищних рад, які складаються відповідно головами сільських, селищних рад і подаються до районного Фінуправління, на основі яких складається консолідований план проекту бюджету.
Ішим входом Фінуправління є звіти сільських, селищних рад. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад складають звіт на підставі даних погосподарського обліку. До звіту включаються всі населені пункти, які входять до складу відповідних рад. Міські поселення включаються до звіту лише за умови, якщо все їх населення охоплено погосподарським обліком.
4. Опис критеріїв та порядок оцінки відповідності вхідним потоків вимогам організації, порядок повернення (вилучення із користування) неадекватних вхідних потоків.
В процесі виконання бюджетів районне Управління вимагає у виконавчих органів сільських та селищної Рад звітну інформацію про виконання їх бюджетів. Аналогічна звітність подається виконавчими органами районного Управління до обласного. Звіти про виконання місцевих бюджетів включають інформацію про склад і розміри їх доходної та видаткової частин, хід та результати виконання бюджетів.
Фінансова звітність сільських, селещних рад має подаватися бухгалтерами або іншими уповноваженими особами сільських, селищних рад районному Фінуправлінню та органам фінансової статистики. Річна фінансова звітність має подаватися не пізніше визначеного Міністерством фінансів терміну, державному реєстратору в обсязі балансу та звіту про фінансові результати.
Подання фінансової звітності супроводжується листом за підписом керівника підприємства або його заступника, в якому зазначають перелік форм фінансової звітності та інших матеріалів (пояснень, розшифровок тощо) і обсяг (кількість сторінок).
У рядках фінансової звітності, які не мають показників ставиться прочерк. Вся фінансова звітність складається –у тисячах гривень без десяткових знаків, крім розділу III Звіту про фінансові результати (ф.№2), вартісні показники якого складаються у гривнях і копійках. Конкретні уніфіковані формати фінансової звітності разом із вказівками щодо їх заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України.
Проекти бюджетів сільських, селищних рад мають подаватися щорічно до районного Управління. У даній документації мають бути конкретно розробленні шляхи і напрями використання бюджетних коштів.
5. Опис змісту, загальні критерії та порядок оцінки відповідності ресурсного забезпечення діяльності організації
Ресурси процесу –це фактори, що сприяють створенню вихідного потоку, але самі не трансформуються у вихідні потоки. Ресурси Фінансового управління включають в себе наявніть працівників відповідної кваліфікації, виробниче середовище (правила техніки безпеки, соціальне середовище, санітарні умови, отоплення, освітлення), інфраструктуру (приміщення, обладнання, служби забезпечення) та фінансові ресурси (фінансові дотації).
Загальними критеріями оцінки персоналу є проведення атестації персоналу, підвищення кваліфікації та перекваліфікація, наявність внутрішнього навчання.Щодо обладнання організації, то сюди можна віднести постійне удосконалення, оновлення як технічних так і програмних засобів, заміна фізично зношеного, а також морально застарілого, обладнання на нове, залучення кадрів для впровадження в дію нового обладнання, технологій.
До критеріїв оцінки соціальної інфраструктури належить ознайомлення працівників з правилами техніки безпеки, наявна кількість непланового відключення світла, отоплення, наявність скарг працівників. Щодо фінансових дотацій, то вони визначаються вчасністю, повнотою надходження, можливістю використання.
6.Опис переліку та короткий зміст головних регламентних документів, що визначають порядок діяльності організації
Зарічненське фінансове управління є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в області Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням. Засновницьким документом даної установи є затверджене положення про Фінансове управління та його структурні підрозділи , на основі якого і діє Управліня. У положенні містяться всі права та обов’язки, вимоги до роботи організації. Положення затверджується наказом Міністерства фінансів України.
У своїй діяльності Фінуправління також керується Конституцією України, Бюджетним кодексом, ЗУ«Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», «Про державну службу», постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями голови райдержадміністрації, наказами Міністерства фінансів України і обласних головних фінансових управлінь, рішеннями відповідного органу місцевого самоврядування прийнятими в межах його компетенції.
7. Визначивши входи та виходи, необхідні ресурси та регламент можна побудувати топ-модель діяльності Фінансового управління(Рис.1), а на її основі контекстну модель (Рис.2).
8. Сформуємо організаційно-структурні карти для шести основних процесів, що вимагають обов’язкового документування: управління документацією, протоколами якості, внутрішній аудит, управління невідповідною продукцією, попереджуючі та коригуючи дії.
Організаційні карти
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управління документацією.
Керівник підрозділу
Директор виробничого відділу
Власник процесу
Керівник підприємства
Шифр: 10
Дата набуття чинності
2010р.
Нормативні документи:
ISO 9001:2000 4.2.3. Управління документацією,Законодавство України, статут підприємства, робочі інструкції та креслення, технічна документація, схеми процесів, методичні вимоги та інші нормативні акти
Вхідні потоки:
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка:
Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
Постачальниками вхідних потоків є : керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків:
Підготовлений та укомплектований пакет документів, їх чіткість і достовірність для споживача
Перевірка:
Підтвердження того що споживач отримав потрібні дані
Особа що відповідає за приймання (споживач)
Керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби контролю якості
Критерії оцінки процесу
Результативність - відношення кількості заходів плану по стандартизації, виконаних своєчасно до загальної кількості заходів за планом. Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.
Необхідні записи і передача інформації
Розшифровка абревіатур, пояснення термінів
Дії у випадку якщо ціль не досягнута
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних
Відповідальність керівника підрозділу
Розробка та впровадження заходів щодо покращення даного процесу, Нести відповідальність за процес та його результати
Повноваження керівника підрозділу
Вносить оперативні зміни у протікання процесу, надає пропозиції щодо поліпшення процесу; планує, організовує, аналізує та контролює роботу персоналу, який задіяний у даному процесі, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управління протоколами якості.
Керівник підрозділу
Директор виробничого відділу
Власник процесу
Керівник підприємства
Шифр: 11
Дата набуття чинності
2010р.
Нормативні документи:
ISO 9001:2000. Система менеджменту якості. Вимоги. ISO 9001:2000 4.2.3. Управління документацією.ISO 9001:2000 4.2.4. Керування записами
Вхідні потоки:
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Скоригований та затверджений пакет документів, документи повинні бути легко ідентифікованими, чіткими, адекватними та актуальними.
Перевірка:
Проводиться з метою забезпечення впевненості щодо достовірності вхідних потоків шляхом прослідковування та перевірки за змістом та формальної перевірки документів
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
Постачальниками вхідних потоків є : керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби кнтролю якості
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків:
Підготовлений та укомплектований пакет документів, їх чіткість і достовірність для споживача
Перевірка:
Підтвердження того що споживач отримав потрібні дані
Особа що відповідає за приймання (споживач)
Керівник виробництва, оператор виробництва, керівник служби постачання, керівник ПКВ,та керівник служби контролю якості
Критерії оцінки процесу
Результативність - відношення кількості заходів плану по стандартизації, виконаних своєчасно до загальної кількості заходів за планом. Ефективність витрат - відношення фактично затрачених коштів фінансового плану "витрати на документування" до фінансового плану.
Необхідні записи і передача інформації
Пояснення необхідної термінології
Дії у випадку якщо ціль не досягнута
Підвищення кваліфікації персоналу, удосконалення процесу передачі даних
Відповідальність керівника підрозділу
Розробка та впровадження заходів щодо покращення даного процесу, Нести відповідальність за процес та його результати
Повноваження керівника підрозділу
Вносить оперативні зміни у протікання процесу, надає пропозиції щодо поліпшення процесу; планує, організовує, аналізує та контролює роботу персоналу, який задіяний у даному процесі, підтримувати взаємодію з іншими керівниками підрозділів
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: процес внутрішнього аудиту
Керівник підрозділу
Директор виробничого відділу
Власник процесу
Керівник підприємства
Шифр: 12
Дата набуття чинності
2010р.
Нормативні документи:
стандарти ISO 9000 і ISO 9001-2000 п.8.2.2., номенклатура персоналу, управлінська документація, інструкція до проведення аудиту.
Вхідні потоки: дані від вищого керівництва про стан компанії.
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
письмовий звіт проаналізованих даних від керівника компанії.
Перевірка:
перевірка аудитором достовірності та відповідності отриманої інформації.
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
керівник підприємства
Вихідні потоки:
аудиторський висновок
Форма передачі вихідних потоків:
звіт у письмовій формі (аудиторський висновок у письмовій формі).
Перевірка:
здійснюється шляхом співставлення наявних даних із даними аудиторської перевірки.
Особа що відповідає за приймання (споживач)
Генеральний директор
Критерії оцінки процесу
здійснюється шляхом співставлення наявних даних із даними аудиторської перевірки.
Необхідні записи і передача інформації
записи в протоколи якості та у відповідні аудиторські документи (аудиторський висновок).
Дії у випадку якщо ціль не досягнута
повторне здійснення аудиту
Відповідальність керівника підрозділу
відповідальність за некомпетентне проведення аудиту і повторне його проведення.
Повноваження керівника підрозділу: доступ до номенклатури підприємства, збір необхідної інформації.
Повноваження керівника підрозділу
Ознайомитися з аудиторським висновком і прийняти рішення щодо покращення роботи підприємства на майбутнє.
Організаційна карта підрозділу
Найменування процесу: Управління невідповідною продукцією
Керівник підрозділу
Директор виробничого відділу
Власник процесу
Керівник підприємства
Шифр: 13
Дата набуття чинності
2010р.
Нормативні документи:
Нормативні документи : ISO 9001:2000 розділ 8.3. Система менеджменту якості.Вимоги. СТП 4.2-01 “Управління документацією”Інструкція щодо визначення і забезпечення управління невідповідностями.
Вхідні потоки: інформація про невідповідності
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
За допомогою розсилки
Перевірка:
порівняння даних і документів, законність і достовірність
Особа що відповідає за передачу (постачальник):
керівник відділу інформування
Вихідні потоки:
Коригуючі та попереджуючі дії та рішення
Форма передачі вихідних потоків:
передача документів у відділ інформації шляхом документальних рішень
Перевірка:
контроль та вимірювання показників процесів ; збір інформації щодо результатів процесу
Особа що відповідає за приймання (споживач)
начальник відділу управління ресурсами , начальник відділу управління персоналом, начальник відділу аналізу даних та інші
Критерії оцінки процесу
можливості процесів, досягнення цілей проекту, задоволеність споживачів й інших зацікавлених сторін в продукції організації
Необхідні записи і передача інформації
письмові інструкції, блок-схеми, документи в електронному варіанті
Дії у випадку якщо ціль не досягнута
усунення помилок процесу, необхідність вимірювати результативність та ефективність зв’язку із зацікавленими сторонами, щоб установити міру чіткості та зрозумілість інформації; необхідно застосувати необхідні засоби передачі інформації, яка випливає з аналізу вимірів
Відповідальність керівника підрозділу
керівнику необхідно забезпечити ефективний вимір, збір і затвердження даних, щоб мати можливість переконатися в результативній роботі організації і задоволеності зацікавлених сторін. Ця діяльність включає аналіз дієвості та цілей вимірювання, а також передбачуване використання даних для гарантування даної споживчої цінності в роботі організації
Повноваження керівника підрозділу
має визначити процесу аналізу та розподілити відповідальність та повноваження для здійснення цієї діяльності, розглянути дії щодо покращення якості продукції, надати накази до відділів , що відповідають за процес управління ресурсами та персоналом
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:коригуючі дії
Керівник підрозділу:
Власник процесу
Шифр 14
Начальник управління
Начальник управління
Дата набуття чинності 2010р.
Нормативні документи:
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.
ISO 9001:2000.п.8.5.2 системи менеджменту якості. Вимоги.Настанова з якості.
Положення та інструкції щодо оформлення документів.
Вхідні потоки:
Інформація від вищого керівництва, рекомендації.
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
У письмовому вигляді.
Перевірка:
Згідно критеріїв якості.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальник відділу з якості, начальник відділу
Вихідні потоки:
Коригуючі рішення
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
В письмовій та усній формі
Перевірка:
Достовірність показників якості.
Особа, що відповідає за прийняття (споживач):
Відділ управління персоналом, виробничим обладнанням.
Критеріїт оцінки процесу:
Результативність проведення моніторингу не нижча 95%.
Відношення кількості відповідних показників до загальної кількості показників.
Необхідні записи і передача інформації:
Про рівень кваліфікації працівників, та їх здатність виконувати необхідну роботу. Далі дана інформація передається у письмовому вигляді на управління персоналом і виробничим обладнанням..
Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:
У випадку,якщо не досягнуто проводиться повторний моніторинг.
Відповідальність керівника підрозділу:
Відповідає за проведення моніторингу, виявлення помилок і їх усунення.
Повноваження керівника підрозділу:
Давати вказівки персоналу, вказувати на відхилення в роботі персоналу.
Організаційна карта підрозділу:
Найменування процесу:попереджуючі дії
Керівник підрозділу:
Власник процесу
Шифр 15
Начальник управління
Начальник управління
Дата набуття чинності 2010р.
Нормативні документи:
ISO 9000:2000. Система менеджменту якості. Головні положення і словник.ISO 9001:2000. п.8.5.3 системи менеджменту якості. Вимоги.Настанова з якості.Положення та інструкції щодо оформлення документів.
Вхідні потоки:
Інформація від вищого керівництва, рекомендації.
Форма отримання вхідних потоків і вимоги до них:
Письмова форма.
Перевірка:
Згідно критеріїв якості.
Особа, що відповідає за передачу (постачальник):
Начальник відділу з якості, начальник відділу
Вихідні потоки:
Попереджуючі рішення
Форма передачі вихідних потоків і вимоги:
В письмовій та усній формі
Перевірка:
Співставлення з наявними рішеннями
Особа, що відповідає за прийняття (споживач):
Відділ управління виробничим обладнанням та інфраструктурою; управління персоналом
Критеріїт оцінки процесу:
Результативність проведення моніторингу не нижча 95%.
Відношення кількості відповідних показників до загальної кількості показників.
Необхідні записи і передача інформації:
Про рівень кваліфікації працівників, та їх здатність виконувати необхідну роботу. Далі дана інформація передається у письмовому вигляді на управління персоналом і виробничим обладнанням..
Дії у випадку,якщо ціль не досягнута:
У випадку,якщо не досягнуто проводиться повторний моніторинг.
Відповідальність керівника підрозділу:
Відповідає за проведення моніторингу, виявлення помилок і їх усунення.
Повноваження керівника підрозділу:
Давати вказівки персоналу, вказувати на відхилення в роботі персоналу.
13. Моніторинг процесів
Моніторинг - це система збору даних про складні явища, які описуються за допомогою певних ключових показників з метою оперативної діагностики стану об'єкта дослідження, відстеження тенденцій і динаміки змін, що відбуваються в них, і на цій основі прийняття оптимальних управлінських рішень.
Моніторинг процесів здійснюється шляхом контролю за визначеними показниками, що описують той чи інший процес. Для цього мають бути визначені методи вимірювання показників та прийнятні діапазони.
Таблиця 1.
Показники функціонування процесу
№з/п
Назва процесів
Приклади показників ключових процесів Управління
1.
Аналіз даних
Рівень виконання рішень
2.
Аналіз вищого керівництва
Якісь виконання управлінських рішень
Особиста участь керівництва
3.
Коригуючі рішення
Кількість прийнятих рішень
4.
Управління документацією
Рівень обліку документації
розробки документації
5.
Управління протоколами якості
Аналіз результатів вимірювання
7.
Перевірка КРУ
Рівень перевірки даних
Наявність відхилень, неточночтей
8.
Управління персоналом
Навчання персоналу
Рівень підготовки персоналу
9.
Управління виробничим обладнанням
Справність обладнання, термін його служби
10.
Управління фінансовими ресурсами
Забезпеченість організації фінансовими дотаціями
11.
Проаналізувати проектні та фактичні показники районних та місцевих бюджетів
Динаміка розвитку Фін.управління.
12.
Розробити консолідований план районного бюджету
Якость,оптимальность консолідованого плану
13.
Затвердити проект районного бюджету
Відповідность розробленого плану вимогам Мінфіну
14.
Фінансувати установи державного підпорядкування
Рівень фінансування. Задоволеність споживачів.
15.
Здійснити контроль за розподілом бюджетних коштів
Рівень виконання бюджету
Результативность.
Всі наявні 15 процесів можна об’єднати у 4 групи: процеси життєвого циклу, ресурсного забезпечення, оціночні та організаційно-управлінські процеси. Використовуючи загальні показники охарактеризуємо кожен із процесів.
Таблиця 2.1
Загальні показники, які характеризують процес
ресурсного забезпечення
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,1
3
0,3
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,2
1
0,2
3.
Якість планування процесу
0,05
4
0,2
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
4
0,2
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
1
0,1
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,05
5
0,25
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,25
2
0,5
8.
Якість контролю процесу
0,1
4
0,4
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
2
0,2
Індивідуальна оцінка групи 1 2,35
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,2
4
0,8
2.
Фінансові ресурси
0,5
2
1,0
3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,6
4.
Людські ресурси
0,15
2
0,3
Індивідуальна оцінка групи 2 2,7
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
3
0,6
2.
Оптимальність тривалості
0,3
1
0,3
3.
Своєчасність виконання
0,3
4
1,2
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на розробку звіту
0,2
2
0,4
Індивідуальна оцінка групи 3 2,5
Таблиця 2.2
Загальні показники, які характеризують процес
«життєвого циклу»
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,1
5
0,5
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
3
0,3
3.
Якість планування процесу
0,05
2
0,1
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
3
0,15
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
3
0,3
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,1
4
0,4
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,3
2
0,6
8.
Якість контролю процесу
0,1
2
0,2
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
1
0,1
Індивідуальна оцінка групи 1 2,65
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,2
5
1
2.
Фінансові ресурси
0,25
2
0,5
3.
Матеріальні ресурси
0,25
3
0,75
4.
Людські ресурси
0,3
3
0,9
Індивідуальна оцінка групи 2 3,15
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,1
2
0,2
2.
Оптимальність тривалості
0,3
3
0,9
3.
Своєчасність виконання
0,4
2
0,8
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,2
3
0,6
Індивідуальна оцінка групи 3 2,5
Таблиця 2.3
Загальні показники, які характеризують організаційно-управлінський процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,25
3
0,75
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
2
0,2
3.
Якість планування процесу
0,1
4
0,4
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,5
1
0,5
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,5
1
0,5
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,1
4
0,4
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,1
2
0,2
8.
Якість контролю процесу
0,15
3
0,45
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
2
0,2
Індивідуальна оцінка групи 1 3,6
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,4
3
1,2
2.
Фінансові ресурси
0,05
2
0,1
3.
Матеріальні ресурси
0,05
2
0,1
4.
Людські ресурси
0,5
4
2
Індивідуальна оцінка групи 2 3,4
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,3
4
1,2
2.
Оптимальність тривалості
0,1
2
0,2
3.
Своєчасність виконання
0,25
3
0,75
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,35
2
0,7
Індивідуальна оцінка групи 3 2,85
Таблиця 2.4
Загальні показники, які характеризують оціночний процес
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,05
3
0,15
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
3
0,3
3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
1
0,05
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,05
1
0,05
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,15
4
0,6
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,3
2
0,6
8.
Якість контролю процесу
0,1
3
0,3
9.
Якість удосконалення процесу
0,05
2
0,1
Індивідуальна оцінка групи 1 2,75
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,4
4
1,6
2.
Фінансові ресурси
0,1
3
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,2
2
0,4
4.
Людські ресурси
0,3
2
0,6
Індивідуальна оцінка групи 2 2,9
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
2
0,4
2.
Оптимальність тривалості
0,3
2
0,6
3.
Своєчасність виконання
0,1
4
0,4
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на якість продукту
0,4
3
1,2
Індивідуальна оцінка групи 3 2,6
Дослідивши загальні показники, які характеризують 4 процеси ми визначили критичний процес –ресурсного забезпечення. Адже його результуюча оцінка є найменшою з усіх процесів. Оскільки в організації існує 3 види ресурсів, то за допомогою загальних показників визначимо, який з них критичніший.
Таблиця 3.1
Загальні показники, які характеризують процес
управління персоналом
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,2
3
0,6
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,2
2
0,4
3.
Якість планування процесу
0,05
4
0,2
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
4
0,2
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,1
1
0,1
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,05
2
0,1
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,25
2
0,5
8.
Якість контролю процесу
0,1
4
0,4
9.
Якість удосконалення процесу
0,1
2
0,2
Індивідуальна оцінка групи 1 2,7
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,3
3
0,9
2.
Фінансові ресурси
0,5
2
1,0
3.
Матеріальні ресурси
0,15
3
0,6
4.
Людські ресурси
0,15
2
0,3
Індивідуальна оцінка групи 2 2,8
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,3
3
0,9
2.
Оптимальність тривалості
0,3
2
0,6
3.
Своєчасність виконання
0,3
4
1,2
4.
Можливість скорочення часу процесу без негативного впливу на розробку звіту
0,2
1
0,2
Індивідуальна оцінка групи 3 2,9
Таблиця 3.2
Загальні показники, які характеризують управління інфраструктурою та виробничим обладнанням
№з/п
Універсальні показники для
оцінування ключових процесів
Ваговий
коефіцієнт
Оцінка
у балах
Результуюча
оцінка
процесу
Група 1.Зрілість процесу
1.
Визначення цілей процесу
0,1
3
0,3
2.
Розуміння цілей процесу персоналу
0,1
3
0,3
3.
Якість планування процесу
0,15
4
0,6
4.
Якість визначення вхідних даних процесу
0,05
1
0,05
5.
Якість визначення вихідних даних та їх достатності
0,05
1
0,05
6.
Якість реєстрації виконання операцій процесу
0,15
4
0,6
7.
Якість виконання поставлених задач на стадіях процесу
0,3
2
0,6
8.
Якість контролю процесу
0,1
3
0,3
9.
Якість удосконалення процесу
0,05
4
0,2
Індивідуальна оцінка групи 1 3,0
Група 2.Забезпеченість процесу ресурсами
1.
Інформаційні ресурси
0,4
4
1,6
2.
Фінансові ресурси
0,1
3
0,3
3.
Матеріальні ресурси
0,2
2
0,4
4.
Людські ресурси
0,3
3
0,9
Індивідуальна оцінка групи 2 3,2
Група 3.Часові характеристики процесу
1.
Тривалість підготовки до процесу
0,2
3
0,6
2.
Оптимальність тривалості
0,3
2
0,6