Міністерство освіти і науки України
Національний Університет "Львівська політехніка"
ЗВІТ
ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ№1
На тему:
Початок роботи в середовищі об'єктно-орієнтованого
програмування Delphi
Мета роботи: ознайомитися з середовищем Delphi, отримати основні навички роботи у середовищі.
Теоретичні відомості.
Програма Delphi складається з п’яти вікон: головне вікно Delphi, вікно форми Form1, вікна інспектора об'єктів Object Inspector та Tree Object вікно редактора коду Unit1.pas.
У головному вікні Delphi знаходиться меню команд Delphi, панель інструментів і палітра компонентів. Вікно форми Form1 являє собою макет вікна додатка що розробляється.
Робота над новим проектом починається зі створення стартової форми - вікна, що з'являється при запуску додатка. Діалогове вікно програми, що відкривається під час її роботи на етапі розробки програми, називається формою. Стартова форма створюється шляхом зміни властивостей (характеристик) форми Form1. Властивості форми визначають її зовнішній вигляд: розмір, положення на екрані, текст заголовка, вид рамки. Властивості перераховані на вкладці Properties (Властивості) діалогового вікна Object Inspector (Інспектор об'єктів). У лівому стовпчику знаходяться імена властивостей, а в правому - їхні значення.
При створенні форми в першу чергу варто змінити значення властивості Caption (Заголовок). Для цього необхідно клацнути мишею поле Caption. У результаті в правому стовпчику, де знаходиться поточне значення властивості, з'явиться курсор. Використовуючи клавішу <Backspase>, потрібно видалити значення і ввести потрібне вам.Таким самим чином можна установити значення властивостей Height і width, що визначають висоту й ширину форми. Розмір форми і її положення на екрані, а також розмір і положення елементів керування на поверхні форми задаються в пікселях, тобто крапках екрана.
Вікно, у якому знаходяться властивості компонентів, називається Object Inspector (Інспектор об'єктів). Для того щоб додати у форму компоненти, необхідно в палітрі компонентів вибрати вкладку, натиснути на піктограму потрібного компонента, а потім натиснути лівою кнопкою миші в тому місці форми, де повинен знаходитися правий верхній кут компонента. В результаті у формі є компонент стандартного розміру. Delphi надає можливість змінити розмір компонента і його положення на поверхні форми. Для того щоб змінити положення компонента, необхідно установити курсор миші на його зображення, натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи її натиснутої, перемістити компонент у потрібне місце форми, потім відпустити кнопку миші.
Завдання 4:
Виконати перерахунок хвилин в години.
unit Laba1;
interface
uses
Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
Dialogs, StdCtrls;
type
TForm1 = class(TForm)
Edit1: TEdit;
Label1: TLabel;
Label2: TLabel;
Label3: TLabel;
Button1: TButton;
Button2: TButton;
procedure Button1Click(Sender: TObject);
procedure Button2Click(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;
var
Form1: TForm1;
implementation
{$R *.dfm}
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
f:real;
k:real;
begin
f:=StrToFloat(Edit1.Text);
k:=f*60;
label3.Caption:=Edit1.Text+FloatToStr(k)+;
end;
procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
begin
Form1.Close;
end;
end.
Висновок:
На цій лабораторній роботі я ознайомилася з середовищем Delphi та отримала основні навички роботи у середовищі. Мені була задана задача,яку я за допомогою програми Delphi розв'язала.