Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Лабораторна робота № 4
На тему:
“Створення текстового редактора у середовищі візуального програмуванняDelphi, з використанням компонентів головного меню, та діалогових вікон”
Мета роботи: Вивчити класи і компоненти Delphi, призначені для створення компонентів головного меню, та діалогових вікон. Навчитися створювати текстовий редактор.
Теоретичні відомості
TMemo це компонент для вводу/виводу кількох рядків даних. Може містити досить великий текст, як у стандартному блокноті Windows. Для доступу до тексту використовується властивість Lines (список рядків Strings). Властивість WordWrap указує потрібно чи ні робити автоматичне перенесення тексту на новий рядок, якщо він виходить за межі компонента. Цей компонент не працює с текстом форматів RTF чи DOC. Для формату RTF є компонент TRichEdit.
У цій лабораторній роботі ми розробимо текстовий редактор. Створимо редактор на зразок Microsoft Word (редактор для форматованого тексту).
Вибираємо основний компонент для створення редактора. Вибір між
компонентом Memo і RichEdit. Для нашого редактора ми виберемо RichEdit(знаходиться на вкладці Win32), тому що він підтримує абзаци, нумерацію, колірневиділення тексту і т.д.
У компоненті RichEdit при установці вже міститься один рядок тексту (за замовчуванням це ім'я знову створеного компонента). За відображення тексту в компоненті відповідає властивість Lines типу TStrings. Це щось начебто масиву рядків, тому що кожен рядок має свій порядковий номер (відлік починається з нуля).
Щоб створити панель інструментів (ToolBar), на якій будуть розташовуватися кнопки швидкого виклику команд (наприклад, Відкрити, Зберегти і т.д.), розташовуємо на формі компонентів Panel (вкладка Standart палітри компонентів). Потрібно стерти властивість Caption. Для того, щоб панель розташовувалася завжди у верхній частині вікна, потрібно встановити властивість панелі - Align рівним alTop.
Щоб нам відкривати і зберігати текстові файли, знадобляться ще два компоненти, це OpenDialog і SaveDialog. Обоє знаходяться на вкладці Dialogs. Це невізуальні компоненти і їх не буде видно під час роботи додатка, тому можна розташовати їх у будь-яке зручне місце форми.
За відображення смуг прокручування компонента RichEdit
відповідає властивість ScrollBars. Воно складне і ви можете вибрати з:
ssNone - смуги прокручування не відображаються
ssBoth - є як горизонтальна, так і вертикальна смуга
ssVertical - тільки вертикальна смуга
ssHorizontal - тільки горизонтальна смуга
Для розробки системного меню скористаємося компонентом MainMenu, що розташований на вкладці Standart палітри компонентів. Для того, щоб можна було редагувати пункти меню варто скористатися вбудованим редактором меню.
Виконання роботи
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
if OpenDialog1.Execute then
RichEdit1.Lines.LoadFromFile(OpenDialog1.Filename);
end;
procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
begin
if SaveDialog1.Execute then
RichEdit1.Lines.SaveToFile(SaveDialog1.Filename);
end;
procedure TForm1.Button3Click(Sender: TObject);
begin
if FontDialog1.Execute then
RichEdit1.SelAttributes.Assign(FontDialog1.Font);
end;
procedure TForm1.N2Click(Sender: TObject);
begin
button1.OnClick(self);
end;
procedure TForm1.N3Click(Sender: TObject);
begin
button2.OnClick(self);
end;
procedure TForm1.N9Click(Sender: TObject);
begin
button3.OnClick(self);
end;
procedure TForm1.N4Click(Sender: TObject);
begin
Close;
end;
procedure TForm1.N6Click(Sender: TObject);
begin
RichEdit1.CopyToClipboard;
end;
procedure TForm1.N7Click(Sender: TObject);
begin
RichEdit1.CutToClipboard;
end;
procedure TForm1.N8Click(Sender: TObject);
begin
RichEdit1.CutToClipboard;
end;
procedure TForm1.N11Click(Sender: TObject);
begin
AboutBox.ShowModal;
end;
end.
Висновок:
В даній лабораторній роботі я ознайомилася з класами і компонентами Delphi, призначених для створення компонентів головного меню, та діалогових вікон. А також створювала власний текстовий редактор, використовуючи компонент TRichEdit, OpenDialog і SaveDialog.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!