Курсова робота
на тему
Розробка системи менеджменту в організації
Зміст
Вступ
Розділ 1. Загальна характеристика організації
Розділ 2. Формування функцій менеджменту на підприємстві
2.1. Планування
2.2. Організація взаємодії
2.3. Мотивування
2.4. Контролювання
2.5. Регулювання
Розділ 3. Використання методів менеджменту в організації
Розділ 4. Проектування комунікацій на підприємстві
Розділ 5. Розробка механізмів прийняття управлінських рішень в організації
Розділ 6. Формування механізмів управління групами працівників в організації
Розділ 7. Розробка пропозицій з організації та вдосконалення керівництва
Висновки
Список використаної літератури
Вступ.
В даному курсовому проекті розглядається товариство з обмеженою відповідальністю центр пластичної та естетичної хірургії “Віртус”. Фірма діє в умовах жорсткої конкуренції, недосконалої політики держави в області оподаткування та дотацій, нестійкої ринкової системи, повільного розвитку НТП, слабких зовнішньоекономічних зв’язків, нестабільного міжнародного положення та надзвичайно еластичного попиту на послуги фірми. Усе це ускладнює та уповільнює розвиток фірми.
Дана фірма належить до сфери надання послуг. Серед переліку послуг, що вона надає, присутні: діагностика і лікування обличчя та тіла, корекція фігури та пластичні операції по омолодженню, лазерне шліфування та лікувальний масаж, реконструкція при травмах та післяопераційна реабілітація. У перспективі планується доповнити спектр послуг наданням стоматологічних послуг, лікуванням волосся, проведенням ультразвукових та хімічних пілінгів.
У своїй діяльності фірма має серйозних конкурентів, зокрема, “Клініка Валінховського”, “Derma lux”, “Клініка А.А.Шалімова”.
Організаційна структура, яка є оптимальною для існування та діяльності фірми, - це лінійно – штабна. На фірмі працює 56 осіб, серед них: 3 заступника головного лікаря, 3 виробничих та 3 управлінських підрозділів. Проте дану структуру потрібно удосконалити, що і буде зроблено в ході роботи.
На даний момент, не дивлячись на конкуренцію, у фірми налічується 5 груп споживачів. Цю кількість у майбутньому планується збільшити.
Діяльність фірми не проходить без недоліків. Є наявним ряд проблем, серед яких: потреба капітального ремонту приміщень, проблема із зростаючим попитом з боку спортсменів, вихід на пенсію головного лікаря.
В даному проекті для вирішення цих проблем буде розроблено та запропоновано декілька управлінських рішень. Будуть розглянуті також функції та методи менеджменту на підприємстві, формування механізмів управління групами працівників, пропозиції по удосконаленню роботи керівників, організація управління конфліктами, перемінами та стресами, проектування комунікацій на підприємстві та організація праці менеджерів на підприємстві.
Розділ1.Загальна характеристика організації.
Загальна характеристика організації ТзОВ “Престиж”
Параметр, який характери - зується
Зміст та особливості
Основні відмінності від інших організацій
Законодавча база заснування та існування організації
Участь у ЗЕД
Форма підприємництва
ТзОВ- це товариство, що має статутний фонд, розділений на частки, розмір яких визначений документами. Учасники товариства несуть відповідальність у межах їх вкладів.
ТзОВ відрізняється від КТ, ТзПВ і ТзДВ тим, що: ТзПВ-це товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть відповідальність за забов”язаннями товариства усім своїм майном. ТзДВ - це товариство, учасники якого несуть відповідальність як своїми внесками, так і належним їм майном. КТ- це товариство, яке включає одного або більше учасників, що несуть відповідальність всім своїм майном, і одного або більше, відповідальність яких обмежена їх вкладами в товариство.
"Закон про підприємства в Україні",
"Закон про підприємництво",
"Закон про господарське право",
"Закон про господарські товариства",
"Закон про власність", "Закон про ЗЕД".
Підприємство приймає участь у ЗЕД таким чином, що: 1)співробітництво з іноземними фірмами з приводу імпортування спецобладнання та ліків; 2)приймає участь у міжнародних конференціях; 3)планує вийти на міжнародний рівень і заснувати свої філіали поза межами України; 5)в особливо важких випадках є можливість направлення пацієнтів на лікув
Профіль
Обслуговування
Дане підприємство є типовим для своєї галузі: особливих відмінностей не виявлено.
Види діяль-ності: надання послуг
Дане підприємство надає наступні послуги: 1)Відділення косметології:
*комп’ютерна діагностика та консультації;
*гістологічні дослідження шкіри, лікувальний масаж;
*усунення доброякісних пухлин з поверхні тіла;
2)Відділення хірургії:
*контурна пластика обличчя
*корекція обличчя і фігури;
*пластичні операції по омолодженню;
*лазерне шліфування;
*післяопераційна реабілітація.
Основні відмінності від інших організацій:
*висока точність поставленого діагнозу;
*висока якість наданих послуг; *особлива кваліфікація спеціалістів; *безкоштовна корекція при пост операційних відхиленнях;
*помірні ціни.
Форма власності: приватна
Приватна форма власності полягає у тому, що підприємством володіють фізичні особи. Вони розпоряджаються підприємством на власний розсуд, залучають потрібні ресурси, кошти(як власні, так і взяті в кредит)і несуть відповідальність за це.
Приватна форма власності відрізняється від державної і змішаної тим, що: державне підприємство-це таке, власником якого є держава, що розпоряджається і керує підприємством на власний розсуд; змішане підприємство-це таке, власниками якого є як фізична особа(би),так і держава.
Внутрішнє середови-ще
Цілі:1)довготермінові: вихід на міжнародний ринок послуг; підвищення доходів підприємства; збільшення спектру послуг; 2)середньо термінові: налагодження контактів із закордонними організаціями; зміна обладнання, реконструкція приміщень, введення досягнень НТП; 3)короткотермінові: проведення рекламної агітації; підвищення кваліфікації працівників. Завдання: протягом місяця відділ маркетингу повинен розробити різні варіанти рекламної кампанії і надати на узгодження головному лікареві. Структура: використовується лінійно-штабна. Технологія: багатоланкова технологія масового та індивідуального виробництва. Люди: на даний час на підприємстві працює 56осіб,.
Зовнішнє
середовище
Фактори прямої дії:1)профспілка майже не впливають, але зберігають в працівників впевненість в захище- ності; діє практично формально. 2)партії та інші громадські організації не впливають, тому що діють за межами підприємства. 3)постачальники на організацію впливають позитивно, тому що добре налагоджені канали постачання обладнання та ліків, а бюджет організації дозволяє розраховуватись за поставки. 4)законодавчі акти впливають скоріше позитивно, так як їх зміст не торкається інтересів підприємства. 5)державні органи влади впливають скоріше позитивно, так як проводять гнучку політику в галузі оподаткування, проте деякі аспекти їх політики не є вдалими для організації. 6)система економічних відносин у державі стала налагоджуватись і стоїть на більш-менш високому рівні, тому на організацію впливає більше позитивно, ніж негативно. 7)споживачі: на даний момент налічується 5 груп споживачів: жінки середнього віку, жінки похилого віку, чоловіки віком 45-60 років, спортсмени(як чоловіки, так і жінки), іноземні мешканці. В майбутньому планується вийти на додаткову групу споживачів-діячів шоу-бізнесу (як вітчизняних. Так і закордонних). 8)конкуренти: фактична кількість конкурентів-3. Це “Клініка Валінховського”, “Derma lux”, “Клініка А.А.Шалімова”. У перспективі до них можуть додатись також “Цертус”, “Клініка Круткова”.
Фактори непрямої дії: 1) міжнародні події на даний момент на підприємство не впливають. 2) міжнародне оточення впливає позитивно, так як фірма має тісні зв’язки із сусідніми державами. 3) НТП впливає позитивно, тому що дозволяє вдосконалювати обслуговування і поширити спектр діяльності. 4) політичні обставини впливають негативно, тому що зв’язку із передвиборчою кампанією збільшився податок на рекламу. 5) соціально-культурні обставини не впливають. 6)стан техніки та технології значно поліпшився тому став позитивно впливати на підприємство. 7) особливості економічних відносин впливають дещо негативно, тому що політика, що визначає діяльність підприємства, є поки що недосконалою. 8)стан економіки дещо поліпшився, тому вплив став швидше позитивним.
Розділ2.Формування функцій менеджменту на підприємстві.
2.1.Планування.
Стратегічне планування:
Місія
надання медичної допомо-ги та реабілітація після неї
Ціль
*вихід на міжнародний ринок;
збільшення доходів організації і спектру послуг;
*поліпшення контактів із іноземними підприємств-вами;
*зміна обладнання, приміщень;
введення до-сягнень НТП;
*рекламна кампанія.
Оцінка і аналіз зов. середовища
ФПД:
- профспілки +1
-партіі 0
- постачальники +4
-законод. акти +1
- органи влади +1
-екон. відносини +1
- споживачі +4
- конкуренти +2
ФНПД:
-міжнарод. події 0
-міжнарод. оточ. +2
-НТП +5
-політ. обставини –1
-соц.- ек. обставини 0
-стан техніки та технології 1
-екон. відносини –1
-стан економіки 1
Управлінське дослідження сильних та слабких сторін
Сильні сторони:
- помірні ціни;
- висока якість обслуговування
- кваліфіковані спеціалісти;
- точність діагнозу.
Слабкі сторони:
- недосконала техніка;
- нестача препаратів;
- поганий стан приміщень.
Аналіз стратегічних альтернатив
Для даної організації скорочення не підходить, т. я. надання послуг організовано добре, і скорочення зробить організацію неконкуренто
здатною; ріст також не підходить, так як в організації є деякі проблеми, необхідно вирішити
Вибір стратегії
Для організації підійде стратегія обмеженого росту,
т. я. в неї є
деякі
проблеми, але вона
розвивається нормально і
має доволі
хороші
перспективи.
Планування
реалізації
стратегії
Планування реалізації стратегії
Місія
Вибір стратегії
Формування бюджету. Дана фірма отримує доходи від: надання послуг; співробітництва з іншими фірмами; від продажу ліків та препаратів. Видатки з бюджету ідуть на: закупівлю обладнання та ліків; заробітну плату; рекламу; покращення умов праці; ремонт обладнання та приміщень..Примінення системи економічних показників. На даному підприємстві є присутніми наступні показники: плинність кадрів, прибуток, рентабельність, ефективність праці, кількість клієнтів за півроку. Плинністю кадрів визначається така ситуація на фірмі, коли за невеликий проміжок часу на одній і тій самій посаді змінюються декілька працівників. Кількість клієнтів за півроку не має бути меншою, ніж 800 чоловік. Якщо ця кількість є меншою, то доходи фірми зменшуються.
Управління за цілями. Фірма керується таким підходом, як дерево цілей. Довготермінові цілі ставить головний лікар. Інші цілі мають підпорядковуватись під ці цілі і бути спрямованими на реалізацію стратегії .
Тактика. Дана фірма використовує тактику святкових знижок (8.03,14.02,25-31.12),а також знижок для постійних клієнтів (до 10%).
Політика. Фірма керується наступними принципами: постійно помірні ціни, якість наданих послуг, реклама (не надмірна),”клієнт на першому місці”.
Процедури. Прийому та звільнення працівників, преміювання, видачі заробітної плати. Прийом працівників здійснюється наступним чином:1.перевірка належних документів;2.співбесіда з фахівцямими;3.випробний термін 2 тижні (без оплати);4.другий випробний термін 3 місяці (з оплатою); 5.прийом на роботу, підписання контракту.
Правила. Техніка безпеки, евакуація при пожежі, техніка безпеки в операційних приміщеннях, графік роботи лікарів, правила поведінки в приміщенні лікарні.
2.2.Організація взаємодії.
Посади керівників
Чисельність
Функції (види діяльності працівників)
Відповідальність та повноваження
Факт.
Раціон.
Головний лікар
1
1
Очолює фірму, слідкує за процесом надання послуг, роботою заступників та штабів. Проводить найбільш складні операції.
Відповідає юридично перед державою. Має право управляти фірмою та працівниками на свій розсуд.
Заступник з економіки
1
1
Виконує функції гол. лікаря у економічних питаннях, слідкує за роботою відділу праці та зарплати, планово – і фінансовоекон. відділів.
Відповідає перед гол. лікарем за роботу своїх відділів. Має право управляти ними на свій розсуд, але має узгоджувати свої рішення з гол. лік
Головний бухгалтер
1
Виконує функції гол. лікаря у питаннях бухгалтерії. Слідкує за роботою бухгалтерії.
Відповідає перед гол. лікарем. Має право управляти бухгалтерією на власний розсуд, узгоджуючи свої рішення з гол. лік.
Заступник з маркетингу
1
Виконує функції гол. лікаря у питаннях маркетингу та реклами. Слідкує за роботою відділу маркетингових досліджень та реклами та відділу постачання.
Відповідає перед гол. лікарем. Має право управляти своїми відділами на власний розсуд, узгоджуючи свої рішення з гол. лікарем.
Заступник з технічних питань
1
Виконує функції гол. лікаря стосовно НДЛ.
Відповідає перед гол. лікарем за роботу НДЛ та має право управляти
Заступник з кадрових питань
1
Виконує функції гол. лікаря у кадрових питаннях. Слідкує за роботою відділу кадрів та відділу перепідготовки.
Звітує перед гол. лікарем за роботу своїх відділів та має право управляти ними.
Заступник по відділенню хірургії
1
1
Виконує функції гол. лікаря стосовно підрозділів, які входять до відділу хірургії.
Звітує перед гол. лікарем та має право управляти своїми підрозділами.
Заступник по відділенню косметології
1
1
Виконує функції гол. лікаря стосовно підрозділів, які входять до відділу косметології. Проводить складні операції.
Звітує перед гол. лікарем та має право управляти своїми підрозділами.
Начальник відділу постачання
1
1
Слідкує за поставками ліків та обладнання на фірму. Шукає вигідних для фірми постачальників.
Відповідає перед заст..з маркетингу. Має право заключати контракти із постачальниками.
Начальник відділу кадрів
1
1
Слідкує за роботою відділу кадрів. Налагоджує її. Слідкує за плинністю кадрів, їх кваліфікацією.
Звітує перед заступником з кадрових питань. Має право проводити контроль кадрів по усій фірмі.
Начальник відділу омолоджувальної хірургії
1
1
Слідкує за роботою даного відділу, проводить деякі операції.
Відповідає перед заступником по відділу хірургії. Має право накладати санкції на працівників свого відділу.
Начальник по відділу стоматології
1
Слідкує за роботою даного відділу, проводить деяку роботу.
Відповідає перед заступником по відділу косметології. Має право накладати санкції.
2.3.Мотивація.
Назва теорії мотивації
Короткий зміст та особливості
примінення
Обґрунтування можливості застосування в організації
Елементи системи матеріального стимулювання праці, в яких знаходиться відображення теорії
Змістовні
Теорія потреб Туган-Барановського
Виділяє 5 груп потреб:
1.фізіологічні; 2.статеві; 3.симптоматичні інстинкти; 4.альтруїстичні; 5.практичного характеру.
Особливе значення – почуттям, моральним і релігійним поглядам, прина-
лежності до народностей.
Вона має враховуватись в організації ,тому що всі потреби, крім 4 і 5, задовольнити хочуть усі люди. Тому на неї слід звертати увагу при мотивації усіх працівни-
ків.
На даній фірмі ця теорія реалізується в основному за рахунок заробітної плати.
Ієрархія потреб Маслоу
Виділив 5 груп:
1.фізіологічні(їжі, воді, сексі тощо); 2.безпеки і захищенос-
ті; 3.соціальні(відчуття при-
четності); 4.поваги(з боку оточення); 5.самовираження
(у реалізації своїх можливос-
тей).
Ця теорія оптимально підходить для даної фірми, так як включає усі можливі потреби, які треба мотивувати: 1-4 для всіх працівників,
5 для керівництва.
Ця теорія реалізується за допомогою заробітної плати(1 і 2), премій і ви-
нагород(3,4 і 5), можли-
вості просування по службі(5), відпусток(5),
власного комп’ютера, авто, кабінету тощо.
Теорія потреб Мак-Клелланда
Виділив 3 групи:
1.влади;
2.успіху;
3.причетності.
Може враховуватись для керівників або осіб, які мають перспективу кар’єрного росту.
Реалізується за допомогою заробітної плати, винагород, премій, додаткових привілеїв.
Двофакторна теорія Герцберга
Виділив гігієнічні та мотиваційні фактори.
Дана теорія враховується на фірмі. В першу чергу враховуються гігієнічні фактори, а для керівників - мотиваційні.
Реалізується за допомогою заробітної плати, премій, винагород, можливості кар’єрного росту тощо.
Процесійні
Теорія очікувань Врума
Базується на очікуванні появи якоїсь події:
1.по відношенню до затрат-результатів;
2.до результатів-винагород;
3.до цінності-заохочення.
Враховується на фірмі загалом серед працівників виробничих підрозділів, хоча 2 можна застосувати і до керівників.
Реалізується за допомогою винагород, премій, надбавок.
Теорія справедливості
Співставлення своїх винагород із затраченими зусиллями та з винагородами інших працівників.
Враховується на фірмі шляхом встановлення максимально справедливої винагороди.
Реалізується за допомогою надання цієї винагороди.
Комплексна теорія Портера-Лоулера
Враховує цінність винагород, зв’язки зусилля-винагорода, здібності та характер працівників.
Враховується для всіх працівників фірми.
Реалізується через надання особистих привілеїв, а також шляхом матеріального стимулювання.
Результати розрахунків заробітної плати працівників (фактична)
Посадові особи
Посадо-вий оклад
Чисель ність
Надбавки (доплати)
Премії
Величина місячної зарплати, грн.
Характер
Величина, грн
Характер
Величина, грн
1
2
3
5
6
7
8
9
Головний лікар
475
1
Персональна
71,25
Завчений ступінь
95
641,25
Секретар-референт
210
1
210
Юрисконсульт
210
1
210
Заст. дир. з екон.пит.
350
1
Персональна
52,5
Разова
70
472,5
Заст. дир.з кадр. пит.та маркетингу
350
1
За суміщення посад
52,5
Разова
70
472,5
Заст. по відділ. хірургії
370
1
За вчений ступінь
55,5
Результ. роб. за певн. період часу
74
499,5
Заст. по відділ. косметології
360
1
За вчений ступінь
54
Результ. роб. за певн.пер.ч
72
486
Нач. планово- і фінансовоек. відділу
250
1
За суміщення посад і керівництво
37,5
Разова
50
337,5
Працівники
180
4
27
Результ. роб. за певн. період часу
36
243
Нач. відділу праці та зар. плати
240
1
За керівництво
36
Разова
48
324
Працівники
175
3
26,25
Результ. роб. за певн.пер.ч
35
236,25
Гол. бухгалтер
235
1
Вихідні дні
35,25
Разова
47
317,25
Працівники
170
4
25,5
Результ. роб. за певн. період ч
34
229,5
Нач. відділу кадрів
245
1
За керівництво
36,75
Разова
49
330,75
Працівники
165
4
24,75
Результ. роб. за певн. період часу
33
222,75
Нач. відділу постачання
230
1
За керівництво
34,5
Разова
46
310,5
Працівники
155
5
23,25
Результ. роб. за певн. період часу
31
209,25
Нач. відділу реклами та маркетингу
260
1
За суміщення посад і керівництво
39
Разова
52
351
Працівники
195
7
29,25
За якісну рекламу
39
263,25
Нач. відділу лазерної терапії
270
1
За кваліфікацію і керівництво
40,5
Разова
54
364,5
Працівники
215
8
За кваліфікацію
32,25
За ризиковану працю
43
290,25
Нач. відділу травматології
260
1
За кваліфікацію і керівництво
39
Разова
52
351
Працівники
220
6
За кваліфікац
33
За якісні послуги
44
297
Всього
56
42135
Середня зар.п
277.00
2.4.Контроль.
Характеристика процесу контролю для кожного виду ресурсів
Зворотній зв’язок
Оцінка впливу контролю на посадових осіб і підрозд.організації
Служби і посадові особи, відповідають за результат контролю
Попередній
Цей вид контролю для матеріальних ресурсів вимагає від них бути якісними, перевіреними для того, щоб служили не один рік. Людські ресурси мають бути кваліфікованими, працівники - спеціалісти у своїй справі, бажаний вчений ступінь тощо. Контроль інформаційних ресурсів полягає у тому, що інформація має бути періодична, достовірна, про ринки, конкурентів, споживачів. Контроль фінансових ресурсів має забезпечити такий їх рівень, щоб можливим початок в-во.
Даний вид контролю пов’язаний із заключним контролем попереднього циклу.
Вплив є позитивним, так як контрол.є своєчас, справедливим, рівним на всіх рівнях організації, не надто прискіпливим.
За матеріальними:
заст. з технічних питань, відділ контролю якості;
за людськими:
заст. з кадрових питань; за інформ.
заст. з маркетингу;
фінансовими: заст. з екон.питань, гол.бухгалтер.
Поточний
Цей вид контролю для матеріальних ресурсів полягає в перевірці ефективності їх використання на фірмі, їх справжньої якості, відповідності певному рівневі на фірмі. Людські ресурси перевіряються згідно наступних вимог: чи є вони дійсно кваліфікованими, чи добре виконують поставлені завдання, чи є в їхньому середовищі ідеї щодо вдосконалення робочого процесу. Вимоги до інформаційних ресурсів є такими: чи є інформація достатньою, чи вчасно поступає на фірму, чи дає об’єктивну оцінку тим факторам внутрішнього і зовнішнього середовища, які безпосередньо впливають на фірму. Вимоги ж до фінансових ресурсів є наступними: чи достатньо фінансів для функціонування фірми, чи правильно вони розподілені між службами і підрозділами.
Зв’язок із попереднім контролем.
Позитивно впливає на фірму, так як стимулює людей працювати результативніше, дає оцінку усім ресурсам фірми та її функціонуванню.
За матеріальними: відділ контролю якості, нач. НДЛ;
за людськими: нач. відділу кадрів, нач. відділу перепідготовки та підвищення кваліфікації; за інформаційними: нач. відділу маркетингу та реклами; за фінансовими: нач. бухгалтерії, нач. план. та фінансек. від., нач. від. праці та зароб. плати.
Заключний
Для матеріальних ресурсів цей вид контролю полягає у перевірці конкурентноздатності послуг наданих фірмою, чи користуються вони попитом , чи виправдало себе устаткування та обладнання. До людських ресурсів ставляться наступні вимоги: чи справились із поставленими завданнями, чи багато було помилок, чи бажає керівництво щоб ці люди і надалі працювали у фірмі. Щодо інформації, то перевіряється чи вона була достатньою і чи вчасно поступала на фірму.
Зв’язок із поточним та попереднім контролем.
Якщо виробничий цикл дав позитивний результат, то контроль був своєчасним і справедлвим;
За матеріальними: заст.. з технічних пит., відділ контролю якості; за людськими: заст.. з кадрових пит.; за інформаційними: заст.. з маркетингу; за фінан.
2.5.Регулювання.
Характеристика процесу регулювання для кожного виду використовуваних ресурсів
Відповідні управлінські рішення, що стосуються усунення недоліків під час виконання регулювання
Ефективність застосування
Попередній
У випадку виявлення браку при отриманні матеріальних ресурсів(обладнання та ліків) відділ контролю якості приймає відповідні корегуючи дії. У випадку нестачі фінансів для початку робочого циклу гол. бухгалтер або нач. план. і фінансовоек. від. здійснюють відповідні корегуючи дії. У випадку нестачі кваліфікованих кадрів нач. від. кадрів здійснює певні дії. У випадку нестачі інформації нач. від маркетингу та реклами здійснює певні дії.
*Матеріальні: якщо при отриманні устаткування виявлено брак, то нач. від. контр. якості звертається до нач. від. постачання, а той в свою чергу – до постачальників і повертає обладнання або міняє його на нове.
*Фінансові: якщо виявлена нестача фінансів для початку роботи, то гол. бухгалтер повідомляє нач. план і фінансовоек. від., який укріплює зв’язки із спонсорами і шукає нових.
*Людські: якщо не вистачає кваліфікованих кадрів, то нач. від. кадрів повідомляє нач. від. маркетингу, який дає об’яву про потребу у кадрах.
*Інформаційні: якщо не достатньо інформації нач. від. маркетингу шукає нові джерела, розсилає кур’єрів.
Неефективними для кожного з видів ресурсів були б рішення наступного характеру.
*Матеріальні: залишити все як є; пошук нових постачальників з відкладенням початку роботи.
*Фінансові: гол. бухгалтер не повідомляє нікому нічого; нач. план. і фінансовоек. від добуває гроші незаконним шляхом.
*Людські: набір некваліфікованих кадрів тільки для того, щоб почати цикл; скорочення кадрів.
*Інформаційні: залишити інформацію такою, як є; надати нову, але не потрібну фірмі інформацію.
Поточний
У випадку виявлення недоліків в матеріальних ресурсах (устаткуванні або ліках і препаратах) заст.. з технічних питань, відділ постачання або відділ контролю якості здійснюють відповідні корегуючи дії. У випадку виявлення нестачі фінансів заст.. з економіки або головний бухгалтер повідомляють про це головного лікаря або самотужки здійснюють відповідні корегуючи дії. У випадку виявлення недоліків у людських ресурсах відділ кадрів або відділ перепідготовки та підвищення кваліфікації здійснюють відповідні корегуючи дії. У випадку нестачі або недостовірності інформації відділ маркетингових досліджень та реклами здійснює відповідні корегуючи дії.
*Матеріальні: при виявленні браку в устаткуванні або ліках заст.. по відділу контролю якості повідомляє НДЛ, яка в свою чергу перевіряє дані недоліки, після чого відділ постачання звертається до постачальників і вирішує дану проблему з ними: замінюють брак або отримують грошову компенсацію.
*Фінансові: при нестачі фінансів головний бухгалтер повідомляє нач. планово і фінансово-економічного відділу, який в свою чергу старається вирішити дану проблему, шукаючи нових спонсорів.
*Людські: при виявленні недоліків у працівників нач. відділу кадрів посилає деяких з них на перепідготовку або на курси підвищення кваліфікації, а деяким занходе заміну(не без дозволу гол. лікаря).
*Інформаційні: при виявленні нестачі або недостовірності інформації нач. відділу маркетингових досліджень та реклами шукає нові джерела зв’язку із зовнішнім середовищем і удосконалює старі.
Неефективними для кожного з видів ресурсів були б рішення наступного характеру.
*Матеріальні: нач. від. контролю якості вирішив залишити усе як є; він вирішив списати дані ліки з виробництва, не пред’явивши претензій до постачальників.
*Фінансові: гол. бухгалтер не повідомляє нач. план. і фінансовоек. від. і намагається залагодити проблему підтасовкою; нач. план. і фін. ек. від. пропонує гол. лікареві скоротити персонал фірми або знизити зароб. плату.
*Людські: нач. від. кадрів вирішує залишити усе як є; він звільняє тих працівників, які б після підвищення кваліфікації дуже знадобилися фірмі.
*Інформаційні: нач. від. маркетингових досліджень вирішує, що інформація достатня, що “і так зійде”, і не приймає дій; він розриває усі зв’язки із старими джерелами, ще не знайшовши нових.
Заключний
У випадку виявлення неефективності використання матеріальних ресурсів після здійснення виробничого циклу нач. від. контролю якості робить певні висновки і застосовує їх у наступному контролі. У випадку виявлення того, що було недостатньо фінансових ресурсів, нач. план. і фінансовоек. від. , а також і голю бухгалтер роблять певні висновки і приймають відповідні міри. У випадку виявлення нестачі кваліфікованих кадрів нач. від. кадрів здійснює певні корегуючи дії. У випадку виявлення невідповідності інформації вимогам до неї нач. від. маркетингу та реклами здійснює певні корегуючи дії.
*Матеріальні: якщо по закінченні виробничого циклу виявлено, що устаткування і ліки не відповідали належному рівню, то нач. від. контр. якості звертається до нач. від. постач. , а той в свою чергу зв’язується із постачальниками і, або розриває контракт, або одержує компенсацію, і домовляється про подальші поставки тільки якісних ресурсів.
*Людські: якщо фірмі не вистачає кваліфікованих кадрів, то нач. від. кадрів набирає нових або відправляє старих на курси підвищення кваліфікації.
*Фінансові: якщо виявиться нестача фінансів, то нач. план. і фінансовоек. від. шукає нові джерела, або удосконалює зв’язки із старими.
*Інформаційні: якщо виявлена нестача інформації або її недостовірність, то нач. від. маркетингу шукає нові джерела або шляхи удосконалення старих.
Неефективними для кожного з видів ресурсів були б наступні рішення.
*Матеріальні: розірвати без пояснень усі стосунки із постачальниками; не робити нічого із недоліками.
*Людські: не приймати ніяких дій; звільнити кадрів і набрати гірших на роботу.
*Фінансові: не робити нічого; розірвати зв’язки із старими джерелами, не маючи нових.
*Інформаційні: не приймати ніяких дій; знизити вимоги або надавати недостовірну, застарілу інформацію.
3.Використання методів менеджменту в організації.
Види методів
Приклади примінення конкретних методів у фірмі
Характеристика взаємозв’язку функцій і методів менеджменту
Характеристика механізму взаємодії різних методів менеджменту у фірмі між собою
Економічні
Довго -, середньо – та короткострокові плани
Планування діяльності фірми на півроку вперед, наприклад, відділ постачання складає план поставок ліків ат обладнання.
Взаємодіє із плануванням, зокрема, стратегічним.
Взаємодіє з адміністративними методами та соціально – психологічними, зокрема. із методами формування колективів соц – псих.клімату в колективі.
Економічні стимули
Встановлення премій та надбавок.
Взаємодіє з мотивацією, плануванням та контролем.
Взаємодіє з адміністративними методами та соц. – психолог .
Податки
Встановлення податків держ,які сплачує дана фірма
Взаємодіє з мотивацією та плануванням.
Взаємодіє з адміністративними методами.
Фінанси
Показують як фірма розпоряджається своїми коштами.
Взаємодіє з плануванням та керуванням.
Взаємодіє з організаційними діями.
Кредит
Встановлення розміру кредиту, під який фірма може надати свої послуги.
Взаємодіє з плануванням та контролем.
Взаємодіє з організаційними ат розпорядчими діями.
Бюджет
Складання плану доходів та витрат фірми на певний період.
Взаємодіє з плануванням, мотивацією та контролем.
Взаємодіє з ціною, кредитом, економічними стимулами.
Ціни
Встановлення цін на послуги.
Планування, контроль.
Взаємодіє з фінансами, податками, кредитом, організ та розпор. діями.
Адміністративні
Організаційні дії
Застосовуються через закони, декрети, статути.
Взаємодіє з організуванням, контролем.
Взаємодіє з методами формування колективів, економ.планами.
Розпорядчі дії
Застосовуються з метою усунення недоліків у роботі, виправ.помилок
Взаємодіє із контролем, регулюванням та організуванням.
Взаємодіє з цілями, дисциплінарними діями.
Дисциплінарні дії
Накладання штрафу на працівника, який поламав обладнання.
Взаємодіє з плануванням, контролем та регулюванням.
Взаємодіє з моральними стимулами та розпорядчими діями.
Соціально - психологічні
Соціальні плани
Програма допомоги багатодітним працівникам.
Взаємодіє з мотивацією, плануванням.
Взаємодіє з розпорядчими діями,моральними стимулами формув.колективів.
Моральні стимули
Надання винагороди за блискучо проведену операцію.
Взаємодіє з мотивацією та регулюванням.
Взаємодіє з економічними стимулами та дисциплінарними діями.
Методи форм.колективів та соц – психол.клімату в колективі
Здійснюється через створення здорового клімату в колективі.
Взаємодіє з організуванням, мотивацією та контролем.
Взаємодіє з організаційними діями, моральними стимулами та соц.планами.
Технологічні
Технологічні документи
Інструкція по користуванню обладнанням.
Взаємодіє з організуванням та контролюванням.
Взаємодіє з Конструк. Документ.та розпорядч. діями.
Конструкторські документи
Плани приміщень, комп’ютерної мережі.
Взаємодіє з плануванням та організуванням.
Взаємодіє з технологічними документами та розпорядчими діями.