Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені І. Пулюя
Кафедра комп’ютерно-інтегрованих технологій
Лабораторна робота №15
з предмету
“Спецпрактикум на ПК”
на тему:
“ Друк документа. ”
Інструкція до виконання лабораторної роботи №15
Тема: Друк документа.
Мета: Здобути навики виведення документів на друк.
1. Порядок виконання роботи.
1.1. Виконати запуск текстового процесора Word.
1.2. Відкрити текстовий документ.
1.3. Виконати встановлення вказаних параметрів сторінок.
1.4. Виконати попередній перегляд документа.
1.5. Встановити вказані параметри друку.
1.6. Вивести документ на друк.
2. Порядок оформлення звіту по роботі.
2.1. На титульній сторінці креслярським шрифтом вказати назву інституту, кафедри, назву і номер роботи, прізвище, ініціали, номер групи виконавця, прізвище І ініціали викладача, який керував роботою, рік виконання роботи.
2.2. Вказати мету роботи.
2.3. Вказати параметри друку документів.
2.4. Подати результати друку документів.
2.5. Дати висновки.
3. Контрольні запитання.
3.1. Попередній перегляд документів.
3.2. Призначення інструментів панелі Предварительний Просмотр.
3.3. Встановлення параметрів принтера.
3.4. Як роздрукувати непарні сторінки документів?
3.5. Що таке «друк у файл»?
Попередній перегляд документу.
Однією з найбільш необхідних характеристик сучасних текстових редакторів є наявність попереднього перегляду документу перед друком. Попередній перегляд дозволяє побачити який вигляд матиме документ після друку на принтері. В ньому показуються всі елементи документу, текст, малюнки, формули та ін. для того щоб використати відповідну функцію, потрібно в пункті меню Файл вибрати опцію Предварітельний просмотр, або натиснути піктограму, де відображається одна або кілька сторінок. Після цього виділити потрібну кількість сторінок, крім цього масштаб можна змінювати відповідною піктограмою масштаб. Щоб вийти з меню. Потрібно повторити шлях в пункті меню Файл вибрати опцію Предварітельний просмотр.
Підготовка документів до друку.
Основні операції з підготовки документів до друку – це встановлення параметрів сторінки і колонтитулів. До параметрів сторінки належать: розмір аркуша, розмір відступів документа від чотирьох сторін документа. При виведенні документа на друк встановлюється орієнтація аркуша (альбомна, книжкова). При книжковій орієнтації горизонтальний розмір аркуша менший за вертикальний, а в альбомній – навпаки. Розмір аркуша під час друку документів виставляється 210*297 мм. (формат А4). Завжди існує можливість задати розміри аркуша вручну – виставивши власні розміри. Колонтитул – це заготовочні дані документу, які розміщуються поза текстом документа (звичайно зверху або знизу). До колонтитулів належать номера сторінок, будь який інший текст або малюнок. Звичайно текстові процесори надають можливості для автоматичної нумерації сторінок та розміщення інших колонтитулів.
Друк документів на принтері.
Можливість виведення документу на друк принтера має можливість кожен текстовий редактор, але Word має ряд більших можливостей щодо друку документу. Можна друкувати як одну так і більше сторінок документу та їх частин. Друкувати документ ( коротку довідку про документ, таблиці стилів) – це все дозволяє виконувати Word. Також можна виводити на друк декілька копій. Перед тим як здійснювати друк документу слід виконати попередній перегляд документ, де буде зображення відповідний документ з виглядом після друку на принтері. Якщо вигляд документу задовольняє користувача то він може виконувати друк, в гіршому порядку потрібно відредагувати і форматувати документ. Викликати функцію друку можна за допомогою комбінації клавіш (Ctrl+P), або можна вибрати, використовуючи параметри діалогового вікна Печать в пункті меню Файл, але при цьому документ завантажується на друк з параметрами по замовчуванні, без додаткового вікна налаштування параметрів друку. параметрами друку по замовчуванні є друк документу при цьому відкривається вікно Печать:
В цьому діалоговому вікні задається наступні параметри.
1. У розділі Принтер встановлюються параметри самого принтера, при цьому у випадаючому списку имя слід вибрати принтер, на якому потрібно здійснювати друк, потім клацнути на кнопці Свойства і налаштувати його параметри. Після цього відкриється вікно, вигляд якого залежить від вибраного принтера. Серед параметрів цього вікна можна вибрати:
розміри аркуша паперу, на якому буде робитися друк;
орієнтацію сторінки;
роздільну здатність;
тип подачі паперу.
Після вибору принтера в нижній частині даного розділу виводиться інформація про нього:
состояние – поточний стан принтера;
тип – тип принтера;
порт – назва порту, до якого під’єднується принтер;
заметки – додаткові примітки.
Якщо відмітити опцію Печать в файл, то друк буде здійснюватися в спеціальний файл з розширенням .printfile, а не на принтері.
2. Розділ Страницы встановлює, яку частину документу потрібно друкувати, при цьому можна вибрати:
все – всі сторінки документу (приймається за замовчуванням);
текущая – лише активна сторінка, на якій знаходиться курсор;
виделений фрагмент – лише виділений фрагмент (якщо нічого не виділено, то опція не доступна);
номера - тільки сторінки, що вказуються в полі справа, - можна встановити діапазони сторінок, що підлягатимуть друку.
3. Розділ Копии – встановлюється кількість друкованих копій кожної сторінки, яка вказується в полі число копій (за замовчуванням приймається одна). При друці декількох екземплярів багатосторінкового документу можна друкувати копії всіх сторінок (першої, другої, і т. д.).
У випадаючому списку Вивести на печать можна встановити сторінки, які із вказаних в розділі страници треба виводити на друк:
все страници диапазона – всі сторінки, що є у вказаному розділі;
только четние – тільки парні;
только нечетние – тільки непарні.
У випадаючому списку Вивести на печать треба вибрати, який елемент документу слід друкувати - чи документ в цілому, чи відомості про документ. Крім цього у вікні є кнопка Параметри, що дозволяє встановити налаштування процесу друку.
При цьому відкриється діалогове вікно Печать, яке складається з таких розділів:
черновой режим – дозволяє друкувати чернетку документу, тобто з найменшим форматуванням (без символів форматуваня), - при цьому буде дуже висока швидкість друку;
обновлять поля – перед початком друку будуть оновлені всі поля документу;
обновлять связи – оновлюються всі зв’язки документу з іншими програмами;
фоновая печать – друк в фоновому режимі, тобто під час друку можна працювати з документом;
печатать Postscript поверх текста – друк поверх тексту;
в обратном порядке – друк в оберненому порядку сторінок (щоб їх не перекладати).
Випадаючий список «Подача бумаги» встановлює тип подачі паперу на принтер (тип лотка для подачі паперу). Вміст даного списку залежить від типу встановленого принтера, переважно він містить наступні параметри:
автоматична подача паперу;
ручна подача паперу.
Висновок: При виконанні лабораторної роботи ми здобули навики виведення документів на друк. Ознайомились з відповідними функціями для покращення роботи друку та зображення відповідної інформації на папері.