Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя
кафедра
комп’ютерно-інтег-
рованих технологій
Лабораторна робота №13
з предмету
“Спецпрактикум на ПК”
на тему:
"Використання стилів"
Тернопіль.2007
Інструкція до виконання лабораторної роботи №13
Тема: Використання стилів.
Мета: Здобути навики форматування тексту, використовуючи стилі форматування редактора Word 7.0 for Windows.
План виконання роботи.
Виконати запуск текстового процесора Word.
Відкрити текстовий документ.
Виділити блок тексту і відформатувати його за вказаним стилем.
На основі заданого формату створити власний стиль.
Змінити параметри вказаного стилю.
Порядок оформлення звіту по роботі.
На титульній сторінці креслярським шрифтом вказати назву інституту, кафедри, назву і номер роботи , прізвище, ініціали, номер групи виконавця, прізвище і ініціали викладача, який керував роботою, рік виконання роботи.
Вказати мету роботи.
Описати параметри вікна діалогу «Стиль». Вказати способи створення, вилучення і редагування стилів форматування.
Дати висновки.
Контрольні запитання.
Що таке стиль?
Типи стилів форматування.
Внутрішні стилі.
Варіанти застосування стилів форматування до вказаних текстових блоків.
Як змінити параметри існуючого стилю?
Відмінність між стилями і шаблонами.
Виконання роботи.
Одним із найпоширеніших засобів автоматизації оформлення однотипних документів є використання стилів форматування. Використання стилів значно дозволяє скоротити час форматування документу і надати йому відповідного вигляду.
Стиль – це поіменований набір параметрів, або атрибутів форматування як абзаців, так і символів.
Стилі форматування можна поділити на: стилі абзаців та символів. Стилі форматування символів включають набір атрибутів форматування окремих символів, тобто гарнітуру шрифту, кегль, стиль написання символів, підкреслення, колір символів, мову, формат регістру символів, спеціальні ефекти для символів. Стилі абзаців включають параметри, що використовуються для цілого абзацу, тобто для вирівнювання абзацу, міжрядковий інтервал, абзацні відступи, автоматичну нумерацію та маркування абзаців, обводку та заповнення абзаців фоном, положення символів табуляції. Наприклад, якщо добавити до відповідного стилю рамку навколо абзацу та заливку, то вона автоматично встановиться у всіх абзацах, для яких був прийнятий даний стиль.
У Word є великий набір вбудованих стилів (вони є в галереї стилів), але користувач може створювати і власні стилі. Найчастіше, стилі, створені користувачем, зберігаються в даному документі, але їх можна скопіювати і в шаблон іншого документу. Якщо стиль зберегти в шаблоні, то він буде доступний до всіх документів, де буде використано даний шаблон. За замовчуванням в новому документі, створеному за шаблоном «Обычный» створиться однойменний стиль «Обычный». Його параметри такі:
- кегль із 10 пунктів;
- зсув абзацу вліво;
- міжрядковий інтервал одинарний;
- шрифт Times New Roman.
Для активізації випадаючого із списку стилю на панелі інструментів можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl + Alt + N, шоб активізувати стиль «Обычный» - Ctrl + Shift + N.
У Word встановлені такі наступні комбінації «гарячих» клавіш для роботи із стилями:
- Ctrl + Alt + 1 («Заголовок 1» - шрифт Arial, кегль з 14 пунктів, жирний, інтервал перед абзацом – 12 символів, після – 3 символи);
- Ctrl + Alt + 2 («Заголовок 2»);
- Ctrl + Alt + 3 («Заголовок 3»).
Для створення нового стилю, або заміни параметрів існуючого, потрібно вибрати такі пункти головного меню програми Word: «Формат» - «Стиль», при цьому відкриється вікно, де у випадаючому списку можна вибрати тип списку стилю, а з нього – необхідний стиль. При виборі одного із типів стилю з’являється список всіх типів даного виду сукупності стилів.
Створення стилів здійснюється двома шляхами:
на базі вже існуючого стилю;
створенням зовсім нового стилю.
Якщо користувач хоче створити новий стиль на базі вже існуючого, то у списку даного випадаючого вікна із стилями потрібно вибрати стиль, на основі якого буде створено новий.
Після цього слід клацнути на кнопці «Создать», в результаті чого відкриється діалогове вікно «Создание стиля», де в полі «Им’я» потрібно вказати назву нового створюваного стилю, у полі «Основан на стиле» вказати базовий стиль, вибрати вид стилю (абзацу, символу чи таблиці); для встановлення стилів потрібно натиснути кнопку «Формат», а у випадаючому списку потрібно вибрати розділи форматування, що будуть встановлені для даного стилю:
«Шрифт» (вид, тип шрифту);
«Абзац» (параметри форматування абзаців);
«Табуляция» (розміри символів табуляції);
«Граница» (обводка навколо абзацу та заливка фону абзацу);
«Язик» (мова, цей параметр використовується лише для підпрограм перевірки граматики та орфографії);
«Рамка» (поміщає абзац у рамку);
«Нумерация» (автоматична нумерація абзацу);
«Сочетание клавиш» (для швидкого вибору даного стилю за допомогою призначеної власно комбінації «гарячих клавіш»).
Також можна клацнути на кнопці «Добавить шаблон», тобто автоматично добавити в стиль шаблон, яким створено даний документ, або на кнопці «Обновлять автоматически» (режим автоматичного поновлення змін параметрів стилю у всіх абзацах, для яких прийнято даний стиль до введення змін).
Новий стиль можна створити, не використовуючи головного меню Для цього досить помістити курсор миші у абзац із стилем, на базі якого користувач бажає створити новий, тоді, використовуючи піктографічне меню, встановити всі необхідні параметри форматування і клацнути лівою клавішею миші на піктограмі випадаючого списку стилю, потім ввести нову назву стилю і натиснути клавішу «Enter».
Для того, щоб змінити параметри вже існуючого стилю, слід у списку «Стили окна» вибрати потрібний стиль і натиснути командну кнопку «Изменить», при цьому відкриється вікно «Изменения стиля», яке повністю аналогічне до вікна «Создание стиля».
У Word можна копіювати стилі з одного документу в інший, що дозволяє уникати необхідності створювати один і той же стиль двічі. Для цього у вікні «Стиль» слід вибрати пункт «Организатор», в результаті чого відкриється однойменне діалогове вікно.