Зміст
Які причини призвели до виникнення подібної ситуації?........................3
Положення про проведення разових заходів…………………………….4
Висновок…………………………………………………………………...5
Список використаної літератури……………………………………………..6
Які причини призвели до виникнення подібної ситуації?
У ринкових умовах господарювання суттєво змінюється роль працівника, який з пасивного виконавця перетворюється на активного учасника виробництва, може й бажає брати участь в управлінні, прийнятті рішень не лише тактичного, а й перспективного значення. Людський чинник стає головним фактором виробництва.
З вище сказаного можна стверджувати, що саме Ольга є тим самим працівником, який з пасивного виконавця перетворюється на активного учасника підприємства.
Ольга – директор з людських ресурсів, за час роботи в даній компанії дуже добре себе зарекомендувала і її оцінили не тільки менеджери.
На мою думку, саме Ольга винна в ситуації, яка склалася під час підготовки до проведення бізнес-конференції в даній Компанії. Помилка її полягає в тому, що вона не зуміла організувати роботу тих працівників, яких вона обрала для цієї підготовки, хоча обранні працівники були найкращими, іншими словами, Ольга не розрахувала власних сил і сил працівників.
Проблему Ольги можна розглянути згідно функцій менеджменту за Анрі Файолем. Ці проблеми є наступні:
не спланувала підготовку компанії до проведення бізнес-конференції.
Не було розробленого плану, за яким можна б було проводити підготовку, не було визначеної мети, якої треба дотримуватися. Ефективне планування може здійснюватися лише на підставі глибокого аналізу персоналу, тобто проаналізувати самих працівників, які беруть участь у підготовці компанії до проведення бізнес-конференції.
не організувала підготовку компанії до проведення бізнес-конфеоенції.
Ольга не зуміла встановити програму дій , яка б вела до кінцевого результату, не зуміла чітко, ясно і точно сформулювати завдання, які необхідно вирішити, а саме: створення таблиці прибуття та від’їзду партнерів з датами приїзду-від’їзду; укомплектувати папки учасників, які були привезені із друкарні та багато інших не менш важливих завдань.
не розпорядилася відносно працівників, які задіяні у підготовці, щодо їхній обов’язків.
Вона не розподілила обов’язки тих працівників, які були задіяні у підготовці. Не було конкретно сказано Що? Коли? Кому? робити. І це у свою чергу спричинило певні незручності.
не скоординувала роботу працівників, які були задіяні у підготовці щодо проведення бізнес-конференції.
Ольга не зуміла скоординувати роботу в так зване «єдине русло», щоб робота яка виконувалася привела б до єдиного результату. Це спостерігається з того, що офіс-менеджер Віра з іншими менеджерами креслили таблицю-«візуалізації», а інші працівники не маючи конкретного завдання займалися майже однією і тією ж роботою.
не проводився контроль за тим як виконуються завдання, які є особливо важливими.
Так як Ольга була відповідальною особою, назначеною Генеральним директором, за підготовку компанії до проведення бізнес-конференції, то саме вона і повинна була слідкувати за тим як проводиться підготовка і хто як справляється з поставленими завданнями.
Положення про проведення разових заходів.
Для того, щоб попередити дану ситуацію, яка відбулася під час підготовки компанії до проведення бізнес-конференції необхідно було б створити наказ, провести нараду чи розробити положення про проведення разових заходів, в якому потрібно зазначити цілі, завдання та самі заходи.
Отже, ціллю є конкретний кінцевий стан, тобто іншими словами, досягти позитивного результату щодо проведення підготовки.
Завданням являється визначена робота , серія робіт, яка має бути виконана у визначенні строки.
Заходами являються наступні:
Обрати керівника, який зможе досягти поставлених перед ним цілей на благо підприємству, а також те як він розуміє свої функції та завдання, що лежать в основі його рішень. Таким керівником повинен бути лідер – людина яка здатна впливати на окремих людей, спрямовуючи їх зусилля на досягнення цілей організації.
Необхідно організувати роботу таким чином, що кожен працівник компанії брав участь у процесі трансформацій (перетворень). Трансформація – це справа кожного співробітника.
Необхідно забезпечити правильне керівництво, адже саме від керівника залежить, те як буде проводитися робота і як цю роботу виконуватимуть підлеглі. Тобто, потрібно, щоб цілі і завдання були чітко, ясно і точно доведені до працівників. Знищити елемент страху. Кожен повинен працювати на благо компанії.
Потрібно розробити план, за яким буде проводитись дана підготовка, організувати його виконання за допомогою делегування повноважень і обов’язково проконтролювати його виконання.
Варто розробити календарний графік, де буде зазначено прізвище виконавця, робота, яку потрібно виконати, а також термін виконання. За допомогою цього графіка може звільнитися багато часу і не виникатиме питань, які повторюються (наприклад таких як: хто займається виконанням цієї роботи?), а також цей графік зручний тим, що кожен з працівників несе лише відповідальність за виконання тільки тієї роботи, яка поставлена перед ним.
Висновок
Проаналізувавши даний приклад, варто відмітити, що ситуація, яка склалася у компанії під час підготовки її до проведення бізнес-конференції була не з хороших, хоча і бажаного результату було досягнуто (бізнес-конференція провелася ). Однак, під час підготовки виникли деякі труднощі і непорозуміння з працівниками.
Суть проблеми в основному полягає в тому, що не було розробленого плану, за яким би відбувалося виконання роботи і організація самої підготовки компанії до проведення бізнес-конференції. На мою думку, саме Ольга не справилася з цим завданням. Про неї потрібно сказати те, що вона хоч і відповідально поставилася до свого ніби такого «підвищення», але не зуміла організувати свою роботу і роботу інших, які були задіяними у підготовці.
В даній ситуації, я вважаю необхідно було б дотримуватися основних функцій менеджменту:
Планування.
Організація.
Координування.
Стимулювання.
Регулювання.
Контроль.
Цих основних 6 функцій менеджменту і в основному допомагають вирішити поставлену задачу. Якщо дотримуватися кожної з них і розуміти їхній зміст, то проблеми як такої існувати не повинно.
Щодо себе, то необхідно сказати, що розглянутий приклад дав мені урок, з якого я собі взяла те, що потрібно бути не лише відповідальним, що також відіграє важливу роль у своїй роботі, а і те, щоб виконати будь-яку роботу, а особливо зуміти організувати її виконання це ще більша відповідальність.
Список використаної літератури:
Нетепчук В.В. Управління якістю: Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення- Рівне: НУВГП, 2007.-134с.
Менеджмент персоналу: Навч.посіб. Вид. 2-ге, без змін/В.М.Данюк, В.М.Петюх та ін.; За заг. Ред.. В.М.Данюка, В.М.Петюха. – К.: КНЕУ, 2006. – 398с.
Конспект з «Основ менеджменту».