Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства
та природокористування
Кафедра менеджменту
Звіт
До практичного завдання №1
1.Причини, що обумовили виникнення конфліктної ситуації в Компанії:
Суть проблеми, яка виникла в компанії – це невиконання адміністративної функції, яку розробив Анрі Файоль, що допомагає полегшити любим підприємством чи заходом. Яка в свою чергу вміщує в собі передбачення, організацію, розпорядництво, узгодження та контроль.
Також, на мою думку, не було сплановано програму дій і передбачене майбутнє – функція передбачення. Не належним чином організовано і задокументовано «матеріальний» і «соціальний організм». Також така складова функції як розпоряджатись передбачає запускати в хід, ініціювати дію персоналу – Ользі мішали неформальні стосунки з Ксенією, одним із менеджерів офісу,яка не вважала за потрібним перепрацьовувати панаднормовий час, і відмовилась допомагати колективу при необхідності. Дивлячись на ситуацію, можна сказати, що Ольга хаосно надала всім одночасно розпорядження, не врахувавши, що на їх виконання потрібно більше часу, ніж в них було на підготовку до конференції.
Погоджувати означає поєднувати всі дії в всі зусилля. Колектив компанії не був до цього готовий. Вони не працювали як єдине ціле, тому що не було досвіду. Керівнику потрібно було надати завдання не одній Ользі, а й з іншими погоджувати , надати конкретні завдання, а не просто розпорядитись, щоб колеги допомагали б Ользі в якої не було навиків адміністрування.
Складова функції керування - контроль - також не виконувалась систематичного. Так як з боку керівника, так і з боку Ольги.
Якби Ольга дотримувалася цієї функції , то б не було таких проблем.
Не був складений календарний план за яким потрібно було працювати. За відсутності плану бракувало часу для виконання завдань. Також був відсутній контроль і мотивація з боку директора.
Вона самостійно розподілила обов’язки серед працівників, не вимагала, щоб вони звітувалися перед нею, що є негативною стороною в її діяльності. Директором не вимагались звіти від Ольги поетапно (у письмовому вигляді), що могло призвести до зриву конференції, якби Ольга не справилась. Можна сказати, що в Компанії не було формальної комунікації.
Директором не було визначено програми дій.
2.Програма дій, що попереджатиме виникнення подібних ситуацій у майбутньому:
Програма дій – бажана орієнтована поведінка, якої організація буде дотримуватись, етапи, які необхідно пройти, ресурси, які прийдеться використати. Це певна картина майбутнього в якій близькі події чітко сформульовані, а віддалені мають контур в якому кожний спроможний бачити власну участь.(Лекція Нетепчук В.В. №1. Організація праці менеджера).
Ця програма у своїй розробці вимагає від керівного персоналу:
а) мистецтва керувати людьми
б) великої активності
в) мужності
г) достатньої стійкості
д) загального досвіду.
Керівник повинен мати чітку, поділяючу усьому концепцію підприємства і його майбутнього. Стратегічний вибір повинен бути визначеним і однозначним.
Розробка цілей:
Розробка плану, щоб розрахувати час, який потрібний для виконання поставлених завдань.
Погодження підготовки з директором.
Погодження із заступником.
Погодження з головним бухгалтером. Цей фактор дуже важливий. Адже потрібно узгодити чи досить наявних фінансових ресурсів на виконання завдання.
Передбачення в плані дій інформування працівників. Якщо працівники будуть поінформовані, то ситуацій, які виникли у нашому випадку не буде. А саме таких ситуацій: Ольга просить Оксану допомогти завершити підготовку до конференції.
Звітування по проведенню підготовки.
Сформульовані критерії оцінки.
Звіт після конференції для предмету вдосконалення.
Щоб передбачити виникнення таких ситуацій потрібно, щоб в кожній організації був розроблений регламент проведення разових заходів.
Я б запропонувала розробити положення про проведення заходів на підприємстві.
Отже особистим уроком для мене стало те, що завжди перед тим, як братись до будь-якої організації заходу, потрібно вимагати регламент проведення цього заходу.
Положення про проведення конкурсу краси
“Міс університету”
Ректорат, центр естетичного виховання молоді, профком студентів, НУВГП оголошують про проведення конкурсу краси “Міс університету”
.
ОРГАНІЗАТОРИ
Організатором конкурсу є ректорат, центр естетичного виховання молоді, профком студентів НУВГП, клуб моделювання одягу.
ЗАВДАННЯ
Виявлення талановитої та обдарованої молоді серед студентів університету, залучення її до активного громадського життя, поваги до прекрасної половини людства та організація дозвілля молоді.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
В заході можуть брати участь студентки всіх факультетів, технікумів, коледжів НУВГП.
Критерії відбору учасниць є:
зовнішність
комунікабельність
артистичність
В конкурсі не мають права брати участь студентки, які в попередніх конкурсах отримали титул “Міс університету” та перша, друга віце-міс.
Конкурси програми дефіле учасниць;
- вечірня сукня
- купальники
- бізнес-леді
- танцювальний конкурс
- український костюм
- конкурс – інтерв’ю
Переможниці конкурсу будуть нагороджені дипломами та іншими офіційними подарунками
4.УЧАСНИКИ КОНКУРСУ
В заході можуть брати участь студентки всіх факультетів, технікумів, коледжів НУВГП привабливої зовнішності.
Для проведення конкурсу створено дирекцію, яка знаходиться за адресою м. Рівне, навчальний корпус 1, актова зала.
Центр естетичного виховання молоді.
Дирекція конкурсу
Погоджено
начальник управління з виховної роботи В.О. Солодкий
Голова профкому студентів В.Є. Шлапак