Зміст
Вступ………………………………………………………………………3
1.Зовнішні, та внутрішні фактори маркетингу……………………..4
Висновок…………………………………………………………………..7
Список використаної літератури………………………………………..8
Вступ
Використовуючи концепцію маркетингу, фірма повинна постійно враховувати фактори, що роблять безпосередній вплив на ефективність її реалізації. Серед великого числа таких факторів варто виділити контрольовані, та неконтрольовані.
Контрольовані фактори визначають діяльність управлінського персоналу фірми, і насамперед її вищого керівництва і служби маркетингу.
Неконтрольовані фактори обумовлені діяльністю постачальників, конкурентів, посередників, а також визначаються станом економіки, демографії, політики, права, культури, науки і навколишнього середовища.
Зовнішні, та внутрішні фактори маркетингу
На маркетингову діяльність підприємства впливають найрізноманітніші фактори, які класифікуються на контрольовані /внутрішні і не контрольовані (зовнішні).
До контрольованих належать ті, до яких безпосередньо причетне підприємство, це власне його організаційні структури, її фінансові, виробничі, економічні служби, підрозділи матеріально-технічного постачання, збуту, реклами і т.д.
До не контрольованих (зовнішніх) факторів, які впливають на маркетингову діяльність підприємства відносять сім факторів:
- політичні; - технологічні;
- соціальні; - ринкові;
- економічні; - конкурентні.
- міжнародні;
1. Політична система, правове регулювання постійно впливають на діяльність підприємства. Регулювання діяльності підприємства потрібне для того, щоб стримувати прагнення підприємців нейтралізувати здорову конкуренцію, захистити споживачів. Зміни, які вносить держава в чинне законодавство пов’язані, як правило, з рішеннями про:
- товари;
- конкурентні взаємини;
- канали розподілу;
- рекламу.
Об’єднання споживачів, екологічні комітети все активніше впливають на діяльність підприємств, вимагаючи закриття тих підприємств діяльність яких зачіпає інтереси населення.
2. Соціально-культурне середовище. Суспільство представлене різними групами людей, що мають різні культурні, релігійні, традиційні характеристики. Звідси різне ставлення до діяльності підприємств, їх продукції та послуг.
3. Економічні фактори. Такі фактори як темпи зростання чи спаду економіки, рівень інфляції, рівень зайнятості населення, затрати на виробництво повинні постійно оцінюватись та враховуватись підприємством в його діяльності.
4. Міжнародні фактори. Більшість великих та малих підприємств діють на міжнародному ринку. Певні загрози нормальній діяльності підприємств або, навпаки, нові можливості, можуть виникнути через зміну валютного курсу та політичних рішень в країнах, що виступають в ролі інвесторів, чи країн, які експортують сировину.
5. Технологічні фактори. Рівень науково-технічного прогресу створює можливості для виготовлення нової продукції, сучасних технологій, телекомунікацій, доведення продукту до споживача та після продажного обслуговування.
6. Ринкові фактори. До факторів ринкового зовнішнього середовища відносяться демографічні умови, життєві цикли різних товарів та послуг, легкість проникнення на ринок, розподіл прибутків та рівень конкуренції в галузі.
7. Фактори конкуренції. Під конкуренцією розуміють умови, що домінують на ринку, де суперничають контрагенти (продавці між собою, продавці та покупці, покупці між собою), що прагнуть збільшити свій прибуток за рахунок один одного.
Аналіз зовнішніх факторів показує, що найбільші можливості даного підприємства забезпечуються технологічними факторами, а найбільша загроза – в конкуренції збоку організацій та іноземних фірм.
Висновок
Як контрольовані, так і неконтрольовані фактори необхідно постійно враховувати при прийнятті управлінських рішень, покликаних забезпечити ефективну діяльність фірми.
Контрольовані фактори разом з факторами, обумовленими діяльністю постачальників, конкурентів, посередників, клієнтів і контактних аудиторій, визначають так називане мікросередовище маркетингу. Макросередовище маркетингу обумовлене станом економіки, демографії, політики, права, культури, науки і техніки, навколишнього середовища .
Контрольовані фактори – фактори, зумовлені діяльністю вищого керівництва фірми. Здійснюючи свою діяльність, вище керівництво фірми приймає всілякі управлінські рішення.
Отже, можна сказати, що внутрішні та зовнішні фактори мають досить великий вплив на маркетингову діяльність підприємства.
Список використаної літератури:
Пасічник В.Г. Виробничий маркетинг: Навч. Посібник. – К.: ЦУЛ, 2005.
Пилипчук В. Промисловий менеджмент: Навч. Посібник. К.: ЦУЛ, 2005.
Скибінський С.В. Маркетинг: підручник. – К.: КНЕУ, 2005.
Старостіна А.О., Зозульок О.В. Маркетинг: Навч. Посібник. – Знання, 2006.