Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Лабораторна робота № 1
ДОСЛІДЖЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ УНІВЕРСАЛЬНОГО КОМП’ЮТЕРНОГО ЛАБОРАТОРНОГО МАКЕТУ
ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ
Львів 2010
Мета роботи
Користуючись описом макету та вказівками викладача, дослідити можливості універсального комп’ютерного лабораторного макету телекомунікаційної системи, освоїти інтерфейс користувача даної програми.
Загальний опис макету
Даний лабораторний макет представляє собою зручну для коритувача універсальну програмну оболонку, яка дозволяє в діалоговому режимі моделювати і досліджувати алгоритми роботи, характеристики та властивості надлишкових завадостійких кодів, вивчати методи боротьби з різними типами помилок (некорельовані та пакетні), що виникають при передачі інформації через телекомунікаційні канали зв(язку.
Інформаційні повідомлення (дані що передаються через телекомунікаційний канал), результати кодування та декодування, помилки, що генеруються в даному лабораторному макеті, зберігаються в бінарному вигляді у файлах.
Дана програмна оболонка об(єднує в собі можливості та здатність виконувати такі задачі:
Створювати вхідні тестові файли в текстовому чи бінарному режимі для подальшого їх використанні при роботі.
Проглядати файли на різних етапах процесу роботи в текстовому, бінарному, побітовому вигляді та при необхідності в BMP - форматі.
Вивід всіх інструментів роботи в робоче вікно, а також запуск їх з меню головного вікна.
Проводити перемішування та відновлення для каналів з пакетними помилками.
Моделювати і досліджувати вплив помилок різних типів в реальних каналах.
Реалізований універсальний кодер/декодер для виправлення помилок різної кратності на основі циклічних БЧХ - кодів. (Є можливість параметри задавати користувачем або вибирати по замовчуванню, візуальне відображення полінома та інших значень, наприклад, кіькості перевірочних розрядів, яка необхідна для виправлення помилок заданої кратності, довжини кодової комбінації та кіькості інформаційних символів).
Реалізований ітеративний кодер/декодер, який дозволяє виявляти пакети помилок.
Програма, яка дозволяє порівнювати файли по стрічках, а також в текстовому або бінарному режимі на різних етапах процесу дослідження. (символи, які відрізняються один від одого відмічаються іншим кольором).
Можливість запуску програм кодерів/декодерів та інших виконавчих програм користувача, які можуть бути написані на будь-якій мові програмування, з безпосередньо з оболонки.
Зручна система допомоги.
Хід роботи
Вибираю модель телекомунікаційної системи
Створюю вхідний файл (128 біт заповнених нулями)
Вибираю циклічне кодування для вхідного файлу
Отриманий закодований файл
Задаю параметри каналу зв’язку
Вигляд файлу після каналу зв’язку
Задаю параметри декодування
Вигляд файлу після декодування
Висновок: Дана програма дозволяє здійснювати моделювання телекомунікаційних мереж, тому я випробував її на прикладі передачі файлу заповненого нулями через симетричний канал зв'язку у режимі одиночних помилок із використанням циклічного кодування і побачив як змінюється вигляд файлу на всіх етапах передачі.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!