Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Лабораторна робота № 2
ДОСЛІДЖЕННЯ МОДЕЛІ КАНАЛУ ПЕРЕДАЧІ
ДИСКРЕТНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Львів 2010
Мета роботи
З точки зору завадостійкого кодування дослідити головні параметри двох основних типів помилок, що виникають в телекомунікаційних системах передачі інформації – незалежних (некорельованих) та пакетних помилок.
Теоретична частина
Модель каналу передачі дискретної інформації призначена для дослідження коректуючих властивостів різних кодів. На вхід моделі (каналу) подається файл, призначений для обробки певним типом помилок. В моделі реалізовано канал з незалежними та канал з пакетними помилками. Крім того, є можливість вибрати тип каналу: симетричний чи несиметричний. Спотворений файл записується у вихідний файл, вказаний користувачем. Загальна блок-схема моделі зображена на рис. 1.
Канал з незалежними помилками.
При проектуванні систем передачі інформації оцінка достовірності обміну інформацією визначається допустимою імовірністю спотворення повідомлень Рпом. При цьому вказується імовірність спотворення двійкового символа передаваного повідомлення р.
Якщо у випадку дії незалежних помилок в каналі зв’язку р - імовірність спотворення двійкового символа, то (1-р) - імовірність відсутності спотворення. Тоді для двійкової послідовності, яка складається з п символів:
а) імовірність правильно прийнятої послідовності
Рпр=(1-р) п; (3)
б) імовірність помилки в прийнятій послідовності
Рпом=1-(1-р)п=1-Рпр. (4)
Якщо розкласти цю формулу по формулі бінома Ньютона
Рпом=[(1-р)+р] п - (1-р0)п=Спі рі (1-р)п-і (5)
де
,
отримаємо вираз для Рпом у вигляді ряду (5), де Спі рі (1-р)п-і=Рі - імовірність виникнення помилки і-тої кратності, тобто Рпом=Рі.
Канал з пакетними помилками.
Для цієї моделі каналу як джерела помилок припускається, що помилки в каналі групуються в пакети помилок, довжини яких розподілені по деякому закону
P(l)=g(l), (13)
а проміжки між сусідніми пакетами розподілені за законом
p(L)=f(L). (14)
Проміжки між пакетами (L) і довжини пакетів (l) - величини незалежні. В межах пакету помилки незалежні і виникають з умовною імовріністю (. В проміжках між пакетами теж виникають незалежні помилки з імовірністю (.
Розрахункове завдання
1. Для каналу з незалежними помилками розрахувати імовірності виникнення і-кратної помилки Рпомі, де і=1, 2, ..., п при імовірності спотворення двійкового символу р=10-3 та при кількості елементів в кодовій комбінації п=8.
Хід роботи
Вибираю режим одиночних помилок, тип каналу зв’язку – симетричний, тип помилок в каналі - незалежні.
Задаю параметри КЗ:
Передаю файл через канал і порівнюю з вхідним
Досліджую роботу системи при несиметричних каналах
Отримую такі вихідні файли
Досліджую роботу каналу з пакетними помилками.
Задаю параметри
Порівнюю вхідний і вихідний файли
Висновок: При передачі файлу у режимі одиночних помилок по симетричному КЗ із імовірністю помилки 0,001 отримали файл з одним помилковим бітом, при переході в несиметричний КЗ отримали при 0->1 файл з 1бітом помилки, а при 0<-1 – файл без помилок. При передачі файлу у режимі з пакетними помилками отримали послідовність помилкових бітів в одній області файла.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!